Nova nacija............

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

stefan

Primećen član
Poruka
851
Srbi su ostavili pretke,koren,veru pravoslavnu,ne ljube Hrista i otdzbinu,vec papu i Evropu te se namece pitanje kad se otseces od korena,da li smo mi isti narod ,srodnici srpskih vitezova ,velmoza ,knezova i postenih seljaka,ili smo kvazi evropljani koji treba da dobijemo ime nove nacije,kao srbi poturice koji su sad bosnjci,muslimani,ili kako vec...........
 
stefan:
Srbi su ostavili pretke,koren,veru pravoslavnu,ne ljube Hrista i otdzbinu,vec papu i Evropu te se namece pitanje kad se otseces od korena,da li smo mi isti narod ,srodnici srpskih vitezova ,velmoza ,knezova i postenih seljaka,ili smo kvazi evropljani koji treba da dobijemo ime nove nacije,kao srbi poturice koji su sad bosnjci,muslimani,ili kako vec...........

pa shta? ko da su ti vitezovi,velmoze i knezevi bili bolji od evropskih ili bilo kojih...seljaci ko seljaci,brinu se za zemlju i stoku...i mi smo evropljani oduvek,ne shvatam poentu tvog posta.sta predlazes?da obucemo viteshke oklope,zasuchemo macheve i navalimo na turke?batice,21.vek je
 
to STEFAN
ne verujem nesto popovima,samim tim mislim da nemamo bash mnogo toga da izgubimo...uostalom,ne razumem ljude koji imaju neprestani poriv da "spasu sve"...ko je od takvih uopste trazio "spasenje"???zasto mislish da imash pravo da drugima odredjujesh kako ce ziveti?ko te je na to ovlastio?mozda "gospod bog" personalno...meni ne smeta tvoja potreba za bogom,to je normalno i ljudski,ali zasto se trudis nametnuti to svima?mozda ja ne osecam takvu potrebu i mozda to ni ne treba
najpametnije bi za ovaj narod bilo postupiti po onoj narodnoj :"kud svi turci tu i mali mujica",jer para vrti...a u sushtini gotovo svake politike su pare,novci,lova,kesh....zaboravi na ideale...toga nigde vishe nema...vec gledaj od cega cemo ziveti,ti,ja,svi ljudi u ovoj zemlji...demagogija i prazna busanja u grudi junacke nikog nisu nahranile.valja misliti na zivot ovozemaljski.a koga to ne interesuje,manastiri vala zvrje prazni,ima pustinja koliko ti srce ishte,pecina,suma i ostalih mesta za spoznaju boga i istine...pa neka takvi zapale tamo,a nas koji volimo zivot neka puste na miru...poshteno bi bilo
 
Po čemu ja to nisam Srbin zato što sam za ulazak Srbije u Europsku Uniju i što se vatreno zalažem za približenje Pravoslavne Crkve (kojoj pripadam) sa Rimokatoličkom????
Vrijeme nacionalromantizma je, kao i vrijeme vitezova i knezova prohujalo sa vihorom......
 
Tražeći_ljubav:
Po čemu ja to nisam Srbin zato što sam za ulazak Srbije u Europsku Uniju i što se vatreno zalažem za približenje Pravoslavne Crkve (kojoj pripadam) sa Rimokatoličkom????
Vrijeme nacionalromantizma je, kao i vrijeme vitezova i knezova prohujalo sa vihorom......

slazem se.vreme je da popovi naprave jedinstven HOLLY CHURCH ENTERPRISE,utvrde pravila daljeg poslovanja i dogovore se oko raspodele teritorije jednom za svagda
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top