Nezaustavljiva dosada

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Pozdrav ljudi. Evo ove vreline nas prođoše i koliko sam čuo neće se vraćati više pa se i lakše diše.
Na fenansijsku situaciju ne mogu da se požalim ali ni pohvalim, gura se nekako, ali ne mogu da vam opišem koliko je meni dosadno pa to je zlo...
Na primer, pročitao sam skore sve knjige što imam u kući makar dva puta, gledao nove i stare filmove, igrao neke igrice na kompu, sređivao dvorište, šetao gradom, pio piće sa poznanicima ali ništa. Sve je monotono, dosadno nikada se ništa uzbudljivo ne desi.
Mislim nije da se žalim, običan i dosadan život mogu da budu dobri ali bih baš voleo neko novo poznanstvo, putovanje ili avanturu, nešto što će me učiniti "živim".. Kako vamo ljudi? El nalazite uzubđenja kakva...?
 
Pocni da vezbas, idi na trcanje, vozi bajs, bilo kakva fizicka aktivnost da se istreses.
Eto npr. nagovori prijatelje jedan dan da odete malo dalje bajsom, u drugi grad i slicno, napravite mini izlet. :)

Sto se tice poznanika, uvek mozes da izadjes i da upoznas nekoga, ili ako ti je lakse, prvo upoznas preko tindera, i slicnih mreza na Web-u :)
Nesto uzbudljivo ce se desiti tek kad izadjes iz zone komfora, i kad uradis nesto neuobicajeno, van dosadne rutine
 
Poslednja izmena:
...
Sve je monotono, dosadno nikada se ništa uzbudljivo ne desi.
..

Срећа је твоја што сам видео ову твоју тему,
ја сам стручњак за проблем досаде ( и страха, али то ниси питао ).

Дакле досада !
Лепо си је превео на разумљивију реч - монотонија.
Моно тон - један тон.

Обрати пажњу на неки извор једноличног звука у својој околини.
Неки кулер, нека чесма која капље или лагано шушти,
неки стари електрични уређај коме се чује рад трафоа ...

Дакле, прво изврши инспекцију у својој спаваћој соби.
Вежбаш свирку са метрономом ?
Имаш стару векерицу у стану ?

Провери, искључи, па се јави кроз изесно време и реци да ли је досада престала !
Пази, опасна је, исто колико и претеран страх.
Тера у лудило !
 
Pozdrav ljudi. Evo ove vreline nas prođoše i koliko sam čuo neće se vraćati više pa se i lakše diše.
Na fenansijsku situaciju ne mogu da se požalim ali ni pohvalim, gura se nekako, ali ne mogu da vam opišem koliko je meni dosadno pa to je zlo...
Na primer, pročitao sam skore sve knjige što imam u kući makar dva puta, gledao nove i stare filmove, igrao neke igrice na kompu, sređivao dvorište, šetao gradom, pio piće sa poznanicima ali ništa. Sve je monotono, dosadno nikada se ništa uzbudljivo ne desi.
Mislim nije da se žalim, običan i dosadan život mogu da budu dobri ali bih baš voleo neko novo poznanstvo, putovanje ili avanturu, nešto što će me učiniti "živim".. Kako vamo ljudi? El nalazite uzubđenja kakva...?

Za sve što si naveo, ajde, nekako bih i mogao da ti poverujem,
i pored toga što smatram da debelo šminkaš...
Ali, što se tiče pročitanih knjiga, pa još i po dva puta,
e, brale, lažeš ko pas !
Ti ni školsku lektiru nisi čit'o, pa si se na jedvite jade provlačio....!
Ma, dečko, 'ajde o'ladi ! :whistling:
 
...
Ma, dečko, 'ajde o'ladi ! :whistling:[/B]

Овако са човеком који има праве проблеме ? :eek:

Уосталом и да измишља или умишља,
ово читају и други,
можда и неко ко "стварно" има проблеме досаде ?!

Дај ти неки савет, па макар се заебо, хајде ...
 
Овако са човеком који има праве проблеме ? :eek:

Уосталом и да измишља или умишља,
ово читају и други,
можда и неко ко "стварно" има проблеме досаде ?!

Дај ти неки савет, па макар се заебо, хајде ...

Imam naviku da čoveka sa kojim komuniciram, uslovno rečeno,
gledam u oči...
Na osnovu te procene određujem : kako se postavljam i šta pričam !
A, za popovanje ima crkva, kako je, katkad, kazivao pokojni Đinđić...
 
Imam naviku da čoveka sa kojim komuniciram, uslovno rečeno,
gledam u oči...
...

Прво,
на основу твојих 55к постова
одговорно тврдим да лажеш !
Толики коментари без гледања у очи ?! :eek:

Друго,
волиш гледање у окице ?
Ко те толико наљутио, хајде реци нам ? :mazi:
 
Kao prvo, ti si uskomisleći tip.
Kada se u ovim okolnostima kaže "gledanje u oči", svakome je jasno
da je u pitanju metafora.
Zaključak o sagovorniku donosi se na osnovu utiska iz stila kojim piše i
načina kako se izražava....
 
Poslednja izmena:
...
Kada se u ovim okolnostima kaže "gledanje u oči", svakome je jasno
da je u pitanju metafora.
...

А јел' ?
Сад метафора, ма немој !

Хајде признај нам,
волиш ли да гледаш немоћне, мале, остареле,
возаче у кривини кад морају да скрену поглед ...

Реци нам !
Јеббеш ли нам кеву својим погледом Х6/Г7
( смртоносни поглед у висини очију ) ?
 
Dal' bi ti, usput, onako, na pravom putu,
pa, makar to bio autoput Beograd - Niš, sa tri trake na obe strane,
mogao delimično da popušiš kur'ac drugom učesniku u saobraćaju ?
Da li bi se mogla, u ovom slučaju, primeniti ona floskula "drug na drumu" ?
Kao kad čoveku pukne guma,pa ti staneš i ponudiš dizalicu ?
Ha...?
Aj' kaži, ali časno !
 
ci_1789.jpg
 
Bez dosade ne bih imao identitet. Kroz nju, radi nje omogućeno mi je da se upoznam. Da ja nisam nikad osjetio, nikad za nju znao, ne bih bio ono što jesam. Dosada znači susret sa samim sobom – otkriće vlastite ništavnosti.

Emil Sioran

Sećam se kada je taj Sioran prešao iz Fluminensea u Atalantu, svi su mislili da ima dve leve noge, a vidi ga sada.
 
Pocni da vezbas, idi na trcanje, vozi bajs, bilo kakva fizicka aktivnost da se istreses.
Eto npr. nagovori prijatelje jedan dan da odete malo dalje bajsom, u drugi grad i slicno, napravite mini izlet. :)

Sto se tice poznanika, uvek mozes da izadjes i da upoznas nekoga, ili ako ti je lakse, prvo upoznas preko tindera, i slicnih mreza na Web-u :)
Nesto uzbudljivo ce se desiti tek kad izadjes iz zone komfora, i kad uradis nesto neuobicajeno, van dosadne rutine

da...i dodajem...kad procitas sve knjige, upises se u biblioteku...
filmove sigurno nisi SVE pogledao
HOBIJA ima mali MILION o kojima pojma nemas
ZENA ima...ne zna im se broj... i tako...:manikir:
 
Pozdrav ljudi. Evo ove vreline nas prođoše i koliko sam čuo neće se vraćati više pa se i lakše diše.
Na fenansijsku situaciju ne mogu da se požalim ali ni pohvalim, gura se nekako, ali ne mogu da vam opišem koliko je meni dosadno pa to je zlo...
Na primer, pročitao sam skore sve knjige što imam u kući makar dva puta, gledao nove i stare filmove, igrao neke igrice na kompu, sređivao dvorište, šetao gradom, pio piće sa poznanicima ali ništa. Sve je monotono, dosadno nikada se ništa uzbudljivo ne desi.
Mislim nije da se žalim, običan i dosadan život mogu da budu dobri ali bih baš voleo neko novo poznanstvo, putovanje ili avanturu, nešto što će me učiniti "živim".. Kako vamo ljudi? El nalazite uzubđenja kakva...?

Upoznam novu osobu, otvori mi nove vidike i preporuci literaturu, onda sam na konju, ali ne moze da knjiga zameni verbalnu komunikaciju i osecaj bliskosti, barem meni.
 

Back
Top