prevare pri kupovini na internetu

Poruka
3.738
zanima me kad ti neko posalje neispravnu robu u nekoj odredjenoj vrednosti,a kupovina je obavljena putem nekog sajta za online oglasavanje sta onda raditi? ako slikas oglas i chat pre toga,sacuvas stranicu o oglasu,sliku,uredno platis pouzecem,sacuvas papir itd...kakve su sanse da na sudu podneses napisanu prijavu i naplatis stetu? ili bolje advokatom? jel neko imao iskustva? hvala :confused:
 
zanima me kad ti neko posalje neispravnu robu u nekoj odredjenoj vrednosti,a kupovina je obavljena putem nekog sajta za online oglasavanje sta onda raditi? ako slikas oglas i chat pre toga,sacuvas stranicu o oglasu,sliku,uredno platis pouzecem,sacuvas papir itd...kakve su sanse da na sudu podneses napisanu prijavu i naplatis stetu? ili bolje advokatom? jel neko imao iskustva? hvala :confused:
kaku crnu stetu,pa mozes imati isti taj predmet pokvaren i podmetnuti,moze reci da je poslao ispravan da se u putu pokvrario ili si ga ti cackao,izvadio deo koji ti treba ubacio pokvaren a isto kuciste sta god da je,ako hoces da se zastitis preuzimaj licno ili ako kao na kp ima ocene pa po tome procenjuj ko je pouzdan trgovac
 
Najmanje 70-ak stvari sam kupio sa sajta "Kupujem Prodajem" i nista nije doslo kako netreba.Sve je bilo u redu.Obavezno pozovem i na telefon i kontaktiram,a i pregled ocena je obavezan.Znacu tu ima i polovnih stvari,a i manjih prodavnica,koji prodaju delove preko tog sajta.Mozes i u najboljoj prodavnici naleteti na pokvareni deo,ili radi neko vreme,n.pr. cim prodje garancija ode i deo.
 
Najmanje 70-ak stvari sam kupio sa sajta "Kupujem Prodajem" i nista nije doslo kako netreba.Sve je bilo u redu.Obavezno pozovem i na telefon i kontaktiram,a i pregled ocena je obavezan.Znacu tu ima i polovnih stvari,a i manjih prodavnica,koji prodaju delove preko tog sajta.Mozes i u najboljoj prodavnici naleteti na pokvareni deo,ili radi neko vreme,n.pr. cim prodje garancija ode i deo.

isto imam samo pozitivna iskustva, narocito sa limunda i kupinda gde sam i kupovala i prodavala...kupuje se i prodaje na nevidjeno, novac prvo uplati na racun pa se tek onda salje roba...verujem u rec sta je opisano, a gledam i ocene clanova.
najskuplju stvar sam kupila na kupujem prodajem, tv 430e i prezadovoljna sam, a najskuplje sam prodala na limundu neke stare slicice za 70e.
a kupovala sam i sa e prodavnica...ves masinu, sporet, tablet...tu lepo dobijes i racun i garanciju.

ali sam i cula da su grdni ljudi bili zrtva prevare ali nisam sigurna da su uspeli da budu obesteceni...
 
isto imam samo pozitivna iskustva, narocito sa limunda i kupinda gde sam i kupovala i prodavala...kupuje se i prodaje na nevidjeno, novac prvo uplati na racun pa se tek onda salje roba...verujem u rec sta je opisano, a gledam i ocene clanova.
najskuplju stvar sam kupila na kupujem prodajem, tv 430e i prezadovoljna sam, a najskuplje sam prodala na limundu neke stare slicice za 70e.
a kupovala sam i sa e prodavnica...ves masinu, sporet, tablet...tu lepo dobijes i racun i garanciju.

ali sam i cula da su grdni ljudi bili zrtva prevare ali nisam sigurna da su uspeli da budu obesteceni...

Gledao sam i ja,pogotovo najpoznatija ona cepanica,umesto kucista.Citao sam i ovako po forumima da su ljudi prosli lose.Ja sam izneo moje iskustvo.obavezno pozovem telefonom i porazgovaram sa ljudima i posle isporuke opet i pored ocene javim na telefon da je bilo sve u redu.Ima par njih sa kojima cesce poslujem.Vrlo su korektni momci.kazem da na kupujem prodajem nisu samo polovni delovi,vec imaju i manje prodavnice koje prodaju preko tog sajta.Ima i par njih s kojima poslujem.drugacije je kada se s nekim upoznas,pa bilo to i preko telefona,a on ti posalje,ono sto si trazio.Stice se poverenje medjusobno
 
zanima me kad ti neko posalje neispravnu robu u nekoj odredjenoj vrednosti,a kupovina je obavljena putem nekog sajta za online oglasavanje sta onda raditi? ako slikas oglas i chat pre toga,sacuvas stranicu o oglasu,sliku,uredno platis pouzecem,sacuvas papir itd...kakve su sanse da na sudu podneses napisanu prijavu i naplatis stetu? ili bolje advokatom? jel neko imao iskustva? hvala :confused:

Ne možeš baš ništa. Kriv si za svoje postupke.
Da je firma u pitanju druga je stvar.

Ipak ništa nisi izgubio (čak šts više) .. iskustvo je zlata vredno.
 
zanima me kad ti neko posalje neispravnu robu u nekoj odredjenoj vrednosti,a kupovina je obavljena putem nekog sajta za online oglasavanje sta onda raditi? ako slikas oglas i chat pre toga,sacuvas stranicu o oglasu,sliku,uredno platis pouzecem,sacuvas papir itd...kakve su sanse da na sudu podneses napisanu prijavu i naplatis stetu? ili bolje advokatom? jel neko imao iskustva? hvala :confused:

ako ne preuzmete licno od prodavca i vidite svojim ocima, ocekujte i posledice ....kakav sud trazite..
pricate za lokalna / regionalna oglasavanja, tako razumem
 
Moze se naci preko broja telefona,ali kad on napise na iznetoj komponenti na KP "Da ne odgovara da ako se bilo sta desi u transportu"ogradjuje sebe,a ti ipak prihvatis taj uslov,onda nema sta da trazis.Ko ce dokazati da se nesto stvarno nije desilo u transportu.Ima ljudi koji nude svoje komponente za komp,ali iskljucivo samo iz ruke u ruku i pristaje da je isproba pred tobom kod njega i kada se uveris da radi,onda kupis.Inace od tuzbe nema nista,jer je tuzba mnogo skuplja od dela koji uzimas.
 
to je patka,ako nema vidljivog udarca na pakovanju ili robi,onda se sigurno ne moze nesto unutra pokvariti bahatim transportom,xxx puta sam isao licno i precutali su falinke,i ni1 nije rekao izvini evo snosim troskove puta sto si dolazio,e takvi uvaljivaci tako fejk govore dodjite probajte sve cakum pakum,iz cg kad se vracah s mora svratimo po neki bajs koji se prodaje mozda godinu dana,kad sam mu trazio ranije slike ogrebotina i ostecenja ako ih ima rekao je nama sta da slika sve kao novo,a i na tih par slika se videlo da je akan,bajs je bio urnisan,ali urnisan,nista nije odrzavano,trebalo je sve to i provaliti u toj zurbi,svejedno uzmemo ga za duplo manje para nego sto bi vredeo dobro ocuvan,tako jednom do nsa odem,ono ulubljen ram,nije kao provalio,nista od trgovine,odem do sremske mitrovice po telefon,odlepljen ekran i fali poklopac punjaca,kaze sad se desilo nisam stigo da ispravim oglas,pa mamu ti iebem
 
26168183_10208508916838694_4596946565576073459_n.jpg


- - - - - - - - - -

PRODAJEM SNEŠKA OD PROŠLE GODINE !!!
 

Back
Top