MAKRONOVA ČISTKA: Francuski lider oštro krenuo

комшија

Stara legenda
Poruka
91.024
http://www.kurir.rs/planeta/2883006/makronova-cistka-francuski-lider-ostro-krenuo

1243382_fraj-makron-foto-epa_ls-s.jpg


ŠOK

MAKRONOVA ČISTKA: Francuski lider oštro krenuo

20.07.2017. 08:04h

General se posvađao s Makronom oko smanjenja vojnog budžeta, ali mu je lider jasno rekao: „Ja sam gazda“

PARIZ - Francuski predsednik Emanuel Makron naterao je načelnika generalštaba Pjera de Vilijea da podnese ostavku nakon žučne svađe, a ovo je samo deo čistki koji je pokrenuo radi učvršćivanja vlasti.


Kako javljaju mediji, general se posvađao s Makronom oko smanjenja vojnog budžeta, ali mu je lider jasno rekao: „Ja sam gazda“.


Francusko tužilaštvo juče je pokrenulo istragu protiv Žan-Lika Melanšona, lidera levice, zbog korupcije u Evropskom parlamentu. Slična istraga je već pokrenuta protiv liderke desnice Marin le Pen, pa mnogi optužuju predsednika da je ovo deo obračuna s opozicijom i jedinim kandidatima koji su bili tik iza njega na predsedničkim izborima u aprilu.



Kurir / E.K.
 
pa to svi rade kad se dokopaju vlasti
sta je on to drugacije uradio od klintona, vucica, trampa?
Sta su radili Tramp i Klinton? ( Vucic i tako ne zna, a njegove oce jos manje ko s kim tikve sadi)
Skracivali po svom nahodjenju budzet za vojsku? I onda dodje jedan od hiljadu generala pa mu
kaze, e to ne moze tako?:zcepanje:
Zamisli generala koji dodje kod Putina pa mu kaze da mu se ne svidja koliko para ide za vojsku?
Makron, Putin i Tramp imaju i vlade, ministre tako da prezident nikada nije adresa da se nekakav general
ljuti sto sve pare iz budzeta ne idu za vojsku. Tu je ministar odbrane, ali tu je i skupstina, parlamet
pa se budzeti tamo izglasavaju.

Ovo smece od Kurira moze samo glupavim Srbima da prosipa price o gazdovanju nekakog predsednika.
 

Back
Top