Daj neki dinar da ti gledam u dlan

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.276
e inspirisala me prica sa druge teme

setih se da smo ko klinci svakakve sujeverne gluposti isprobavali, te citanje dlana, te horoskopi, te prsten iznad ruke, ko je imo hrabrosti prizivao je duhove, ma svasta...

jedna od tih fora je da vezes zlatan prsten konopcicem i drzis ga iznad zgloba leve sake, on ce poceti da se pomera sam od sebe, ako ide u krug to je valjda musko, a levo-desno je zensko (ili obrnuto, ne secam se)
pa se sam zaustavi pa krene opet, i tako ti broji koliko ces dece imati i kog su pola
meni je ispadalo ma ko da mi radi, ili sama sebi, tri muska :lol:
ako je istina podvezacu jajanike odma sad :fdlan:

elem sve je to bilo smesno nama deci dok nismo odradili mojoj mami kojoj je ispalo jedno zensko :mrgreen:
od tad nam nije vise palo na pamet da to radimo :lol:

a posle smo i porasli pa smo kao postali mudri ne verujemo u sve to...

sta je tema, pa osim da vam se pozalim nad strasnom sudbinom koja me ceka, da vas pitam sta ste sve vi radili od tih sujevernih gluposti, isli kod prorocice, radili natalne karte, gledali u solje, dlan, duhovi...?
i ko deca a i sad po stare dane :deda2:
 
Poslednja izmena:
Bas pre neki dan sam se setila kako smo u nisu kao klinke prizivale duhove casom.meni reklo da cu se udati za ucu,a da cu umreti od muve :lol:
Inace u petrovcu sam 93 drzala butik i stalno mi je dolazila jedna devojka iz podgorice.hoce da se druzimo.super devojka.i jednom ona meni isprica da joj je tata umro i da od tad ima neke vizije.i kaze mi da cu se uskoro udati,da cu roditi dva sina da ce me muz ovako drzati,pokaze kao na dlanu,da imam bolest i smrt u kuci i da cemo mi biti komsinice :) sve mi bilo smesno,osim smrti naravno.i za godinu i po meni umre brat,ja se udam,rodim musko i preselim se u podgoricu.vidjale smo se,ali mi je rekla da vise nema nikakve vizije
Inace ne verujem,al eto,nekad nas zivot demantuje
HTML:
 
Bavim se horoskopom godinama i nikako ga ne bih svrstala u "sujeverne gluposti". Tu ipak ima dosta naučnih elemenata i kompleksna je stvar.

Probala sam tarot, jedan moj prijatelj mi je otvarao karte mada nije bio baš stručan. Rekao je da mi neka veza neće dobro proći i tako je i bilo.
Drugarica koja se bavi horoskopom mi je dosta neverovatnih stvari pogodila.
Moja baba je gledala u šolju i pogađala vrhunski. Kao da je imala neki dar.
 
e inspirisala me prica sa druge teme

stih se da smo ko klinci svakakve sujeverne gluposti isprobavali, te citanje dlana, te horoskopi, te prsten iznad ruke, ko je imo hrabrosti prizivao je duhove, ma svasta...

jedna od tih fora je da vezes zlatan prsten konopcicem i drzis ga iznad zgloba leve sake, on ce poceti da se pomera sam od sebe, ako ide u krug to je valjda musko, a levo-desno je zensko (ili obrnuto, ne secam se)
pa se sam zaustavi pa krene opet, i tako ti broji koliko ces dece imati i kog su pola
meni je ispadalo ma ko da mi radi, ili sama sebi, tri muska :lol:
ako je istina podvezacu jajanike odma sad :fdlan:

elem sve je to bilo smesno nama deci dok nismo odradili mojoj mami kojoj je ispalo jedno zensko :mrgreen:
od tad nam nije vise palo na pamet da to radimo :lol:

a posle smo i porasli pa smo kao postali mudri ne verujemo u sve to...

sta je tema, pa osim da vam se pozalim nad strasnom sudbinom koja me ceka, da vas pitam sta ste sve vi radili od tih sujevernih gluposti, isli kod prorocice, radili natalne karte, gledali u solje, dlan, duhovi...?
i ko deca a i sad po stare dane :deda2:

То са кончићем и бурмом и децом...:lol:
Радила је и мени нека моја комшиница.
У сваком случају, та је имала 100% погодака. :eek:
Наводно женско па паааауза па мушко дете. Видећемо ускоро. :)
 
То са кончићем и бурмом и децом...:lol:
Радила је и мени нека моја комшиница.
У сваком случају, та је имала 100% погодака. :eek:
Наводно женско па паааауза па мушко дете. Видећемо ускоро. :)

e i ti znas za to, obicno ljudi ne znaju kad im ispricam za tu foru
ima 20 god kako to nisam odradila, bilo to zanimljivo deca kad smo bili
bas cu skoro da probam opet da vidim sta ce ispasti :lol:

aha i pauza ima svoje znacenje, koliko je duga a? vis na to nismo obracali paznju, nemam pojma kolke su pauze bile
 
Pasijans, tarot karte, mada ne znam kako se gleda u tarot pa sam lupetala. A ima i ono sa prstenom da gledas sa koliko ces se godina udati ali ne bih to da probavam pa da ispadne da se nikad necu udati. Inace ne verujem u te stvari, al s tim za udaju ne bih da se salim
 
e i ti znas za to, obicno ljudi ne znaju kad im ispricam za tu foru
ima 20 god kako to nisam odradila, bilo to zanimljivo deca kad smo bili
bas cu skoro da probam opet da vidim sta ce ispasti :lol:

aha i pauza ima svoje znacenje, koliko je duga a? vis na to nismo obracali paznju, nemam pojma kolke su pauze bile

Ја сам баш била клинка. Имала сам 14 година.
Није прецизирала колика ће пауза бити, него се као бурма у свом вртењу зауставила па се покренула тек после дужег мировања. :lol:
То се тумачи као пауза. :mrgreen: :lol:
 
Ја сам баш била клинка. Имала сам 14 година.
Није прецизирала колика ће пауза бити, него се као бурма у свом вртењу зауставила па се покренула тек после дужег мировања. :lol:
То се тумачи као пауза. :mrgreen: :lol:

dada svako zaustavljanje je pauza, ali sad mi pade na pamet da i ta duzina pauze ima neko znacenje, nekome se samo umiri pa odmah vrti dalje na sledece, a nekome stoji miruje pa cekas za sledece

ma ja mladji razredi osnovne, to je tad bio hit kod nas u skoli :lol:

- - - - - - - - - -

Udaja nije za zezanje :lol:

ako se ne udas to je strasna tragedija :rotf:
uvek mozes macke cuvati, to ti je bolja varijanta trast mi :lol:
 

Back
Top