Da li kućni ljubimci idu na nebo?

Pu prvi.

Rečnik današnjih mladih degenerika u Srbiji... brate, sestro, utripovao/la si se, kuliraj, dođi da blejimo i to je to... misim, i to je to, generalno... misim to je to i nemoj da smaraš....

Finiji koriste i dve za mene nove reči, neko međunožje, sedalni deo, a i sve su kao nešto spoznali generalno što je in...

Došao Zemunac kod budističkog sveštenika i pita ga: “Brate, matori, mo’š mi žeška šta je život?” A on, prekrštenih nogu, spojenih ruku, zatvorenih očiju, reče: “Život je reka.” Na to Zemunac reče: “Brate, matori, ja sam mislio da je život kola, p1čke, more, viski, splavovi, zezanje...” Tad ovaj razrogači oči i reče: “Pu-u-u, brate, a ja mislio reka!”

- - - - - - - - - -

Sa svim životinjama kada uginu dešava se isto. Rađaju se ponovo, odnosno reinkarniraju. Sve se vrti u krug. Nema prave linije nigde u prirodi. Dakle nema nikakvog uskrsnuća. Po prirodnom zakonu ubiti čoveka i zgaziti bubu je isto. Život je život. Čovek je primat iz reda sisara, dakle životinja. Svi primati i svi sisari su životinje. Toliko o tome.
 
Ne idu zivotinje na ''nebo''. Glavni faktor koji razdvaja čoveka od životinje jeste posedovanje razuma. I čovek i životinje imaju čula i imaju svest o svojoj sredini, ali samo čovek je u stanju da misli racionalno - da koristi logiku. Čovek je u stanju da analizira podatke iz svoje sredine, dok životinje mogu samo da ih opažaju, te instinktivno ili naučeno da se prema njima ponašaju.
Zivotinje nemaju ljudsku dušu, koju je i sam Sin Božji utelovljenjem preuzeo. Stoga životinje ne stoje u jednakom (sinovskom) odnosu prema Bogu kao ljudi. Njihova dusa je materijalna i umire sa telom. Dusa covekova je nematerijalna i duhovna stvar . Covek moze da se odluci za veru ili ateizam, zivotinje nemaju tu sposobnost.
 
Ne idu zivotinje na ''nebo''. Glavni faktor koji razdvaja čoveka od životinje jeste posedovanje razuma. I čovek i životinje imaju čula i imaju svest o svojoj sredini, ali samo čovek je u stanju da misli racionalno - da koristi logiku. Čovek je u stanju da analizira podatke iz svoje sredine, dok životinje mogu samo da ih opažaju, te instinktivno ili naučeno da se prema njima ponašaju.
Zivotinje nemaju ljudsku dušu, koju je i sam Sin Božji utelovljenjem preuzeo. Stoga životinje ne stoje u jednakom (sinovskom) odnosu prema Bogu kao ljudi. Njihova dusa je materijalna i umire sa telom. Dusa covekova je nematerijalna i duhovna stvar . Covek moze da se odluci za veru ili ateizam, zivotinje nemaju tu sposobnost.

najdivnija i najbolja stvorenja.pa i oni su ziva bica.znas kako,biblijski gledano, i covek i zivotinja jesu Božija stvorenja.''Bog nacini od zemlje sve zivotinje u polju i sve ptice u vazduhu, i predvede ih coveku da vidi kako ce koju nazvati''.naravno da sva ziva bica koja imaju dusu, u pravom smislu te reci, idu u raj, odnosno nastavljaju da zive i posle smrti fizicke.ako prihvatimo da je Bog stvorio sva bica na zemlji, onda je logicno i da svi posle smrti, prema zasluzi na ovom svetu, zavrse i u raju ili paklu.naravno, zivotinje za razliku od ljudi, nisu zli, one su pune ljubavi, postovanja, beskrajne vernosti za ljude bez obzira koliko ljudi bili zli ili dobri prema njima.ako neko treba da ide u raj, onda su to oni
 
Kakvi neozbiljni komentari. Ko vas je slagao da je čovek kao živo biće vrhunac evolucije i najbitniji živi stvor u univerzumu? Sva živa bića koja nas okružuju, po prirodnmo zakonu, imaju potpuno isto poreklo i ista prava da budu ovde i egzistiraju kao i mi. U fizičkom (da ne kažem telesnom) smislu... svi mi smo otpad od zvezda... zvezdana prašina... i naša životinjska tela kada se izlože vatri daju totalno isti pepeo. Zapalite leš čoveka i leš neke bube i dobićete potpuno isti pepeo. E, sad, ono što nas pokreće, naša neuništiva samosvesna energija, je večna, ali, na žalost, spada u kategoriju palih duhovnih bića, i ne može se do daljnjeg vratiti u duhovni univerzum, odakle potiče. Neki od nas su bili jedan od dvanaest Arhitektinih apostola, i videli su buđenje svesti i stvaranje svetova, nakon buđenja iz sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, a neki su se kasno probudili i ne vide dalje od sopstvenog nosa... zato i postoji velika razlika među nama, tačnije mnogih od nas...
 
Pu prvi.

Rečnik današnjih mladih degenerika u Srbiji... brate, sestro, utripovao/la si se, kuliraj, dođi da blejimo i to je to... misim, i to je to, generalno... misim to je to i nemoj da smaraš....

Finiji koriste i dve za mene nove reči, neko međunožje, sedalni deo, a i sve su kao nešto spoznali generalno što je in...

Došao Zemunac kod budističkog sveštenika i pita ga: “Brate, matori, mo’š mi žeška šta je život?” A on, prekrštenih nogu, spojenih ruku, zatvorenih očiju, reče: “Život je reka.” Na to Zemunac reče: “Brate, matori, ja sam mislio da je život kola, p1čke, more, viski, splavovi, zezanje...” Tad ovaj razrogači oči i reče: “Pu-u-u, brate, a ja mislio reka!”

- - - - - - - - - -

Sa svim životinjama kada uginu dešava se isto. Rađaju se ponovo, odnosno reinkarniraju. Sve se vrti u krug. Nema prave linije nigde u prirodi. Dakle nema nikakvog uskrsnuća. Po prirodnom zakonu ubiti čoveka i zgaziti bubu je isto. Život je život. Čovek je primat iz reda sisara, dakle životinja. Svi primati i svi sisari su životinje. Toliko o tome.

Zanci pas koji ugine u sledecem zivotu moze da rodi kao macka.

- - - - - - - - - -

Ne idu zivotinje na ''nebo''. Glavni faktor koji razdvaja čoveka od životinje jeste posedovanje razuma. I čovek i životinje imaju čula i imaju svest o svojoj sredini, ali samo čovek je u stanju da misli racionalno - da koristi logiku. Čovek je u stanju da analizira podatke iz svoje sredine, dok životinje mogu samo da ih opažaju, te instinktivno ili naučeno da se prema njima ponašaju.
Zivotinje nemaju ljudsku dušu, koju je i sam Sin Božji utelovljenjem preuzeo. Stoga životinje ne stoje u jednakom (sinovskom) odnosu prema Bogu kao ljudi. Njihova dusa je materijalna i umire sa telom. Dusa covekova je nematerijalna i duhovna stvar . Covek moze da se odluci za veru ili ateizam, zivotinje nemaju tu sposobnost.


Ne prodaje li se pet vrabaca za dva dinara? i nijedan od njih nije zaboravljen pred Bogom. Luka 12:6. Ali valjda mogu da se nadaju vaskrsenju kao i covek ako vec nemaju besmrtnu dusu.
 
Zanci pas koji ugine u sledecem zivotu moze da rodi kao macka.

- - - - - - - - - -



Ne prodaje li se pet vrabaca za dva dinara? i nijedan od njih nije zaboravljen pred Bogom. Luka 12:6. Ali valjda mogu da se nadaju vaskrsenju kao i covek ako vec nemaju besmrtnu dusu.


Naravno. Kao bilo šta drugo.

Biblija i njene nebuloze? Ok.

Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.
 
]Naravno. Kao bilo šta drugo.[/B]

Biblija i njene nebuloze? Ok.

Biblija nije božja reč iz prostog razloga što su ljudi iz nje izbacili između 35 i 60 jevanđelja koja govore o Isusovom 17-godišnjem boravku u Indiji, njegovom braku sa Marijom Magdalenom i njegovom potomstvu. Najnoviji primer prekrajanja Biblije je ovo što sledi...


Prevod Daničić-Karadžić:

Novi zavet, Prva poslanica Jovanova, 5:7-8.

7. Jer je troje što svjedoči na nebu: Otac, Riječ i sveti Duh; i ovo troje je jedno.
8. I troje je što svjedoči na zemlji: duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Prevod Lujo Bakotić, Emilijan Čarnić i Novi Svet:

7. I troje je što svjedoči na zemlji:
8. duh, i voda, i krv; i troje je zajedno.


Ovo je lako proveriti.


Prevod Daničić-Karadžić:

Jevanđelje po Luci, 23:43

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem: danas ćeš biti sa mnom u raju.


Prevod Lujo Bakotić, Čarnić i Novi Svet:

43. I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.


Ovo su mali, ali i veliki, primeri ljudskog prekrajanja Biblije samo u XX i XXI veku. A koliko se vekova Biblija prekraja?

Ovo nijedan hrišćanin ne može da pobije. Razmislite malo više o tome.


Onda mora da postoji mogucnost da se vrati svom gazdi. Ali cak i da je hipoteticki ovo tacno vlasnik nikada ne moze da zna da mu se ljubimac ponovo rodio. Obicno ljudi uzimaju neke fizicke slicnosti da bi dokazali kako im se ljubimac vratio kroz reinkarnaciju.

- - - - - - - - - -

I reče mu Isus: zaista ti kažem danas: bićeš sa mnom u raju.
Ovo su inace neka subotarska bulaznjenja. Kazem ti danas, ma jok kazem ti juce ces da udjes u raj. :dash: Isus nikada tako nije govorio niti tako sto postoji u tekstu.
 
Pu prvi.

Rečnik današnjih mladih degenerika u Srbiji... brate, sestro, utripovao/la si se, kuliraj, dođi da blejimo i to je to... misim, i to je to, generalno... misim to je to i nemoj da smaraš....

Finiji koriste i dve za mene nove reči, neko međunožje, sedalni deo, a i sve su kao nešto spoznali generalno što je in...

Došao Zemunac kod budističkog sveštenika i pita ga: “Brate, matori, mo’š mi žeška šta je život?” A on, prekrštenih nogu, spojenih ruku, zatvorenih očiju, reče: “Život je reka.” Na to Zemunac reče: “Brate, matori, ja sam mislio da je život kola, p1čke, more, viski, splavovi, zezanje...” Tad ovaj razrogači oči i reče: “Pu-u-u, brate, a ja mislio reka!”

- - - - - - - - - -

Sa svim životinjama kada uginu dešava se isto. Rađaju se ponovo, odnosno reinkarniraju. Sve se vrti u krug. Nema prave linije nigde u prirodi. Dakle nema nikakvog uskrsnuća. Po prirodnom zakonu ubiti čoveka i zgaziti bubu je isto. Život je život. Čovek je primat iz reda sisara, dakle životinja. Svi primati i svi sisari su životinje. Toliko o tome.

"Bolje je, Čoveče, da slomiješ nogu, nego mrava da zgaziš" '(ne znam čiji je citat), ali mi je ostao, duboko urezan u svest. Jednom sam i nogu uganula.
A da ne budem najveći licimer, moram da priznam da sam licemer. 100% verujem - znam, logično je - da ne treba jesti meso (znam i razloge), ali nisam vegeterijanac.
 
Onda mora da postoji mogucnost da se vrati svom gazdi. Ali cak i da je hipoteticki ovo tacno vlasnik nikada ne moze da zna da mu se ljubimac ponovo rodio. Obicno ljudi uzimaju neke fizicke slicnosti da bi dokazali kako im se ljubimac vratio kroz reinkarnaciju.

- - - - - - - - - -

Ovo su inace neka subotarska bulaznjenja. Kazem ti danas, ma jok kazem ti juce ces da udjes u raj. :dash: Isus nikada tako nije govorio niti tako sto postoji u tekstu.

To su detalji u koje ne možemo ulaziti. Činjenica je da nigde u prirodi nemaš liniju, pa samim tim ni uskrsnuće, niti bilo šta što je trajno. Ali svugde imaš krug. Sve se vrti u krug. Samim tim reinkarnacija je potpuno prirodna stvar.

Inače, subotarska iliti adventistička bulažnjenja me uopšte ne zanimaju. Teško njima kad im je crkvu osnovala žena, Elen Vajt, iako žena po Bibliji ne može biti stub crkve. Kakvo bogohuljenje, po Bibliji. Ovo su citati iz dve ili tri Biblije iz pravoslavne crkve, ali različita izdanja. Proveri pre nego što se ponovo zaletiš. Mene kao paganina ne zanima nijedna crkva, već samo prirodni zakoni. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

"Bolje je, Čoveče, da slomiješ nogu, nego mrava da zgaziš" '(ne znam čiji je citat), ali mi je ostao, duboko urezan u svest. Jednom sam i nogu uganula.
A da ne budem najveći licimer, moram da priznam da sam licemer. 100% verujem - znam, logično je - da ne treba jesti meso (znam i razloge), ali nisam vegeterijanac.

Pa, sad, ne verujem da je dobar citat, jer ako je taj neko bio pismen ne bi rekao "slomiješ", već bi rekao "slomiš". Ali to nije tema.

Svi smo mi manje ili više hipokriti. Ja sam vegetarijanac od 22-ge (uz povremene prekide), a vegan u zadnjih 7 do 8 godina. Prešao sam 40-tu. Jedna od najboljih odluka u životu, pored toga što sam završio praksu solarne joge ili sungazinga. Namaste.
 
Ne znam da li ovakva tema već postoji, ali kao sto sam naslov kaze šta se dešava sa psima i mačkama kada uginu? Šta kaže Pismo a šta Oci u vezi njihovog vaskrsenja? Jel vaskrsenje grantovano samo za čoveka?

Prema bibliji životinje se ne vračaju u život. Na nebo ne idu ljudi nego čekaju uskrsnuče u rajskoj zemlji na zemlji, dok samo jedan mali broj posebno izabranih ide na nebo.
 
Prema bibliji životinje se ne vračaju u život. Na nebo ne idu ljudi nego čekaju uskrsnuče u rajskoj zemlji na zemlji, dok samo jedan mali broj posebno izabranih ide na nebo.

Koga je briga, ako je normalan i prirodan, šta je prema Bibliji, čiji autori nisu znali za Severnu i Južnu Ameriku, Australiju i Antarktik, i još mnogo toga? Svi živi stvorovi su ravnopravni. Čovek je primat iz reda sisara. Na nebu, ako nema oblaka, nema ničega. Pametnom dosta.
 
Gde to pise u Bibliji da se zivotinje ne vracaju? Prorok Isaija kaze da ce na obnovljenoj zemlji da zajedno spavaju lav i vo.

Životinje se nazivaju duše kao i ljudi, ali čovjek je stvoren na sliku Božiju, dok životinje nisu. Kad se govori o uskrsavanju ne govori se
o vračanju životinja nego samo o vračanju ljudi u život. U Izaiji kaže da će vuk i janje pasi zajedno, a lav će jesti travu kao vo :)
 
Gde to pise u Bibliji da se zivotinje ne vracaju? Prorok Isaija kaze da ce na obnovljenoj zemlji da zajedno spavaju lav i vo.

Nema ni proroka ni proročanstava. Masoni ih naručuju, “proroci” ih pišu, masoni ih opet ispunjavaju, a vernici veruju... Kakva genijalna igra. Kao, proročanstvo treba da se ispuni, pa onda se kao ispuni, a kad se kao ispuni, onda se osuđuju njegovi akteri, koji kao treba da ispune proročanstvo, i kao ispune ga, a kad ga ispune onda se osuđuju, kao nisu znali šta čine... Strašno.

Jevrejska elita je veoma davno, verovatno kada su se Jevreji organizovali kao narod, osnovala brojna tajna društva. Jedno od njih, ujedno i najopasnije, bilo je „B'Nai B'Rith”, odnosno „Sinovi zaveta”. Njihov primarni interes i cilj bilo je uspostavljanje što je moguće šire vladavine jevrejske elite; njihov sekundarni cilj bio je da od bistrijih ljudi odaberu „proroke”, kojima će naložiti da pišu proročanstva, koja će oni ispunjavati. I to se i dogodilo. Imali smo gomilu proroka u Starom zavetu koji su pisali „proročanstva“, Sinovi zaveta su ih ispunjavali - a slepe narodne mase su verovale da se proročanstva ispunjavaju do detalja.

Proročanstva ne postoje. Pripadnici tajnih društava ih naručuju, pišu i ispunjavaju, a ljudi sa ispranim mozgom veruju u njih. I to je to.

E, a, kako se to proročanstvo pojavljuje tek posle, a ne pre nekog događaja? Malo je to simptomatično. Nikad se proročanstvo ne oglasi pred sam događaj, nego kad se nešto dogodi onda “proroci” izađu iz mišjih rupa i prde kako su oni to pogodili.

Slične prevare rađene su sa Nostradamusom, koji je pisao stihove bez pominjanja bilo kakvih imena i godina, ali čim se nešto dogodi - “tumači” dođu i kažu kako se “to poklapa sa ovim ili onim”...

Slično je i sa Kremanskim proročanstvom. Čitao sam izdanje iz 1940. i 1992. godine, sredinom 90-tih. U izdanju iz 1940. nigde se ne pominje ni WW II, ni Hitler, ni Tito, ni televizija, ni čovek na Mesecu, ma ništa; u izdanju iz 1992. piše kako su Tarabići sve to pogodili. Pa nisam budala, namerno sam ih paralelno čitao. A u izdanju iz 2001. piše da će u Srbiji na vlast doći čovek koji se preziva slično kao što se zove selo iz koga potiče, te da je Koštunica iz Koštunića, da će “srediti” Srbiju itd. A nije se pominjao tokom 90-tih. A on je došao 2000. I kako je to “sredio Srbiju”?

Takođe i Biblijska proročanstva. Dođe neki propovednik i kaže, otprilike, ovako: “Taj i taj prorok je pre 2700 godina rekao da će se dogoditi to i to, to se dogodilo pre 2300 godina. Eto, to je proročanstvo koje se ispunilo.” Pa nije. Ono što se dogodilo pre, recimo, 2300 godina, a „prorečeno“ je pre 2700 godina, iz današnjeg ugla posmatrano, nije proročanstvo. Želim da vidim “proročanstvo” koje danas govori o sutra... I željno sam iščekivao 21.12.2012. I kad je taj dan došao, i to „proročanstvo“ se nije obistinilo, shvatio sam da je i to histerija i prevara.

Evo ga jedan banalan i blentavi primer disfunkcije proročanstva, pardon, „proročanstva“:

1. “božji” sin je rekao Judi da ide i da ga izda, jer je tako “prorečeno” (a već smo diskutovali o tome kako se proročanstva naručuju, pišu i ispunjavaju i kako lakoverni veruju u njih);

2. zatim avramski bog osuđuje onoga ko je izdao “božjeg” sina za to što je učinio, kao da nije ni bilo “prorečeno”.

Iskaz broj 1 u potpunosti pobija iskaz broj 2, i obrnuto. Nekome ovde nije dobro, a to nisam ja. Ha ha ha.

Dno dna...

Mentalni program, napisan od strane “B'Nai B'Rith”-a, sve što je “prorečeno” je poteklo iz njihove kuhinje. Samo što neće biti ni blizu onoga što vi očekujete.

Ja sam na blogu i na blogovima, ali i na Facebooku i na forumima, izneo mnogo materijala koga “busači u grudi da su jedini u pravu” niste oborili argumentima, a i objasnio sam im šta znači biti vernik i biti lakoveran i naivan. Toliko sam naivan da nikada nisam pripadao nijednoj crkvi, tako da nemam obavezu prema učenju bilo koje, a kad god me neki propovednik napadne sa svojim glupim pričama toliko ga isponižavam argumentima (jer poznajem sve religije) da može samo da obori pogled i trepuće očima, kao semafor, u RL, a na forumima da laže (govori nebuloze) u moje ime.

Ja ću uvek da pođem od toga da ni moje učenje nije 100% tačno, počistiću prvo svoje dvorište, pa onda gledati u tuđe, a ne kao neki (koji vode čak i države), napravili su haos u svom društvu, a hoće da uređuju međunarodne odnose... propovednici koji poznaju samo jednu religiju nastalu pre 130-ak ili 140-ak godina (“bog se krio dotle od ljudi”) hoće bez argumenata da kritikuju religije čija su učenja doktorati za njihovo učenje... a zapravo najviše ih boli istina da to u šta oni veruju nije ništa do obične bajke.

- - - - - - - - - -

Životinje se nazivaju duše kao i ljudi, ali čovjek je stvoren na sliku Božiju, dok životinje nisu. Kad se govori o uskrsavanju ne govori se
o vračanju životinja nego samo o vračanju ljudi u život. U Izaiji kaže da će vuk i janje pasi zajedno, a lav će jesti travu kao vo :)

Tako misliš ti i tvoji istomišljenici. Neka plemena misle da su krave stvorene na sliku božju, neka da su krokodili. Šta ako niko nije u pravu? Čovek je primat iz reda sisara. Svi sisari su životinje. Po prirodnom zakonu život svakog stvorenja je ravnopravan. Baš me briga šta je rekao "prorok" Isaija, kad ne postoje ni proroci a ni proročanstva. Pisao sam iznad, pa da se ne ponavljam.
 
Ne znam da li ovakva tema već postoji, ali kao sto sam naslov kaze šta se dešava sa psima i mačkama kada uginu? Šta kaže Pismo a šta Oci u vezi njihovog vaskrsenja? Jel vaskrsenje grantovano samo za čoveka?

Isaija 65, 25 "Vuk i jagnje zajedno će pasti, i lav će jesti slamu kao vo; a zmiji će biti hrana prah; neće uditi ni potirati na svoj svetoj gori mojoj, veli Gospod"

Ja vjerujem da ce se na obnovljenoj zemlji (dakle nakon 1000 godina revizije Bozijeg suda i brisanja zla iz univrezuma), sve zivotinje koje su zivjele sa covjekom biti ponovo stvorene. A medju njima i nasi kucni ljubimci koji nam olaksavaju muke dok smo na ovoj pobunjenoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
Isaija 65, 25 "Vuk i jagnje zajedno će pasti, i lav će jesti slamu kao vo; a zmiji će biti hrana prah; neće uditi ni potirati na svoj svetoj gori mojoj, veli Gospod"

Ja vjerujem da ce se na obnovljenoj zemlji (dakle nakon 1000 godina revizije Bozijeg suda i brisanja zla iz univrezuma), sve zivotinje koje su zivjele sa covjekom biti ponovo stvorene. A medju njima i nasi kucni ljubimci koji nam olaksavaju muke dok smo na ovoj pobunjenoj zemlji.
Nije mi jasno, kako ce se, naprimer, jedno prase koje je pojedeno u slast za bozic i zavrsilo u WC solji kao otpad, oziveti i otici u Raj? Da ne pominjem milijarde i milijarde pilica koje smo pojeli, kako ce oni da se tretiraju od strane Strasnog Sudije?
 
Na isti nacin na koji su i pojedini ljudi uz slast pojedeni ali nisu zarsili u WC. Nusu bili jos uveli toalet u Amozonskim prasumama.

- - - - - - - - - -

Životinje se nazivaju duše kao i ljudi, ali čovjek je stvoren na sliku Božiju, dok životinje nisu. Kad se govori o uskrsavanju ne govori se
o vračanju životinja nego samo o vračanju ljudi u život. U Izaiji kaže da će vuk i janje pasi zajedno, a lav će jesti travu kao vo :)

Upravo taj stih koji citiras bi trebalo da dokaze vaskrsenje zivotinja. Drugo, kada Hristos bude dolazio po drugi put da sudi, na Zemlji ce takodje u to vreme da postoje zivotinje. Postojace i psi,macke,lavovi,medvedi itd. Ako zivotinje ostaju u vecnom nistavilu, sta ce onda da bude sa tim zivotinjama koje budu zivele u vreme drugog Hristovog dolaska? Hoce li one prosto da ispare ili ce da budu preobrazene?
 
СВЕТИ ГАВРИЛО ГРУЗИЈСКИ
Сваки човек који долази на свет је твој ближњи. Ни једна чаша воде неће проћи незапажено ако је пружиш свом ближњему. Једном је у пустињи један пас умирао од жеђи. Прође путем један монах и даде му воде коју је имао и тако га спасе. Тада се отвори небо и зачу се глас "Ономе ко је спасао пса биће опроштено много грехова". Сватате ли, дакле, колико је значајније ако спасемо човека?
(Преузето из књ. Јуродиви човек Божији, живот и подвизи Светог Гаврила Грузијског - "Образ Светачки" 2015.)
 

Back
Top