kakve su ovo porodice...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
ja na zalost ili na radost ne znam vise nisam porodicna osoba u smislu braka i dece ali sam necije dete naravno...Vaspitavana mozda malo konzervativno sto mi ne smeta vise nego sto mi smeta pojava u danasnjim porodicama...Naime sve to gledam sa strane i zabrinjava me...Idealizovala sam jedan slucaj...On tek se razveo, posle mnogo muka u braku pronalazi mladu zenu s kojom zeli porodicu...Ima dve kuce...U jednoj zive roditelji a druga prazna jer je on na radu u inostranstvu...Pocinje dakle zivot u svojoj kuci zavrsava je i tu zenu dovodi da pocnu zivot ali dok ja razmisljam kako je to lepo idilicno i kako ce se posecivati vidjati slaviti skupa i voleti situacija je obrnuta...Roditelji nisu zadovoljni njegovim izborom...proganjaju tu zenu vrlo brzo...On nemocan da im se suprostavi pije i agresivan je sve vise...svoje dete iz prvog braka ignorise jer je od zene koja mu je kako ´kaze zivce pokidala pa on sad ne zna sta ce sa svojim zivotom...Bezi ponovo u inostranstvo...za njim dolazi prognana zena ali para nema jer je posao ostavio...opet pocinju problemi...Sve to gledam i cudim se...Radi se o mom prijatelju koji dok je bio sam nije bas tako lose ziveo...zezali smo se pa ako imamo za pice imamo ako ne sedimo kuci i gledamo tv...bez stresa vike panike...Sada on ni mene koja pokusava da ga savetuje vise ne slusa...kaze svi ste se protiv mene urotili ali ce nam on pokazati ko je...dakle rec je o totalnom rasulu...Pitam se zasto se tako zivot komplikuje...Ko je kriv? Da li roditelji dali ovi mladji ili neko sa strane...svejedno ima vise slicnih primera al ovaj gledam pred svojim ocima....nekako mi je to jako jako otuzno...
 
Ja bih postavila pitanje "kakvi su ovo roditelji?" Ili, "Kakav je ovo odrastao covek koji dozvoljava da mu mama i tata teraju zenu???" Nije on klinac od 18 godina, pa mu rekli njegovi da je mlad da se zeni, ili da je ona ovakva ili onakva. Iz tvoje price kapiram da on ima dovoljno godina da kaze mami i tati da u nekim pitanjima oni vise nemaju pravo glasa.
 
Mislim da tu svi imaju svoje krivice:-? Roditelji svakako na prvom mestu; pod uslovom da snajka stvarno nije kriva, jer znamo svi i milion puta sam se uverila - svaka priča ima dve strane...
Sa druge strane, i on je naravno kriv što nije u stanju da izdrži i prevaziđe probleme; što je kukavica i spas traži u alkoholu. Ignoriše sopstveno dete:roll: Užas, pa kakav je to čovek?
Zašto je ostavio posao? A to kako se i prema tebi ponaša, to alkohol govori iz njega...
Ima tu milion stvari; a ako postavljaš pitanja iz naslova teme - nije baš normalna porodica:-?
 
mislim da je on najveci krivac.
mislim, svima nama se desavaju SraNja.
stisnes zube i ides dalje.
nema posla?
kako ce ga imati ako loce
ne svidja se roditeljima njegov izbor?
Pa ne hrane ga vise, pa sta ako im se ne svidja?
Mislim da svi koji dodju u probleme, koliko god je tesko ne smiju da se prepuste, da nadju trenutak kad im je glava hladna, donesu odluku i pri tom ostanu.
znam da je lako receno
a tesko uradjeno
ali je tako
 
Svi mi upadamo s vremena na vreme u probleme nekad manje nekad vece.
Ali svaki problem je resiv samo ako se sagleda i resi najbezbolnije,ako treba i zatraziti neciju pomoc.
Ali on je ocito labilna osoba,i nece da se suoci sa problemom vec se predao alkoholu.
Mada mislim da bi i zena tu trebala dosta da utice na njega i da jaka zena moze resiti puno toga,i uticati na "jaci" pol...
Oboje bi trebali da se potrude i izbore sa ne tako krupnim problemom.
Moz misliti mami i tati se ne svidja snaja, ajde!!!!
 

Back
Top