Policija posmatrala nacističko salutiranje u centru Beograda i ignorisala zakon

toz972

Poznat
Poruka
8.371
http://www.021.rs/story/Info/Srbija...nje-u-centru-Beograda-i-ignorisala-zakon.html
Policija posmatrala nacističko salutiranje u centru Beograda i ignorisala zakon
Time što su nemo posmatrali kako članovi ekstremno desničarskih organizacija pre dva dana u centru Beograda salutiraju nacističkim pozdravom, pripadnici policije su svesno odbili da sprovode zakon.
Zakon o zabrani manifestacija neonacističkih ili fašističkih organizacija, prema rečima direktora Komiteta pravnika za ljudska prava JUKOM Milana Antonijevića, jasno zabranjuje upotrebu nacističkih simbola.

"Prema praksi Evropskog suda za ljudska prava, kao i prakse evropskih zemalja, podizanje ruke se svakako kvalifikuje kao simbol nacista. Policija je na osnovu zakona imala ovlašćenja da podnosi prekršajne prijave protiv osoba koje su salutirale nacističkim pozdravom", kaže Antonijević, dodajući da bi o odredbama ovog zakona morala bolje da se upozna šira javnost, ali i nosioci vlasti, piše list "Danas".

A zakonom o kojem je reč zabranjuju se manifestacije, isticanje simbola ili obeležja ili bilo kakvo drugo delovanje pripadnika i pristalica neonacističkih i fašističkih organizacija i udruženja kojima se propagiraju ideje i delatnosti takvih organizacija i udruženja. Zakon predviđa i novčanu kaznu u rasponu od 5.000 do 50.000 dinara za svako lice koje ističe nacističke simbole, a organizacija čiji je član može da plati kaznu i do milion dinara.

Ništa od ovoga nije se desilo pre dva dana, kada su ekstremno desničarske organizacije organizovale skup podrške kvinsliškom predsedniku vlade Milanu Nediću. Za reditelja Stevana Filipovića, inertnost države u sankcionisanju nacističkih simbola predstavlja posledicu višedecenijske relativizacije fašizma.

"Za vreme vladavine Slobodana Miloševića, postojala je tajna veza nacionalizma i njenih ekstremnijih oblika. Nakon 5. oktobra, relativizacija fašizma se dobro snašla u atmosferi antikomunističke histerije. Za vreme vladavine Vojislava Koštunice, ekstremno desni pokreti su doživeli renesansu, a nisu nestali ni za vreme Demokratske stranke. Prirodno, njima ne žele da se bave ni predstavnici aktuelne vlasti, koji su koliko do juče bili četničke vojvode", kaže Filipović.

On nije iznenađen odsustvom reakcije najviših društvenih zvaničnika na nacističke pozdrave, ali i skreće pažnju da problem seže mnogo dublje od odnosa aktuelnih vlastodržaca prema ovom pitanju.

"Problem se, pre svega, nalazi u obrazovnom sistemu i načinu na koji je pogled na antifašizam sistemski menjan u udžbenicima. Na taj način, revizionizam, koji je na mala vrata uveden u društvo, doveo je do toga da imamo 'zig hajl' na ulicama", ističe Filipović.

Doprinos u institucionalnoj borbi protiv relativizacije fašizma juče je dala i Liberalno-demokratska partija (LDP) koja je preko svoje poslaničke grupe u Narodnoj skupštini podnela zahtev za stavljanje van snage Zakona o rehabilitaciji. "Posledice Zakona o rehabilitaciji su mnogo šire od pravne rehabilitacije ljudi koji su bili kvislinzi tokom Drugog svetskog rata. Imamo pojavu fašizma, odnosno proganjanja ljudi koji se bore za svoja prava i sve ono što se desilo pre dva dana nam daje za pravo da kažemo da ovaj zakon mora biti stavljen van snage", kazao je kandidat LDP za gradskog poslanika Đorđo Žujović ispred Doma Narodne skupštine.

Skup nacista i fašista osudio je i Pokret slobodnih građana, navodeći da je dozvolila aktuelna vlast.

"Nikada se ovo nije dešavalo u slobodnom Beogradu, dok neoradikalna Napredna stranka nije preuzela svu vlast. Naša je obaveza prema prošlim, sadašnjim i budućim generacijama da zaustavimo dalji pad Srbije u totalitarizam. Nemojmo imati trunku sumnje ko podržava i finansira ekstremne desničare ‒ neonaciste, fašiste i ekstremne nacionaliste u Srbiji ‒ to je uvek bio i ostaće projekat iste političke grupacije koja sada ima priliku da ispunjava sve svoje snove. Pokret slobodnih građana sa drugim slobodarskim ljudima i organizacijama odupreće se fašizaciji Srbije, a posle pobede na izborima antifašizam će biti institucionalizovan i državni organi koji će raditi svoj posao“, stav je predsednika PSG-a Saše Jankovića.

Reakcija je stigla i od Poverenice za zaštitu ravnopravnosti Brankice Janković.

"Povodom pojave nacističkih pozdrava tokom skupa posvećenom Milanu Nediću u Beogradu, poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković, uz najoštriju osudu ovakvih pozdrava, podseća da je prema Zakonu o zabrani diskriminacije zabranjeno izražavanje ideja, informacija i mišlјenja kojima se podstiče diskriminacija i mržnja na skupovima i mestima dostupnim javnosti, što uklјučuje i prikazivanje poruka ili simbola koji predstavlјaju govor mržnje. Raspirivanje rasne, verske i nacionalne mržnje koja je kroz istoriju dovela do katastrofalnih posledica, opasno je za svako demokratsko društvo", poručila je povereni

Da li ćemo u državi koja je prihvaćena u svetu kao deo antifašističke koalicije dozvoliti da neko pozdravlja fašističkim pozdravom i da ističe nacistička obeležja bez ikakvih posledica?
 
Poslednja izmena:
Da ne postoje titoisti ne bi bilo ni drugih ekstrema.
Titoisti nisu ekstremi.Zahvaljujući Titu i partizanima Jugoslavija je priznata u svetu kao antifašistička država.Iz toga danas i Srbija može sebi da da za pravo da sebe smatra delom antifašističke koalicije u drugom svetskom ratu.Velika je sramota da u gradu koji je proglašen od nacista za prvi grad oslobođen od Jevreja neko sebi daje za pravo da može da pozdravlja nacističkim pozdravom bez ikakvih posledica.Sramota je da u državi koja je dala toliko žrtava u borbi protiv nacista neko može da pozdravlja nacističkim pozdravom bez posledica.
 
Titoisti nisu ekstremi.Zahvaljujući Titu i partizanima Jugoslavija je priznata u svetu kao antifašistička država.Iz toga danas i Srbija može sebi da da za pravo da sebe smatra delom antifašističke koalicije u drugom svetskom ratu.Velika je sramota da u gradu koji je proglašen od nacista za prvi grad oslobođen od Jevreja neko sebi daje za pravo da može da pozdravlja nacističkim pozdravom bez ikakvih posledica.Sramota je da u državi koja je dala toliko žrtava u borbi protiv nacista neko može da pozdravlja nacističkim pozdravom bez posledica.

 
Poslednja izmena:
А теби и осталим распалим комунистима је ово изгледа "нацистички" поздрав - заиста сте полудели од мржње.
Или си можда мислио на ово ПА СИ ПОБРКАО.......:hahaha:

Mislio sam na ovo.
Beograd 2018.godina
nedic.jpg


milan-nedic-stefan-stojanovic-16-.jpg
 
Pusteni sa lanca uoci izbora u BGD-u...

SNS je jedna kriminalna vlast ... ovo im odgovara pred izbore a ovi Nedicevci slinavi nemaju ni pojma ko je bio Nedic...

Neka lepo ekipa napusti komunisticke domove , NBG pun takvih idiota, pljuju pa pljuju ko im vise plati i obeca.

Divizija moj ti, 700 000 zavisnika naprednih sendvica.

- - - - - - - - - -

А теби и осталим распалим комунистима је ово изгледа "нацистички" поздрав - заиста сте полудели од мржње.
Или си можда мислио на ово ПА СИ ПОБРКАО.......:hahaha:

Mislio sam na ovo.
Beograd 2018.godina
nedic.jpg


milan-nedic-stefan-stojanovic-16-.jpg

Pedercine raspale ... :hahaha:

Policija jadna ne sme da reaguje ... nije ima lako, shvati da se boje za svoje radno mesto , iovako je sve sjebano...

Koj icrni zakon, ovde se vec 20 godina ne postuju zakoni, Vlast je zakon...

Capture.GIF


:hahaha:
 
Poslednja izmena:
од милион и по Београђана, колико их је подигло руку у нацистички поздрав? 5-10. дакле, ни промил.

толико о томе како Београд симпатише нацисте.
Niko i nije rekao da Beograd simpatiše naciste,već da se u Beogardu može javno nacistički salutirati bez posledica .
 
Niko i nije rekao da Beograd simpatiše naciste,već da se u Beogardu može javno nacistički salutirati bez posledica .

да, али Срби немају бреме нацистичке прошлости да би морали сад толико да се оптерећују што се можда један промил будала идентификује са Хитлером и екипом. не морамо да доказујемо да нисмо нацисти, јер нисмо. не може овде нацизам да се ''повампири'' кад га никад није ни било. дакле, правите сензацију он ничега.
 
да, али Срби немају бреме нацистичке прошлости да би морали сад толико да се оптерећују што се можда један промил будала идентификује са Хитлером и екипом. не морамо да доказујемо да нисмо нацисти, јер нисмо. не може овде нацизам да се ''повампири'' кад га никад није ни било. дакле, правите сензацију он ничега.
Delimično se slažem ali ne potpuno.Nedić i njegovi sledbenici su otvoreno podržavali naciste.Nedić je i pre rata imao prohitlerovske stavove.Sledeća stvar je da ima i onih koji su šovinističkih stavova.I to ne mali broj.A samo je jedan korak od šoviniste do naciste.Zato ovi pozdravi treba da se sankcionišu i to najstrožim mogućim kaznama.
 
Poslednja izmena:
A što ste vi deki toliko protiv nacista.Oni su vaša braća,dva pramena iste kose.Da nije to neka vrsta narcizma malih razlika ?

Vidim tebi smeta sto smo mi protiv fasita i nacista u Srbiji.

Imas potrebu da branis, a sta to branis?

Ovog ? da ti nije sin?

633657_misa-vacic_f.jpg


Misa desnica pored Manastira Voz :super:


Velike su slicnosti izmedju Nacizma i Fasizma. Zato su i Italijani bili sa Nemcima.

Pobrkao si nesto ili se namerno pravis lud, nesto jeste.

- - - - - - - - - -

Ако могу педери што не могу и ови?

Ni jedni ni drugi, i jedno i drugo je proizvod nakaznog NWO.
 
Ако могу педери што не могу и ови?
Pa ovo i jesu ****** samo što to sakrivaju.
http://www.telegraf.rs/vesti/167635...sebi-ispovest-bivseg-clana-nacionalnog-stroja

POSTAO SAM FAŠISTA DA SAKRIJEM ŽENU U SEBI: Ispovest bivšeg člana NACIONALNOG STROJA!
Oduvek sam znala da sam žena, ali sam od sebe bežala u ekstrem. Zbog osude društva sam dugo sve držala u sebi, ali onda sam shvatila da ne moram da živim drugačije, priča Dajana Pospiš (31), nekada osuđivani član neonacistočke organizacije Nacionalni stroj, koja je odlučila da promeni pol
Rođena je kao Dejan, ali je svoje ime promenila u Dolf. Svoje postupke iz mračne prošlosti, zbog kojih je provela 3 godine u zatvoru, pravda činjenicom da je pokušavala da pobegne od sebe.

- Oduvek sam znala da sam žena, ali sam od sebe bežala u ekstrem. Zbog osude društva sam dugo sve držala u sebi, ali onda sam shvatila da ne moram da živim drugačije. Svi koji su me poznavali, govorili su mi da sam dobra osoba i da treba da budem svoja i da više ne stavljam maske - priča Dajana Pospiš (31), nekada osuđivani član neonacistočke organozacije Nacionalni stroj, koja je odlučila da promeni pol.
Dolf-Pospis.jpg

- Sve je to nestalo kada sam počela sa hormonskom terapijom - kaže Dajana, koja se sa svojom mračnom prošlošću pozdravila pre skoro 10 godina. Kaže da u tom periodu nije mogla da objasni šta se dešava i da je radila stvari koje ni za šta na svetu ne bi ponovila.

- Bila sam neartikulisana osoba, stalno besna i isfrustrirana. Nekada nisam mogla ni da pričam koliko mi je bilo teško - priča Dajana koja trenutno živi u Novom Sadu.
Dolf-Pospis03.jpg
 
Педере полиција чува, а ове сад треба да хапси.

Odavno mi nemamo policiju...

- - - - - - - - - -

Педере полиција чува, а ове сад треба да хапси.

Nekada su ti ultra desnicari tukli one pedere i lezbejke... sve dok nije dosao AV na vlast , poimirio ih je :rotf: nakazno i korisno za stranku :mrgreen:

Evo kako Grubavi vidi ove stvari :zcepanje:


Razjarena rulja pokušala da linčuje mirne naciste dok su dostojanstveno slavili ubijanje Jevreja, Roma i Srba

Capture.GIF



BEOGRAD, 5 februar 2018, (Njuz) – Grupa razularenih građana pokušala je da silom spreči miran skup neonacista koji su juče, u centru Beograda, na dostojanstven način odavali poštu ljudima koji su učestvovali u ubijanju Jevreja, Roma i Srba.

Efikasnom reakcijom policije sprečena je eskalacaija nasilja i teže posledice po okupljene.

– Okupili smo se juče U Beogradu kako bismo odali počast đeneralu Milanu Nediću i njegovoj borbi za očuvanje čistog srpskog nacionalnog bića kada nas je, iz čista mira, uvredama napala grupa ljudi – kaže, jedan od organizatora skupa, Jovan Pecikoza – Nagrnuli su iz susednih ulica i zasuli nas pogrdnim povicima i najrazličitijim uvredama. Situacija je bila na ivici incidenta i samo zahvaljajući našoj mirnoj i dostojanstvenoj reakciji nije došlo do fizičkog sukoba. Pozdravili smo napadače tradicionalnim nacističkim pozdravom i tako im jasno dali do znanja da nećemo dopustiti da nas iko vređa i napada u našoj zemlji. To ih još više razjarilo, njihova mržnja se mogla osetiti u vazduhu, ali je policija pravovremeno reagovala i sprečila ih da ugroze našu bezbednost – objasnio je on.


Sukob se kasnije prelio i društvene mreže uz teške reči koje su razmenjene sa obe strane.

– Ne razumem otkud ovakva rekacija ljudi samo zato što smo izkazali sopstveno mišljenje i slavili ideologiju koja u svom programi ima ubijanje Jevreja, Srba i mnogih drugih naroda. Pitam se kuda nas vodi ovakav javni diskurs koji, u startu, onemogućava bilo kakav razuman dijalog, gde niko ne želi dačuje mišljenje nas fašista. Iskreno se plašim se da ćemo ovakvim ponašanjem izgraditi jedno totalitarno društvo u kome će sve različitosti biti suzbijane, a ljudima zabranjeno da slave zločine i mrze druge nacije – zaključio je zabrinuti Pecikoza.

https://www.njuz.net/razjarena-rulj...nstveno-slavili-ubijanje-jevreja-roma-i-srba/

:hahaha: njuz , ljudi zakon :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top