Вршачка улица носи име по Хитлеровом министру

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.543
Активисти Алтернативе променили назив улице у селу надомак Вршца које носи назив по Хитлеровом министру Фриц Тоту!

Делегација Алтернативе је посетила Вршац, односно село Избиште како би симболично и демонстративно исказали незадовољство чињеницом да једна улица у том селу носи име по Хитлеровом министру Фриц Тоту. Верујемо да су називи улица враћени по „аутоматизму“ те локалне власти нису ни приметиле овај скандалозан пропуст, али сматрамо да ипак изговора не сме бити и да се ова грешка мора што пре исправити.

01.jpg


Ми смо симболично прелепили овај назив улице са налепницом “ Улица Јована Стерије Поповића“ као предлог локалним властима (који смо касније званично доставили градоначелници) да овај знаменити Вршчанин „замени“ назив улице Хитлеровог злочинца.

Недопустиво је да у Србији која гаји слободарски дух и традицију борбе против тоталитарних идеологија једна улица носи име по Хитлеровом министру Фриц Тоту. Наша историја је пребогата личностима, попут Јована Стерије Поповића, које су задужиле наш народ и заслужују своју улицу. Овим гестом желимо да скренемо пажњу на недостатак самопоштовања и националног поноса у Србији. Оног тренутка када почнемо да поштујемо себе и своје културно наслеђе, можемо очекивати да нас и други цене. Због свега наведеног, Алтернатива ће и у наредном периоду наставити са акцијама које промовишу нашу културу и подижу свест и понос нашег друштва.

02.jpg

http://www.nacionalist.rs/2017/09/2...-nosi-naziv-po-hitlerovom-ministru-fric-totu/
 
Pa šta?
I -u Beogradu imaš Džordža Vašingtona
A najviše čudi što niko nije tražio "staro ime" kako se ulica nekada zvala
Mislim na ove licimure...

- - - - - - - - - -

Ta ulica se zvala VIDINSKA
važila je za leglo prostitucije odnosno pucala je od bordela

pa sad jedan kurvinjluk za drugi...

Sta fali tom imenu?
 
Toт Фриц је пре две године изгубио улицу на Дедињу.

dosta lažnog patriotizma na natpise...

vadite pare četnici i platite kralju struju
lako je puštati bradu kad je džabe

- - - - - - - - - -

Sta ja znam, ima gomila takvih vec.

Kakav bre Džordž Vašington i besplatne radne akcije? Ua komunizam!
 
Ne znam kakve veze ima prvi Americki predsednik i slobodar sa komunizmom?

Stavise on je stvarno uvazena licnost.
Иначе је улица тај назив добила још 1933. такода стварно нема везе с комуњаризмом... А до 1896. звала се Болничка (због Прве варошке болнице, чија е зграда и данас сачувана)...Затим, током рата, за време окупације, била је Палилулска, па после рата враћено старо име Џ. Вашингтона...
 
Иначе је улица тај назив добила још 1933. такода стварно нема везе с комуњаризмом... А до 1896. звала се Болничка (због Прве варошке болнице, чија е зграда и данас сачувана)...Затим, током рата, за време окупације, била је Палилулска, па после рата враћено старо име Џ. Вашингтона...

А када је Фриц добио улицу у Избишту и када је добио ону на Дедињу коју су променили скоро ?
 

Back
Top