DRAJZEROVA i nepravda

Rogi Mash

Početnik
Poruka
26
Ukratko od 13 koristim travu,ali sam sa 15 poceo sa opijatima(trodon,tramadol,sinatradon...) sa 17 samvec debelo uzivao u heroinu. sada imama 36 ipo godina. i pokusao sam da se skidam u kucnim uslovima,privatnim klinici pa chak i uz cz-u gde sam zavrsi jer sam hteo da pravim ulje od kanabisa za oca invalida. no otisao u drajz da ih molim ne za met,necu da se radim ocu da zivim,a koristio sam 2 godine buprenofrin i imao zdravu i sretnu vezu sa devojkom kojani cigaru nije probala,opet sam nashao dobar posao.da za 20 godina drogiranja kada se sve pokupi ja nemogu da saberem 9 meseci da sam bio chist(kadasa sabere ovde mesec,4 meseca najduze i par puta po par nedelja)
i naravno dobijem doktorku od koje svi beze i ona hoce da me izleci,kaze za dve ipo godine bces ok.alo zeno ja nemam 20 godina pa aj,ja hocu da se zenimdecu a da treba da idem u zatvor na 4 godine i tamo mogu dobijati svaki dan terapiju koju mi moji donesu.jer ja sam u cz-u pravio gluposti da bih doshao do mog subutexa,buprenofrina
ja kada ga pijem nerazlikujem se od str8,tj normalnih ljudi
otac ce me izbaciti iz kuce pitanje dana,jedem i spavam kod drugova,zajmim od njih jer ko ce da me trpi danas necu doci na posao u krizi sam a sutra radim za trojicu.

Molim vas sta da radim.Ako neko ima nekoga u drajzerovoj molim ga za pomoc. sto se kaze veza

P,S. 4 godatvoru i to cz je banja naspram mitrovice,plashimse da cu se samo povrediti ili josh gore jer neznam da se bijem i neverujem u nasilje

POMOZI TE MI AKO IMA JOSH DOBRIH LJUDI,oduzicu se,cisticu vam kucu,cuvati decu,setati psa....ama sta god.para nemama ali ako mi daju Buprenofrin ceka me posao pa bih vas DEBELO chastio

Unapred zahvalan Igor
 
sam pao, sam se ubio. jel te neko terao? nije, ti si izabrao taj put. svi mi smo imali 13 godina i 15 i 17, pa eto nas nismo narkomani.

Jeste to tacno, ali kakve smo mi imali roditelje, sredinu, drustvo a kakve ovakve licnosti kao on?
Mozda je i to imao idealno, i samo je krivica u njemu !

Nema veze, bitno je da se covek trudi. Postoje ljudi inace koje su i tzv ADIKTIVNE LICNOSTI. Ja sam npr sve suprotno tome. Sve za sta sam bio vezan (cigare, kafa, alkohol) mogao sam da ostavim i ostavio, kad god sam pozeleo, ali neko jednostavno ne moze to jer je adiktivna licnost, takav mu je mozak.

Zatim, postoji puno poremecaja licnosti i uopste mentalnih poremecaja koji ukljucuju i rizicno i destruktivno ponasanje, koja ukljucuju konzumaciju narkoticnih sredstava odn droga.

Samo bih mu malo uputio kritike oko ovog - Zena lekar, kaze mu da ce mu pomoci da se izleci ali za toliko i toliko, a on se ljuti, kao "heej zeno mator sam moram da se zenim, nemam vremena i sl". E pa druze sta si cekao do sada? Setio si se blizu 4 banke da se nisi jos ozenio i da nemas decu a bio preokupiran drogama ceo zivot.

Ako je neko narkoman, narkoman je, bitno je kakva je kao osoba, ima puno budala, ali ima i ok ljudi koji su unesreceni tim drogama.

I eto za sve one travare, "marihuana je lek nije droga", eto, jos jednom vidimo sta se desava kada se krene sa travom. Mnogi, mnogi, zavrse ovako, kao ovaj forumas, retki su oni koji ostanu samo na travi da im je dovoljno.

A i ta marihuana, pogubno deluje po mozak mladih i svih ostalih do 25-e, smanjuje cak i IQ i kognitivne funkcije i svasta nesto, da ne spominjem da ce svakom biti okidac za shizofreniju i slicne bolesni, ukoliko je genetski predisponiran pa vi "cackajte mecku".

A to da se ulje marihuane koristi kao ""lek za rakove" i slicno, je najveca nebuloza ikada u medicini i farmaciji. THC je sedativ i upravo tako i deluje - sedativno, a NISTA NE LECI, NISTA.

Ne znam kako da pomognem ovom sirotom namucenom coveku, ali ga bar necu ovde prozivati bespotrebno i napusavati, da se ne oseca jos i gore nego sto bi se osecao.
Bar nije nasilan, ne ume da se tuce, i grozi se nasilja.
Time ni vecina zdravih i "ispravnih" ne moze da se pohvali.

Neko rece "jeste, bas si idealan model coveka za cuvanje dece i setanja pasa".

Deluje smesno, ali meni ga je zaista zao. Ne znam da li bih mu smeo dati da mi seta psa, a kamoli dete, ali mi je opet zao. Mislim ono, ne bih nikom dao da mi seta psa, nikom neproverenom, sumnja je uvek tu najveca koliko god da je osoba ispravna a kamoli ovo.

Mada, samo se setite da je BRANKO KOCKICA BIO NARKOMAN, A SVI GA DOZIVLJAVAJU IZ CELE BIVSE JUGE KAO NEKI MODEL MUSKOG VASPITACA I NEKOG KO UME SA DECOM.
 
moras cvrsto prelomiti u tvojoj glavi

mnogi strajkuju gladju i nece da jedu iako znaju da ce umreti

moras biti na tom nivou

I PRESTATI

samo sto ce ti se CINITI da ces umreti

dok se skidas

ALI NECES

- - - - - - - - - -

zatvori se u sobu , nek ti neko dotura hranu i vodu i IZDRZI
 
Neko rece "jeste, bas si idealan model coveka za cuvanje dece i setanja pasa".

Deluje smesno, ali meni ga je zaista zao. Ne znam da li bih mu smeo dati da mi seta psa, a kamoli dete, ali mi je opet zao. Mislim ono, ne bih nikom dao da mi seta psa, nikom neproverenom, sumnja je uvek tu najveca koliko god da je osoba ispravna a kamoli ovo.

Mada, samo se setite da je BRANKO KOCKICA BIO NARKOMAN, A SVI GA DOZIVLJAVAJU IZ CELE BIVSE JUGE KAO NEKI MODEL MUSKOG VASPITACA I NEKOG KO UME SA DECOM.

Bez porodice ili bliskoh ljudi koji će ga podržati u svemu dok se ne izleči i bez izolacije od društva u kome je sada, nema ništa od toga. To je uzaludan trud. Može on da hoće i da se rita i da apeluje, ali bez pouzdanih ljudi koji će da ga obuzdaju kada dođe kriza ne vredi. Ta njegova devojčica nije dovoljna. Nije dovoljno da se cela familija angažuje oko njega ako će mu taj jedan stric koji voli ponekad da se uradi davati drogu ili čuvati tajnu da se sinoć iskrao do grada na pola sata.

Drugo, dečko nije realan kada se nudi da ga neko pusti u kuću da čuva decu. Niko normalan i pri zdravom razumu to ne bi dozvolio.

Samo totalna izolacija i totalna podrška porodice i prijatelja, ako ih još uvek ima, mogu da ga spasu.
 
Bez porodice ili bliskoh ljudi koji će ga podržati u svemu dok se ne izleči i bez izolacije od društva u kome je sada, nema ništa od toga. To je uzaludan trud. Može on da hoće i da se rita i da apeluje, ali bez pouzdanih ljudi koji će da ga obuzdaju kada dođe kriza ne vredi. Ta njegova devojčica nije dovoljna. Nije dovoljno da se cela familija angažuje oko njega ako će mu taj jedan stric koji voli ponekad da se uradi davati drogu ili čuvati tajnu da se sinoć iskrao do grada na pola sata.

Drugo, dečko nije realan kada se nudi da ga neko pusti u kuću da čuva decu. Niko normalan i pri zdravom razumu to ne bi dozvolio.

Samo totalna izolacija i totalna podrška porodice i prijatelja, ako ih još uvek ima, mogu da ga spasu.

Pri ovom zdravstvu (u svim bivšim republikama!) ovakvi nemaju šanse!
U početnom stadijumu još i nekako da se skine i to ne trajno s garancijom,ali posle 20 godina? Ni u pismu!
 
a ša otje ovaj?

ima onih na odvikavanju što čiste podrume, pa posle to prodaju organizovano na boovljacima. meni su jednom očistili podroom. fini momci, nikad ne bi iz cuga provalio, dok ih malo ne zagledaš, svi mrtvih pokreta i očiju...a da ne znaš, nema šaje da bi pomislio jer ih ne bi pažljivije malo posmatrao..... mada su ovi već prošli neku fazu čišćenja..
 
Poslednja izmena:
U cemu je problem? Doktorica zeli da ti pomogne. Odvikavanje od heroina je mukotrpan proces i dve godine nisu puno. Preko 20 godina trpas sve zivo u sebe, a sada bi da se odviknes preko noci?! Ili jos gore da ti drzava finansira legalni vid drogiranja, tj metadon?! Hoce, ali kratko. A posle moras da smanjujes dozu dok ne dodjes do nule. To je cilj. A ne citav zivot na necemu. I ako mi je jasno da dugogodisnji narkomani ne mogu da budu strejt. Hemija u telu se toliko poremetila da je povratak na stanje pre drogiranja nemoguce. :(
 
Pri ovom zdravstvu (u svim bivšim republikama!) ovakvi nemaju šanse!
U početnom stadijumu još i nekako da se skine i to ne trajno s garancijom,ali posle 20 godina? Ni u pismu!

Nikakvo zdravstvo njemu ne može pomoći, ni naše ni strano.
Doktori mu mogu samo prepisati metadon kao zamenu za heroin, ali posle postaje ovisnik o metadonu.

Samo sam može sebi pomoći tako što će psihički biti jači od želje za drogom, ali to je kod ovisnika skoro pa nemoguća misija.
Ljudi imaju problema da se skinu sa cigara, a kamo li sa heroina.

Ovisnost je psihička bolest (lažna zavodljivost uma) i ako čovek shvati da je on gospodar svoga uma a ne njegov rob, tada ima šanse i da pobedi tu lažnu zavodljivost.

Pokušaj da, kad god imaš jaku želju da uzmeš drogu, budeš svestan da se tvoj um igra s tobom i da je to sve laž. U početku će ti biti teško jer si izgubio volju, ali volju uvek možeš da povratiš ukoliko ostaneš svestan pravog stanja stvari. Kažu da je strpljenje majka za sticanje volje, a tebi je i volja i strpljenje neophodno da bi se skinuo.

Srećno!
 
druže samo odlažeš neizbežno, moraš da se skineš i sa herdže i sa lekova totalno, najbolje bi ti bilo kad se skineš da promeniš grad ili odeš u inostranstvo da više ne sretneš nikoga koga znaš iz tog sveta, teško je ali mnogo si se zaebavao sa svojim životom. Moraš ceo svoj život da kreneš iz početka, pošto si zadnji put bio strejt u šestom razredu osnovne škole
 
Član moje porodice je uspeo da se izleči nakon osam godina zavisnosti od heroina. "Čist" je preko dvadeset pet godina. Vodi normalan, porodični život. Dakle, nije nemoguće.

Rogi, mnogo je bitno da se izoluješ iz sredine koja sa tobom deli istu zavisnost. Naravno, još važnije je da ZAISTA, ISKRENO želiš da se izlečiš. Ako dovoljno jako želiš, možeš.
 
Vidim pisu neki, kao da je zavisnost od heroina, neka zezancija, i "lazna potreba mozga" da se covek tripuje gotovo, pa samo treba zacas da ubedis sebe da je sve to laz i ti ne osecas potrebu zapravo.

Da, mozda prirodno ne osecas potrebu za heroinom kada si zdrav i pre uzimanja, ali sada, konkretno kod njega, posle 20 godina drogiranja, nije to nikakva lazna potreba mozga i fantazija istog.

To je jedno izuzetno REALNO I STVARNO STANJE, zato se i definise kao BOLEST ZAVISNOSTI i leci u bolnici a ne udari ti neko 2 samara, ti se malo urazumis i gotovo, shvatis da si se tripovao sve vreme.

Ovakav vid narkotika ostavlja izuzetnu realnu zavisnost svake vrste, plus sto se on vec 20ak godina drogira svim i svacim, dobro da zna kako se zove i koliko je 5+5.
 
Vidim pisu neki, kao da je zavisnost od heroina, neka zezancija, i "lazna potreba mozga" da se covek tripuje gotovo, pa samo treba zacas da ubedis sebe da je sve to laz i ti ne osecas potrebu zapravo.

Da, mozda prirodno ne osecas potrebu za heroinom kada si zdrav i pre uzimanja, ali sada, konkretno kod njega, posle 20 godina drogiranja, nije to nikakva lazna potreba mozga i fantazija istog.

To je jedno izuzetno REALNO I STVARNO STANJE, zato se i definise kao BOLEST ZAVISNOSTI i leci u bolnici a ne udari ti neko 2 samara, ti se malo urazumis i gotovo, shvatis da si se tripovao sve vreme.

Ovakav vid narkotika ostavlja izuzetnu realnu zavisnost svake vrste, plus sto se on vec 20ak godina drogira svim i svacim, dobro da zna kako se zove i koliko je 5+5.

A osim toga je razvio neverovatne sisteme manipulacije najbližima i okolini.Takvu priču zna da slože da ti nije dobro...I obavezno,šta reče Borka-izolovanje od sredine s iglama i tableticama...
Ima šanse,ali veoma mnogo para i truda oko njega bi trebalo-simpatikus i parasimpatikus su mu biohemijski izmenjeni!
Promena krvi,razne terapije,od fizikalne do grupne psihoterapije...Ihaj!
 
Nikakvo zdravstvo njemu ne može pomoći, ni naše ni strano.
Doktori mu mogu samo prepisati metadon kao zamenu za heroin, ali posle postaje ovisnik o metadonu.

Samo sam može sebi pomoći tako što će psihički biti jači od želje za drogom, ali to je kod ovisnika skoro pa nemoguća misija.
Ljudi imaju problema da se skinu sa cigara, a kamo li sa heroina.

Ovisnost je psihička bolest (lažna zavodljivost uma) i ako čovek shvati da je on gospodar svoga uma a ne njegov rob, tada ima šanse i da pobedi tu lažnu zavodljivost.

Pokušaj da, kad god imaš jaku želju da uzmeš drogu, budeš svestan da se tvoj um igra s tobom i da je to sve laž. U početku će ti biti teško jer si izgubio volju, ali volju uvek možeš da povratiš ukoliko ostaneš svestan pravog stanja stvari. Kažu da je strpljenje majka za sticanje volje, a tebi je i volja i strpljenje neophodno da bi se skinuo.

Srećno!

Oni i dolaze sa dobrom namerom da se odviknu, pazi, ne kaže se nikad izlečeni, nego ima pečat lečenog narkomana i kad prođe sve terapije.

Vrlo je neprijatna, kako oni kažu, paklena, fizička zavisnost, muke i bolovi.. tako da, vrlo teško.. ali ajde, možda ne i nemoguće, treba dati podršku bolesnim ljudima.

- - - - - - - - - -

Oni da nisu bili spremni na igru sa životom i kocku, ne bi ulazili u celu priču....i xperimentisali, a svi eksperimentišu zavisnici sa šta god im ponudiš, što jače, to bolje..
 
Jeste to tacno, ali kakve smo mi imali roditelje, sredinu, drustvo a kakve ovakve licnosti kao on?
Mozda je i to imao idealno, i samo je krivica u njemu !

Nema veze, bitno je da se covek trudi. Postoje ljudi inace koje su i tzv ADIKTIVNE LICNOSTI. Ja sam npr sve suprotno tome. Sve za sta sam bio vezan (cigare, kafa, alkohol) mogao sam da ostavim i ostavio, kad god sam pozeleo, ali neko jednostavno ne moze to jer je adiktivna licnost, takav mu je mozak.

Zatim, postoji puno poremecaja licnosti i uopste mentalnih poremecaja koji ukljucuju i rizicno i destruktivno ponasanje, koja ukljucuju konzumaciju narkoticnih sredstava odn droga.

Samo bih mu malo uputio kritike oko ovog - Zena lekar, kaze mu da ce mu pomoci da se izleci ali za toliko i toliko, a on se ljuti, kao "heej zeno mator sam moram da se zenim, nemam vremena i sl". E pa druze sta si cekao do sada? Setio si se blizu 4 banke da se nisi jos ozenio i da nemas decu a bio preokupiran drogama ceo zivot.

Ako je neko narkoman, narkoman je, bitno je kakva je kao osoba, ima puno budala, ali ima i ok ljudi koji su unesreceni tim drogama.

I eto za sve one travare, "marihuana je lek nije droga", eto, jos jednom vidimo sta se desava kada se krene sa travom. Mnogi, mnogi, zavrse ovako, kao ovaj forumas, retki su oni koji ostanu samo na travi da im je dovoljno.

A i ta marihuana, pogubno deluje po mozak mladih i svih ostalih do 25-e, smanjuje cak i IQ i kognitivne funkcije i svasta nesto, da ne spominjem da ce svakom biti okidac za shizofreniju i slicne bolesni, ukoliko je genetski predisponiran pa vi "cackajte mecku".

A to da se ulje marihuane koristi kao ""lek za rakove" i slicno, je najveca nebuloza ikada u medicini i farmaciji. THC je sedativ i upravo tako i deluje - sedativno, a NISTA NE LECI, NISTA.

Ne znam kako da pomognem ovom sirotom namucenom coveku, ali ga bar necu ovde prozivati bespotrebno i napusavati, da se ne oseca jos i gore nego sto bi se osecao.
Bar nije nasilan, ne ume da se tuce, i grozi se nasilja.
Time ni vecina zdravih i "ispravnih" ne moze da se pohvali.

Neko rece "jeste, bas si idealan model coveka za cuvanje dece i setanja pasa".

Deluje smesno, ali meni ga je zaista zao. Ne znam da li bih mu smeo dati da mi seta psa, a kamoli dete, ali mi je opet zao. Mislim ono, ne bih nikom dao da mi seta psa, nikom neproverenom, sumnja je uvek tu najveca koliko god da je osoba ispravna a kamoli ovo.

Mada, samo se setite da je BRANKO KOCKICA BIO NARKOMAN, A SVI GA DOZIVLJAVAJU IZ CELE BIVSE JUGE KAO NEKI MODEL MUSKOG VASPITACA I NEKOG KO UME SA DECOM.

ma da....da se novac iz budzeta za zdravstvo ne trosi na narkomane, ove sto im se podvezuje zeludac da bi smrsali, promene pola i ostale nakarade, imali bismo vise magnetnih rezonanci, a ne bi ljudi placali privatno ili cekali po 6 meseci snimanje. ja iza svog stava stojim, a to je -zabole me, sam pao, sam se ubio.
 
meni su skoro zbog lumbalne diskus hernije prepisali bromazepam, ja pila par dana uzastopno i moj organizam ga je odbacio...krenul;o mi je peckanje po telu i mucnine...pogledam kontraindikacije i oba simptoma se mogu javiti kod uzimanja bromazepama.... i to pogledam 10 dana i prestanem pred spavanje da pijem, simptomi nestali.u roku od 2 dana. moj organizam odbacuje takvu hemiju. i sta ja da mislim o boodalama koje se drogiraju ko zna cime, njima je telo unisteno i kao da se lece na teret budzeta.
 
meni su skoro zbog lumbalne diskus hernije prepisali bromazepam, ja pila par dana uzastopno i moj organizam ga je odbacio...krenul;o mi je peckanje po telu i mucnine...pogledam kontraindikacije i oba simptoma se mogu javiti kod uzimanja bromazepama.... i to pogledam 10 dana i prestanem pred spavanje da pijem, simptomi nestali.u roku od 2 dana. moj organizam odbacuje takvu hemiju. i sta ja da mislim o boodalama koje se drogiraju ko zna cime, njima je telo unisteno i kao da se lece na teret budzeta.

Ne znaš ti kako je njemu teško...:mrgreen:
 

Back
Top