Vaši predlozi

Predlažem da se na temama Geografski kaladont i Geografski gigadont dopuni pravilo o značenju geografskog pojma sa: naselja i naseljena mesta jer je žalosno da pored svih geografskih pojmova po sadašnjim pravilima ne možemo navesti sela Srbije ili drugih država.
Ovo iz razloga što Vikipedija (https://sr.wikipedia.org/wiki ), koja je ovde validan link, vema malo koristi pojam "selo", a umesto njega "naselje" i "naseljeno mesto" pa su tako navedena i nama poznata sela Srbije, kao što su: Bajmok, Čantavir, Lipnca, Desimirovac, Carevac, Korman, Štrbovac, Cerić, Osipaonica ... i ostala. Znamo da je selo naseljeno mesto van grada, a u sastavu neke opštine ali nikako deo grada.

Pročitah i ovo, pa da malo obnovimo znanje o selima Sebije:

3fHSep2.png
 
Ove godine su nas napustila dva forumaša, Grof Vronski i Modesti B...

Život je isuviše kratak, koristite ga intenzivno, uživajte dok možete.

Igrice su tu da se razonodimo, a ne da se pojedinci iživljavaju nad drugima.

Predlog : Zakopajte "ratne sekire", budite dobri jedni prema drugima, igrajte se pošteno.
Učinite to na vreme, dok ne bude kasno, život je ipak jedan, kratak i neponovljiv.....
 
Ove godine su nas napustila dva forumaša, Grof Vronski i Modesti B...

Život je isuviše kratak, koristite ga intenzivno, uživajte dok možete.

Igrice su tu da se razonodimo, a ne da se pojedinci iživljavaju nad drugima.

Predlog : Zakopajte "ratne sekire", budite dobri jedni prema drugima, igrajte se pošteno.
Učinite to na vreme, dok ne bude kasno, život je ipak jedan, kratak i neponovljiv.....

bravo Kiki..:cmok2:
 
Igricu Rimski brojevi, nisam ja postavila, već Tab i to još daleke 2008.
Do današnjeg dana se igrala normalno, do 20.000, obzirom da se tada tema zatvara, onda je išao novi krug.

Danas se dovodi u pitanje do koliko su Rimljani brojali, te da mi sada ove izmišljamo velike rimske brojeve.

Ako ih izmišljamo, zašto je taj isti, koji se žali na to, učestvovao u "izmišljanju" na prethodnoj temi ? :think:
https://forum.krstarica.com/showthread.php/235044-Brojanje-rimskim-brojevima/page746

Molim vas dragi suigrači, pre nego što potegnete neko pitanje, dobro razmislite, jer uvek ima neko ko zna malo više. Hvala :hvala:
 
Poštovana Kiki_GNR nemam ništa protiv brojanja rimskim brojevima ali sami ste napisali da nema svrhe izmišljati brojeve

I da se otvori nova tema pa sve od početka

S poštovanjem Atomic™

Nisam ja napisala da se brojevi izmišljaju već jedan drugi član, osim toga izmišljanje sam stavila pod navodnike.
Pročitaj pažljivo šta sam napisala !

Nova tema se otvara kada broj postova stigne do 20.000 tj 800 stranica, za tvoju informaciju.

Mislim da nisi u toku šta se dešavalo na toj igrici, pa nije ni potrebno da više komentarišeš.
 
Poslednja izmena:
Predlazem jedna nova igrica ako hocete, dva povezana pojma na slovo i , a nastavi se na zadnje slovo prethodnog posta.

Dobre kombinacije (na zadnje slovo nastavite)

med i mleko
obak i kisobran
nebo i avion
nokat i lak
kafa i ratluk....itd
:)..:hvala:
 
Na Kaladontu filmova mod Isidor je obrisao film sa obrazlozenjem da nazivi na francuskom nisu dozvoljeni.
To nije tacno, oduvek su se nazivi filmova pisali i na originalnom jeziku zemlje odakle potice.
On to ne zna jer tu igru ne igra, ali neka pregleda malo igru, ima tu i japanskih i slovenackih i francuskih i hrvatskih, italijanskih itd...
Prema tome, neka se modovi malo bolje informisu.
 
To pravilo verovatno greskom napisano,
Oni koji tu igru znaju i igraju je, znaju i kako se igrica igra.

Zasto onda pored 4 moda to nije editovano?
Sad ste nasli! Interesantno!

U ranijim igrama to pravili nije postojalo.
 

Back
Top