Abortus. Zabraniti ili ne?

МИШЉЕЊЕ О АБОРТУСУ

  • хоћу да абортирам али је скупо

    glasova: 0 0,0%
  • немогу абортирати јер немогу затруднети

    glasova: 1 20,0%
  • камо среће да су ме абортирали

    glasova: 0 0,0%
  • камо сереће да су неке абортирали

    glasova: 4 80,0%
  • живим јер наплаћујем абортиразе

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    5
  • Anketa je zatvorena .
Treba biti ozbiljno retardiran da bi postavio ovo pitanje.

Ovo ce se mozda vec desiti u SAD jer su postavili novog konzervativnog sudiju na celo Vrhovnog suda SAD. Zove se Nil Gorsac.

Po prici je posvecen svetosti zivota i to se odnosi na abortus i eutanaziju.

Evo postavio sam temu o tome. Ozbiljna prica totalno. https://forum.krstarica.com/showthr...овао-Нила-Горсача-за-судију-Врховног-суда-САД

A ne vidim zasto bi zabrana abortusa bila problematicna kad imamo na raspolaganju toliko vrsta kontracepcija, realno.;)

Zakljucak, budite odgovorno ljudi.
 
Teoretski, lepo je verovati da ce svest o odgovornosti prevagnuti nad kratkotrajnim zadovoljstvima i nagonskim potrebama po kojima se ne razlikujemo od životinja. Svest je ta koju treba negovati edukacijom o zaštiti pri seksualnim odnosima (pre svega od strane roditelja, škole, lekara,...). Čista utopija. Ali, abortusa ima i uvek će biti. Zabranite ih, oni će se raditi ilegalno i samim time ugroziti bezbednost samog postupka, jer pri nastanku eventualnih komplikacije, pacijentkinja nema nikakva prava.
Što se eutanazije tiče, opet sam za pravo na izbor. Kao i kod abortusa. Čovek ima pravo da sam odluči o svom ili o životu nekog ko je npr. na respiratoru i ne postoji mogućnost da ikada više diše svojim plućima (jedan od primera). Sloboda izbora, sloboda odluke.
 
Ovo ce se mozda vec desiti u SAD jer su postavili novog konzervativnog sudiju na celo Vrhovnog suda SAD. Zove se Nil Gorsac.

Po prici je posvecen svetosti zivota i to se odnosi na abortus i eutanaziju.

Evo postavio sam temu o tome. Ozbiljna prica totalno. https://forum.krstarica.com/showthr...овао-Нила-Горсача-за-судију-Врховног-суда-САД

A ne vidim zasto bi zabrana abortusa bila problematicna kad imamo na raspolaganju toliko vrsta kontracepcija, realno.;)

Zakljucak, budite odgovorno ljudi.

Potpuno se slažem! Pa bar danas je kontracepcija dostupnija nego ikad prije. Čitao sam i da znanstvenici razvijaju umjetne maternice, koje će biti dostupne u bliskoj budućnosti. Pa će biti moguće izvaditi fetus iz majke i zahvaljujući umjetnoj maternici on će moći preživjeti i razviti se u bebu. Ako se to dogodi pobornici abortusa će ostati bez ijednog argumenta za pobačaj, jer će tada biti vuk sit a ovce na broju. Žena će imati pravo na prekid trudnoće a dijete pak pravo na život. Inače sam veliki protivnik abortusa.
 
Dat će se na posvajanje. Pa mnogo parova očajnički želi imati djecu a ne mogu je imati. A u krajnjoj liniji i država. Eto, npr. Japanu odumire stanovništvo jer im se rađa premalo djece. Pa nek lijepo uvoze takvu neželjenu djecu i time si popravljaju prirodni prirast.
 
Nisam za zabranu. Tema odluke o abortusu je kompleksna tema. Abortus kada postoje jasne medicinske indikacije (ugroženo zdravlje majke, deteta). Žene se osim toga na abortus odlučuju iz različitih razloga (neželjena trudnoća, loš materijalni status). Ilegalnih abortusa je bilo decenijama unazad. Dostupni su različiti vidovi konteacepcije, treba o tome posebno mlade edukovati (i devojčice i dečake). U Srbiji se godišnje obavi oko 250.000 abortusa, većina (90%) ilegalno.
 
Nisam za zabranu. Tema odluke o abortusu je kompleksna tema. Abortus kada postoje jasne medicinske indikacije (ugroženo zdravlje majke, deteta). Žene se osim toga na abortus odlučuju iz različitih razloga (neželjena trudnoća, loš materijalni status). Ilegalnih abortusa je bilo decenijama unazad. Dostupni su različiti vidovi konteacepcije, treba o tome posebno mlade edukovati (i devojčice i dečake). U Srbiji se godišnje obavi oko 250.000 abortusa, većina (90%) ilegalno.

Ovo nije istina i koji je smisao ilegalnih abortusa kada je on potpuno legalan i nije zabranjen. Kako to mislis ilegalan abortus?

250.000 abortusa godisnje je bas velika cifra i po njoj ne postoji zene u Srbiji koja nije abortirala maltene jer za 10 godina to je 2.500.000 abortusa

Ovo bi trebala da je realnost https://talas.rs/2018/06/04/pravo-na-abortus/
Prema podacima Instituta za javno zdravlje Srbije, u našoj zemlji se godišnje izvrši oko 17,000 abortusa. Jasno je da broj alarmantan i da treba nešto preduzeti ali zabranom se neće promeniti ništa osim što ćete žene gurnuti u lošiji položaj time što će one raditi abortuse u ilegalnim klinikama ili u okolnim zemljama
 
Koliko kukaš po svim temama, misliš da će se neko sažaliti i udijeli ti svoje dijete? I još nudiš pare. Nekako mi ne djeluje da je to u skladu sa zakonom.

Što se tiče abortusa, naravno da sam protiv zabrane. Ovdje gdje sad živim je tek ove godine legalizovan abortus. I ovi što spominju koja je svrha abortusa kad postoji kontracepcija izgleda ne znaju o čemu pričaju. Prva se slažem da abortus ne bi trebalo da je sredstvo kontracepcije, ali na tome treba raditi preventivno. U mnogim slučajevima je abortus potreban iz medicinskih razloga, a kako je ovdje bio zabranjen žene su umirale. Recimo, slučaj Indijke koja je umrla jer je dobila sepsu, a nisu htjeli da urade abortus jer je to ovdje zabranjeno, korišten je ove godine u kampanji za legalizaciju abortusa. Onda slučaj dvanaestogodišnjakinje koja je silovana. Znaju da će dijete živjeti možda par sati ili dana poslije porođaja jer nije sve u redu s plodom, ali eto, abortus zabranjen, moraš iznijeti trudnoću do kraja, pa još onda gledati kako ti dijete umire.

Naravno, abortus je zabranjen samo za one koji nemaju novac. Oni koji imaju odu u Englesku, pa to tamo obave. I u čemu je onda svrha tih zabrana? Radi na edukaciji mladih da abortus nije sredstvo kontracepcije, ali na kraju krajeva, ja sam za to da je tvoje tijelo tvoj izbor. Moj stav je da bih imala abortus samo ako je moj život ugrožen ili ako nešto nije u redu s plodom. Ako se to ne otkrije u trudnoći, pa ipak rodiš dijete, moje je, pa šta je tu je, borićemo se. Ali ako se otkrije u trudnoći ja bih izabrala abortus, pa ma šta ko misli o tome.
 
Ima toliko sredstava kontracepcije. Kako se nekome ko zivi u danasnje vreme i pored svih informacija moze dogoditi nezeljena trudnoca i abortus, to meni nije jasno?!
I molim vas bez onog - kondom, pilula = 99,99% zastite, jer znate da ne pricamo o njima, vec o onima koji nista ne koriste.
Nisam protivnik abortusa, ali mi je uzasna ta bezglavost i neodgovornost, jer ako se desi tu je mogucnost abortusa i teraj dalje.
 
Ima toliko sredstava kontracepcije. Kako se nekome ko zivi u danasnje vreme i pored svih informacija moze dogoditi nezeljena trudnoca i abortus, to meni nije jasno?!
I molim vas bez onog - kondom, pilula = 99,99% zastite, jer znate da ne pricamo o njima, vec o onima koji nista ne koriste.
Nisam protivnik abortusa, ali mi je uzasna ta bezglavost i neodgovornost, jer ako se desi tu je mogucnost abortusa i teraj dalje.

BAmbi,
Mi ne koristimo nista.
Na kondom alergicna
Za spiralu mi dr rekla da nisam dobar kandidat
Pilule ne zelim da pijem(posle vto itd)

A i ne bih abortirala.
 
Odgovor je NE

svako ima pravo da odluci da li ce imati potomstvo ili ne i koliko, ako se desi da zena zatrudni

Zasto muskarac nema pravo da odluci da li ce da ima potomstvo ili ne.

- - - - - - - - - -


Par slucajeva nije pravilo. Uglavnom abortiraju nesilovane. Te silovane koje zatrudne se mogu nabrojati prstom jedne ruke.
 

Back
Top