Bol testisa bakterija?

reb0rn

Početnik
Poruka
30
Vec vise od godinu dana (skoro dve) imam blagu bol u levom testisu, generalno ispod testisa verovatno se radi o pesemeniku koji je blago natecen i zaboli malo kad se stisne... tada sam i prvi put primetio da mi je vrh penisa malo crven ali se crvenilo kasnije skoro povuklo... bol se nije povecavala vec se javi ponekad u blagom obliku

Ono sto znam sigurno da problem nije prenesen polnim putem, jedino sto mi pada na pamet je klima koja je tada imala problem sa talozenjem necistoca i smradom jedno vreme jer se u istoj znala taloziti voda...

Takodje mi se desava da osetim blagu bol u donjem delu stomaka sa leve strane kao i da mi se par puta desilo da me pocnu pluca bolet (kad uzmem vazduh) i grlo ali to je trajalo 1-2 dana (simptomi nisu odgovarali prehladi definitivno)
Posle toga od pre 2-3 nedelje krenuo sam svaki dan da jedem brunsice (oko 20-30g na dan posto ciste besiku od baketrija itd) i od tada nemam tih problema, testis me ne boli, ali i dalje je taj deo testisa malo zadebljao

Interesuje me da li mogu sam odneti negde bris/mokracu ili sta na testiranje i gde jer sumnjam na bakterije,gljivice ili ??

Zdravstenu nemam, nisam prijavljen na biro i doktore ne zelim da gledam ni pod razno, antibiotike nisam pio od svoje osnovne skole i do sad nisam imao problema sa zdravljem, ostalih tegoba nemam, jedino sam primetio da je ejekulacija slabijeg intenziteta od tada

Inace u kasnim sam tridesetim godinama

Hvala
 
- - - - - - - - - -

Vec vise od godinu dana (skoro dve) imam blagu bol u levom testisu, generalno ispod testisa verovatno se radi o pesemeniku koji je blago natecen i zaboli malo kad se stisne... tada sam i prvi put primetio da mi je vrh penisa malo crven ali se crvenilo kasnije skoro povuklo... bol se nije povecavala vec se javi ponekad u blagom obliku

Ono sto znam sigurno da problem nije prenesen polnim putem, jedino sto mi pada na pamet je klima koja je tada imala problem sa talozenjem necistoca i smradom jedno vreme jer se u istoj znala taloziti voda...

Takodje mi se desava da osetim blagu bol u donjem delu stomaka sa leve strane kao i da mi se par puta desilo da me pocnu pluca bolet (kad uzmem vazduh) i grlo ali to je trajalo 1-2 dana (simptomi nisu odgovarali prehladi definitivno)
Posle toga od pre 2-3 nedelje krenuo sam svaki dan da jedem brunsice (oko 20-30g na dan posto ciste besiku od baketrija itd) i od tada nemam tih problema, testis me ne boli, ali i dalje je taj deo testisa malo zadebljao

Interesuje me da li mogu sam odneti negde bris/mokracu ili sta na testiranje i gde jer sumnjam na bakterije,gljivice ili ??

Zdravstenu nemam, nisam prijavljen na biro i doktore ne zelim da gledam ni pod razno, antibiotike nisam pio od svoje osnovne skole i do sad nisam imao problema sa zdravljem, ostalih tegoba nemam, jedino sam primetio da je ejekulacija slabijeg intenziteta od tada

Inace u kasnim sam tridesetim godinama

Hvala

antibiotike nisam pio od svoje osnovne skole

Uh a ovo je bas mnogo, mnogo bitno i znacajno. Nisi pio jos od osnovne skole, taman posla sad da popijes neki.

Ako ako, samo ti "jedi brusnice" i cekaj nesto, pa ces postati Evnuh kada te kastriraju kada ko zna kakva superbakterijska infekcija uhvati maha i stvori se neka gangrena, nesto....
 
Da ti se ne bi pametovalo, lepo se javi lekaru opste prakse, on ti da uput urologu i resena stvar. To da ti se iz testisa bol prosirio na pluca nema nista zajednicko (verovatno), osim vremena pojave bola.
Bez pregleda ti niko ne moze reci sta je. ;)
 
Nemam zdravstvenu, smradovima koji rade privatno ne verujem i ne zelim da radim sve zive analize koje bitange tamo zahtevaju

E nista onda, sacekaj neka dodju oni najgori idioti na forumu pa neka te lece preko foruma. :roll: I usput neka zarade na tebi i neka ti uvaljaju 101 glupost alternativnu. :roll:

Covece, nema tu druge - Kada neko boluje ide kod lekara. Ovih ili onih. (drzavnih - privatnih). Neces? Zabole sve njih. Boluj.

Nazivas strucne ljude "bitangama" jer ti traze nuzne analize koje MORAS da uradis, praveci neke teorije zavera, ali si zasto spreman da uradis sve analize koje ti zaista neka bitanga sarlatan sa interneta kaze?

Wow, svaka cast, vidi se da si visokointeligentan.

A ako vec ides kod strucnjaka za yaya mogao bi usput da svratis i do psihijatra, jer mi u najmanju ruku zvucis kao osoba sa paranoidnim poremecajem licnosti.

Pazi ti njega - nema zdravstvenu a svi privatnici su smradovi i bitange koji se urotili bas protiv njega.

Ne bi me cudilo na kraju da ti nije nista i da su ti svi "bolovi" psihosomatske prirode i da se radi o zescoj paranoidno-neuroticnom tripovanju i histeriji.
 
Poslednja izmena:
Da ti se ne bi pametovalo, lepo se javi lekaru opste prakse, on ti da uput urologu i resena stvar. To da ti se iz testisa bol prosirio na pluca nema nista zajednicko (verovatno), osim vremena pojave bola.
Bez pregleda ti niko ne moze reci sta je. ;)

Da ti se ne bi pametovalo, lepo se javi lekaru opste prakse, on ti da uput urologu i resena stvar. To da ti se iz testisa bol prosirio na pluca nema nista zajednicko (verovatno), osim vremena pojave bola.
Bez pregleda ti niko ne moze reci sta je. ;)
:rtfm:
 
Moraš nekako doći do uputa da ti se uradi spermokultura, sa antibiogramom. Jer sumnjaš na pasemenik jel da?

Mada je možda i urinokultura dovoljna, ali nije zgoreg uraditi obe analize. Pa ćeš znati radi li se o bakterijama i kojim ili ne ?

To crvenilo na vrhu penisa obično prati i peckanje prilikom mokrenja ? Može biti i neka prolazna urinarna infekcija koju si rešio brusnicom.

Oprezno sa brusnicom, puna je oksalata i šteti bubrezima ako je često koristiš. Uzmi Uvin čaj umesto nje.

U pravu si što se ne hvataš odmah za antibiotike, bez urađenog antibiograma. Najpre utvrdi šta je u pitanju pa tek onda kreni na kapsule.

Lično mislim da nemaš veći problem, obzirom da si isključio moguće beštije koje se prenose polnim putem (mikoplazma, hlamidija i dr).

Ali, nikad se ne zna ?

Pozajmi od nekog prijatelja sličnih godina knjižicu (nema fotografiju na sebi ), pa uradi barem ove dve gore navedene analize.
 
Hvala na konkretnom savetu...

Peckanje vrha penisa je bilo samo prvih dana kad se bol javio pri mokrenju kada je bio intenzivnije crven vrh ali je trajalo par dana i nakon toga krenuo sam svaki dan sapunom da perem isti pa verujem da je i to uticalo da se crvenilo povuce

Brunsice uzimam u maloj meri, mozda 10gr na dan, definitivno pomazu ali opipavanjem levog testisa i dalje se oseca da me problem nije napustio 100% iako je bol nestala i osetim testis jedino povremeno

Verujem da je ove analize moguce uraditi i u nekoj privatnoj klinici bez zdravstvene knjizice, ja sam iz Novog Sad-a

Da takodje verujem da je problem 100% u pesemeniku, tu se pod prstima oseca blago zadebljanje a i ejekulacija od tada je 50% slabijeg intenziteta ako i to ima veze
 
Poslednja izmena:
Ovaj forum je smejurija, ako imate nesto pametno da kazete recite a ne da se prokenjavate!

I da masa lekata uci nemacki i odlazi, ostaju secikese i bitange ugalvnom

Lekari su slobodni ljudi i mogu da se presele gde hoce i mogu.
To nije sada tvoj problem.

Ako jos uvek imas nekog lekara u okolini molim te da se obratis za pomoc.
Ispricaj lepo svoje simptome, uradis analize, dobijes odgovarajuci lek. Ozdravis.

Ne moze niko da te leci preko foruma. To je neodgovorno.
 
Trazio sam savet neki su mi pomogli ali vecina izgleda vise voli da troluje, a ipak je ovo podforum za tom tematikom.... uradicu preporucene analize naci nekog da mi da savet na osnovu rezultata, ako je glupava baketrija sigurno da mi nije potrebna pomoc specijaliste koje uglavno dobijas tezim putem
 
Trazio sam savet neki su mi pomogli ali vecina izgleda vise voli da troluje, a ipak je ovo podforum za tom tematikom.... uradicu preporucene analize naci nekog da mi da savet na osnovu rezultata, ako je glupava baketrija sigurno da mi nije potrebna pomoc specijaliste koje uglavno dobijas tezim putem

Da, svakako... moj savet kad dodjes kod doktora da vrlo pazljivo ispricas tacno svoje simptome. Znas mozda tebi zvuci smesno, ali cim pocne neki problem meni ili mojoj deci vodim dnevnik simptoma iz dana u dan jer mozes posle nekog vremena selektivno da se secas i eliminises slucajno bitne informacije.

Isto je dobro da imas i evidenciju svoje ishrane.
 
Mozda ako imas nekog doktora koji ce uospte da te saslusa...... pa meni sutra da odlucim da izvadim zdravstvenu knjizicu jer sam trenutno nezaposlen, bi trebalo MINIMUM 4 meseca, od probavljanja dokumntacije, izivljavanja bitangi na birou pa na kraju cekanje mesecima da istu dobijem..........
Iskren da budem da sam stvarno bolestan ne verujem da bi ziv docekao, a posto administrativne radnike ne podnosim pre cu platit i zadnji dinar nego da molim nekog smrada na nekom salteru
Dalje od opstih lekara jako dugotrajno se napreduje, ako uopste imas srece da nabusas na nekog koga je uopste briga, a strucnosti tek da ne komentarisem
Ovo je sve ono sto se u ovoj zemlji gura pod tepih oduvek i ljude je sramota javno da priznaju kakvo je stanje

Za privatne klinike iskreno nsiam upucen, cuo sam dosta loseg mada i dobrog ali ako ne znas nikog... barem analize znam da mogu odraditi

Samo cu dati jedan primer moje setsre koja ima problem sa reumom "verovatno" ona se sve drzala lekara sve PS, slusala itd, na kraju je zavrsila kdo specijaliste (po uputu) koji joj je ovim recima rekao "Zato ste vi dosli meni, pa imate reumu, dovidjenja(analize nije ni pogledao samo je bacio oko na njih 10sec)!, na pitanje sta da radi, samo je odbrusi da sve ima na internetu oko ishrane i kako da joj bude lakse"????
E to je dobila nakon blizu 2 godine vuljanja po zdravstvenim ustanovama i analizama, sad joj je iskreno bolje od kad je promenila malo ishranu i uzima neke vitamine ali nista joj nisu pomogli a ni ona sama ne zna sta je zapravo problem a ima vuce ga od od ranih tridesetih godina

Sta dalje reci!, doktorka koja joj je prepisana na kraju joj je isto rekla da joj je to sto joj je, da ima vecinu faktora ali ne sve i to je to (NESTO) i cao
 
Poslednja izmena:
Pa da bi dobio zdrvstvenu prvo moras da si prijavljen na birou, da bi bio na birou moras da cekas u red od 4h ujutru pa do nekih podneva vise puta, a ako se ne javih na isti nakon par meseci automatcki te skidaju, ne ne zovu te na telefon vec moras licno da dodjes i cekas red od vise sati!
Takodje ista sitiacija je za knjizice, zbog zamene sa novim ceka se red pred sociajalnim u novom sadu od 6+ sati!
Knjizica se trenutno izradjuje 3+ meseca zbog problema kojeg su samo napravili

Ja sad idem da spavam i da cekam red od 4am do 2pm mozda kad budem umro jedino

Generalno na birou su samo penzioneri a zaposlenima firme odradjuju zdravstvene, vecina "mladih" nije na birou, jer im je cilj da EU pokazu statistiku da zapolenost raste a to se radi tako sto se 50% nezaposlenih protera sa biroa

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/163491/Novu-zdravstvenu-knjizicu-ceka-milion-i-po-gradjana.html

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/134439/Poigravanje-gradjaninom.html

http://www.novisadinfo.info/2017/03/guzve-ispred-socijalnog-godinama.html

A tek za biro....... prvo :(
 
Poslednja izmena:
Pa da bi dobio zdrvstvenu prvo moras da si prijavljen na birou, da bi bio na birou moras da cekas u red od 4h ujutru pa do nekih podneva vise puta, a ako se ne javih na isti nakon par meseci automatcki te skidaju, ne ne zovu te na telefon vec moras licno da dodjes i cekas red od vise sati!
Takodje ista sitiacija je za knjizice, zbog zamene sa novim ceka se red pred sociajalnim u novom sadu od 6+ sati!
Knjizica se trenutno izradjuje 3+ meseca zbog problema kojeg su samo napravili

Ja sad idem da spavam i da cekam red od 4am do 2pm mozda kad budem umro jedino

Generalno na birou su samo penzioneri a zaposlenima firme odradjuju zdravstvene, vecina "mladih" nije na birou, jer im je cilj da EU pokazu statistiku da zapolenost raste a to se radi tako sto se 50% nezaposlenih protera sa biroa

http://www.021.rs/story/Info/Srbija/163491/Novu-zdravstvenu-knjizicu-ceka-milion-i-po-gradjana.html

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/134439/Poigravanje-gradjaninom.html

http://www.novisadinfo.info/2017/03/guzve-ispred-socijalnog-godinama.html

A tek za biro....... prvo :(
Ovo su dobre teme za diskusiju i sirenje svesti o velicini problema. Do nedavno sam koristila Facebook i svi moji prijatelji iz Srbije su samo se bavili nebitnim stvarima i niko se nije ni trudio cak ni da procita nesto ozbiljnije od naslova neke smesne slike.
 
Pluca su me bolela ima 8+ meseci, kao virus koji traje 2 dana.. bez pojave sluza ili icega, da je to ja bi bio mrtav odavno, a ja ovo vucem sad ce 2 godine sa tim da simptomi slabe posle uzimanja brunsice zadnjih nedelja

Avo vest od danas kako to izgleda cekat za zdravstvenu nakon 3+ meseci d pirjave u redu dok ne padnes u nesvest
http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Ve...ijalnog-ne-jenjavaju-gradjani-traze-hlad.html
 
Poslednja izmena:
Druze, ni ja nemam knjizicu pa sam isao u Medikus Universalis kod urologa, zbog tog crvenila i peckanja tokom mokrenja, radio sam urinu kulturu kaze da su testovi ok i dao mi neku mast da mazem sa 1 tabletom. Oko 500 din kosta davanje rezultata za urin, nisam siguran koliko tacno bese ali je 500 i nesto. Nije skupa urologija a bolje ce da te pregledaju ovi u privatnim klinikama nego u nasim raspalim bolnicama.
 

Back
Top