Šta mislite

franak

Buduća legenda
Poruka
27.549
Deca pošla u školu i za roditelje je problem u buđžetu zbog školskog pribora.Ja sam mišljenja da je dovoljno da roditelji deci kupe samo tašnu
ostali trošak po ugledu na CH treba sve na poreske obaveznike prebaciti.Smatram da to ako se razdeli nije puno u odnosu na roditelje.
 
Deca pošla u školu i za roditelje je problem u buđžetu zbog školskog pribora.Ja sam mišljenja da je dovoljno da roditelji deci kupe samo tašnu
ostali trošak po ugledu na CH treba sve na poreske obaveznike prebaciti.Smatram da to ako se razdeli nije puno u odnosu na roditelje.


Ja mislim da bi ti trebalo da se pod hitno preseliš u SR, da ovde živiš od prosečne penzije ili plate, kako već... pa onda da nam propovedaš
ovakve i slične pričice, po kojima si poznat na forumu.

Btw, od kada si ti išao u školu, deca više ne nose tašne, već rančeve :malav:

I kakve veze ima ova tema sa politikom ? :think:
 
pogresio si forum

ovo ovde je operisano od realnosti. ne znaima ds i cro ljubimce nista iz zivota srbije, oni se gade na obicnog gradjanina, jer jadni znaju da nikada necemo glasati za ds otpatke
 
Deca pošla u školu i za roditelje je problem u buđžetu zbog školskog pribora.Ja sam mišljenja da je dovoljno da roditelji deci kupe samo tašnu
ostali trošak po ugledu na CH treba sve na poreske obaveznike prebaciti.Smatram da to ako se razdeli nije puno u odnosu na roditelje.

Švajcarska ima firme svuda po svetu i od prodaje proizvoda po celom svetu ubire porez. Dovoljno da deci obezbedi sve što je potrebno za školu. S druge strane, Srbija kupuje proizvode iz celog sveta unapređujući na taj način finansije stranih država. Za svoju decu Srbija zbog toga nema para.
Ovo o čemu ti pišeš može jedino da se ostvari putem donacija. Finansijski je neizvodljivo za Srbiju.
 
Deca pošla u školu i za roditelje je problem u buđžetu zbog školskog pribora.Ja sam mišljenja da je dovoljno da roditelji deci kupe samo tašnu
ostali trošak po ugledu na CH treba sve na poreske obaveznike prebaciti.Smatram da to ako se razdeli nije puno u odnosu na roditelje.



ili recimo ako negde zatreba neka pruga, tunel ili nešto tome slično, onda da se organizuju radne akcije gde bi svi građani složno i udarnički to odradili?
 
bile su kod nas besplatne knjige u os.

ali, je bio problem na kraju godine, niko nije hteo vracene knjige da sortira i rasporedi gde treba. i ni ministarstvo ni direktor skole nisu mogli nikome da narede, a da plate nisu imali cime

naravno roditelji su pametniji, pa poznanici izmedju sebe daju knjige jedni drugima, ali je to manji deo
 
bile su kod nas besplatne knjige u os.

ali, je bio problem na kraju godine, niko nije hteo vracene knjige da sortira i rasporedi gde treba. i ni ministarstvo ni direktor skole nisu mogli nikome da narede, a da plate nisu imali cime

naravno roditelji su pametniji, pa poznanici izmedju sebe daju knjige jedni drugima, ali je to manji deo

Nekada su po završenoj školskoj godini deca dobijala knjigu za odlični uspeh.Kako je danas pojma nemam.
 
Ja mislim da bi ti trebalo da se pod hitno preseliš u SR, da ovde živiš od prosečne penzije ili plate, kako već... pa onda da nam propovedaš
ovakve i slične pričice, po kojima si poznat na forumu.

Btw, od kada si ti išao u školu, deca više ne nose tašne, već rančeve :malav:

I kakve veze ima ova tema sa politikom ? :think:

daj bre zeno sta ti je? to je ciganin iz okoline uba koji ovde glumi nekog ekonomskog eksperta za dugogodisnjim iskustvom u poslu (doduse iskustvo ima, preprodaje staro gvozdje) :lol:
 
Nekada su po završenoj školskoj godini deca dobijala knjigu za odlični uspeh.Kako je danas pojma nemam.

Danas su knjige dostupne na netu u elektronskom obliku.

- - - - - - - - - -

daj bre zeno sta ti je? to je ciganin iz okoline uba koji ovde glumi nekog ekonomskog eksperta za dugogodisnjim iskustvom u poslu (doduse iskustvo ima, preprodaje staro gvozdje) :lol:

Ciganin ili ne, uočio je suštinu, a to je da su knjige nepotreban trošak .
 
Danas su knjige dostupne na netu u elektronskom obliku.

- - - - - - - - - -



Ciganin ili ne, uočio je suštinu, a to je da su knjige nepotreban trošak .

Prijatelju ja samo iznosim iskustvo kako ide ovdi.Kako siromašna tako i od imućni ljudi dobijaju celokupni školski pribor.Kada dobiju knjige odmah nauče da treba da uviju knjige
a i na kraju knjige pišu svoje ime i prezime.JHasno knjige vraćaju na kraju godine a onda sledeća generacija isto napravi.Ukoliko je knjiga pocepana mora da se plati.Tako je
ovdi verovao ili ne i to prilično dugo.
 
Prijatelju ja samo iznosim iskustvo kako ide ovdi.Kako siromašna tako i od imućni ljudi dobijaju celokupni školski pribor.Kada dobiju knjige odmah nauče da treba da uviju knjige
a i na kraju knjige pišu svoje ime i prezime.JHasno knjige vraćaju na kraju godine a onda sledeća generacija isto napravi.Ukoliko je knjiga pocepana mora da se plati.Tako je
ovdi verovao ili ne i to prilično dugo.

Prijatelju, ne znam kako je tamo i ne verujem da iko više treba da uči iz papirnatih knjiga, al ovdi smo ušli u diskusiju o nepotrebnim troškovima za školske udžbenike.

Devetnaesti i dvadeseti vek su iza nas, a sve što deci treba je jedan računar koji košta koliko komplet knjiga za jednu godinu, a traje do kraja školovanja
 
Prijatelju, ne znam kako je tamo i ne verujem da iko više treba da uči iz papirnatih knjiga, al ovdi smo ušli u diskusiju o nepotrebnim troškovima za školske udžbenike.

Devetnaesti i dvadeseti vek su iza nas, a sve što deci treba je jedan računar koji košta koliko komplet knjiga za jednu godinu, a traje do kraja školovanja

Prijatelju ja i danas svratim u knjižaru zavalim se i iste izprelistam ako mi se sviđa kupim.Ne intersuje me košta li samo 30 franaka ili 60 važno da mi odgovara.Iduće nedelje
imam nameru da kontaktiram sa jednim piscem jer sviđa mi se njegova knjiga.Da postoje programi za učenje jezika recimo Engleskog,Italijanskog itd.to postoji ali vidim
deca ovdi i dalje nose tašnu sa knjigama.
 
Deca pošla u školu i za roditelje je problem u buđžetu zbog školskog pribora.Ja sam mišljenja da je dovoljno da roditelji deci kupe samo tašnu
ostali trošak po ugledu na CH treba sve na poreske obaveznike prebaciti.Smatram da to ako se razdeli nije puno u odnosu na roditelje.

A, dok je bio Gadafi, sve je bilo besplatno.
I torbe i perotonice...
Čak i šnale za kose devojačke !
 
Deca pošla u školu i za roditelje je problem u buđžetu zbog školskog pribora.Ja sam mišljenja da je dovoljno da roditelji deci kupe samo tašnu
ostali trošak po ugledu na CH treba sve na poreske obaveznike prebaciti.Smatram da to ako se razdeli nije puno u odnosu na roditelje.

decu treba oduzeti roditeljima i dati drzavi na vaspitanje. jer samo drzava zna sta je najbolje za coveka.
 
Udzbenici za osnovnu i srednju trebaju biti besplatni.

Treba da se uvede da su osnovna i srednja skola (bilo kakva, tro/cetvorogodisnja, zanat, bilo sta) obavezne i da su kazne za nedovodjenje dece citaju kao oduzimanje... Obrazlozenje otprilike uskracivanje bolje buducnosti itd. Neke grupe bi se time uredile i pocele da zive normalno.

A studiranje treba surovo da kosta, odnosno da se sve placa.
Sada samo pravimo kadrove za neke druge zemlje, sto meni vrlo tesko pada. Nemoguce je da ti diplomci vise vole druge zemlje nego nasu - koja ih mnogo vara.
 
Treba da se uvede da su osnovna i srednja skola (bilo kakva, tro/cetvorogodisnja, zanat, bilo sta) obavezne i da su kazne za nedovodjenje dece citaju kao oduzimanje... Obrazlozenje otprilike uskracivanje bolje buducnosti itd. Neke grupe bi se time uredile i pocele da zive normalno.

A studiranje treba surovo da kosta, odnosno da se sve placa.
Sada samo pravimo kadrove za neke druge zemlje, sto meni vrlo tesko pada. Nemoguce je da ti diplomci vise vole druge zemlje nego nasu - koja ih mnogo vara.

zbog cega da bude skola obavezna. aj 4 razreda su ok da covek savlada osnovno. ali za vecinu ne igra nikakvu ulogu to sto idu 4 ili 12 razreda u skolu
 
Treba da se uvede da su osnovna i srednja skola (bilo kakva, tro/cetvorogodisnja, zanat, bilo sta) obavezne i da su kazne za nedovodjenje dece citaju kao oduzimanje... Obrazlozenje otprilike uskracivanje bolje buducnosti itd. Neke grupe bi se time uredile i pocele da zive normalno.

A studiranje treba surovo da kosta, odnosno da se sve placa.
Sada samo pravimo kadrove za neke druge zemlje, sto meni vrlo tesko pada. Nemoguce je da ti diplomci vise vole druge zemlje nego nasu - koja ih mnogo vara.

Ako hoćete da Vas bravar ili stolar leče onda ima smisla.
 
zbog cega da bude skola obavezna. aj 4 razreda su ok da covek savlada osnovno. ali za vecinu ne igra nikakvu ulogu to sto idu 4 ili 12 razreda u skolu

Takodje mnogi "doktori magistarskih nauka" imaju diplome... a da ne mogu ni da ponove naslov 'sopstvenog' diplomskog rada.

Ali svejedno, samo sa osnovnom skolom se premalo u zivotu moze. Nekakva srednja skola ipak daje mogucnosti, makar radio van struke.

- - - - - - - - - -

Ako hoćete da Vas bravar ili stolar leče onda ima smisla.
Neka medicina bude izuzetak, samo jedan. Sve ostalo nije kriticno.
Pogotovo bi pravni i ekonomski faks trebalo jedno 5 godina potpuno zatvoriti, da se isprazni biro.
 

Back
Top