Muškarci, pazite se: od 1. juna udarite li ženu – idete u zatvor

MrNapokon

Legenda
Poruka
59.330
Evo link odakle je naslov:

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/muskarci-pazite-se-od-1-juna-udarite-li-zenu-idete-u-zatvor/

Sve je to super. Da se razumemo, apsolutno sam protiv nasilja bilo koje vrste prema bilo kome.
Zakoni su tu da to sprecavaju. No ono sto se pitam, gledajuci da je ovde slucaj usmeren samo prema jednom polu:

Sta se desava kada zena udari muskarca? Gadja ga kucnim predmetima? Omalovazava i sl?
Da li je ovo po vama ipak jednostrano deljenje pravde?
Da li to znaci da ce drugi problemi da se produkuju ovim aktom. Na pr lazne optuzbe kako bi se nekome oduzelo dete, stan.
Koliko je zaista bezbedan taj zakonski postupak da je dovoljno da zena kaze da ju je muskarac udario i da se krene u ekstremne mere. Razlog, razvod, alimentacija, nezadovoljna u braku, emotivna osveta i sl?

Imajte u vidu da istrazivanja idu u prilog ovim pitanjima upravo kod drustava od kojih prezimamo taj model postupanja prema nasilju u porodici i prema suprotnom polu.

- - - - - - - - - -

I da, muskarci, koliko vam se sada ulazi u bracne vode?
 
Evo link odakle je naslov:

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/muskarci-pazite-se-od-1-juna-udarite-li-zenu-idete-u-zatvor/

Sve je to super. Da se razumemo, apsolutno sam protiv nasilja bilo koje vrste prema bilo kome.
Zakoni su tu da to sprecavaju. No ono sto se pitam, gledajuci da je ovde slucaj usmeren samo prema jednom polu:

Sta se desava kada zena udari muskarca? Gadja ga kucnim predmetima? Omalovazava i sl?
Da li je ovo po vama ipak jednostrano deljenje pravde?
Da li to znaci da ce drugi problemi da se produkuju ovim aktom. Na pr lazne optuzbe kako bi se nekome oduzelo dete, stan.
Koliko je zaista bezbedan taj zakonski postupak da je dovoljno da zena kaze da ju je muskarac udario i da se krene u ekstremne mere. Razlog, razvod, alimentacija, nezadovoljna u braku, emotivna osveta i sl?

Imajte u vidu da istrazivanja idu u prilog ovim pitanjima upravo kod drustava od kojih prezimamo taj model postupanja prema nasilju u porodici i prema suprotnom polu.

- - - - - - - - - -

I da, muskarci, koliko vam se sada ulazi u bracne vode?

Zar se i to desava?:eek:
 
Biće velike zloupotrebe. Moj brat se upravo razvodi i žena ga je prijavila za nasilje u porodici. Ona je odlazila od kuće svaki put kada joj nije kupljeno ono što želi, pritom ne radi ništa. Bukvalno ništa, ni kuću nije čistila, Žalila se da nije imala šta da jede a iz braka izlazi duplo deblja.
Sad samo budala može da se ženi.

Odlicno, dajes primer. Kada bi ovaj post mogao da se stavi na vrh ili float, bilo bi super.
 
Biće velike zloupotrebe. Moj brat se upravo razvodi i žena ga je prijavila za nasilje u porodici. Ona je odlazila od kuće svaki put kada joj nije kupljeno ono što želi, pritom ne radi ništa. Bukvalno ništa, ni kuću nije čistila, Žalila se da nije imala šta da jede a iz braka izlazi duplo deblja.
Sad samo budala može da se ženi.

Vrlo je tesko dokazati da je neko udaren, i da se nije sam udario....
 
Retardacija i idiotizam kao i 99.9% stvari u Srbiji.. Dakle bez ikakvih dokaza zena moze reci da je muskarac udario i muskarac ode u zatvor i zena dobije njegovu kucu/stan...
Bananalend na najvisem nivou. Naravno zena moze da udari muskarca posto balkanski primitivizam nalaze da muskarci moraju da trpe...
Mislite da je bela kuga sada zajebana? Cek da vidite sta ce se desiti kada muskarci u Srbiji odbiju da se zene zbog straha da ce izgubiti ovo malo sto imaju.
 
Boze prvo sam mislila da je temu postavio Umri muski :lol: pa koliko bi ti da idemo duboko?
svaki vid nasilja mora da se sankcionise bez obzira dal je nasilnik muskarac ili zena,
svakako u vecem procentu su nasilnici muskarci i gde je jedan udarac tu je i drugi,treci.
bez obzira na zakon opet ce po starom,nasilje ce se prijavljivati retko

- - - - - - - - - -

Vrlo je tesko dokazati da je neko udaren, i da se nije sam udario....

da ali se lako dokaze dal je neko udaren u glavu ili nije

- - - - - - - - - -

Odlicno, dajes primer. Kada bi ovaj post mogao da se stavi na vrh ili float, bilo bi super.

bilo bi super stvarno ali da dodate i -STA STE TRAZILI TO STE I DOBILI :lol:
pre nego sto krenete sa pljuvanjem po zenama setite se da ste ih vi birali.
 
Boze prvo sam mislila da je temu postavio Umri muski :lol: pa koliko bi ti da idemo duboko?
svaki vid nasilja mora da se sankcionise bez obzira dal je nasilnik muskarac ili zena,
svakako u vecem procentu su nasilnici muskarci i gde je jedan udarac tu je i drugi,treci.
bez obzira na zakon opet ce po starom,nasilje ce se prijavljivati retko

- - - - - - - - - -



da ali se lako dokaze dal je neko udaren u glavu ili nije

- - - - - - - - - -



bilo bi super stvarno ali da dodate i -STA STE TRAZILI TO STE I DOBILI :lol:
pre nego sto krenete sa pljuvanjem po zenama setite se da ste ih vi birali.

Niko ne pljuje po zenama. Tema je jasno formulisana niti ima bilo gde u njoj toga. Molim te da ne spamujes temu i razgovaras argumentovano. Hvala.
 
zakon je na strani žena, ali to je razlog više da se ne nerviraš i gubiš glavu zbog dronfuljica, nisu one baš toliko vredne truda
nije lako biti muškarac, ali lakše je ako ne shvatate to lično i ne dozvolite da vas svaka sjebe

peace bros :cool:

Kad shvatite da je lepse da udarite zenu po guzi,bice vam lakse da se izborite sa istima.

eto, endži zna :ok:
 
Ja sam resio da postanem *****....

To znaci da cu cim pocne da vredja recima i da podize glas, da je zamolim da 45 min napusti prostoriju u kojoj se nalazim...Ako nece, zvacu policiju...
To je zato sto necu da imam posla sa zatvorima i sa krivicnim prijavama....

Sa druge strane, sto se mora mora se, pa cu verovatno imati prijave za strajkovanje, izalzak na ulicu, zaustavljanje saobracaja, i za ono za sta se vredi kaciti sa drustvenim sistemom...

Na radost mnogih koji kazu da se radjas kao ***** a ne da postajes ili da biras hoces li biti ili neces....
Ja ne vidim moju misiju niti zivotni put usmeren preko sukobljavanja sa totalno poblesavelim zenama u Srbiji...Stede na bromi a moj zivot da unistavaju....
 
Ja sam resio da postanem *****....

To znaci da cu cim pocne da vredja recima i da podize glas, da je zamolim da 45 min napusti prostoriju u kojoj se nalazim...Ako nece, zvacu policiju...
To je zato sto necu da imam posla sa zatvorima i sa krivicnim prijavama....

Sa druge strane, sto se mora mora se, pa cu verovatno imati prijave za strajkovanje, izalzak na ulicu, zaustavljanje saobracaja, i za ono za sta se vredi kaciti sa drustvenim sistemom...

Na radost mnogih koji kazu da se radjas kao ***** a ne da postajes ili da biras hoces li biti ili neces....
Ja ne vidim moju misiju niti zivotni put usmeren preko sukobljavanja sa totalno poblesavelim zenama u Srbiji...Stede na bromi a moj zivot da unistavaju....


Mir i prostor su nesto sto niko ne sme da uzme. Trebalo bi uvesti takav zakon.

 
Koje bi po tebi bilo dobro resenje?

zakon me može da važi samo za muškarce, već mora i za žene

npr. obavezno treba da se uvede da ako se dogodi da se dokaže da žrtva laže, da kazna bude izuzetno stroga (i to bi poduplala od predviđene za zlostavljanje za koje je osoba tužila), zatvor plus novčana
možda bi to umanjilo zloupotrebu
 
Posledice ovog zakona će biti strašne i to ne samo za muškarce. Biće mnogo više ubistava nego ranije, zagarantovano. Kada se jedna strana ovako ošteti uzeće nečiji život unapred za ono što ga već svakako čeka.

- - - - - - - - - -

zakon me može da važi samo za muškarce, već mora i za žene

npr. obavezno treba da se uvede da ako se dogodi da se dokaže da žrtva laže, da kazna bude izuzetno stroga (i to bi poduplala od predviđene za zlostavljanje za koje je osoba tužila), zatvor plus novčana
možda bi to umanjilo zloupotrebu

Šteta što lepe želje i zakon nisu isti.
 

Back
Top