o zvezdama i crnim rupama

možda je ovo hint:

"U konačnoj analizi postoje samo dve stvari: ljubav i strah." Antoni de Melo

„Moramo da pratimo svoje misli i očekivanja vrlo pažljivo i da sebe uhvatimo svaki put kad sa drugim ljudskim bićem postupamo kao sa neprijateljem. Možemo da se odbranimo i obuzdamo određene ljude, ali ako ih dehumanizujemo, oni povećavaju Strah.“ Džejms Redfild


- - - - - - - - - -

„vjerujem da je ta „dobrota“ neka vrsta unutrašnjeg svjetla koje sija kroz nas. Ona može da se gaji.“

Bukowski

...

Ovo će se neizvesno kretanje završiti suncem.
Osećam to pomeranje juga u svome srcu.
Majušno podne se ruga u kamenu, varnica što će osvetliti
zvezdani sistem moga krvotoka.

Branko Miljković
 
razmišljam o ovom...

zvezde i crne rupe...

koje su osobine jednog, a koje drugog?

i da li te osobine možda ponekad možemo da primetimo i kod ljudskih bića?

o čemu se radi?

kosmički principi?

Daću ti koncept iz astrološkog ugla posmatranja.

Svetlost je Znanje, dok su tama i mrak Neznanje.

Baš kao što su Zvezde u stanju da pruže život, tako su i u stanju da ga oduzmu.

Crne Rupe u odnosu na čoveka se ne izučavaju ni u jednom segmentu astrologije isto onoliko koliko se mrak ne izučava.

Gde nema Svetla, nema ni života, samim tim nema ni znanja.

Neki ljudi su harizmatičniji i privlače pažnju svojom pojavom.

U psihi svakog muškarca jeste kako da uplovi u crnu rupu. Kako realnu, tako i metaforičnu.
 
najbolja definicija ljubavi na koju sam naišao je da je ljubav - iskrena zainteresovanost za nekog ili nešto.
znači, kada volimo nekog ili nešto, poklanjamo mu pažnju.
svetlost pažnje, da tako napišem.
što reče ničeov zaratustra suncu, posle 10 godina boravka u samoći: „Velika zvezdo! U čemu bi se sastojala tvoja sreća kada ne bi imala one kojima sijaš!"
e sad, što napisa neko negde, "čito sam da crne rupe usisavaju u sebe koješta."
razmišljam postoji li veza između ponašanja zvezde, ponašanja crne rupe, i ljudskog ponašanja...
neki kosmički principi?
jer svi smo deo univerzuma?
mada, malopre pročitah, ne znam da li je tačno, da crne rupe nastaju ekplozijom zvezda velike mase (supernova)
sad razmišljam kako je sve isprepletano...
yes, but what does it mean...
 
najbolja definicija ljubavi na koju sam naišao je da je ljubav - iskrena zainteresovanost za nekog ili nešto.
znači, kada volimo nekog ili nešto, poklanjamo mu pažnju.
svetlost pažnje, da tako napišem.
što reče ničeov zaratustra suncu, posle 10 godina boravka u samoći: „Velika zvezdo! U čemu bi se sastojala tvoja sreća kada ne bi imala one kojima sijaš!"
e sad, što napisa neko negde, "čito sam da crne rupe usisavaju u sebe koješta."
razmišljam postoji li veza između ponašanja zvezde, ponašanja crne rupe, i ljudskog ponašanja...
neki kosmički principi?
jer svi smo deo univerzuma?
mada, malopre pročitah, ne znam da li je tačno, da crne rupe nastaju ekplozijom zvezda velike mase (supernova)
sad razmišljam kako je sve isprepletano...
yes, but what does it mean...

znači pokvari ti se auto u sred neke vukoiebine i ti kreneš da se bakćeš oko motora satima, i baš mu ono iskreno najiskrenije posvetiš pažnju, inače ostade tu na sred puta..i to je onda ljubaf?
 
najbolja definicija ljubavi na koju sam naišao je da je ljubav - iskrena zainteresovanost za nekog ili nešto.
znači, kada volimo nekog ili nešto, poklanjamo mu pažnju.
svetlost pažnje, da tako napišem.
što reče ničeov zaratustra suncu, posle 10 godina boravka u samoći: „Velika zvezdo! U čemu bi se sastojala tvoja sreća kada ne bi imala one kojima sijaš!"
e sad, što napisa neko negde, "čito sam da crne rupe usisavaju u sebe koješta."
razmišljam postoji li veza između ponašanja zvezde, ponašanja crne rupe, i ljudskog ponašanja...
neki kosmički principi?
jer svi smo deo univerzuma?
mada, malopre pročitah, ne znam da li je tačno, da crne rupe nastaju ekplozijom zvezda velike mase (supernova)
sad razmišljam kako je sve isprepletano...
yes, but what does it mean...


Nisam do sad čula za tu definiciju ljubavi ali nije loša, shvatam je kao pružanje pre svega, nekako je uvek srećniji onaj koji voli od onog voljenog a najbolje kad je obostrano naravno...
Možda su neki ljudi kao zvezde, pružaju svetlost i toplinu a neki su kao crne rupe - ništa ne daju a grabe sve što im priđe garvitacionom polju, što si rekao 'usisavaju' ...
I tačno je da crne rupe nastaju supernovom velikih zvezda, a primenjeno na tvoju paralelu o vezi sa ponašanjem ljudi, to je možda beskrano crn čovek, zastrašujuć i nedokučiv, koji je nekad bio sjajna velika zvezda ali je dopustio da ga ta velika energija na kraju uruši i više ništa nije u stanju da pruži..
Ja se klonim takvih ljudi, nekad su bili blještavi a sad su nevoljnici koji na glas ili u tišini, žale i tule nad svojom sjajnom prošlošću od koje je ostala samo izvesna sila gravitacije, mnogi budu privučeni u želji da pomognu ali samo će i sami postati istrošeni...
 
I tačno je da crne rupe nastaju supernovom velikih zvezda, a primenjeno na tvoju paralelu o vezi sa ponašanjem ljudi, to je možda beskrano crn čovek, zastrašujuć i nedokučiv, koji je nekad bio sjajna velika zvezda ali je dopustio da ga ta velika energija na kraju uruši i više ništa nije u stanju da pruži..

O pogledaj me, nemoj da se čudiš,
Dobri moj, što sam tako nisko
Dospeo; jer je sinovima neba,
Ako presrećni postanu, posebna
Dodeljena kletva.

Empedokle, Helderlin
 

Back
Top