bitka kod Thermopylae izmisljotina? i ono sa 300 spartanaca, i radi cega neko sad pra

za sta je njih 300 ginulo?

  • Demokratiju. Da nejednako dobri imaju jednaka prava

  • STA GOD, DEFINITIVNO, SAMO NE ZA DEMOKRATIJU!!!

  • Nesto trece, reci ces na temi...


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
a znas li ti da Spilberg ako je tako moze njih da ucijeni, pa da se onda oslobodi? Jer to sto pricas je nelogicno...on moze da ih kontra-ucijeni. Nemoj ti nama o spilbergu...nije to tema. bar ja mislim da nije, jer da si spilberg samo tad bi ti i znao to sto zna spilberg
I šta će s tim znanjem? Kao Dejvid Bouvi na Tau Ceti da se telepROMtuje?!:per:
Ili će tajne svemira,poput Klarka , posle susreta s Ramom,otploviti neznanim tangetnim trajektorijama...?:manikir:
 
Туки, кењаш и ти по погрешним темама ... ;)

Да не причамо да си тему ставио на погрешан пдф.
Turki ti uzmi pa daj strikni da ti sa tim stritika mantile. znaci morala bi da upali reflektor da ti ga nadje...ili fenjerom pa ono ako naleti slucajno
A meni mjesto i nije na forum, nego se skidam sa buprenofrina... pa dok ne prodje kriza necu da izlazim, a ti sto si to zamisli, da se moze bit pametan i bez krize, ili neke specificnosti situacije, a bit na forumu, to je stvarno glupavo od tebe...
 
Poslednja izmena:
Neka mislis da sam i iz Sutomora, volio bi da sam iz Sutomora, neka, jer svi putevi Vode u Rim, ali i z g l e d a samo preko Sutomora...to je sigurno bar. Jeste sigurno to da tako s a m o izgleda...
Odakle god da si đetiću,skidaj se stoga i forumaši bez da izlaziš među one neljude što bi ti u po cene uvaljali pa i da te sačetkaju...
Pravac neki manastir,najbolje,ali samo teško primaju...
 
Nema veze,ali sad je bar jasno da su svi Spartanski ratnici bili ped...ovaj-gejevi i da im zato kiša strela nije mogla nauditi-podmetali su bulje i
vikali "Ah! Ah!" :rotf:

Ne, oni su imali stitove kakve ti sa svojim misicama ne bi mogo ni da postignes da podignes neprobojne bukvalno...nisi ti gledao film., Odgledaj 300, pa ti obecavam da ces samo ako nisi gej i sto vise nisi gej to vise i da budes natjeran od tog filma, bas ako si musko, da se rasplaces na neki neobican nacin...a ako te takav film ne gane i ne potrese, onda je tvoja muskost upitna...znaci, muzevan ko je, taj to kad odgleda odma pozeli da ode tamo da izjavi saucesce porodicama Spartanaca poginulih ...
 
Poslednja izmena:
iako je to mozda prebrza odluka.
Koliko ja znam, nemoguce je, sve i ako jeste tako, dokazati da je neka bitka veca klanica bila nego Borodinska, Francuzi i Rusi na celu sa Kutuzovim, za koga bar ni Dragoljub69 ne moze izmisljat da je pe.der jer se dobro zna da je obozavao ljepotu zene. A moze li nekako onaj sto je reko da neka bitka jest veca od te da dokaze da Borodinska bitka nije najveca_ jer to bi onda bilo vrlo zanimljivo, i to odakle mu podaci koliko se ljudi pobilo kod Borodina? pa da mu tek onda vjerujemo za Spartu ista, a ne tek tako...

Sto se tice prorocista, i prorocice ciji su jezik mozda razumijevali samo svestenici itd., i tog da je to bila VRHOVNA VLAST, da li neko, ako je to izmisljeno, moze da objasni i dokaze da je izmisljeno i obasja nas znanjem radi cega nas oni, tamo dje se uce pedagogiji (ja sam sa raznih fakulteta slusao predavanja, mada nemam nijedan), sa predavanjima kako je to bilo tako SMARAJU? pa neka bude da sam ja previse romantican sto vjerujem u to i da je na neki nacin i mogla da prorice ta prorocica, samo ako neko to dokaze...Ova tema je mnogo vaznija nego ja ili neko tamo...
bar ja tako mislim
cisto da ne bude da su oni poginuli da bi sad Dragoljub lupao da su bili pe.deri...Zna se da je u Sparti za vojnika zenidba bila obavezna...
 
...sta to ima tacno u Istoriji,
zar nije rekao Santajana...
...od Istorije mozemo nauciti samo to
da nas ona nemoze nicemu nauciti...

Sve improvizacija i 'tako je pjesnik htio'
kome trebaju istine Antike i Pre_Antike...
...zar ne treba samo pamtiti,
...putnice kad podjes u Spartu,
kazi im
da smo pali
pokoravajuci se Njenim zakonima..."
Zar ovdje nije sve receno...:bye:
 
...sta to ima tacno u Istoriji,
zar nije rekao Santajana...
...od Istorije mozemo nauciti samo to
da nas ona nemoze nicemu nauciti...

Sve improvizacija i 'tako je pjesnik htio'
kome trebaju istine Antike i Pre_Antike...
...zar ne treba samo pamtiti,
...putnice kad podjes u Spartu,
kazi im
da smo pali
pokoravajuci se Njenim zakonima..."
Zar ovdje nije sve receno...:bye:

Tu nista nije receno,...NAJKRACI DOKAZ DA NIJE tim sve receno evo: kako to da se Artemisia zove i pelinova bilka, koja i kad je stomak pun izaziva veliku glad, imas u svakom bio-sopu, ali i Junakinja koja je tu ucestvovala i koja je gladovala bas radi Grka i njihovih zakona, kao djevojka...DA LI JE I TO TIM RECENO? NE i onda radi toga sto su je Grci ostavili gladnu otisla za persijce da ratuje, moze se reci @ ogorcena kao pelin @...tu je nesto zaista i bilo, antropoloski gledano, jer nije biljka valjda sama sebi dala ime, a ni Artemisia? I onda bi Spartanci trebalo, posto ona nije radi njihovih zakona to htjela *da unisti grke* nego radi Grckih, posto su i sami drugaciji od ostatka grka, da je prakticno puste da prodje? A ako ne priznas Artemisino postojanje onma automatski ako si racionalan priznajes postojanje ili necega takvog slicnog ili prorocista, jer nisu Spartanci bili pe.erski narod...to se dobro zna jer inace ne bi ni bili narod. Znaci, nista tim nije receno.

I drugo, radi te tvrdnje da je sve tim receno morao bi da dokazes da ili prorocista i prorocice nije ni bilo, ili da su oni odobrili Leonidu da ide tamo, i zasto zaboga na filmu kazu bas jedino trece sto ostaje tu od opcija? Da li su nenormalni po tvome misljenju?
 
Poslednja izmena:
vi o tome filmove. Kad mi sad ne mozemo da provjerimo je li fim tacan., a Ako ste pogledali onaj film o 300 spartanaca, koji stvarno (bar I dio) je da se covjek najezi, O cemu se radi...prvo na filmu o cemu, a onda cu reci na temi

Persija ili neko, je htjela da napadne grcku ili kako se tad to zvalo vec, preko nekog uskog prelaza su morali da predju dje je 300 vojnika moglo da "pregradi" ili nesto tako, i lik iz inace drzave vrlo cudnog uredjenja gdje je predsjednik bilo prorocistvo i drogirana ili napaljena ili oba prorocica i nekakvi cudni svestenici a ne nekakav vladar, Sparte, sa 300 ljudi, 2 dana sa 300 "specijalno obucenih" zadrzava vojsku od 2.000.00 ili jos jedna 0...persijanaca...ili 3 dana skoro. Pobija ih ne znam ni sam koliko, specijalnim taktikama...naravno, vrlo bistrim i mudrim, i izginu svi na kraju, tj pola persije i samo 300 spartanaca, ali onih naj-radikalnijih, ali ipak su poslije persijanci usli i spalili svu Atinu ili grcku ili tako nesto (bas sam pazljivo zapamtio, priznajem) :) . To je jos i logicno i vrlo moguce, kad se strateski gleada, i kad covjek nema bolja posla dobro je i da proucava specijalne operacije, ali...:

Zna se da je u Rusiji jedan general kojim je upravljao feldmarsal (sva vojna vlast kompletne rusije) Kutuzov (danas proglasen uglavnom za budalu, a ustvari je sva knjiga "Rat i mir" o tome koliko je genijalan) sa 1500 zaustavio i preplasio u jednoj bitci toliko da se povuku 40.000 franucza od tzv. "genija" a ustvari budale Napoleona,...to nije tema, samo kazem da su te stvari jako stvarne.

tema:
NA KRAJU FILMA: I sad komentatori koji su snimili film kazu da su oni tu ginuli radi DEMOKRATIJE, toga da i DOBRI i LOSI, i HRABRI i KUKAVICE imaju I S T A prava? PA MOZE LI BITI DA SU T I 300 L J U D I AKO SU UOPSTE I POSTOJALI RADI TOGA OTISLI DA POGINU, KAD SU BAS ONI BILI DOBRI I HRABRI? LOGICNO DA NE. Pa zasto se onda podmece takva laz? Da su za demokratiju ginuli?

VJERUJETE LI VI DA SU ONI GINULI ZA DEMOKRATIJU? Ako ne, zasto se tako prica...psiholoski gledano, i filozofski, zasto se podmece takva prica. Koje je to opravdanje za demokratiju, i gdje to nje jos ima?

НИЈЕ...али ти ...ЈЕСИ ИЗМИШЉОТИНА

За твоје постојање имамо ..само твоју мејл адресу...:hehe:...:hahaha: :zcepanje:
 

Back
Top