Male radosti za usamljene luzere

Tracer

Zainteresovan član
Poruka
294
Sad ova sezona godisanjih odmora pa gledam okupljaju se poorodice, sve vrvi od dece, zivota i sa druge strane gledam one porodice gde se maldi ne zene/udaju ili samce kako prolaze ulicom i cesto sluze za sprdnju.

Da li oni pate zbog toga, da li ih tisti kad gleaju srecne porodice, ili ih ne dotice? Pretpostavljam da je individualno, a sta je cesci slucaj?
Ako uzmemo da se ovde porodica i mala deca najvise cene, a mozda i jeste tako. Meni nikad nije ni palo na pamet nesto tako, ali eto sad mi nesto dodje, kontam da cu biti jedan od tih vec sam/smo na putu.

Kad vise nema nade, sta je kvalitetno za te ljude?
nesto vise od guljenja krompia i cepanja drva, ako vec nisu izumitelji neiscrpnih baterija.
 
Nesto mislim da vremenom odem negde i poklonim svo imanje opstini da napravi park za decu, voleli bi me ali bi oni najbezobzirniji i najbahatiji prvi nabili svoje guzice tu. Drugo da trazim da naprave nesto za beskucnike, ili nesto psihijatrisko pri svestenstvu, vredi li to...
 
Sad ova sezona godisanjih odmora pa gledam okupljaju se poorodice, sve vrvi od dece, zivota i sa druge strane gledam one porodice gde se maldi ne zene/udaju ili samce kako prolaze ulicom i cesto sluze za sprdnju.

Da li oni pate zbog toga, da li ih tisti kad gleaju srecne porodice, ili ih ne dotice? Pretpostavljam da je individualno, a sta je cesci slucaj?
Ako uzmemo da se ovde porodica i mala deca najvise cene, a mozda i jeste tako. Meni nikad nije ni palo na pamet nesto tako, ali eto sad mi nesto dodje, kontam da cu biti jedan od tih vec sam/smo na putu.

Kad vise nema nade, sta je kvalitetno za te ljude?
nesto vise od guljenja krompia i cepanja drva, ako vec nisu izumitelji neiscrpnih baterija.

ima puno ljudi koji uživaju u tome da budu solo, individualci, vukovi samotnjaci...i to je skroz ok
a to guljenje krompira i drveće...oni ponekad svoje slobodno vreme provedu kvalitetnije nego bilo kakva porodica
 
Sad ova sezona godisanjih odmora pa gledam okupljaju se poorodice, sve vrvi od dece, zivota i sa druge strane gledam one porodice gde se maldi ne zene/udaju ili samce kako prolaze ulicom i cesto sluze za sprdnju.

Da li oni pate zbog toga, da li ih tisti kad gleaju srecne porodice, ili ih ne dotice? Pretpostavljam da je individualno, a sta je cesci slucaj?
Ako uzmemo da se ovde porodica i mala deca najvise cene, a mozda i jeste tako. Meni nikad nije ni palo na pamet nesto tako, ali eto sad mi nesto dodje, kontam da cu biti jedan od tih vec sam/smo na putu.

Kad vise nema nade, sta je kvalitetno za te ljude?
nesto vise od guljenja krompia i cepanja drva, ako vec nisu izumitelji neiscrpnih baterija.

taman
 
"Male radosti,za usamljene luzere". Sto se tice usamljenih luzera,njima bih preporucio sledece,brzo jelo.Neka razbiju dva jaja
(mislim na jaja,kokosja,da ne bude zabune).Neka ta dva jaja,dobro "izlupaju" viljuskom,da se napravi pena.U tako umucena jaja,
neka izruce,sto grama praske sunke,sitno isecene.Sve to,neka izmesaju,jer ce to biti jelo,a zove se:Omlet sa sunkom.

U prethodno dobro zagrejan tiganj,sa malo ulja,neka izruce ta dva umucena jaja,sa sunkom.Masa se samo izruci u tiganj,BEZ
MESANJA. Posle kraceg vremena,cela masa-omlet,okrene se,da se ispece i drugaa strana.Sve to,gotovo je,za par minuta.
Na vec pripremljen plitak tanjir,omlet se izruci,i odlican rucak za luzera,je potpuno gotov.Uz ovako pripremljena jaja-omlet,navise
ide crveni luk,isecen na tanke ploske,prethodno posoljen,i ostavljen da malo otstoji,da luk odmekne.

Uz ovo jelo,najbolje ide dobra pogaca-lepinja,ili neki vec drugi,kvalitetni hleb.Od pica,najbolje ide uz omlet pivo.Ali,nista manje,ne bi
prijalo,ni dobro crno vino.Ukoliko bi korisnik,ovako pripremljenog brzog rucka,dakle,omleta,posle zavrsenog rucka,kompletirao
dan,sa nekom dobrom drusnom curom...onda on,vise ne bi ni bio luzer...:heart::heart::heart:
 
Posto verovatno ne zelis to da budes nadji neku devojku i napravi joj dete, tako ces i ti biti medju srecnim porodicama sa decom. Nema svrhe da te mi ubedjujemo da je super biti sam i da je to tvoj izbor kad ocigledno nije tako.

Nemaš pojma...Sve to ima svoje prednosti i mane...
Najbolje je da uspeš u poslu,usput se oženiš,buljuk dečurlije joj napraviš i da te posle po ceo dan nema-samo lovu i bogteveselio...
Ybg-i dalje si momak i po i poslovan čova i otac i baja...
Boli te kerac,a svaki ker svoju ranu liže...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

To što te možda žena varka...Nema ona pojma kakva je zbirka priča s ove strane...:mrgreen::hahaha:
 
Ne mislim da su takvi ljudi luzeri, niti je porodica nesto sto se mora imati.
Biti sam ne mora biti lose. Tu je i slobodno vreme prednost. Manje obaveza, veca spontanost. Jedino ako se covek zbog toga oseca usamljen ili izolovan, jer vodi drugaciji zivot. Ali ni tada porodica nije resenje, pogotovo ako se forsira bez prave zelje i osecaja cisto da bi se zadovoljila forma.
 
...
Da li oni pate zbog toga, da li ih tisti kad gleaju srecne porodice, ili ih ne dotice?
...

U početku ne, kasnije sigurno !

Sve ono što smo čitali o prirodnoj selekciji
je ne samo tačno - već se tiče i nas samih !
A to je najteže shvatiti ...

Evo moj primer,
u mom poslu ima nas 14,
nas 14 ima osmoro dece,
i više ih nećemo praviti !

Eto, to prvo.

Dalje, od nas 14 samo dvoje-troje imaju bračne drugove kako treba,
ostali ili imaju nekvalitetne brakove,
ili su razvedeni.

Teško je biti "prirodno selektovan" tj "prirodno odbačen" !
 
Srećno oženjen, bez dece. Neću ih nikada imati. Ne dam decu ovoj državi, niti bilo kojoj, jer ne dozvoljavam da ih država vakciniše, da kasnije budu bogoborno i bogohulno obrezani, robovski obeleženi (tetovirani i pirsingovani), da jedu GMO hranu, dođu kući iz škole i obaveste me da su postali homići... itd... itd... A naročito mi ne pada na pamet to da u bliskoj budućnosti, kada Evropa postane muslimanski kontinent, moji potomci budu arapska raja, tačnije žene da rade u haremima, a muškarci da budu robovi, ili ne daj bože da pređu u islam... ma ne dolazi u obzir. Moje potomstvo neće biti "prava moda" i "arapskoj kiti razonoda". Ne dam bre. I tačka. A šta neko misli bole me kitonja šerifagić. Ojha. Ende.
 
Kad vise nema nade, sta je kvalitetno za te ljude?

ne znam, što se mene tiče, iako se racio opire, negde u zapećku i dalje odoleva taj neki san... o toj nekoj devojci....
kao u onom poljskom filmu gde onaj neurotični lik kaže - umirem, ali čak i u trenutku smrti i dalje verujem da ću sresti ženu svog života i da ćemo živeti srećno do kraja života...

neka moja preporuka samotnjacima i luzerima je da pored svih tih zanimacija koje gode i pomažu da se pregura dan, ne odustaju od emotivnog ispunjenja u okviru ljudskih relacija. ali neka ne očekuju da će to samo od sebe da se desi, nismo žene, moramo incirati.
još uvek smo na bojištu... moramo vratiti fokus, pregrupisati se i nastaviti sa delovanjem...važno je prevladati strah od odbacivanja i neuspeha...
 
Teško je biti "prirodno selektovan" tj "prirodno odbačen" !

da...

Srećno oženjen, bez dece. Neću ih nikada imati. Ne dam decu ovoj državi, niti bilo kojoj, jer ne dozvoljavam da ih država vakciniše, da kasnije budu bogoborno i bogohulno obrezani, robovski obeleženi (tetovirani i pirsingovani), da jedu GMO hranu, dođu kući iz škole i obaveste me da su postali homići... itd... itd... A naročito mi ne pada na pamet to da u bliskoj budućnosti, kada Evropa postane muslimanski kontinent, moji potomci budu arapska raja, tačnije žene da rade u haremima, a muškarci da budu robovi, ili ne daj bože da pređu u islam... ma ne dolazi u obzir. Moje potomstvo neće biti "prava moda" i "arapskoj kiti razonoda". Ne dam bre. I tačka. A šta neko misli bole me kitonja šerifagić. Ojha. Ende.

gledaš previše sociološki
 
Sad ova sezona godisanjih odmora pa gledam okupljaju se poorodice, sve vrvi od dece, zivota i sa druge strane gledam one porodice gde se maldi ne zene/udaju ili samce kako prolaze ulicom i cesto sluze za sprdnju.

Da li oni pate zbog toga, da li ih tisti kad gleaju srecne porodice, ili ih ne dotice? Pretpostavljam da je individualno, a sta je cesci slucaj?
Ako uzmemo da se ovde porodica i mala deca najvise cene, a mozda i jeste tako. Meni nikad nije ni palo na pamet nesto tako, ali eto sad mi nesto dodje, kontam da cu biti jedan od tih vec sam/smo na putu.

Kad vise nema nade, sta je kvalitetno za te ljude?
nesto vise od guljenja krompia i cepanja drva, ako vec nisu izumitelji neiscrpnih baterija.

Svet je tako ustrojen da te neprekidno testira konformizmom, ako ne ispuniš neke od zahteva postaješ odbačena i progonjena životinja. Ja sam još mlad ali da sam na mestu tih samaca i da neko krene da me kritikuje što nemam ženu ili decu opalio bih ga pajserom po glavi. Neki ljudi previše sebi daju za pravo i vole da trpaju nos u ono što ih se apsolutno ne tiče.
 

Back
Top