Kada bi multi city travel postojao kod nas

Na jednom mestu da nadjes i karte avionske koje su ti potrebne, a i hotele koji se nude na tim destinacijama.
U kojoj meri bi ti to pomoglo i olaksalo putovanje i da li bi uopste?

Da li ti mozda imas nesto da dodas da recimo taj jedan website ili aplikacija poseduju kako bi tebi bilo olaksano rezervisanje svega potrebnog?
 
Na jednom mestu da nadjes i karte avionske koje su ti potrebne, a i hotele koji se nude na tim destinacijama.
U kojoj meri bi ti to pomoglo i olaksalo putovanje i da li bi uopste?

Da li ti mozda imas nesto da dodas da recimo taj jedan website ili aplikacija poseduju kako bi tebi bilo olaksano rezervisanje svega potrebnog?
To se vec uveliko nudi pri kupovini karata.
Iskreno nije mi nesto mnogo atraktivno. Meni to ne deluje kao olaksavajuca okolnost. Obicno ljudi unapred imaju viziju gde bi i koliko bili i u kakvom smestaju.
Mozda kada bi sam booking prodavao i avio karte pa sa nekim popustima i da ti ponudi neke opcije vezanih letova.
 
Na jednom mestu da nadjes i karte avionske koje su ti potrebne, a i hotele koji se nude na tim destinacijama.
U kojoj meri bi ti to pomoglo i olaksalo putovanje i da li bi uopste?

Da li ti mozda imas nesto da dodas da recimo taj jedan website ili aplikacija poseduju kako bi tebi bilo olaksano rezervisanje svega potrebnog?
To imas vec godinama na vecini specijalizovanih sajtova tipa Expedia, Travelocity, Hayack, pa cak i samo da ukucas na google searchu ce ti uz avio karte ponuditi i mogucnost smestaja. Nude ti em mogucnost paketa (avio karta + smestaj) em i rentanje automobila. Nekad pomogne a nekad je pametnije juriti odvojeno avio kartu, odvojeno smestaj, odvojeno rentacar. Recimo ja sam member Enterprise rentacar kompanije i imam popuste kod njih pa uvek gledam da iznajmim kod njih bez obzira sta mi Expedia ili slican sajt ponudi.

Uzgred, ako avio kartu kupujes prekjo sajta avio kompanije uglavnom i tamo (mislim da sad vec sve avio kompanije to nude) imas ponudu za smestaj na destinacijam do koje kupujes tu kartu.
 
Jeste imaju viziju, ali nigde ispred njih se ne pojavljuje taj hotel dok oni ne odu na booking ili airbnb i traze to posebno pa rezervisu, pa uklapaju sa kartom.
Kada bi postojala aplikacija da ti ponudi na istom mestu hotele, mozda po nekim kriterijumima ranije zadatim ili prethodnim iskustvima, i avio karte, plus su hoteli rezervisani onoliko dana koliko ces biti tu do sledeceg leta, verujem da bi olaksalo odredjenim ljudima.

Naravno ima ljudi koje bukvalno ispunjava da oni traze i kombinuju letove i rezervacije hotela
 
Pa kako to već ne postoji i bez aplikacije? Evo ti moj lični primer: skoro sam kupio dve avionske karte dve različite avio kompanije na njihovim sajtovima. Jetstar iz Bangkoka do Singapura i Singapore Airllines iz Singapura do Nju Jorka. Koristim iPhone i u podešavanjima mi je sve otvoreno, znači mogu da me prate i aplikacije i kompanije i kad sam otišo da se iskenjam, da izvineš.
Putujem krajem meseca i evo od kako sam kupio karte i Booking i Agoda me bombarduju ponudama hotela i u Singapuru i u NYC.
Imam i druge aplikacije za rezervisanje hotela ali u 99% slučajeva koristim baš Booking i Agodu i ovi drugi mi niko ne šalje nista ali ovi me zatrpaše.
Tako da zar to nije to?

Ali pitanje je da li nam je to potrebno? U mom slučaju na primer ajd’ Singapur ali NYC je ogroman, odakle oni znaju u kom delu grada ja hoću da budem? Veze nemaju nego samo šalju randomly hotele, pa koj će mi to k?
Pogotovu što se uopste i ne zadržavam u NY.
Tako da ako mene pitaš samo me floduju spamom koji moram da brišem, ako mi nešto treba mogu to i sam bez njihove pomoći.
 

Back
Top