UZ DS Tadić odlučio da podrži Šuleta

комшија

Stara legenda
Poruka
91.053
СА БОРИСОМ ТАДИЋЕМ, КОЈИ НИЈЕ ИЗДАО СВОЈА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА НАЧЕЛА УЛАЗЕЋИ У КОАЛИЦИЈУ СА ДЕСНИЧАРСКОМ НАРОДНОМ СТРАНКОМ, КОАЛИЦИЈА ОКО ДЕМОКРАТА ЈЕ САДА ПОТПУНА И ОСТВАРИЋЕ ДОБАР РЕЗУЛТАТ!







http://www.alo.rs/tadic-odlucio-da-podrzi-suleta/140957

UZ DS Tadić odlučio da podrži Šuleta

Socijaldemokratska stranka podržaće Demokratsku stranku na izborima, raspisanim za 4. mart u Beogradu, izjavio je danas predsednik SDS Boris Tadić.

boris%20tadic%20ALO%20foto%20Ognjen%20Radosevic%20(1)_1000x0.jpg


Tadić je na konferenciji za novinare rekao da je predsedništvo te stranke donelo odluku da podrže kandidata DS i poručio da to nije samo podrška Draganu Šutanovcu, već da se krene u objedinjavanje rada DS.

On je rekao da će SDS pozvati da se nakon izbora objedini rad DS i da se bivši lideri te stranke, dogovore jer, kaže, nema bolje alternative jer je jedino DS sposobna za velike pobede.

Lider SDS je dodao da je o toj ideji razgovarao i sa Draganom Đilasom i da je spreman da razgovara i sa Sašom Jankovićem, Dušanom Petrovićem, Draganom Šutanovcem...

Na pitanje da li bi pozvao i Zorana Zzivkovića, budući da je pre nekoliko meseci odbacivao tu mogućnost, Tadić je rekao da "nema prava ni na kakav lični stav".

Sa DS u koaliciji takođe izlazi i Nova stranka Živkovića.
 
Тадић је никако да заустави своје пропадање... Само тоне човек... Због тог Шутановца је и изгубио власт 2012.
Маторцима из ДС-а и њених ћерки странака није јасно да су испуштене муштикле и ако мисле да се ДС извуче из брлога морају да изнедре 3-4 коректна нова политичара који ће да их ревитализују и прочисте.
 
СА БОРИСОМ ТАДИЋЕМ, КОЈИ НИЈЕ ИЗДАО СВОЈА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА НАЧЕЛА УЛАЗЕЋИ У КОАЛИЦИЈУ СА ДЕСНИЧАРСКОМ НАРОДНОМ СТРАНКОМ, КОАЛИЦИЈА ОКО ДЕМОКРАТА ЈЕ САДА ПОТПУНА И ОСТВАРИЋЕ ДОБАР РЕЗУЛТАТ!
**********************************.



 
Poslednja izmena od moderatora:
Tadic je istrosen politicar, koji nema vise neku politicku tezinu ni uticaj medju biracima slicno kao i Vuk Draskovic. Objedinjavanje sa DS za njega je logican korak buduci da njegova stranka nije ni izgradjena a vec se raspala tako da mu ostaje jedino da se vrati u DS kome je naneo veliku stetu na taj nacin sto se izdvojio u jednom trenutku.
Svakako da glavnu opozicionu osovinu cine Djilas-Jankovic-Jeremic i da je tu kljucno pitanje nakon izbora u BG, Djilasovo dalje pozicioniranje.
 
Тадић је никако да заустави своје пропадање... Само тоне човек... Због тог Шутановца је и изгубио власт 2012.
Маторцима из ДС-а и њених ћерки странака није јасно да су испуштене муштикле и ако мисле да се ДС извуче из брлога морају да изнедре 3-4 коректна нова политичара који ће да их ревитализују и прочисте.

Ja zapravo mislim da je DS skoro u potpunosti pročišćena.

Oni su, posle toliko cepanja, konflikata i odlazaka, na putu ka određenoj katarzi.

Poslednja prepreka u reformi Demokratske stranke je Šutanovac.

Kada budu osvojili tri puta manje glasova nego pre četiri godine, a lista koju predvodi bivši njihov predsednik i više glasova nego dok je tada vodio sam DS, možda će se otvoriti priča o smeni Dragana Šutanovca sa položaja predsednika DS.

Šutke je poslednji relikt prošlosti i kao takav poslednja prepreka na putu ka ovaploćenju te stranke u novom formatu i sa novim ličnostima.

Iskreno mislim da će većina članstva smatrati da se loše prošao u celoj aferi sa Sašom Jankovićem i da je, iako se može reći da je pokrenuo DS, u isto je vreme posle uzalud uloženog truda vratio na put ka mestu gde je ta partija bila kada je zauzeo liderski položaj. Mislim da bi u dugoročnom smislu možda bilo dobro za tu stranku ako Kena i Balša svrgnu Šutketa.
 
Poslednja izmena:
СА БОРИСОМ ТАДИЋЕМ, КОЈИ НИЈЕ ИЗДАО СВОЈА СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКА НАЧЕЛА УЛАЗЕЋИ У КОАЛИЦИЈУ СА ДЕСНИЧАРСКОМ НАРОДНОМ СТРАНКОМ, КОАЛИЦИЈА ОКО ДЕМОКРАТА ЈЕ САДА ПОТПУНА И ОСТВАРИЋЕ ДОБАР РЕЗУЛТАТ!







http://www.alo.rs/tadic-odlucio-da-podrzi-suleta/140957

UZ DS Tadić odlučio da podrži Šuleta

Socijaldemokratska stranka podržaće Demokratsku stranku na izborima, raspisanim za 4. mart u Beogradu, izjavio je danas predsednik SDS Boris Tadić.

boris%20tadic%20ALO%20foto%20Ognjen%20Radosevic%20(1)_1000x0.jpg


Tadić je na konferenciji za novinare rekao da je predsedništvo te stranke donelo odluku da podrže kandidata DS i poručio da to nije samo podrška Draganu Šutanovcu, već da se krene u objedinjavanje rada DS.

On je rekao da će SDS pozvati da se nakon izbora objedini rad DS i da se bivši lideri te stranke, dogovore jer, kaže, nema bolje alternative jer je jedino DS sposobna za velike pobede.

Lider SDS je dodao da je o toj ideji razgovarao i sa Draganom Đilasom i da je spreman da razgovara i sa Sašom Jankovićem, Dušanom Petrovićem, Draganom Šutanovcem...

Na pitanje da li bi pozvao i Zorana Zzivkovića, budući da je pre nekoliko meseci odbacivao tu mogućnost, Tadić je rekao da "nema prava ni na kakav lični stav".

Sa DS u koaliciji takođe izlazi i Nova stranka Živkovića.



''Човек'' који је створио СНС ?!?!?!?!?!??!!!?
 
Presmesna ... mada dobro je to za AV da se tako vice ... ispada da su svi gori od SNS.

Znam da će zvučati kontroverzno, ali ja još prema Borisu Tadiću imam određeno poštovanje, za razliku od većine političara (koji su učestvovali u vlasti).

Znam da je maneken, ali poznajem više ljudi iz njegovog privatnog okruženja, kao i bivših učenika; utisci su, kada se radi o čoveku, vrlo pozitivni. I znam da ga zezaju za ženu koja je pobegla u manastir i tako neke stvari, ali za razliku od nekih drugih, kao recimo sva tri favorita za novog gradonačelnika Beograda, iza njega nema nekakvih bračnih i poslovnih afera. Čak i kada su pokušavali da iskopaju stvari u vezi njega, sve je bilo bezuspešno. I naravno, znam isto da je jedan ogroman narcis, ali to ga ne izdvaja iz većine političara i malo je teško, ako objektivno sudimo, da mu se to zameri. Imao je on nekoliko dobrih ideja i činjenica jeste da on nije - koliko god neki postupci bili autoritarni, npr. skracivanje mandata i ovo prljavo izvlačenje kao da je to bilo u interesu Srbije, a ne u stranačkim interesima - postupao po pitanju ukidanja transparentnosti u Srbiji. On je bio ministar nekada na vrlo značajnom položaju i ostvario kontakte sa bezbednosnim službama; mogao je uraditi neke stvari koje je i Vučić, ali nije, ne baš (samo) zato što je on kao političar manje sposoban od Vučića, nego i što je on po pitanju samoljublja imao neke granice. U tom smislu, ja poštujem njegovu originalnu zamisao stvaranja dvopartijskog sistema - DS i SNS - u kojem bi narod kaznio vlast onda kada previše pogreši i doveo onu drugu stranku. To što je nasamaren i zloupotrebljen od strane bivših radikala je nešto sasvim drugo. Takođe, Tadić se mnogo uspešnije pokazao od Nikolića i Vučića na polju borbe za srpske nacionalne interese u regionu (koliko god paradoksalno zvučalo jer govorimo o osobi koja osuđuje nacionalizam) - ovde posebno mislim na Crnu Goru. Lično mislim da je moguće da bi drugačije političke konsekvence po Crnu Goru bile da nije došlo do te smene režima 2012. godine. Ima više poteza koji mi se sviđaju, pa i (eventualni) očigledni obračun sa mutnim nasleđem G17+.

Na kraju mislim da on nije dovoljno sposoban da bude u političkom vrhu, a to su potezi i pokazali, jer je više puta bio nasamaren, dok mu je trebalo mnogo godina da se izbori za neki veći položaj. Ne preza sredstvima kao Vučić, ali to se od ljudi i očekuje na tako visokim položajima.

Ovo su, po mom mišljenju, Tadićeve kardinalne greške:
1) Hiljadu evra besplatnih akcija. Ta gnusna laž, koju je prepustio Dinkiću zato što mu politički tako odgovora, teška je cena zbog koje zaslužuje da bude kažnjen od strane naroda
2) Završetak saradnje sa haškim tribunalom - nasamaren je, u potpunosti; hapšenjem Mladića dovršio je posao za strance koji su ga odbacili kao prljav donji veš, čime je omogućio naprednjacima da po pitanju saradnje sa Haškim tribunalom čistih ruku dođu na vlast. Sada sa naknadnom pameću, nije trebalo uhapsiti Mladića, odnosno trebalo je ostaviti da to bude urađeno u Vučićevo vreme

Postoji nekoliko drugih stvari koji mi smetaju kod Tadića, odnosno političke poteze koje je preduzimao, ali nijedan od njih se ne izdvaja kao ovi toliko. Mislim da je bila greška što je, na kraju, pao dogovor da se na taj način formuliše pitanje Međunarodnom sudu pravde povodom samoproglašene nezavisnosti Kosova, ali teško je to isključivo svaliti na njega. Moje je mišljenje čak bliže DSS-ovom da je trebalo neke države možda i direktno tužiti, umesto lobirati za postavljanje savetodavnog i pravno neobavezujućeg mišljenja. No, uz određenu retrospektivu, a posebno uz komparaciju današnje kosovske politike, to nije nešto što bih mu mogao posebno zameriti (svakako ne kao iznad pobrojane stavke).

Boris Tadić danas jeste jedan potpuno propali političar, ali nemojmo zaboravljati da je njega pokosila ekonomska kriza, a ne nešto drugo. Setimo se da je i sa prednošću ulazio u drugi krug 2012. godine, kao i da ga je Nikolić maltene jedva doslovno pobedio (utakmica nije bila u potpunosti fer prema Nikoliću, to treba svi da kažemo, ali svakako se Tadić pokazao nemerljivo mnogo bolje nego Vučić prošle godine). Da nije bilo krize, tu bi verovatno vrlo jasno dotukao Nikolića, čoveka koji je maltene slučajno tj. sticajem okolnosti postao predsednik.

P. S.

Boris Tadić:
Srbija će tužiti vlade svih država koje budu priznale jednostrano proglašenu nezavisnost Kosmeta.

Evo, na ovo sam mislio.

Jes' malo morgen...to je bilo uz kohabitaciju Tadića i Koštunice dogovoreno, pa se na to posle novih izbora u potpunosti zaboravilo.

No, eto to su neki razlozi zbog kojih je, u moru uglavnom negativnog sa klikom đubradi koja je složna kada treba sebi povisiti plate bez problema, nekoliko persona iz biv[ih vlasti od 1990. godine na ovamo bih izdvojio malčice, a među njima i Tadića.
 
Poslednja izmena:
Izmedju svih DS lopurda on mi je nekako najiskreniji i onaj (ne mogu da se setim kako se zove) što je svojevremeno hteo da smakne Djindju.
Vuksanović ili tako nešto.
U ono vreme imao je hrabrosti da se suprotstavi Djindji. To treba ceniti i vratiti ga u DS pod hitno!

Da, upravo sam tako nešto i mislio.

Treba postaviti jasno liniju da ne dođe do nekih nesporazuma, govorimo o članovima Demokratske stranke i uopšte učesnicima bloka koji je proizašao iz Demokratske opozicije Srbije...jedini razlog zašto je toliko popljuvan jer je sitna figura i laka meta za obračun kao, između ostalog, određeno oličenje bivšeg režima.
 
Nisam iz DS-a, pomešo si me sa nekim garant

Знам да си Хамдијин трибинаш! Људи остају без новчаника на Хамдијиним трибинама! Чибе!

- - - - - - - - - -

(...)

Ovo su, po mom mišljenju, Tadićeve kardinalne greške:
1) Hiljadu evra besplatnih akcija. Ta gnusna laž, koju je prepustio Dinkiću zato što mu politički tako odgovora, teška je cena zbog koje zaslužuje da bude kažnjen od strane naroda
2) Završetak saradnje sa haškim tribunalom - nasamaren je, u potpunosti; hapšenjem Mladića dovršio je posao za strance koji su ga odbacili kao prljav donji veš, čime je omogućio naprednjacima da po pitanju saradnje sa Haškim tribunalom čistih ruku dođu na vlast. Sada sa naknadnom pameću, nije trebalo uhapsiti Mladića, odnosno trebalo je ostaviti da to bude urađeno u Vučićevo vreme

Postoji nekoliko drugih stvari koji mi smetaju kod Tadića, odnosno političke poteze koje je preduzimao, ali nijedan od njih se ne izdvaja kao ovi toliko. Mislim da je bila greška što je, na kraju, pao dogovor da se na taj način formuliše pitanje Međunarodnom sudu pravde povodom samoproglašene nezavisnosti Kosova, ali teško je to isključivo svaliti na njega. Moje je mišljenje čak bliže DSS-ovom da je trebalo neke države možda i direktno tužiti, umesto lobirati za postavljanje savetodavnog i pravno neobavezujućeg mišljenja. No, uz određenu retrospektivu, a posebno uz komparaciju današnje kosovske politike, to nije nešto što bih mu mogao posebno zameriti (svakako ne kao iznad pobrojane stavke).

Boris Tadić danas jeste jedan potpuno propali političar, ali nemojmo zaboravljati da je njega pokosila ekonomska kriza, a ne nešto drugo. Setimo se da je i sa prednošću ulazio u drugi krug 2012. godine, kao i da ga je Nikolić maltene jedva doslovno pobedio (utakmica nije bila u potpunosti fer prema Nikoliću, to treba svi da kažemo, ali svakako se Tadić pokazao nemerljivo mnogo bolje nego Vučić prošle godine). Da nije bilo krize, tu bi verovatno vrlo jasno dotukao Nikolića, čoveka koji je maltene slučajno tj. sticajem okolnosti postao predsednik.
Највећа грешка Тадића је што није ухапсио Динкића напосредно пред изборе 2012те!
 
Poslednja izmena:

Back
Top