Zapadni mit o multikulturnoj zlatnoj Bosni i o vecnim liberalnim Muslimanima
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 101

Tema: Zapadni mit o multikulturnoj zlatnoj Bosni i o vecnim liberalnim Muslimanima

Elita Konstantin Veliki (avatar)
    Učlanjen
    14.12.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    319

Podrazumevano Zapadni mit o multikulturnoj zlatnoj Bosni i o vecnim liberalnim Muslimanima

Ili mi se to samo cini ili 90tih kod zapadnih intelektualaca je nastao mith vecno liberalnih bosanskih Muslimana i zlatnoj Bosni.

Danas sam neki leksikon gde pise u Bosni su sve vere do 90tih ziveli u miru zajedno. Niti je uvek bilo mirno, niti su ziveli uvek zajedno

Neki nemacki novinar nemackih novina welt, koji za sebe kaze da je balkan ekspert prica o vecno liberalnim Musimanima.

O Noelu Malcomu, Atila Harare i Bernárd Henri Levi da ne pricamo.

Nigde nema tamnog vilajeta kako je opisana Bosna pre 19.veka od Andrica i Selimovica.

Zainteresovan član Narodna Pamet (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7

Podrazumevano Re: Zapadni mit o multikulturnoj zlatnoj Bosni i o vecnim liberalnim Muslimanima

Bob mislio je na tolerantnost i umjerenost u ispoljavanju vjere, a ne o prihvatanju nekih evropskih vrijednosti.

Bosna se samo vratila na stanje prije komunizma, kad su svi živjeli jedni pored drugih kao paralelni svjetovi.
    Licemerstvo se uvijek isplati. Pitajte Amerikance.

Domaćin Боб Метјуз (avatar)
    Učlanjen
    18.05.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Podrazumevano Re: Zapadni mit o multikulturnoj zlatnoj Bosni i o vecnim liberalnim Muslimanima

Citat Original postavio Narodna Pamet Pogledaj poruku
    Bob mislio je na tolerantnost i umjerenost u ispoljavanju vjere, a ne o prihvatanju nekih evropskih vrijednosti.

Bosna se samo vratila na stanje prije komunizma, kad su svi živjeli jedni pored drugih kao paralelni svjetovi.
    živeli su jer su poturice iskoristile jugoslovenstvo (u koje su se i mnogi Srbi preverili), da bi posle raspada identitet našli u islamizmu
    (a komunosrbi u liberalnoj demokratiji)
    blood vs gold

Veoma poznat Mstislav (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

Dosta dobar deo jeste liberalan, piju rakiju i pivo, zene se oblace evropski, vode zivot kao i ostali Evropljani.

Moderator Slaven777 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

A šta uopšte znači liberalan?
    You are entitled to your informed opinion. No one is entitled to be ignorant.

Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

Verovatno da nisu verski fanatici.

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

Citat Original postavio Konstantin Veliki Pogledaj poruku
    Ili mi se to samo cini ili 90tih kod zapadnih intelektualaca je nastao mith vecno liberalnih bosanskih Muslimana i zlatnoj Bosni.

Danas sam neki leksikon gde pise u Bosni su sve vere do 90tih ziveli u miru zajedno. Niti je uvek bilo mirno, niti su ziveli uvek zajedno

Neki nemacki novinar nemackih novina welt, koji za sebe kaze da je balkan ekspert prica o vecno liberalnim Musimanima.

O Noelu Malcomu, Atila Harare i Bernárd Henri Levi da ne pricamo.

Nigde nema tamnog vilajeta kako je opisana Bosna pre 19.veka od Andrica i Selimovica.
    Daj podeli malo info, koji leksikon je to i koji novinar, da možemo pošteno da iskritikujemo.

Statler and Waldorf nije na forumu
    I must be cruel only to be kind: thus bad begins, and worse remains behind.
    Moderator Statler and Waldorf (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1415

Citat Original postavio Mstislav Pogledaj poruku
    Dosta dobar deo jeste liberalan, piju rakiju i pivo, zene se oblace evropski, vode zivot kao i ostali Evropljani.
    ракија и пиво нису показатељ либералних стремљења босанских мухамеданаца, него су производ различитих тумачења шеријатског прописа, који каже да је строго забрањено пити вино. међутим, тај пропис је недоречен, па се међу мухамеданским учењацима повела расправа да ли то значи да је било које алкохолно пиће забрањено, или је забрањено само оно од грожђа и урми? различите правне школе (мезхеби) давале су различите одговоре. преовлађујући ханефијски правац, који су донели Османлије, прилично је отворен и комотан у погледу тумачења ове забране. тако да је било могуће да један босански муслиман буде истовремено врло агресиван по питању ширења ислама сабљом (џихад), а истовремено да пије ракију и да не сматра да тиме крши било какав пропис.

дакле, не треба све трпати у исти кош.
    Искони бе Слово

Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

Po Kuranu zabranjen alkohol, pusenje, odredjuje se zensko oblacenje. Sve to sto Bosnjaci rade suprotno.

Učlanjen
    02.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1415

Po Kuranu zabranjen alkohol, pusenje, odredjuje se zensko oblacenje. Sve to sto Bosnjaci rade suprotno.
    рекох ти да питање алкохола треба посматрати изван тог контекста, јер су босански мухамеданци пили ракију и пре двеста година, кад је Босна била тамни вилајет.
    Искони бе Слово

Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

Pa to samo pokazuje da su evropski narod koji je sticajem okolnosti primio islam. Ps, preporucjem svima gradacacku sljivovicu.

Učlanjen
    02.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1415

Pa to samo pokazuje da su evropski narod koji je sticajem okolnosti primio islam. Ps, preporucjem svima gradacacku sljivovicu.
    не, то показује да следе ханефијски месхеб. а тај месхеб иначе заговара непрекидни џихад, одатле газијски концепт који је неговала Османска династија.
    Искони бе Слово

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Спремност муслимана да изналазе рупе у закону какао би оправдали своје пороке, никако не треба узети за показатељ њихове толерантности или спремности на саживот са 'неверницима'.

Историјски гледано, управо су ти који су се најмање држали аспеката закона који се тичу личног морала, били најревноснији прогонитељи 'неверника'. Мислили су да су тако прали своје грехе.
    Poslednji put ažurirao/la haeul : 31.01.2018. u 21:38
    「一死固知忠義在」 · Србија никада неће ући у ЕУ. Помирите се с тим.

Primećen član de.omnibus.dubitandum (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7

Ovog Konstantina sigurno Bošnje po Beču zlostavljaju...nazvao bih to međusobni dezerterski obračun...
    Laudamus veteres, sed nostris utimur annis!

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

Citat Original postavio de.omnibus.dubitandum Pogledaj poruku
    Ovog Konstantina sigurno Bošnje po Beču zlostavljaju...nazvao bih to međusobni dezerterski obračun...
    Zamolio bih te da diskutuješ o temi...da li Kostu zlostavljaju Bošnje ili ne, to proveri putem privatne prepiske s njim (ako te interesuje).

Buduća legenda bh_citadela (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    567

Bosna ima tradiciju višekonfesionalnog zajedničkog življenja i prije OC http://www.zzi-germany.de/resources/Vortrag+Mumamed+Filipovic.pdf
    Audiatur et altera pars

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    190

Kraj 17. vijeka.

Ime:  OPT.jpg
Pregleda: 244
Veličina:  107,8 KB

"Kad je došlo veče, razodjenuo se, uvukao u postelju bez gaća te pozvao i mene da to učinim. Hajde, kazao je, svuci se i dođi u postelji! Htio, ne htio, morao sam skinuti odjeću, ali sam ostao u košulji i gaćama. Ležaj je bio tako uzak da su na njemu dvije osobe mogle spavati samo priljubljene jedna uz drugu.

Legao sam, ali se za moje poimanje stvari dogodilo nešto čudno. Da je na mome mjestu bio neki pederast, mogao je do kraja utažiti svoju požudu! Jer, taj je dečko bio neiskusni pasivni homoseksualac, i usto spreman na sve. Načeo je mnoge teme, raspitivao se o bezobraznim starima koje - kako je čuo čine Turci i, ležeći uz mene gol u postelji, raspitivao se kako se to radi. No ja sam bio posve suzdržan i nipošto se nisam dao navesti na nešto pogrešno iako sam povremeno i sam bio uzbuđen."

Ekrem Čaušević, Autobiografija Osman-paše Temišvarskog, Zagreb, 2004, str. 52.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio Tandoori Masala Pogledaj poruku
    Kraj 17. vijeka.

Ime:  OPT.jpg
Pregleda: 244
Veličina:  107,8 KB

"Kad je došlo veče, razodjenuo se, uvukao u postelju bez gaća te pozvao i mene da to učinim. Hajde, kazao je, svuci se i dođi u postelji! Htio, ne htio, morao sam skinuti odjeću, ali sam ostao u košulji i gaćama. Ležaj je bio tako uzak da su na njemu dvije osobe mogle spavati samo priljubljene jedna uz drugu.

Legao sam, ali se za moje poimanje stvari dogodilo nešto čudno. Da je na mome mjestu bio neki pederast, mogao je do kraja utažiti svoju požudu! Jer, taj je dečko bio neiskusni pasivni homoseksualac, i usto spreman na sve. Načeo je mnoge teme, raspitivao se o bezobraznim starima koje - kako je čuo čine Turci i, ležeći uz mene gol u postelji, raspitivao se kako se to radi. No ja sam bio posve suzdržan i nipošto se nisam dao navesti na nešto pogrešno iako sam povremeno i sam bio uzbuđen."

Ekrem Čaušević, Autobiografija Osman-paše Temišvarskog, Zagreb, 2004, str. 52.
    Mada nisam posve siguran kakve ovo veze ima sa temom , moram reci, da mi se jezik cini suvise savremenim za kraj 17. veka.

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

Citat Original postavio sumljiv_tip Pogledaj poruku
    Mada nisam posve siguran kakve ovo veze ima sa temom , moram reci, da mi se jezik cini suvise savremenim za kraj 17. veka.
    Nema sa Bosnom, ali ima sa muslimanima...

Verovatno je prevod sa turskog jezika.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Nema sa Bosnom, ali ima sa muslimanima...

Verovatno je prevod sa turskog jezika.
    Taj stereotip da Turci vole mladice, ostao je i do dan danas, cak se i jedan moj poznanik Turcin sprdao sa tim, smatrajuci da u tome ipak ima malo istine

Učlanjen
    29.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    446

Citat Original postavio sumljiv_tip Pogledaj poruku
    Taj stereotip da Turci vole mladice, ostao je i do dan danas, cak se i jedan moj poznanik Turcin sprdao sa tim, smatrajuci da u tome ipak ima malo istine
    Ne može se reći da nije bio neopravdan; pa u haremu su na posebnom glasu bili dečaci.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio Slaven777 Pogledaj poruku
    Ne može se reći da nije bio neopravdan; pa u haremu su na posebnom glasu bili dečaci.
    Mislim da je zavisilo pomalo i od sultana, ne mogu sad tacno da se setim, negde sam citao o nekom koji je bio i zgrozen tim.

Zainteresovan član qvey (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

O kojoj Liberalnosti Alahove vere-Muslimana mi to pricamo,veci deo Istoka je do VII Iveka n.e bio Hriscanski i gde su sada ti Hriscani tamo, Svedeni na status obespravljene,progonjene manjine takva bi Vam i Bosna bila samo da je u potpunosti uspeo plan Alije i Bratije...sto oni nemogu ni dan danas da prezale...

Primećen član de.omnibus.dubitandum (avatar)
    Učlanjen
    26.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7

Da se vratimo na Bosnu, u Bosni nije nikad postojao plan da bude etnički čista, jedini koji su to pokušavali su pobunjeni Radovanovi borci, gdje se čak i Ratko Mladić bunio da je to gava. enocid sto oni žele da naprave.

Što de piče pedera, svako ko poznaje Bosnu i Bošnjake zna da je toga kod nas ponajmanje od svih društava. Ako već ova tema služi za istresanje po nama napišite nesto sto vas ne čini smiješnim, neku istinu...Ponavljam, Alija nije kod Bošnjaka dobio glasove prije rata, a poslije rata njegova stranka oko pola bošnjačkih glasova, a i u njegovoj stranci je bilo raznih struja.

Činjenice na sto, kolege!
    Laudamus veteres, sed nostris utimur annis!

Zainteresovan član qvey (avatar)
    Učlanjen
    20.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

E cinjenice, u kakvom su polozaju Kopti u Egiptu,Asirci u Iraku,Sta bi ono sa Jermenima,Kapadokijskim,Pontijskim,Primorskim,Cari gradskim i ostalim Grcima u Otomanskom Carstvu ikasnijoj Turskoj itd itd,da nebude posto sam Hriscanin da me je samo za Hriscane briga,kakav je polozaj Gebra- Zoroastrijanaca u Iranu i gde su oni sada,a Jesidi, pa ovi pa oni odnosno mnoge brojne etnokonfesionalne i religijske grupe u zemljama Muslimanske veroispovesti su u statusu jedva trpljene,ponizavane i obespravljene manjine ,ponavljam to bi bila Bosna po zelji Alije i Bratije..da im je uspelo, nepostoje nikakvi zli Radovani,a zlatni i neznam kakvi nevini Jusufi

Slične teme

1. Atlantida, mit ili realnost?
    Autor ^MaX^ u forumu Istorija
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 12.08.2013., 06:46
  2. Dodjite na zapadni Krit!
    Autor Dragica u forumu Evropa
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.05.2004., 20:18

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor