Svet dobija novu "državu" i zove se Malorusija!!!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.416
Svet dobija novu "državu" i zove se Malorusija!!!

Separatisti u Donjecku na istoku Ukrajine proglasili su uspostavljanje države Malorusije koja će, kako kažu, biti naslednica Ukrajine.

1049644804596de30da64df219568165_v4_big.jpg


Lider samoproglašene Donjecke Narodne Republike (DPR) Aleksandar Zaharčenko izjavio je danas da je u pripremi ustav nove države koji će kasnije biti iznet na glasanje.

Zaharčenko je predložio trogodišnji tranzicioni period ka osnivanju nove nezavisne države Malorusije kao rešenje trogodišnjeg sukoba na istoku Ukrajine, prenosi Sputnjik.

Ocenivši da je u razgovorima unutar DPR zaključeno da se "Ukrajina pokazala kao propala država", Zaharčenko je pozvao međunarodnu zajednicu da podrži njegov predlog. "Treba da nas podrže stanovnici regiona. Ovo rešenje je moguće ako međunarodna zajednica podrži ideju", rekao je Zaharčenko.

Malorusija je proglašena kao suverena država i naslednica Ukrajine, s Donjeckom kao glavnim gradom, navodi Sputnjik.

"Mi, predstavnici bivše Ukrajine, proglašavamo osnivanje nove države, Malorusije, koja je država naslednica Ukrajine", saopštio je ministar DPR Akeksandar Timofejev.

Timofejev je izjavo da će nova država voditi politiku ka obnavljanju veza s Rusijom, prodruživanju Savezu Rusije i Belorusije, da će zvanični jezici biti ruski i maloruski, a da će regionalni jezici zadržati svoja prava i statuse.

Timofejev je dodao da će Malorusija raditi na obnavljanju aktivnosti u okviru Zajednice nezavisnih država i da će pokrenuti trilateralne razgovore s Rusijom i Evropskom unijom.

Sukobi u regionima Donjeck i Lugansk izbili su u aprilu 2014, pošto je predsednik Ukrajine Viktor Janukovič svrgnut s vlasti u februaru te godine. Stanovnici tih regiona glasali su za nezavisnost na referendumima, a Kijev je započeo vojnu operaciju protiv separatista.

U sukobima je stradalo više od 10.000 ljudi. U februaru 2015. je potpisan mirovni sporazum, koji podrazumeva prekid vatre, povlačenje oružja s linije sukoba i ustavne reforme.

Primirje se, međutim stalno krši, uz međusobne optužbe sukobljenih strana.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=07&dd=18&nav_category=78&nav_id=1283860

Podrska!

Srbija bi sto pre trebala priznati nezavisnost nase pravoslavne brace Rusa u drzavi Malorusiji , i pozvati EU, NATO, Ameriku i Ukrajinu da "priznaju realnost na terenu"

Takodje pozvati Ukrofasiste da napuse okupirane teritorije Malorusije kao pravne naslednice nekadasnje propale Ukrajine
 
Podrska!

Srbija bi sto pre trebala priznati nezavisnost nase pravoslavne brace Rusa u drzavi Malorusiji , i pozvati EU, NATO, Ameriku i Ukrajinu da "priznaju realnost na terenu"

Takodje pozvati Ukrofasiste da napuse okupirane teritorije Malorusije kao pravne naslednice nekadasnje propale Ukrajine

Odlicno... cim priznamo KiM, da priznamo i Malorusiju ! Bravo!

Cestitam Tihi, odlican predlog !

- - - - - - - - - -

Ја је признајем.

Odmah posle KiM, nema problema.

- - - - - - - - - -

да, све велики русофили, а никад нису чули да постоје Велика, Мала, Бела, Црвена и Црна Русија.

... a da ne znaju vise od 50 reci ruskog i nikada nisu bili tamo.

Da se opkladim da bi sve dali za letovanje na Majorci... a ne bi se brckali na Krimu :whistling:
 
koliko znam, ta prva kneževina se zvala kijevska rusija

(ukrajinski: Ки́ївська Русь - Kyjivs'ka Rus', ruski: Ки́евская Русь - Kievskaja Rus', bjeloruski: Кіеўская Русь - Kieuskaja Rus')

У суштини, то се на српском име те средњевековне државе поклапа са именом данашње Русије, како се изговара Русија на српском језику.

На руском, украјинском и белоруском језику се не подударају имена данашње Русије и тадашње Кијевске Русије.
 
Zanimljivo kako se Srblje oduševljava za njih epohalno nevažnim vestima.

Vazne manje ili vise... ne mozes u 21. veku da glumis da si slep i gluv.

Ono sto je mnogo opasnije je da se sve meri sopstvenim arsinom: kada nas ocerupaju - onda je cepanje lose. Kada ocerupaju nekog ko se nama ne svidja - onda je cepanje dobro.
To kod mene ne prolazi. Ili sve ili nista.
 
Vazne manje ili vise... ne mozes u 21. veku da glumis da si slep i gluv.

Ono sto je mnogo opasnije je da se sve meri sopstvenim arsinom: kada nas ocerupaju - onda je cepanje lose. Kada ocerupaju nekog ko se nama ne svidja - onda je cepanje dobro.
To kod mene ne prolazi. Ili sve ili nista.

Pa sve,ne priznajemo okrnjenu Srbiju priznajemo vecu Rusiju,sta te muci?
 
Pa sve,ne priznajemo okrnjenu Srbiju priznajemo vecu Rusiju,sta te muci?

Pomalo me muci me sto Rusi nece stici.

Nas moral je i ovako problematican. Ako budemo priznali bilo sta od raznih otcepljenih delova po svetu, mi gubimo moralno pravo da trazimo pokrajinu nazad.

Ako si cuo za onu 'no po babu ni postricevima'... to je moral.

Mi cemo samo moralnim delovanjem uveriti zapad da smo zaista neutralni. Ovako... Ne veruju nam ni slovo, i u pravu su.
 

Back
Top