Zapadni mit o multikulturnoj zlatnoj Bosni i o vecnim liberalnim Muslimanima

Konstantin Veliki

Buduća legenda
Poruka
28.313
Ili mi se to samo cini ili 90tih kod zapadnih intelektualaca je nastao mith vecno liberalnih bosanskih Muslimana i zlatnoj Bosni.

Danas sam neki leksikon gde pise u Bosni su sve vere do 90tih ziveli u miru zajedno. Niti je uvek bilo mirno, niti su ziveli uvek zajedno

Neki nemacki novinar nemackih novina welt, koji za sebe kaze da je balkan ekspert prica o vecno liberalnim Musimanima.

O Noelu Malcomu, Atila Harare i Bernárd Henri Levi da ne pricamo.

Nigde nema tamnog vilajeta kako je opisana Bosna pre 19.veka od Andrica i Selimovica.
 
Bob mislio je na tolerantnost i umjerenost u ispoljavanju vjere, a ne o prihvatanju nekih evropskih vrijednosti.

Bosna se samo vratila na stanje prije komunizma, kad su svi živjeli jedni pored drugih kao paralelni svjetovi.

živeli su jer su poturice iskoristile jugoslovenstvo (u koje su se i mnogi Srbi preverili), da bi posle raspada identitet našli u islamizmu
(a komunosrbi u liberalnoj demokratiji)
 
Ili mi se to samo cini ili 90tih kod zapadnih intelektualaca je nastao mith vecno liberalnih bosanskih Muslimana i zlatnoj Bosni.

Danas sam neki leksikon gde pise u Bosni su sve vere do 90tih ziveli u miru zajedno. Niti je uvek bilo mirno, niti su ziveli uvek zajedno

Neki nemacki novinar nemackih novina welt, koji za sebe kaze da je balkan ekspert prica o vecno liberalnim Musimanima.

O Noelu Malcomu, Atila Harare i Bernárd Henri Levi da ne pricamo.

Nigde nema tamnog vilajeta kako je opisana Bosna pre 19.veka od Andrica i Selimovica.

Daj podeli malo info, koji leksikon je to i koji novinar, da možemo pošteno da iskritikujemo.
 
Dosta dobar deo jeste liberalan, piju rakiju i pivo, zene se oblace evropski, vode zivot kao i ostali Evropljani.

ракија и пиво нису показатељ либералних стремљења босанских мухамеданаца, него су производ различитих тумачења шеријатског прописа, који каже да је строго забрањено пити вино. међутим, тај пропис је недоречен, па се међу мухамеданским учењацима повела расправа да ли то значи да је било које алкохолно пиће забрањено, или је забрањено само оно од грожђа и урми? различите правне школе (мезхеби) давале су различите одговоре. преовлађујући ханефијски правац, који су донели Османлије, прилично је отворен и комотан у погледу тумачења ове забране. тако да је било могуће да један босански муслиман буде истовремено врло агресиван по питању ширења ислама сабљом (џихад), а истовремено да пије ракију и да не сматра да тиме крши било какав пропис.

дакле, не треба све трпати у исти кош.
 
Po Kuranu zabranjen alkohol, pusenje, odredjuje se zensko oblacenje. Sve to sto Bosnjaci rade suprotno.

рекох ти да питање алкохола треба посматрати изван тог контекста, јер су босански мухамеданци пили ракију и пре двеста година, кад је Босна била тамни вилајет.
 
Pa to samo pokazuje da su evropski narod koji je sticajem okolnosti primio islam. Ps, preporucjem svima gradacacku sljivovicu.:)

не, то показује да следе ханефијски месхеб. а тај месхеб иначе заговара непрекидни џихад, одатле газијски концепт који је неговала Османска династија.
 
Спремност муслимана да изналазе рупе у закону какао би оправдали своје пороке, никако не треба узети за показатељ њихове толерантности или спремности на саживот са 'неверницима'.

Историјски гледано, управо су ти који су се најмање држали аспеката закона који се тичу личног морала, били најревноснији прогонитељи 'неверника'. Мислили су да су тако прали своје грехе.
 
Poslednja izmena:
Kraj 17. vijeka.

OPT.jpg


"Kad je došlo veče, razodjenuo se, uvukao u postelju bez gaća te pozvao i mene da to učinim. Hajde, kazao je, svuci se i dođi u postelji! Htio, ne htio, morao sam skinuti odjeću, ali sam ostao u košulji i gaćama. Ležaj je bio tako uzak da su na njemu dvije osobe mogle spavati samo priljubljene jedna uz drugu.

Legao sam, ali se za moje poimanje stvari dogodilo nešto čudno. Da je na mome mjestu bio neki pederast, mogao je do kraja utažiti svoju požudu! Jer, taj je dečko bio neiskusni pasivni homoseksualac, i usto spreman na sve. Načeo je mnoge teme, raspitivao se o bezobraznim starima koje - kako je čuo čine Turci i, ležeći uz mene gol u postelji, raspitivao se kako se to radi. No ja sam bio posve suzdržan i nipošto se nisam dao navesti na nešto pogrešno iako sam povremeno i sam bio uzbuđen."

Ekrem Čaušević, Autobiografija Osman-paše Temišvarskog, Zagreb, 2004, str. 52.
 
Kraj 17. vijeka.

Pogledajte prilog 475962

"Kad je došlo veče, razodjenuo se, uvukao u postelju bez gaća te pozvao i mene da to učinim. Hajde, kazao je, svuci se i dođi u postelji! Htio, ne htio, morao sam skinuti odjeću, ali sam ostao u košulji i gaćama. Ležaj je bio tako uzak da su na njemu dvije osobe mogle spavati samo priljubljene jedna uz drugu.

Legao sam, ali se za moje poimanje stvari dogodilo nešto čudno. Da je na mome mjestu bio neki pederast, mogao je do kraja utažiti svoju požudu! Jer, taj je dečko bio neiskusni pasivni homoseksualac, i usto spreman na sve. Načeo je mnoge teme, raspitivao se o bezobraznim starima koje - kako je čuo čine Turci i, ležeći uz mene gol u postelji, raspitivao se kako se to radi. No ja sam bio posve suzdržan i nipošto se nisam dao navesti na nešto pogrešno iako sam povremeno i sam bio uzbuđen."

Ekrem Čaušević, Autobiografija Osman-paše Temišvarskog, Zagreb, 2004, str. 52.

Mada nisam posve siguran kakve ovo veze ima sa temom :D, moram reci, da mi se jezik cini suvise savremenim za kraj 17. veka.
 
Da se vratimo na Bosnu, u Bosni nije nikad postojao plan da bude etnički čista, jedini koji su to pokušavali su pobunjeni Radovanovi borci, gdje se čak i Ratko Mladić bunio da je to gava. enocid sto oni žele da naprave.

Što de piče pedera, svako ko poznaje Bosnu i Bošnjake zna da je toga kod nas ponajmanje od svih društava. Ako već ova tema služi za istresanje po nama napišite nesto sto vas ne čini smiješnim, neku istinu...Ponavljam, Alija nije kod Bošnjaka dobio glasove prije rata, a poslije rata njegova stranka oko pola bošnjačkih glasova, a i u njegovoj stranci je bilo raznih struja.

Činjenice na sto, kolege!
 
E cinjenice, u kakvom su polozaju Kopti u Egiptu,Asirci u Iraku,Sta bi ono sa Jermenima,Kapadokijskim,Pontijskim,Primorskim,Carigradskim i ostalim Grcima u Otomanskom Carstvu ikasnijoj Turskoj itd itd,da nebude posto sam Hriscanin da me je samo za Hriscane briga,kakav je polozaj Gebra- Zoroastrijanaca u Iranu i gde su oni sada,a Jesidi, pa ovi pa oni odnosno mnoge brojne etnokonfesionalne i religijske grupe u zemljama Muslimanske veroispovesti su u statusu jedva trpljene,ponizavane i obespravljene manjine ,ponavljam to bi bila Bosna po zelji Alije i Bratije..da im je uspelo, nepostoje nikakvi zli Radovani,a zlatni i neznam kakvi nevini Jusufi
 

Back
Top