Abortus. Zabraniti ili ne?

МИШЉЕЊЕ О АБОРТУСУ

  • хоћу да абортирам али је скупо

    glasova: 0 0,0%
  • немогу абортирати јер немогу затруднети

    glasova: 1 20,0%
  • камо среће да су ме абортирали

    glasova: 0 0,0%
  • камо сереће да су неке абортирали

    glasova: 4 80,0%
  • живим јер наплаћујем абортиразе

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    5
  • Anketa je zatvorena .
Cekaj sada..ako je to izuzetak znaci li to da izuzetak nije ubistvo kako ti kazes ?

Kada se radi o ili-ili, odnosno ili zena ili dete.....

U toj dilami je bio Napoleon kada mu se radjao sin takoz vani Orlic...

Porodjaj je bio vrlo tezak i lekari su pitali Napoleona koga da spasu: zenu ili dete.

Napoleon je na momenat razmisljao i rekao: "Spasite onoga ko se moze spasti!"
 
Sam si rekao, fetus je samo stupanj razvoja a ne gotov proizvod. Na kraju krajeva, nisi zena, nemas jajnike i matericu, ne mozes da zatrudnis i samim tim nemas nikakva prava da odlucujes o tome sta ce trudne zene da rade sa svojim fetusima. Zene ce uvek naci nacin da prekinu nezeljenu trudnocu, samo je pitanje da li ce to uraditi u bolnici/privatnoj klinici ili nekoj supi ili zardjalom brodu.

Ни дете није "готов производ" док не одрасте и постане мушкарац. Фетус није власништво трудне жене већ "заједнички пројекат". Да ли је неко од вас гледао на ултразвуку абортус и како "само ступањ (Срби кажу степен) развоја" реагује на кирету?

"Намерни прекид у раној трудноћи, старости до краја трећег месеца интраутериног живота плода, може да се ради киретажом или вакумом, аспирацијом. Киретажа као поступак за прекидање трудноће подразумева акушерску технику којом се киретом кида и извлачи део по део плода. У случају да је детиња глава при киретажи превелика, а обично јесте при овој процедури, глава се посебним апаратом ломи, па се садржај лобањске дупље и смрскане кости извлаче апаратом за сукцију (исисавањем).

Кад је трудноћа старија од три месеца, вештачки прекид трудноће се ради оперативним путем (најчешће царским резом) или поступком провокације материчних контракција (инјекцијом простагландина). Након што се дете након ових процедура роди, оно се оставља да умре. Велики број ове деце може да дише, па чак и да плаче
."
 
Ne kukam ja ni za kakvu alimentaciju vec ukazujem na to da vecini muskaraca tesko pada da izdrzavaju svoju decu ali bi ipak voleli da ih poseju sto vise, valjda to prija njihovom egu.



ja tebe lepo pitam od kud ti pravo da uopšte pominješ alimentaciju ako smatraš da je fetus deo tvog tela?

i zašto bi muškarac trebalo da izdržava dete koje je odvela žena koja ga je napustila?
 
Kada se radi o ili-ili, odnosno ili zena ili dete.....

U toj dilami je bio Napoleon kada mu se radjao sin takoz vani Orlic...

Porodjaj je bio vrlo tezak i lekari su pitali Napoleona koga da spasu: zenu ili dete.

Napoleon je na momenat razmisljao i rekao: "Spasite onoga ko se moze spasti!"

i rodi se blajbi :worth:

- - - - - - - - - -

Ja ovde predstavljam uspeo spermatozoid svog oca. :cool: To garantujem. Da li koji moj ovde piskara ne znam. :hahaha:

piskara, evo drukam , sinoc smo pili kafu :lol:
 
ne treba svi da imaju decu, neki jednostavno nisu za to

rode pa zanemare

meni je to gore nego abortus

ciji sam pristalica ,

ako zena nije u stanju da rodi , zbog nekog svog razloga

onda treba da ima tu mogucnost


muskarac kad okrene ledja i ode , onda je u redu
 
Kao sredstvo zastite- osudjujem. Svakako proraditi na edukaciji mladih i sveopce, a zabrana i silovanje necije odluke sto ce raditi sa svojim tijelom je blisko fasizmu.
Zabrana bi imala puno teze posljedice. Psiholoski aspekt ..a i sire.

Tko hoce abortirati- naci ce nacina. :)
 

Back
Top