Vladika je oterao OMILJENOG SVEŠTENIKA

sasasta

Buduća legenda
Poruka
33.998
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/vl...su-se-vernici-pobunili-dao-je-odgovor/ygr3vk6

tera svestenika kog svi cene , prisiva mu izdaju , da bi doveo popa preko veze.


"Ovo je moja crkva, niko vas nije terao da dođete". Neko iz naroda je viknuo da je crkva od nas vernika i da nećemo dati našeg sveštenika, niti prihvatiti drugog. Onda je vladika poručio da ćemo početi da umiremo, pa ćemo sami tražiti popa.
 
Ja samo vidim da ce u Srbiji pravoslavlje da nestane ... :eek:

Zahvalite kapitalistickim Vladikama...

Vladika poručio vernicima: Počećete da umirete, pa ćete sami tražiti popa :dontunderstand:

Idiot ™

Ruku na srce nije religija kriva nego ova bagra napredno populisticka ... svaki vladika je clan sns-a iako nigde to ne pise :rtfm:

Pravoslavlje u Srbiji u vreme komunista je bilo na mnogo boljem nivou, ovo danas je teska bruka i sramota.
 
Poslednja izmena:
Vladičin auto ne ide na vodu i zbog toga je ovaj sveštenik Juda .
Ne sakuplja dovoljno novca vladici za benzin .
Pretpostavljam da će se patrijarh ponašati kao Koštunica -" nije obaviješten " .
PEFktkqTURBXy80M2YyNmM1NTY5ZjI4MDFjZDg2M2Y3ODRlOWUxNzVmNC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



Na skupu su viđene i suze za omiljenog sveštenika


Ма мора да је био добар када жене плачу за ,,омиљеним свештеником''!
 
PEFktkqTURBXy80M2YyNmM1NTY5ZjI4MDFjZDg2M2Y3ODRlOWUxNzVmNC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA



Na skupu su viđene i suze za omiljenog sveštenika


Ма мора да је био добар када жене плачу за ,,омиљеним свештеником''!

Pre neki dan sam imao malu raspravu sa jednim popom, krenuo da mi prica kako niko ne odlazi u Crkvu ... Ja mu kazem pa nemam potrebe , mnogo ste gladni... a on nesto promumlao i okrenuo se. Ha ha ha
U manastirima je doduse malo normalnija situacija mada i tamo ima tih blagajnika ...
Ljudi se drze onoga "Daj koliko mozes" i to je fer ... gradjanima je muka od tarifa i nameta ... em te drzava dere da hrani lopovski rezim em ti i crkva otima i ono malo sto ostane ... nikad halaviji nisu bili, i oni rade aktivno na tome da se pravoslavlje unisti.

Ono kada ti Demon propoveda o Bogu ...
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan sam imao malu raspravu sa jednim popom, krenuo da mi prica kako niko ne odlazi u Crkvu ... Ja mu kazem pa nemam potrebe , mnogo ste gladni... a on nesto promumlao i okrenuo se. Ha ha ha
U manastirima je doduse malo normalnija situacija mada i tamo ima tih blagajnika ...
Ljudi se drze onoga "Daj koliko mozes" i to je fer ... gradjanima je muka od tarifa i nameta ... em te drzava dere da hrani lopovski rezim em ti i crkva otima i ono malo sto ostane ... nikad halaviji nisu bili, i oni rade aktivno na tome da se pravoslavlje unisti.
Ono kada ti Demon propoveda o Bogu ...
Ako познајеш тог свештеника, питај га мало суптилније: ,,Оче, ако је црква Божји храм, зашто има громобран''? Па напиши шта ти је одговорио.
Ја сам тако питао свештеника-познаника и он ме је уместо одговора послао у п.м. Кроз пар дана, срели смо се, разговарали као да се ништа није десило али цркву нисмо помињали.
 
Ako познајеш тог свештеника, питај га мало суптилније: ,,Оче, ако је црква Божји храм, зашто има громобран''? Па напиши шта ти је одговорио.
Ја сам тако питао свештеника-познаника и он ме је уместо одговора послао у п.м. Кроз пар дана, срели смо се, разговарали као да се ништа није десило али цркву нисмо помињали.

Hahahahahha dobro pitanje cim ga vidim postavicu mu to pitanje , znam ga, nedaleko od mene zivi " skromno "
 
Ne pada sneg da prekrije sneg vec...itd

Gromobran ne stiti samo i iskljucivo jedno zdanje vec se postavlja da privuce grom k sebi/iako mu to nije ciljana meta/ i zastiti okolinu.
Bolje da ne postavljate slicna pitanja svestenim ljudima jer nije njihovo da nam objasnjavaju jos i elektrotehniku.
 
Ne pada sneg da prekrije sneg vec...itd
Gromobran ne stiti samo i iskljucivo jedno zdanje vec se postavlja da privuce grom k sebi/iako mu to nije ciljana meta/ i zastiti okolinu.
Bolje da ne postavljate slicna pitanja svestenim ljudima jer nije njihovo da nam objasnjavaju jos i elektrotehniku.
Мале корекције на твој коментар:
,,Ne pada sneg da prekrije sneg vec...itd'', тако не иде, ваљда да ,,прекрије брег''.
Волео бих да видим тог лудака који громобран на врху своје куће ,,postavlja da privuce grom k sebi''. Нека баш чудна електротехника и необјашњива.
 
"Počećete da umirete da ćete sami tražiti popa"

Први пут чујем да не мож' се умре без попа..

А ко ће да га опева? Доће маца на вратанца.
Иако појање свештеника Богу баш ништа не значи ако је покојник чинио зло , али народ то не зна,
А незнање је извор стахова. И ето народ ће молити да им дају било каквог попа.
 
Korekcija je na mestu, breg je trebalo da pise. Hvala.
Sto se gromobrana tice provjeri sam kako to funkcionise da ja ne bih ovdje pametovala. To je vjerovatno bila namjera i svestenika koji nije htjeo da se upusta u munje i sumnje. Na nama je da ih lovimo i preispitujemo.
Ја јесам помало луцкаст али ми не пада на памет да проверавам функцију громобрана. Мислиш да би требало да током грмљавине узмем то што се зове громобран и изађем на пољану и чекам да рокне гром.
Мало сам се нашалио али добро знам шта је громобран, шта чини громобранску опрему (http://www.tehnokova.rs/test/MG_gromobranska oprema.pdf ), како се пројектује, ......и то да громобранска заштита није увек апсолутна заштита од електричног пражњења.
Мало шале није на одмет.
 
А ко ће да га опева? Доће маца на вратанца.
Иако појање свештеника Богу баш ништа не значи ако је покојник чинио зло , али народ то не зна,
А незнање је извор стахова. И ето народ ће молити да им дају било каквог попа.

A што би га опевавао?
 
Па народ верује да ако га поп не опева неће у рај. У Православљу свештеници певају молитве и на тај начин се моле Богу за опроштај греха преминулог.

Е па онда је до народа шунтавога, зато се владика и осилио толико...
 
Ne pada sneg da prekrije sneg vec...itd

Gromobran ne stiti samo i iskljucivo jedno zdanje vec se postavlja da privuce grom k sebi/iako mu to nije ciljana meta/ i zastiti okolinu.
Bolje da ne postavljate slicna pitanja svestenim ljudima jer nije njihovo da nam objasnjavaju jos i elektrotehniku.

ne ide to tako

ne privlaci gromobran gromove nego stiti odredjeno podrucje od udara groma,

i to ne veliko podrucje https://sr.wikipedia.org/wiki/Gromobran , kolika je visina toliki je i poluprecnik , ugrubo

- - - - - - - - - -

new-york.jpg


kao sto se vidi grom udara cak i pored zgrade sa gromobranom
 
Da li je to isti onaj vladika sto je iskovao sebe na zlatniku i time pokazao samoljublje
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/samoljublje-bozjeg-sluge-vladika-iskovao-sebe-na-zlatniku/9lczs78

vhoktkqTURBXy9jYWE3ZjRmNmM4NjAzZWJmNzgyNGVkNGM5ZDNkMTVkNy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Dvor vladike šumadijskog Jovana je skupoceno opremljen. Svuda su kamere, sve je u mermeru, a u podrumu je džakuzi.
U Crkvi se o tome sve zna, ali se, naravno, ćuti. U šali, kad pričaju o Jovanovom dvoru, kažu: „Kačavendin dvor, pa Jovanov“

http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/808451/kacavendina-skola-vladika-jovan-ima-dzakuzi-u-podrumu

 
Ја јесам помало луцкаст али ми не пада на памет да проверавам функцију громобрана. Мислиш да би требало да током грмљавине узмем то што се зове громобран и изађем на пољану и чекам да рокне гром.
Мало сам се нашалио али добро знам шта је громобран, шта чини громобранску опрему (http://www.tehnokova.rs/test/MG_gromobranska oprema.pdf ), како се пројектује, ......и то да громобранска заштита није увек апсолутна заштита од електричног пражњења.
Мало шале није на одмет.

Ideja nije uopste luckasta, samo pazi na uzemljenje. Pa nam javi kako si se proveo :),
Sala je uvek dobro dosla
 
ne ide to tako

ne privlaci gromobran gromove nego stiti odredjeno podrucje od udara groma,

i to ne veliko podrucje https://sr.wikipedia.org/wiki/Gromobran , kolika je visina toliki je i poluprecnik , ugrubo

- - - - - - - - - -

Pogledajte prilog 466361

kao sto se vidi grom udara cak i pored zgrade sa gromobranom

Vjerujem da je tako kako kazes, nije da se bas razumem u gromove.
Pretpostavljam da su ustanove /kao skola, bolnica i sl./ u kojima se okupljaju ljudi u vecem broju obavezne zakonom drzave da obezbjede sigurnost tim ljudima. Crkva se takodje prilagodjava zemaljskim zakonima i da bi ih ispostovala ne postavlja pitanje oko instalacije gromobrana. Sto bi?
 

Back
Top