Kada su godisnji odmori odliv deviza je enorman, kako spreciti to?

nije, ali je glupost to što pišeš i radiš
umesto 15000 izdrkanih postova na forumu...godišnje, bolje da si to vreme upotrebila na nešto kvalitetnije pa bi ti takav bio i odmor bez obzira gde i kako išla

Који је твој проблем, човече? Видим те први пут и не знам шта хоћеш.

- - - - - - - - - -

Glupost je vređati druge jer se ne uklapaju u tvoj šablon.

Вређам само оне који по сваку цену морају да имају оно за шта заправо немају могућности.
 
Pazi stvarno 60K + postova u 4 godine a tesko je vala pretesko da se predju par granica do mora i nadje neki prikladni aranzman ?
Vecina ljudi koji idu na more recimo u Grcku su upravo prilagodili svoje potrebe sa svojim mogucnostima .

Да. Путовања од двадесет и кусур сати до одредишта су ми неприхватљива.

И у каквој је корелацији број мојих постова са темом?

Ја рецимо мислим да није нормално да неко за 7 година накуца само 40 постова. И шта сад?
 
Kad neko ima vremena za 40 postova dnevno , a nema vremena , nece da ceka prelazak dve pishljive granice ili nece da se vozi do destinacije , ondak je definitivno zalutao na pdf putovanja .
Ako cemo objektivno 20 sati je i malo ako se ide do Los Angelesa , Aucklanda na New Zealandu ili Sidneja , i to avionom .
Slazem se da bilo koje putovanje je pametnije iskorisceno vreme no vrebanje po forumima u sitne sate .
 
kad krenu godisnji odmori odliv deviza iz drzave je ogroman. Po statistickim podacima oko milijardu evra Srbi iznesu iz drzave na ime letovanja na moru. Vecina cak podize i kredit da bi isli nammore!!! Sve ovo je nenormalno jer za jednu tako siromasnu drzavu gubitak od jedne milijarde evra je ogroman novac. KAKO SPRECITI TO NA FINJAKA jer u principu niko ne moze nikom da spreci da uzima kredite radi toga ili silom da ga primora da ne ide na more? Postoji resenje!!!

Resenje je da se na medijima agresivno krene u kampanju i da se prica ISTINA da je sunjcanje izuzetno kancerogeno zbog ultravioletnog zracenja i da je na moru to daleko opasnije narocito suncanje i izlaganje suncu. Zatim da se krene u agresivnoj kampanji reklamiranja seoskog turizma, a najvaznije da se krene u reklamiranju KAMPOVANJA!!!!! Srbija ima toliko prelepih suma, planina, jezera, reka da je to nevidjeno a mi ne umemo to da promovisemo ne samo domacim ljudima vec i strancima. SRAMOTA!!! Ja kapiram da smo mi Srbi malogradjani najveceg ranga i da je katastrofa ne napraviti selfije sa mora ali trebamo polako edukovati ljude da sa malogradjanstine postanu samosvesni ljudi da je bitnije zdravlje od selfija na moru, da je bitnije da se lepo porvedu i da uzivaju i da se odmore kako treba od selfija na moru, da je bitnije da se ne zaduzuju pa psole jedva vracaju kredite zbog selfija na moru....

Recimo mozete kampovati na nekom jezeru i imate i kampovanje i kupanje pa i suncanje bas ako zelite.

Bolje je 100 puta ako hoces stvarno da se odmoris da odes negde na planinu 3, 4 dana na kampovanje. Poneses satore za porodicu i recimo dve porodice. Kampujete, suma, berete sumske plodove, sumske jagode, pijete izvorsku zdravu vodu, udisete cist vazduh i u pravom smislu se preporodis a troskovi su za gorivo i za ta tri, cetri dana hrana nesto sitno a oprema koliko god da je skupa a nije jednom je kupis i imas godinama. Recimo jedan sator moze da se kupi za oko 5000 dinara. Ovako kad odes na po zdravlje opasno more zbog sunca 10 puta vise potrosis, dodjes 10 puta umorniji nego kad si otiso, muzevi femkaju gologuzanke i pitaju se razna pitanja a takodje i zene, deca vas gledaju gole, sodoma i gomora....


Slusaj ti mene...Bez mora nema odmora. :) Pusti ti nekakva jezera,rijeke,banje,sela. Sve je to lijepo, ali more je more. I ne,ne vole svi kampovanje. A seoskog turizma vecina od nas ima koliko hoces. Dakle, mitinguj da stranci dolaze da kod nas ostavljaju evrice...a pusti nas narod nek ide gdje hoce,slika sta hoce i trosi svoje parice gdje njemu odgovara. :)
I nije tacno da se sa mora vratis umoran...ja sam se vratila bas odmorna, tako da ne pricaj netacne stvari.
A ne vidim da je na +36 u nasim gradovima bezopasnije sunce nego na moru,uz vodu i hladovinu.
Dakle, more je zakon!
 
Poslednja izmena:
Србија је пуна река и језера, изволите - купајте се.

Ja u rijeku i jezero ne bi usla da se kupam ni pod razno. Jeste li se vi kad u zivotu kupali u rijeci i jezeru, pa to poredite sa morem?
Kod nas se svake godine neko utopi u rijeci. I to u plicaku. Ne znate kako rijeke mogu biti opasne cak i za iskusne plivace.
 
A šta to tebe briga ko i za što i na koji način putuje, ide na odmor i provodi se.

Ako neko ima potrebu da vidi more ko si ti da sudiš o tome, ako je neko sposoban da vrati kredit šta to tebe opet briga što je kredit potrošio na letovanje?

Po kom osnovu roviš po tudjim životima i donosiš procene i ocene o nečijim motivima i sa kojim pravom?

I ako išta cenim kod naših to je ta potreba da negde otputuju, masa njih upravo zbog manjka tog novca i nema priliku da u potpunosti doživi i proživi te destinacije, ali je divna ta želja da vide nešto novo... i iskreno uvek mi je žao kad vidim na "odmorima" koliko nas je država osakatila u usporedbi i sa državama koje se ne vode kao bogate i uspešne.

Upravo tako. Treba ljude podsticati da putuju, a ne da se zacaure i ne mrdaju nigdje od svog mjesta u citavom svom zivotu. I sta ako neko nema novca za hotel sa pet zvjezdica? Moze se uzivati i sa manje para,samo treba znati kako. Nekom ni sve pare svijeta ne vrijede. Tek kad odes negdje u inostranstvo vidis kako je njima sasvim uobicajeno da putuju,da se odmore,da uzivaju,da vide nesto...a nas napaceni narod i ako ode negdje i to mu se prebacuje i jos se zamjera ako nema para za hotel sa pet zvjezdica. Pustite ljude neka idu gdje hoce i kako mogu. Kad se vratim unazad vidim da su moji najljepsi odmori bili kad sam imala najmanje novca, a najvise zelje,volje i entuzijazma.
 
Nisi skapirao temu. Nije tema za takve koji imaju puno para. Tema je za one koji krpe kraj skrajem jedva prezivbljavaju a cele godine gladuju da skupe crkavicu za more ili dizu kredite a takvi su 95% koji idu na more. E ova tema je za njih da im se kaze da nije cilj zivota da celu godinu skupljaju pare da bi pravili selfi na moru. Ne mora da se zivi da bi se dokazivalo drugima. Bitno je da je tebi lepo i da uzivas na odmoru i da se odmoris. A ti koji idu na kredit na more i oni koji nemaju pare za hotele oni sve rade samo se ne odmaraju na moru. oni ti kuvaju kao kod kuce, oni ti idu u nabavnku kao kod kuce. oni ne idu nigde uvece kao i kod kuce jer da ne trose pare, idu po 10 kilometara ili par kilometara do besplatne plaze a citaj vukojebina bez uredjene plaze da ne bi placali suncobran i mesto za suncanje. I jel to odmor? A takvi su 95%.

Ok za one koji pljusnu par hiljada evra za hotele i onda uzivaju drugi ih sluzi ne gledaju nista kroz paru provode se uvece, idu na elitne plaze i bazene.... ali takvi su pa skoro minorni

A sta se to tebe tice,za sta ko skuplja pare? I sta ako prave selfi...Pravi i ti ko ti brani.:)
Evo ja sam upravo dosla sa odmora,kuvala sebi,nisam placala preskupe suncobrane jer je bilo prirodne hladovine, i provela sam se odlicno. I bas sam se osjecala odmorno. Znaci, nemam para za Kubu, ali imam gdje imam i tamo idem. I nikoga ne potcjenjujem. Iskreno, Meni je naplacivanje lezaljke i suncobrana deset evra cisto guljenje , kad isti mozes kupiti za osam npr. ali ko voli nek izvoli.
Nije fazon potrositi sto vise na ljetovanju, to moze svako...nego potrositi sto manje a isto se lijepo provesti. :) I svaka cast onima koji uspiju, uopste ih ne potcjenjujem.

- - - - - - - - - -

Pa jeste "dozivljaj" zbog medijskog ispiranja mozga. Decenijama se promovise na medijima more i plaze kao vrhunac necega, odmora, kao nesto neznam ni ja sta. A to rade satanisti jer na moru se svi skidaju goli (mislim par kvadratnih centimetara platna ko misli da stiti golotinju taj je lud) i to im je cilj da razbiju moral i na taj nacin. Naravno ne razbija se moral samo pomocu toga ali golotinja i da se ne stidis da pokazes svoje golo telo pred svima i pred starcima i pred decom i pred svojom decom, to je prvi i najvazniji korak ka razbijanju morala a dalje se zna kurvanje, razvodi, prostitucija, pedofilija, homoseksualizam i sve sta je nastrano da se proglasi moralnim i drustveno prihvatljivim a da se moral onaj pravi razbije.

E,sad opasno pretjerujes. Nikoga more i odmor nije napravilo nemoralnim,ako to on sam nije.
A ne vidim da se i u rijeci kupas obucen?

- - - - - - - - - -

MEDIJI SU CUDO I ISPIRANJE MOZGA LJUDIMA. Na medijima sta god da se kaze ljudi ce prihvatiti a ti koji prihvataju pomodarstva i sta kazu mediji e ti su malogradjani.,A malogradjani su ljudi bez svoje ja, bez svog stava, bez svoje osobnosti. To su ti ljudi seljancuge najgore vrste. onaj ko ima svoje ja na njega ne utice televizija i mediji i okolina ima svoj stav zivi svoj zivot a ne tudji. narocito su zene malogradjanke i nemaju svoje ja. One kad vide da neka njena drugarica ide na more ima muza da ubije ako ne stvori pare kako zna i ume da idu na more i po cenu da ce posle mesecima da gladuju ali MORA SLIKE SA MORA DA SE OKACE NA FEJSU I SELFIJI SA MORA, bez toga ona trazi razvod. Tako da kad god vidite gomilu selfija i slika sa mora i kad ide da se kupa i kad ide da kaki u kupatilo i kad ide svuda ona samo pravi selfije da se vidi da je na moru, e to je malogradjanka i malogradjani na kvadrat. Znaci oni nisu opusteni ok otisli na more jednom u 2 dana naprave jednu dve slike ok a neee oni svaki korak slikaju i gledaju koju pozu da napravi da ne istrci riba na slici , pa se satima sminka da bude lepa a na plazi bude samo da napravi sliku, uvece mora u neku diskoteku to jest pored nekog restorana da se slika naravno da udje i naruci nesto nema para itd itd.

Znaci,dok nije bilo selfija,niko nije ni isao na more? :) Meni upravo ti zvucis kao da ti je neko isprao mozak. Malogradjana ima svugdje,a tvoj je izbor hoces li to biti ili ne.
I opet,sta se tebe tice da li je neko opusten. Kad budes ti opusten,takve stvari te uopste nece zanimati.
 
Ja u rijeku i jezero ne bi usla da se kupam ni pod razno. Jeste li se vi kad u zivotu kupali u rijeci i jezeru, pa to poredite sa morem?
Kod nas se svake godine neko utopi u rijeci. I to u plicaku. Ne znate kako rijeke mogu biti opasne cak i za iskusne plivace.

Да, купам се сваког лета и у реци и у језерима. У чему је проблем, не капирам.

- - - - - - - - - -

Eto vidis...a meni je bolje ljetovati ikako,nego nikako.
Po tvojoj logici,ako ne mogu na Mauricijus,necu nigdje.
Naravno,svako ima svoje kriterijume ispod kojih ne bi isao. Ali mislim da se moze naci za svaciji ukus i dzep nesto prihvatljivo.

Није реч о локацији већ о стандарду самог пута и боравка.

Летовати на начин да ти буде лошије него код куће? Можда са двадесет пет година да, сад - нема шансе.

- - - - - - - - - -

Ima istine u tome sto pises ti sto trazis curu zabrak. Ali nama je odlazak na more dozivljaj jer nasa zemlja nema more, i nama je dobro i kad nije luksuzno letovanje koje sebi moze da priusti i jedan npr. Svajcarac.

Наша земља нема ни вулкане па не идеш на Етну да планинариш.
 

Back
Top