Prosečna plata u Zagrebu 912 evra

desetine hiljada,ali sve to nema veze sa konkretnom temom o kojoj pricamo i tih 900€ u Zagrebu.Imam firmicu,bavim se zavrsnim radovima u gradjevinarstvu,dva Hrvata rade kod mene i sjajni su radnici i ljudi,mogu samo reci hvale da kazem za nih.Pre njih imao sam jednoga iz Djakova,pa iz prve ruke znam koliko Hrvata radi kod mojih kolega iz branse i kakvo je stanje u Hrvatskoj izvan Zagreba i Primorja. Potrebna su mi jos tri radnika i ne mozemo pronaci u Hrvatskoj majstore koji bi dosli ovde jer sve se vec rasulo po EU.Stanje u Hrvatskoj je takvo da njima uzasno nedostaju majstori,za gradjevince u Hrvatskoj posla ima,ali su svi pobegli za EU jer je ljudima dopizdilo da budu prevareni kada je placanje u pitanju.Identicnastvar kao i kod nas

tako je... i neka. zašto bi radili ovdje u građevini poslove za plaće od 100-1500€, kad će u Njemačkoj dobiti duplo ili više...

- - - - - - - - - -

A kad se izlecimo?

Ajde ajde,probaj,mozda zavolis kvadrate.

Ne vrebaju vastase iz busije

samo ne smije doći i vikati "ovo je srbija":mrgreen:
 
Ja u Nemackoj placam za vodu 80 evra mesecno, a barem tri meseca godisnje nisam kod kuce. stici ce to sve i kod vas, nista nema za badava.

ja u Srbiji za vodu placam 500 din mesecno. Ako i toliko....

A kolega iz NDH 60 evra mesecno

Znaci rezije su u Hrvatskoj i do 10 puta skuplje nego kod nas u SRbiji

5-10 puta svakako

Tako da ta njihova plata vredi kad poplacas racune kupis hranu jednako koliko i nasa prosecna - nista

Jer on u Hrvatskoj kad plati sve racune i kupi hranu en ostane mu nista od plate isto kao i u Srbiji

Fora je da zaradjujes iznad prosecno

Znaci ako radis neki posao u Srbiji za 1000 evra samostalno ti zivis ekstra ,odprilike kao u Hrvatskoj neko ko radi za 3000

jer nam je jeftinija i hrana i usluge i struja i rezije
 
Pa tebi je sve tamo dzabe ,zato ti je lepo, nego je voda skupa, kao i struja, tako da ti se pisu srova i vunena vremena.

pa zato ti ja kazem da u Srbiji ti dodje 300 evra koliko 900 u hrvatskoj

jer sve tamo nekoliko puta skuplje od hrane do rezija usluga

Eto npr rucak na moru u Hrvatskoj gde god da odes ces za cetvoro platiti minimum 100 evra a mozda i 200-300

Ja na Kopaoniku rucam u restoranima za od 10 evra za cetvoro do max 20 evra za cetvoro

To ti je razlika 10 do 20 puta

Isto ti je tako za sve , da hoces da zidas kucu , da popravis auto sve je tamo preskupo delimicno jer je hrvatska jako skupa za zivot a drugi razlog je sto ko je god mogao je ispalio za Nemacku ili drugde iz Hrvatske pa nema vise ko ni da radi
 
pa zato ti ja kazem da u Srbiji ti dodje 300 evra koliko 900 u hrvatskoj

jer sve tamo nekoliko puta skuplje od hrane do rezija usluga

Eto npr rucak na moru u Hrvatskoj gde god da odes ces za cetvoro platiti minimum 100 evra a mozda i 200-300

Ja na Kopaoniku rucam u restoranima za od 10 evra za cetvoro do max 20 evra za cetvoro

To ti je razlika 10 do 20 puta

Isto ti je tako za sve , da hoces da zidas kucu , da popravis auto sve je tamo preskupo delimicno jer je hrvatska jako skupa za zivot a drugi razlog je sto ko je god mogao je ispalio za Nemacku ili drugde iz Hrvatske pa nema vise ko ni da radi

:worth:
o jbmti usporedbe....:hahaha:

- - - - - - - - - -

pa sto onda idete u njemacku da perete prozore kad su vam plate tako dobre

a što vi idete kad vam nisu tako loše?
 
pa zato ti ja kazem da u Srbiji ti dodje 300 evra koliko 900 u hrvatskoj

jer sve tamo nekoliko puta skuplje od hrane do rezija usluga

Eto npr rucak na moru u Hrvatskoj gde god da odes ces za cetvoro platiti minimum 100 evra a mozda i 200-300

Ja na Kopaoniku rucam u restoranima za od 10 evra za cetvoro do max 20 evra za cetvoro

To ti je razlika 10 do 20 puta

Isto ti je tako za sve , da hoces da zidas kucu , da popravis auto sve je tamo preskupo delimicno jer je hrvatska jako skupa za zivot a drugi razlog je sto ko je god mogao je ispalio za Nemacku ili drugde iz Hrvatske pa nema vise ko ni da radi
Litar benzina kosta isto ( ili slicno) i u Hrvatskoj i u Srbiji, polovan auto takofje.
Internet, telefonija, litar loz ulja, kubik gasa slicno ( cak je mozda tamo zbog EU i velike konkurencije i jeftiniji), oni mogu svoju odrasu decu
bez problema da salju u EU na besplatno studiranje, ti moras Megatrendu da placas 2-3000 evra godisnje za svoje dete.
 
Litar benzina kosta isto ( ili slicno) i u Hrvatskoj i u Srbiji, polovan auto takofje.
Internet, telefonija, litar loz ulja, kubik gasa slicno ( cak je mozda tamo zbog EU i velike konkurencije i jeftiniji), oni mogu svoju odrasu decu
bez problema da salju u EU na besplatno studiranje, ti moras Megatrendu da placas 2-3000 evra godisnje za svoje dete.

netacno. Litar goriva je skuplji u Hrvatskoj ne toliko koliko druge stvari ali jeste

Polovna auta su im takodje daleko skuplja

Sve im je skuplje

Vidis da 65% nema za racune

Eto sam je kolega rekao, njemu dodje 60e mesecno samo za vodu

nama u Srbiji 5-10 puta manje

Znas kod nas postoje studije na drzavnim univerzitetima gde ako si redovan ne placas nikakvu skolarinu

A na megatrendu se za 2000e godisnje kupuje diploma. Tamo dobijes diplomu bez skoro da ista znas jedino treba da izlazis na ispite i to je to.
 
netacno. Litar goriva je skuplji u Hrvatskoj ne toliko koliko druge stvari ali jeste

Polovna auta su im takodje daleko skuplja

Sve im je skuplje

Vidis da 65% nema za racune

Eto sam je kolega rekao, njemu dodje 60e mesecno samo za vodu

nama u Srbiji 5-10 puta manje

Znas kod nas postoje studije na drzavnim univerzitetima gde ako si redovan ne placas nikakvu skolarinu

A na megatrendu se za 2000e godisnje kupuje diploma. Tamo dobijes diplomu bez skoro da ista znas jedino treba da izlazis na ispite i to je to.
Tihi, prijavila sam te moderaciji zbog otvaranja 17 tema o jadnim Hrvatima.
Otvori neku o Grckoj, sada tamo ljudi nemaju sta da jedu, o tome bruje svi mediji ( a narocito grcki).
Sta me bre briga za Hrvate?
 
65% Hrvata po anketi vasih novina ne moze da pokrije svoje mesecne zivotne troskove rezija

to je teska beda ako covek ne moze da zaradi dovoljno da plati struju vodu i grejanje moras priznati

pa daj reci koji je postotak toga u Srbiji južno od Bg???
šta lupetaš?
pazi ti, na Kopaoniku je jeftinije u restoranima nego u Opatiji... majke ti isusove....
pa jesi ti normalan???

- - - - - - - - - -

netacno. Litar goriva je skuplji u Hrvatskoj ne toliko koliko druge stvari ali jeste

Polovna auta su im takodje daleko skuplja

Sve im je skuplje

Vidis da 65% nema za racune

Eto sam je kolega rekao, njemu dodje 60e mesecno samo za vodu

nama u Srbiji 5-10 puta manje

Znas kod nas postoje studije na drzavnim univerzitetima gde ako si redovan ne placas nikakvu skolarinu

A na megatrendu se za 2000e godisnje kupuje diploma. Tamo dobijes diplomu bez skoro da ista znas jedino treba da izlazis na ispite i to je to.

ajd pomiri se s time da imaš duplo manju plaću, a samo jedan dio troškova plaćaš cca 20% manje... to je sve...
nikakvih tu nema senzacija, srpstva ili hrvatstva.. i baš sva govna koja mi sad kusamo, kusat ćete i vi, ako ih ne kusate već sada...
bit ćete isto zaduženi, isto oplljačkani, isto siromašni u usporedbi za EU standardom, kao i mi...
a kenjanje po ustašam i ndh ti u tome neće baš ništa pomoći.
 
Hrvatska danas je propala drzava i siromasna kolonija zapada

Uskoro kad propast i bankrot Agrokora dostignu svoj vrhunac videcete o cemu se tu radi

- - - - - - - - - -

pa daj reci koji je postotak toga u Srbiji južno od Bg???
šta lupetaš?
pazi ti, na Kopaoniku je jeftinije u restoranima nego u Opatiji... majke ti isusove....
pa jesi ti normalan???

- - - - - - - - - -



ajd pomiri se s time da imaš duplo manju plaću, a samo jedan dio troškova plaćaš cca 20% manje... to je sve...
nikakvih tu nema senzacija, srpstva ili hrvatstva.. i baš sva govna koja mi sad kusamo, kusat ćete i vi, ako ih ne kusate već sada...
bit ćete isto zaduženi, isto oplljačkani, isto siromašni u usporedbi za EU standardom, kao i mi...
a kenjanje po ustašam i ndh ti u tome neće baš ništa pomoći.

ja nemam duplo manju platu vec imam mesecne prihode vece nego 90% Hrvata

prolazio sam kroz Hrvatsku i video kakva ste beda . Odprilike isti nivo siromastva vam je kao i u Srbiji

Tek kad se priblizis zagrebu vidis bolje kuce sve do tad se vidi siromastvo

Jer kako kaze Ivo Andric covek ne moze sakriti samo tri stvari u zivotu - ljubav, siromastvo i kasalj.
 
Nas je dvoje ( pCeto se kupa po rekama i jezerima) nego kakve veze koliko vas je? Voda , kao i grejanje, struja placa se onoliko koliko si potrosio.

Živimo u stanu, u zgradi, jedan vodomjer pa se plaća po broju članova (za sad, dok se još nisu uveli vodomjeri za svaki stan). Grijanje nedavno smo uveli razdjelnike, to se plaća po potrošenim impulsima... Struja mi je oko 300kn (40€) klima, hladnjak, zamrzivač, kuhanje na struju, perilica rublja, perilica suđa, i ostali uređaji...
 
Hrvatska danas je propala drzava i siromasna kolonija zapada

Uskoro kad propast i bankrot Agrokora dostignu svoj vrhunac videcete o cemu se tu radi

- - - - - - - - - -



ja nemam duplo manju platu vec imam mesecne prihode vece nego 90% Hrvata

prolazio sam kroz Hrvatsku i video kakva ste beda . Odprilike isti nivo siromastva vam je kao i u Srbiji

Tek kad se priblizis zagrebu vidis bolje kuce sve do tad se vidi siromastvo

Jer kako kaze Ivo Andric covek ne moze sakriti samo tri stvari u zivotu - ljubav, siromastvo i kasalj.

Zagreb je najveći i glavni grad države, i samim tiim ekonomski najjači...Ali kao i svugdje i u drugim gradovima ima i dobrostojećih i siromašnih... Točno je da nas je shebala privatizacija na hrvatski način, ali vidjeti ćemo, nadamo se boljemu... Kad pogledaš i ostale države koje su ulazile u EU, svima je u početku bilo gore, trebalo im je 5-7 godina da krenu naprijed. Hrvatska če uskoro napuniti 4 godine kako je postala punopravna članica EU, nadamo se da će i kod nas biti tako 5-7 godina, što znači da bi trebalo za 1-3 godine krenuti na bolje... Vidjeti ćemo, nadamo se da će biti tako... :)
 
Hrvatska danas je propala drzava i siromasna kolonija zapada

Uskoro kad propast i bankrot Agrokora dostignu svoj vrhunac videcete o cemu se tu radi

- - - - - - - - - -



ja nemam duplo manju platu vec imam mesecne prihode vece nego 90% Hrvata

prolazio sam kroz Hrvatsku i video kakva ste beda . Odprilike isti nivo siromastva vam je kao i u Srbiji

Tek kad se priblizis zagrebu vidis bolje kuce sve do tad se vidi siromastvo

Jer kako kaze Ivo Andric covek ne moze sakriti samo tri stvari u zivotu - ljubav, siromastvo i kasalj.

aj ne seri...
lijepe kuće možeš vidjeti već puno prije Zagreba... nemoj sve suditi po Srbiji južno od Bg...
nama su najsiromašniji krajevi oni koje ste vi sjebali sa "**** krajinama"... ti neće još doći k sebi daljnjih 20 godina...
i slabo si ti putovao onda kroz RH... sa autoputa ne vidiš baš ništa.. tako da ne seri i ne laži.

i imaš duplo manju plaću... opet bi htio lagat.
 
Litar benzina kosta isto ( ili slicno) i u Hrvatskoj i u Srbiji, polovan auto takofje.
Internet, telefonija, litar loz ulja, kubik gasa slicno ( cak je mozda tamo zbog EU i velike konkurencije i jeftiniji), oni mogu svoju odrasu decu
bez problema da salju u EU na besplatno studiranje, ti moras Megatrendu da placas 2-3000 evra godisnje za svoje dete.

Ja net, telefon i TV (3D paket) plaćam oko 18€/mjesečno (brzina 50/10). Gorivo je oko 1,22€ (eurosuper) i 1,1€ (eurodiesel).
http://cijenegoriva.info/CijeneGoriva.aspx
http://www.plinara.hr/hr/potrosaci/cijena_plina

Moje režije mjesečno su (prosjek) oko 225€.
 
Tihi, prijavila sam te moderaciji zbog otvaranja 17 tema o jadnim Hrvatima.
Otvori neku o Grckoj, sada tamo ljudi nemaju sta da jedu, o tome bruje svi mediji ( a narocito grcki).
Sta me bre briga za Hrvate?

Нисам приметио да овде Грци висе и соле памет и провоцирају.
Отвори ти тему о Грчкој на крапинском форуму или још боље на чергарском па да се набаналишеш и извулгаришеш до миле воље.
 
ja u Srbiji za vodu placam 500 din mesecno. Ako i toliko....

A kolega iz NDH 60 evra mesecno

Znaci rezije su u Hrvatskoj i do 10 puta skuplje nego kod nas u SRbiji

5-10 puta svakako

Tako da ta njihova plata vredi kad poplacas racune kupis hranu jednako koliko i nasa prosecna - nista

Jer on u Hrvatskoj kad plati sve racune i kupi hranu en ostane mu nista od plate isto kao i u Srbiji

Fora je da zaradjujes iznad prosecno

Znaci ako radis neki posao u Srbiji za 1000 evra samostalno ti zivis ekstra ,odprilike kao u Hrvatskoj neko ko radi za 3000

jer nam je jeftinija i hrana i usluge i struja i rezije

Kuća ili stan? Ako je stan da li je to po broju članova ili??? Meni je voda oko 12-13€ po članu (u zgradi). Da li imaš grijanje/toplu vodu preko toplane ili kako? Meni recimo ne treba bojler, pa ne trošim struju na zagrijavanje vode.

I definitivno je laž to da 65% ljudi nema za režije...

- - - - - - - - - -

Šta vredi da neko napiše nekakvu cifru kad je Zagreb i dalje samo drugorazredna palanka u odnosu na Beograd? Bio, ostao i biće.

Dokazi za tako nešto? Beograd na vodi ili što? :think:

- - - - - - - - - -

Vučić: U Hrvatskoj se živi dva puta bolje ali na strani Srbije su ŠANSE :rotf:

http://www.blic.rs/vesti/politika/v...a-bolje-ali-na-strani-srbije-su-sanse/7t9wsyg

Šanse mogu i da se ne iskoriste... I mi i vi smo imali itekakve šanse, ali smo ih sve do sad bacili u vjetar...
 
http://www.blic.rs/vesti/svet/prosecna-plata-u-zagrebu-912-evra/f3wp2tn


Prosečna neto plata u Zagrebu za januar ove godine iznosila je 6.796 kuna /912 evra/ i bila je za 44 kune /šest evra/ ili 0,65 odsto viša nego u prethodnom mesecu, dok je na godišnjem nivou porasla za 340 kuna /46 evra/ ili 5,3 odsto, saopštilo je danas gradsko odeljenje za statistiku.

Molim Rvatske clanove da se izjasne da li je ovo tacno? Ako jeste onda me sramota ove nase Lepe Srbije. :evil:

Pa šta?

Prosečna plata u Beogradu je 61.384 dinara tj. tačno 500 evra.
http://www.stat.gov.rs/WebSite/repository/documents/00/02/46/47/zp14042017.pdf

Prosečna plata u Moskvi je 73.846 rubalja tj. tačno 1200 evra, pa opet niko od evrotalibana nema šanse da će to uvažiti.
https://translate.googleusercontent...2.xlsx&usg=ALkJrhgGAqKSBd_F6_sKNKBrw_ffvdIaLQ
 
Hrvatska izlazi iz postupka prekomjernog deficita

"Europska je komisija predložila Vijeću EU izlazak Hrvatske iz Postupka prekomjernog deficita. Taj prijedlog Komisije dolazi na temelju ocjene programa za stabilnost i konvergenciju.
Preporuka je objavljena u okviru proljetnog paketa Europskog semestra. U tom su okviru objavljene i ekonomske preporuke za svaku zemlju članicu EU, a na temelju ocjene nacionalnih programa reformi i programa stabilnost za zemlje eurozone, odnosno programa konvergencije za zemlje koje nemaju zajedničku valutu, javlja HRT.
...
Kada je riječ pak o javnom dugu, on bi ove godine trebao pasti s 84,2 posto na 81,9 posto, a iduće bi godine mogao pasti na 79,4 posto."
https://hrvatska-danas.com/2017/05/...ezen-pad-proracunskog-deficita-i-javnog-duga/
 

Back
Top