Da li biste radije...

Ja ?
Po krsnom listu, i ne baš !
Al' sam zato u duši nepopravljivi adolescent ....

Ma čuti za krštenicu...Pitali ko je za sladoled...;)

- - - - - - - - - -

I 1 i 2.....Ljudi smo,nismo mi nikakvi ni veliki gresnici ni sveci.samo obicni forumasi.Ti si ocigledno vrlo mlad momak......

Tačnije ,uglavnom, živimo kako smo društveno pozicionirani,a hedonizam ili asketizam su samo želje i sklonosti...
 
Da morate da birate, da li biste radije:

1. Živeli lagodan život pun hedonizma, promena, avantura, erotskih i drugih uživanja, ali nakon smrti bili zaboravljeni;

ili

2. Živeli disciplinovan, ozbiljan, težak, ali svrhom ispunjen život koji bi rezultirao nekim velikim delom po kom bi vas nakon smrti zauvek pamtili?

Da morate da birate, šta bi ste od ovo dvoje izabrali? Uživanje i lagodnost do maksimuma i zaborav nakon smrti, ili trud, napor, ozbiljnost, samoodricanje zbog kog ne biste uživali za života ali biste dobili večno pamćenje nakon smrti? I zašto?
Ja mislim da je nenormalna osoba svako ko ima zelju da "nakon smrti ...to i to", nase normalne zelje su u toku zivota. Sto me briga oce li me ko pominjat, u zivotu ili smrti? Zivim za sebe i draganu trenutnu (svaka dragana je trenutna), ne za dobar glas.
 
Pa bas zato sto smo smrtni normalno je da zelimo da nastavimo da zivimo na neki drugi nacin tj. kroz potomstvo ili dobar glas jer smo uradili nesto dobro za druge ili nesto sto je vredno pamtiti.

Ja imam utisak da kad ljudi dodju na ovaj forum oni uopste ne citaju niti razmisljaju jer su toliko istroseni da mogu samo refleksno da reaguju.
 
Danas je istrosenost i reakcija postala norma, tako da se cista empatija smatra dokazom normaliteta. Patnja je uzdignuta na stepen bozanstva, i istrosena ovca je svima milija od one koja gleda naprijed. Zato je i humor toliko bitan, jer postavlja istrosenu ovcu u centar paznje.
 
Pa bas zato sto smo smrtni normalno je da zelimo da nastavimo da zivimo na neki drugi nacin tj. kroz potomstvo ili dobar glas jer smo uradili nesto dobro za druge ili nesto sto je vredno pamtiti.

Ja imam utisak da kad ljudi dodju na ovaj forum oni uopste ne citaju niti razmisljaju jer su toliko istroseni da mogu samo refleksno da reaguju.
Ako si mislio na mene, citam Karamazove treci ili cetvrti put. A procitao sam sve i svasta, najvise naucnih knjiga, poslije toga knjizevnih, a poslije toga filozofskih i informatickih.

Nije normalno, jer sto ce ti to da posle tebe ostaje spomen-ploca, ili se kao neki trg nazove po tebi? Ja to ni za zivota ne bi volio - jer vecina ljudi su ovce - a ovce bas samo kretenima dizu spomenike.

Vise nema nijedan spomenik Titu, sve su porusili...Bar po gradovima dje nije rodjen.
 
Dobar glas je bitan zbog potomstva. Dobar zivot je bitan zbog tebe samog, jer ako se sve vjecito vraca onda ces se opet roditi i prozivjeti ovaj isti zivot, pa je bolje da u njemu postignes sto bolje rezultate kako bi, kad se ponovo rodis, mogao opet isto da dozivis (ili prezivis: jer dati patnji smisao je neka vrsta trijumfa nad patnjom, a trijumf je sreca).
A ako je narod stoka, i ako ostavlja takav utisak na tebe da ne zelis vise da se spominje tvoje ime ni kod tvog potomstva ni kod onih ljudi koji nisu stoka, onda je stoka trijumfalno odrezala tvoj skalp i ponizila te i pogazila svojim nogama.
 
Dobar glas je bitan zbog potomstva. Dobar zivot je bitan zbog tebe samog, jer ako se sve vjecito vraca onda ces se opet roditi i prozivjeti ovaj isti zivot, pa je bolje da u njemu postignes sto bolje rezultate kako bi, kad se ponovo rodis, mogao opet isto da dozivis (ili prezivis: jer dati patnji smisao je neka vrsta trijumfa nad patnjom, a trijumf je sreca).
A ako je narod stoka, i ako ostavlja takav utisak na tebe da ne zelis vise da se spominje tvoje ime ni kod tvog potomstva ni kod onih ljudi koji nisu stoka, onda je stoka trijumfalno odrezala tvoj skalp i ponizila te i pogazila svojim nogama.
Ne, naprotiv, ja uopste i ne zelim da imam potpomstvo u svijetu kome je socio-ekonomska situacija takva, a kultura tako dekadentna, da bi 89% to bio nesrecnik u zivotu sve i da sam najbogatiji. To je moja prica. Odakle tebi to da zelim gradjanski brak, i djecu, ili crkveni? Ti si dekadent veci od mene. Volio bi da imam 2 zene, jednu bi birao po ljepoti, jednu po dobroti, i jednu hendikepiranu drugaricu, to bi bila neka vrsta zivotne drugarice ili 3ce zene. Takodje zelim da postanem bog tako sto cu uraditi neko veliko djelo i poginuti herojski, posvetiti se.

Ti nemas pojma u kakve sam ja ekstaze onoga sto je suprotno od dekadencije upadao bez ikakvog hemijskog pomagala (droge) i sta sam shvatio sve i postizao kakve metafizicke fenomene.

Frojd je ljude koji pisu pjesama zbirke, nikad objavljene koje se prenose na potomstvo, i traze grobove sa nadgrobnim kipovima nazvao "analno fiksiranim". Nesto ne znam da je tvoj Nice imao djece? Izgleda je razmisljao kao ja. A Lu Solome je ponizila njega, moja psihoanaliticarka, a ne on nju. I ja sam psihoanaliticar.

Ti si za mene mrav.
 
Poslednja izmena:
a ? ?

- - - - - - - - - -

Nice je htio, zaprosio je najmanje 3 zene. Drugo je to sto se zene boje umnih muskaraca, pa im dijele korpe. One podnose samo ono sto je njima poznato, a to je oko mediokriteta. Upravo bogate koji od posla i nemaju vremena da razmisljaju. Zena je nomad-pljackas i njoj prirodno najvise odgovara muskarac industrijske rase.
 
Patnja je uzdignuta na stepen bozanstva, i istrosena ovca je svima milija od one koja gleda naprijed.

Da, primetio sam da je svima miliji neko ko ima nizi stepen tolerancije bola, posto se oni muce i to im se vidi na licu, dok su ovi koji imaju visi stepen tolarencije i koji cute i trpe kada ih nesto boli i koji ne pokazuju emocije, sebicni ladolezi.

Kazu da su ladolezi zato sto ne histerisu vec trpe. Misle ako ne pokazujes emocije, ako ne kukas, da uopste nisi pod stresom.

Kazu da su sebicni jer ne zele da udovoljavaju slabijima nego ocekuju od njih isto ono sto bi ocekivali od sebe da su na njihovom mestu tj. da se navikavaju na bol.
 
Poslednja izmena:
Neuspeh i nepokusavanje su dve razlicite stvari. Nice je pokusavao ali nije uspeo iz razloga koje si ti naveo. Ovaj sto je besan, na drugu stranu, ne samo da uopste ne pokusava nego uopste ne moze da pojmi zasto bi neko postavio sebi takav cilj. Njemu je to "nenormalno".


Sputan, osujecen, nemoguc -- u Zaratustri Nice kaze da su to upravo visi ljudi, jer zive u vremenu u kojem se ne moze opstati po sablonima od prije 2-3 vijeka, ali moze po sablonima iz stare Grcke kojima je Nice bio naoruzan.

- - - - - - - - - -

Da, primetio sam da je svima miliji neko ko ima nizi stepen tolerancije bola, posto se oni muce i to im se vidi na licu, dok su ovi koji imaju visi stepen tolarencije i koji cute i trpe kada ih nesto boli i koji ne pokazuju emocije, sebicni ladolezi.

Kazu da su ladolezi zato sto ne histerisu vec trpe. Misle ako ne pokazujes emocije, ako ne kukas, da uopste nisi pod stresom.

Kazu da su sebicni jer ne zele da udovoljavaju slabijima nego ocekuju od njih isto ono sto bi ocekivali od sebe da su na njihovom mestu tj. da se navikavaju na bol.

Navikli su da odebu, odseksaju sve probleme, ili ih kroz alkohol zaborave. Ali to je posledica niskog porijekla. Nisu savladatelji i pobjednici problema i zivota.
 

Back
Top