Pitanje, savet

milan664

Početnik
Poruka
16
Zdravo ljudi, imam 19 godina i ove godine sam trebao da upišem fakultet. Izabrao sam istoriju, jer sam je oduvek voleo, ali filozofskog nije bilo u mom gradu tako da sam morao otici u Ns,Bg ili neki drugi grad. Roditelji su mi rekli da će me finansirati, ali ja nisam otišao na upis i rekao im da ću upisati informatiku na privatnom ( mene to i ne zanima samo sam onako rekao, jer je potraznja za tim IT stručnjacima velika pa onako eto i sam znam da bih bio rob za računarom), a ja u stvari nisam imao hrabrosti otići u drugi grad, da se pomirim sa tim da ću otići od kuće itd. Stvar je u tome što ja sa prijeteljem ili prijateljima radim bukvalno sve za sve imam samopouzdanja kada su prijatelji uz mene ili samo jedan, a kad sam sam ne smem NIŠTA, kao da padnem u neku depresiju ne mogu ni da pričam i mislim da će mi se ovaj problem obiti od glavu u životu ili se već obio!
Šta vi mislite o ovome?
 
Prvo mislim d anije u redu da ti niko dosad ništa nije odgovorio...pa šta je s vama, ljudi...?
Drugo, ti već sam shvataš u čemu je problem...a to je već puno.
Nemaš hrabrosti, kažeš...
e pa drugi put podstavi pred sebe izazov...VREDAN IZAZOV...i ne odustaj dok cilj ne ostvariš.
Iz iskustva, što je veći ULOG, više ćeš zagristi.
Pokušaj! Za 100 godina nas se neće niko sećati..žIVIŠ JEDNOM...PA ŽIVI!
 
To se zove odrastanje. Bolno je i tesko. Naucices ubrzo da ti prijatelj u ogledalu vredi bar pola obicnog. I njemu ne dozvoljavaj da okleva i mraci, moras ga naterati da govori pozitivno cak i kada to ne misli. Nateraj ga, imas moc, da se uspravi, pogleda u oci. Vezbaj osmeh.
Dok se ne uhodas, a potrebno je malo vremena, ovde imas prijatelje.
Ako ce pomoci da upises studije, evo i ja cu ti biti virtuelni prijatelj.
 
je l si kod kuće sad ili u drugom gradu? a nisi ništa upisao?
pa možda voliš da budeš u timu, to je OK, ali nekad si sam
i forumaši umeju da budu grubi :confused:

- - - - - - - - - -

ili da lupetaju
 
Zdravo ljudi, imam 19 godina i ove godine sam trebao da upišem fakultet. Izabrao sam istoriju, jer sam je oduvek voleo, ali filozofskog nije bilo u mom gradu tako da sam morao otici u Ns,Bg ili neki drugi grad. Roditelji su mi rekli da će me finansirati, ali ja nisam otišao na upis i rekao im da ću upisati informatiku na privatnom ( mene to i ne zanima samo sam onako rekao, jer je potraznja za tim IT stručnjacima velika pa onako eto i sam znam da bih bio rob za računarom), a ja u stvari nisam imao hrabrosti otići u drugi grad, da se pomirim sa tim da ću otići od kuće itd. Stvar je u tome što ja sa prijeteljem ili prijateljima radim bukvalno sve za sve imam samopouzdanja kada su prijatelji uz mene ili samo jedan, a kad sam sam ne smem NIŠTA, kao da padnem u neku depresiju ne mogu ni da pričam i mislim da će mi se ovaj problem obiti od glavu u životu ili se već obio!
Šta vi mislite o ovome?

Većina mladih prolaze kroz to isto, kao ti..
Ali ti si u velikoj prednosti jer tačno znaš šta voliš i želiš.
Upiši istoriju, bilo gde, to je najvažniji korak.
Svi drugi koraci su sporedni.
Život u nekom novom gradu, posle početne zbunjenosti i strepnje,
biće zanimljiv, uzbudljiv.
Među studentima se brzo sklapaju poznanstva i stiču prijatelji,
a odvojenost od roditelja donosi samostalnost i slobodu, što je prednost veća od svih.
Odluka mora biti samo tvoja.

A sloboda će biti tvoja najveća radost i nagrada, ali i odgovornost. :)
 
To se zove odrastanje. Bolno je i tesko. Naucices ubrzo da ti prijatelj u ogledalu vredi bar pola obicnog. I njemu ne dozvoljavaj da okleva i mraci, moras ga naterati da govori pozitivno cak i kada to ne misli. Nateraj ga, imas moc, da se uspravi, pogleda u oci. Vezbaj osmeh.
Dok se ne uhodas, a potrebno je malo vremena, ovde imas prijatelje.
Ako ce pomoci da upises studije, evo i ja cu ti biti virtuelni prijatelj.

e, tako treba
Inače ima zamerku (EVO JAVNU) na admine na Psihologiji...nemojte bre da ostavljate bez odgovora ljude kad napišu postove na koje treba odmah da se odgovori

- - - - - - - - - -

je l si kod kuće sad ili u drugom gradu? a nisi ništa upisao?
pa možda voliš da budeš u timu, to je OK, ali nekad si sam
i forumaši umeju da budu grubi :confused:

- - - - - - - - - -

ili da lupetaju

Misliš li možda da sam ja lupetala ?
 
Upisao sam informatiku (bila je moja odluka) malo sam se "smirio" , ali nisam odustao od istorije, citam u slobodno vreme i mozda posle ovog fakulteta upisem vanredno. a što se tiče drugog grada saznao sam za Work and Travel agenciju koja nudi studentima poslove u Americi preko raspusta pa sam se za to zainteresovao i mislim da ce biti dobro iskustvo! Pozdrav i hvala Vam na odgovorima!!
 
Тебе Миланче тресе безвољност.
Откуд знам ?
Па и мене тресе !

Ту не можеш ништа специјално да предузмеш,
то није до тебе - већ до друштва и државе.

Немаш визију,
за то је одговорно ово државно стезање каиша.

Нема пара, нема посла, нема криминала ...
Нема ништа !

А мене лично највише боли што то заиста мора тако !
Све док се неке ствари не излече у нашем друштву.

Пробај да будеш "старији" у мозгу
и да схватиш да треба да чекаш !
 
Nece to ici tako Milose, cekati od drustva da uspostavi uslove koji bi se uklopili u tvoje vidjenje organizovanja
je gubljenje vremena i energije. Milan je to elegantno odradio, koristi uslove da bi ostvario ciljeve.
 
Супер, ако је назрео светло у мраку !
Понекад и прање судова по свету уме да буде визија ...

Не зезам се, све је боље од "бити мртав" !
 
Prva stvar je da moraš jajca uvećavati kroz život, radi to odmah, jer ako olinjaju naboraju se i osijede, a ostanu mala i vonjava, onda ništa nisi uradio u životu...
Pljuju ljudi uličare, vandale, huligane itd. ok je to, ali ja smatram da kod svakog soja ima ponešto dobro koliki god ološ to bio, kod ovih recimo jajca.
Prevazići strah znači uraditi ono čega se plašiš, i tako mora, vatreno krštenje što kažu.

E sad, tvoj slučaj je malo specifičan jer si zbog kukavičluka opet stao na pravi put, jer informatika je za egzistenciju trenutno br.1, zatim neki zanati, recimo auto električar i sl. samo moraš to da shvatiš da gde si sada to je dobro, jer gorak je lebac filozofije i istorije, ok fino je raditi ono što voliš, ali sistem je drugačiji i statistika pokazuje da se leba nećeš najest posle zato što je sve lijepo dok traje tj. dok te roditelji finansiraju. Ostani gdje si to ti je moj savjet, zavoli informatiku i razvijaj se tu. Ja sam išao prvu god. informatike i imo dobre ocjene kapirao programiranje, kažem sebi mlad lud i zelen kao ti, "rob za kompjuterom ću bit", prebacim se na ekonomski smjer i zajebao sam se što se tiče školstva, roditelji govorili dećeš tamo ovo je budućnost itd. još ti dobro ide, ali život je jedan neponovljiv i nema nazad, onda skapiraš da je glupost, neznanje i neiskustvo najveći čovijekov neprijatelj tj, čovijek sam sebi. Posle sam bio rob na drugim mjestima, dođem na biro kad tamo 60% ekonomisti, a treba ti i veza da se uposliš. Stvar je što taj fakultet nije zanatski kao informatika i nema leba od njega ako nemaš vezu i sreću... ništa ovo ne mora da znači što pričam, ali po statistici sudim, dakle uglavnom je tako.

Ti sebi obejzbjedi egzistenciju, jer istorija i filozofija su hobi, time se baviš posle i u slobodno vrijeme, dođeš recimo na podforum filozofija i postaneš palamud preko noći i to ti je dovoljno za sreću... a da živiš od toga bogami mrka kapa...
 

Back
Top