Sve je moguće onome koji veruje

Inace, odgovor ne temu bi bio - setimo se kako je Apostol Petar hodao po vodi sve do onog momenta dok nije posumnjao, a tad je poceo da tone.

Sta iz toga mozemo zakljuciti ?

da ga ja nešto prenulo iz sna?

- - - - - - - - - -

Ne mislim. Mislim da je problem u nama, neki se ljubavi plase, drugi je ignorisu, treci ironisu itd

nastavi da ne misliš, odlično ti ide.
 
toliko vernika a niko da zazeli mir u svetu

posto je sve moguce ostvarilo bi se.

ali samo misice to zele, one su duhovnije ali nisu vernici


prvo roditelji , pa ucitelji pa i knjige su autoriteti koje moras preci dok ne budes u stanju da sam dodjes do zakljucka kad imas informacije

Po stanju u svetu vidi se koliko ljudi želi mir, a koliko rat.

Bez obzira da li su roditelj, knjige ili učitelji objašnjavali šta sve nije moguće,
mene je to vazda nerviralo. Dok me nisu ubedili da je to od toga što sam
razmažena i tvrdoglava. A što se informacija tiče, veći deo mogu da uportebim
samo u slučaju da rešim da lažem malu decu.

- - - - - - - - - -

da ga ja nešto prenulo iz sna?

Ili ga je sumnja uspavala? :think:
 
Bajbl je knjižurina kao i tolike koje pročitasmo...
A Isus je bio idealista poput Kanta,Šopenhauera i slićnih samo je učio taj idealizam iz Veda...
Po tim učenjima je ceo svet u našem umu! Predstava sveta u umu...
Međutim...Imamo praktićne verifikacije koje je i Isus ignorisao,a koje su u naučnom dokazivanju alfa i omega svake teorije!
Teorija evolucije takve dokaze poseduje,ali i teorija kreacije nije bez jakih indikacija!
Po meni,agnostiku,te dve teorije nisu suprotstavljene!
Naime,ako se dovoljno široko misli o determinirajućim silama Univerzuma (gravitaciona sila,jaka sila,slabe sile,magnetne sile,sile
inarcije,entropijske sile,sintropijske sile...) kao o Duhu Svetom Univerzuma (Weltgeist Hegela ,Prani jogizma , recimo...),tada je moguće
uvideti da je evolucija algoritamski osmišljeni hologramski svet živih bića i žive svesti o sopstvenom postojanju...
Isus takvu mudrost nije ispoljio,ali današnja intelektualna elita sve češće i sve prisutnije miri ove dve evolucije.

Čak je i papa Franciško te dve teorije označio kao srodne i koje ne protivreče jedna drugoj! Božija kreacija,zaista može biti i sama
evolucija kao dugotrajni proces i time Bog samo dobija na veličini i univerzalnosti!
Gospodo vernici,prošlo je vreme isključivosti.Filozofije i nauke ne moraju biti okrenute protiv bilo koje vere! Praznoverje je nešto drugo.
To nije vera-to je mračnjaštvo nihilista!


:think:

Znaci li da je ovo "nova vera" u koju nam valja da verujemo , inace sledi "dezintegracija" ili "determinizacija" ...?!

A mozda , ako se "vlasti docepaju ortodoksni ateisti" i neka "deratizacija , dezinfekcija i dezinsekcija" , sto nas ne bi iznenadilo poznajuci Istoriju ljudskog drustva...? :)


@:

"...Naime,ako se dovoljno široko misli o determinirajućim silama Univerzuma (gravitaciona sila,jaka sila,slabe sile,magnetne sile,sile
inarcije,entropijske sile,sintropijske sile...) kao o Duhu Svetom Univerzuma (Weltgeist Hegela ,Prani jogizma , recimo...),tada je moguće
uvideti da je evolucija algoritamski osmišljeni hologramski svet živih bića i žive svesti o sopstvenom postojanju...
Isus takvu mudrost nije ispoljio,ali današnja intelektualna elita sve češće i sve prisutnije miri ove dve evolucije..
."...
 
Isus ovdje govori o vjeri u da Bog cini u nama (nasim pristankom da mu damo svoju volju na upravljanje) djelo spasenja. Djelo spasenja je dar Boziji, dakle covjek ne moze svojom sopstvenom silom da "zaradi" taj dar. Sustina nije sta ja radim, nego da li se pokoravam Bogu da me mjenja odnosno da li vjerujem da Njegova sila moze da me dovede do Hrista, sto je takodje dar, dalje do pokajanja, sto je takodje dar, do posvecenja i rasta u vjeri (novorodjenja), sto je takodje dar i na kraju kada Isus opet dodje do konacnog izbavljenja iz svijeta grijeha, sto je takodje dar.

Mi njemu damo nešto što nemamo, a on nama posle daje dar za darom.
Ili njemu naš dar ne treba?

Odakle mi možemo bogu da damo svoju volju, kada mi to nemamo?

I koja bi reč umesto ''pokoravanje'' mogla da se upotrebi? To je baš ružna reč.
 
Mi njemu damo nešto što nemamo, a on nama posle daje dar za darom.
Ili njemu naš dar ne treba?

Odakle mi možemo bogu da damo svoju volju, kada mi to nemamo?

I koja bi reč umesto ''pokoravanje'' mogla da se upotrebi? To je baš ružna reč.


:think:

"Poslusnost" , "poslusanje" , "krotkost" , "skrusenost" , "smirenost" ...?

Kao sto je i napisano u :

"ПСАЛМ 50

Помилуј ме Боже по великој милости својој и по обиљу милосрђа свога очисти безакоње моје. Опери ме сасвим од безакоња мога и од греха мога очисти ме, јер ја знам безакоње своје и грех је мој стално преда мном. Теби јединоме сагреших и зло пред Тобом учиних, да се оправдаш у речима својим и да победиш кад ти суде. Гле, у безакоњима се зачех и у гресима ме роди мати моја. Јер гле, истину љубиш и јављаш ми непознате и тајне премудрости своје. Покропи ме исопом и очистићу се; опери ме и бићу бељи од снега. Дај ми да чујем радост и весеље, да се прену кости потрвене. Одврати лице своје од грехова мојих и сва безакоња моја очисти. Срце чисто саздај у мени Боже и дух прав обнови у утроби мојој. Не одбаци ме од лица Твога и Духа Твога Светог не одузми од мене. Дај ми радост спасења Твога и духом владалачким учврсти ме. Научићу безаконике путевима Твојим и непобожни ће се обратити Теби. Избави ме од крви Боже, Боже спасења мога; обрадоваће се језик мој правди Твојој. Господе, отвори уста моја, и усне моје ће казивати славу Твоју. Јер да си хтео жртве, принео бих Ти; за жртве паљенице не мариш. Жртва Богу је дух скрушен; срце скрушено и смирено Бог неће понизити. По доброти својој Господе, чини добро Сиону, нека се подигну Зидови јерусалимски. Онда ће Ти бити миле жртве правде, приноси и жртве паљенице; тада ће метати на жртвеник Твој теоце.".
 
Ovi moji meštani ga svi znaju,a i ja sam dobar s njim...Mogu reči da je i ovde u Pezosu bio veoma popularan...
Jednostavno,nekog narod voli tako ,bez razloga naročitog.A i on "voli sve što mladi vole".A inače je iz bogate
slavonske porodice-mogao bi on i Rolsa ili Bentlija sebi da priušti...
Prema mom agnosticizmu ima baš blagonaklon stav...
Ko bi rekao:katolik,a ok lik...:mrgreen:;)
 
Ako veruješ da nemaju, onda ni nemaju. Stvar je prilično jednostavna. Ako si svesna sebe, svesna si i štetnih delovanja u sebi, recimo svoje mehaničnosti, ali ta delovanja mogu prestati jedino u veri da je bez tih delovanja moguće živeti... npr., bez moći koje nam prave odbojnici.

Recimo, placebo efekt je stvar vere...rekli bi neki, vera daje moć lekovima koji tu moć nisu imali, međutim, vera ustvari oduzima moć bolesnim ćelijama da se šire.

Zapravo je jedino bez njih moguće živeti.

Kao preterano zaštitničko delovanje roditelja. Koji govori umesto deteta, da ono ne
bi reklo nešto što ''ne treba''. Krije ga i štiti od svega.

Naravno da je moguće. Nema tu ničega većeg od mene. Sve sam to ja napravila.
 
23 A Isus reče mu: Ako možeš verovati: sve je moguće onome koji veruje.

Lako bi se razlikovao vernik od ateiste onda, zar ne?

Jednome bi sve bilo moguće, drugome ne bi. I onda se ne bi ni raspravljalo o tome
da li treba bibi vernik. Ovako imamo i vernike i ateiste koji ne mogu da kažu da im
je sve moguće.

U čemu je onda greška?

O kakvoj veri je Isus govorio?

Ako u nešto veruješ i to želiš, to će se i desiti bio ti vernik ili ne to su igre sudbine.
 
23 A Isus reče mu: Ako možeš verovati: sve je moguće onome koji veruje.

Lako bi se razlikovao vernik od ateiste onda, zar ne?

Jednome bi sve bilo moguće, drugome ne bi. I onda se ne bi ni raspravljalo o tome
da li treba bibi vernik. Ovako imamo i vernike i ateiste koji ne mogu da kažu da im
je sve moguće.

U čemu je onda greška?

O kakvoj veri je Isus govorio?

Ја мислим да се одговор крије у овим његовим речима
Meni valja raditi dela Onog koji me posla dok je dan: doći će noć kad niko ne može raditi. Јован 9.5
Тренутно је ноћ и можда зато се ретко дешавају чуда вере.
Али пре другог доласка очекује се позни дажд. Излиће Светог Духа на све људе, И тада ће многи творити чуда.
И многе ће преварити тим чудима наводећи их на погрешну науку.
Чуда нису знак верујућима него невернима.
 

Back
Top