SRAMOTE I BOGA I CRKVU PRED USKRS!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
То није ,,јефтина апологетика", то су чињенице, Хогаре. Свима је позната чињеница да је тај брак био политичке природе, да га је уговорила Симонидина мајка, чак шта више, и да нема везе са краљевим склоностима, јер нема доказа да је он икада легао у исти кревет са њом. Нема доказа да су икада упражњавали односе.

Е сад, ја нисам био у њиховој соби, ја стварно не знам, али знам оно што историја каже. А историја каже да нема података за тврдњу да су спавали заједно.

И не кажем уопште да је Краљ Милутин био ,,анђео" и он је био грешан човек као и сви други, правио је и грешке велике, имао је и мане и врлине. Такође, овај његов поступак није узор нама хришћанима, тако да...


Живот једне девојчице је био упропаштен и то је ужасна чињеница ове трагичне приче.

Није ни цар Лазар као хришћанин био добар. Требао је да окрене Мурату други образ, а не мач.
 
A proglašen svecem - zanimljivo !
( mora da se njemu pedofili najviše mole )

Опет кажем ти, питање је да ли је икада он спавао са Симонидом, пошто не постоје докази за то. Али постоје да је тај брак био политичке природе (сличних је било исто пуно у то време) и да нема баш пуно везе са Милутиновим склоностима.

- - - - - - - - - -

Живот једне девојчице је био упропаштен и то је ужасна чињеница ове трагичне приче.

Није ни цар Лазар као хришћанин био добар. Требао је да окрене Мурату други образ, а не мач.

Цар Лазар јесте поступио хришћански, зато што је стао у одбрану својих ближњих (свог народа) и вере. Христос је рекао да ми лично окрећемо други образ, али да бранимо ближње и веру. И Христос је бранио веру, сетимо се само како ју је бранио у храму. Дакле, веру и ближње треба бранити, и Свети Цар Лазар је то и урадио.

Зато он јесте поступао хришћански.
 
То није ,,јефтина апологетика", то су чињенице, Хогаре. Свима је позната чињеница да је тај брак био политичке природе, да га је уговорила Симонидина мајка, чак шта више, и да нема везе са краљевим склоностима, јер нема доказа да је он икада легао у исти кревет са њом. Нема доказа да су икада упражњавали односе.

Е сад, ја нисам био у њиховој соби, ја стварно не знам, али знам оно што историја каже. А историја каже да нема података за тврдњу да су спавали заједно.

И не кажем уопште да је Краљ Милутин био ,,анђео" и он је био грешан човек као и сви други, правио је и грешке велике, имао је и мане и врлине. Такође, овај његов поступак није узор нама хришћанима, тако да...
Iako su mnogi vladarski brakovi bili politicki, to ne znaci i da nisu konzumirani u seksulanom smislu. To ne znaci da mu Simonida nije bilas zena, tj. seksualni partner.. Koliko je godina imala kad je sa njom spavao to je samo Milutinu i sobaricama bilo znano, a i tebi koji si im drzao svecu. Naravno, Milutin je bio snazan, markantan muskarac i veliki svaler. Simonidu je licno dockao, kleknu pred njom i poljubio joj ruku. Naraavno, ovo mu nije bio prvi pedofilski brak, pre toga je bio zenjen sa bugarskom princezom Anom koja je, takodje, imala samo 5 godina kada se za njega udala. Po svim danasnjim pravnim i moralnim normama Milutin je bio pedofil i nista drugo. Da bi se ozenio Simonidom morao je da ponisti prethodni brak, a princeza Evdokija, sestra imperatora Andronika II, koju je ponudio Milutinu, odbila ga je jer je bio vandal.

Uzgred, taj brak nije ugovarala Simonidina majka, a drugo, sekvenca „cak sta vise“ je pleonazam. Ili se kaze samo „cak“ ili samo „sta vise“. Sve u svemu mnogo fulas. Pravi si crkveni apologeta.

Naravno, kralj Milutin je jedna od najmocnijih i najmarkantnijih figura u srpskoj istoriji bez obzira sto je oslepio svoga sina i ozenio dve male curice od po 5 godina. Neki izvori navode da je Simonida imala 6. godina, sto ide u prilog svetom kralju.
 
Живот једне девојчице је био упропаштен и то је ужасна чињеница ове трагичне приче.

Није ни цар Лазар као хришћанин био добар. Требао је да окрене Мурату други образ, а не мач.

A kao ti si se mnogo nasekirao za Boga i crkvu?
Licemerno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top