Srbija dobija još dve mobilne mreže - 0677 i 0678

acabg

Elita
Poruka
20.624
Još dve kompanije uskoro će ponuditi korisnicima u Srbiji usluge mobilne telefonije.


To su "Mundio mobile" i "Globaltel", koji su dobili dozvolu da u našoj zemlji posluju kao virtuelni operateri. Naziv "virtuelni" dobili su zato što na novo tržište ne ulaze kupujući licencu za korišćenje frekvencija nego zakupljujući već izgrađenu mrežu od postojećih "klasičnih" operatera.
Iz ugla korisnika, to su operateri kao i svi drugi.

"U RATEL-ov registar operatera upisana su dva virtuelna mobilna operatera "Mundio mobile" i "Globaltel". Kad budu počeli da pružaju usluge objaviće i pod kojim brendom će poslovati na našem tržištu“, kaže, za Večernje novosti, Aleksandra Stefanović, savetnik u RATEL-u.

Oni će imati sopstvenu numeraciju, pa tako "Globaltel" dobija prefiks 0677, a "Mundio mobile" 0678.

U RATEL-u ističu da očekuju da mobilni virtuelni operateri ponude usluge koje postojeći mobilni operateri ne nude, ali i da pojačaju konkurenciju. "Globaltel" je već najavio da će uslugu početi da pruža 13. decembra, kao i da će korisnici moći da aktiviraju više brojeva odjednom, i to bez SIM kartice.

"Ponuda virtuelnih operatera treba da bude konkurentnija, što se teško ostvaruje, jer oni imaju manju korisničku bazu, a cene njihovih usluga su uslovljene veleprodajnim cenama koje diktira mobilni operater“, ističe se u radu "Vrste i uloga virtuelnih mobilnih operatera na tržištu elektronskih komunikacija", čiji su autori Tatjana Cvetković i Sanja Vukčević Vajs i Aleksandra Stefanović, inženjeri elektronike i telekomunikacija.

Malo je poznato da "Telekom Srbija" ima svog virtuelnog operatera u Austriji. Njegovo preduzeće "Mtel Austrija" pruža usluge mobilne telefonije od oktobra 2015. Osnivač ove firme je "Mtel" iz BiH (članica "Telekom Srbija grupe"), a srpska kompanija je na ovaj način, praktično, pokrila tržišta Srbije, BiH, Crne Gore i Austrije.

"Usluge mobilne telefonije "Mtel Austrije" prvenstveno su namenjene ljudima u dijaspori, koji žive u toj državi i često komuniciraju s prijateljima, porodicom ili poslovnim partnerima u Srbiji, BiH i Crnoj Gori“, kaže Predrag Ćulibrk, direktor "Telekoma Srbija".

Ćulibrk ističe da virtuelni operateri, čiji je početak rada najavljen u Srbiji, imaju definisanu ciljnu grupu korisnika - obično su to, osim etničkih zajednica, mladi ljudi, studenti, turisti... Učešće virutelnih operatera mobilne telefonije na evropskim tržištima najčešće se kreće do deset odsto ukupnog tržišnog učešća.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2016&mm=12&dd=10&nav_id=1208635


Da vidimo i to cudo ako budu povoljniji odo ja iz telenor-a

 
Ne znam za ova dva, ali znam da se moze dobiti puno...
Jer monopol koji trenutno drze ova tri , je ocigledno najpovoljniji po Telenor koji ima najvise para, zatim po mtel koji ima najvise pogodnosti od drzave, a VIP mu dodje tu prase u slamnoj kucici...

Medjutim, mtel je uveo da se njegovi korisnici oporezuju svakih 2,5 meseca sa po 200 dinara, tj pretvorili su kredit za telefoniranje u derivativ za pozive, opciju za pozivanje, pa se kredit gubi posle 2,5 meseca.
Telenor puca na poslovne korisnike, novcane transakcije i decu i omladinu.....
Vip ce malo teze da osvoji poslovne korisnike, ali moze decu i omladinu...

Mada, iskreno , da neko hoce da razbija monopol, a da mu ne ode glava (otkud znam kako stoje stvari po tom pitanju, jajarska Srbija je u pitanju, a ja nisam bas u vrhu telekomunikacija pa ne znam trenutno politicku kriminologiju telekomunikacija)....VIP i mtel mogu da razbucaju trziste samo tako...

Poznajuci psihologiju, poslovnost i odnose mtel ne bi to mogao brzo niti bi nasao menadzerski aparat koji bi to mogao, jer bi video sukob sa svojim drugim prihodima, pa bi tu VIP mogao da razbuca sve ostale operatere....i cak da ponudi jeftino infrastrukturu novima...hrabro , na tankom ledu, ali prodorno...

Ali pazite, ovo je Srbija.....


Znaci samo ovde se pojavi opticki backbone operator koji se stidi da to razvija i zaposljava kurvice i politicke podobnike i glumata politicku organizaciju...
Samo ovde moze da NIS postane centar optickih telekomunikacija i da ima cak tri firme koje nude i brze i povoljnije opticke telekomunikacije od svih u zemlji...
A Nislije beda, tj jedva sastavljaju kraj sa krajem....znaci nije iz besa ili prestiza uspeh u Nisu...

Na zalost, svuda se trazi nasminkani CV, a ne umece i vizija , jer je ovo jajarska Srbija....pa i kad su strani operateri u pitanju....
Razumem to, oni smatraju da ko ce bolje da razume i upravlja servisima koji bukvalno zavise od shvatanja javnosti, nego onaj ko je slican javnosti....
Tu bi najgore bilo da stave nekog inzenjera a seljacka Srbija, pa inzinjer nudi tacno ono sto pise, tacno ono sto je obaveza, tacno ono sto bi bilo najpogodnije osobi, a ovo je Srbija, pa ljudi jedno misle, drugo se busaju, trece rade i treba im jedno godinu dana da od ponudjenog dodju do onog za sta im stvarno koristi ono sto imaju....privodjenje k svesti..
 
Globaltel daje mi mogucnost u inostranstvu biti pozvan i od strane onih koji imaju ogranicen pristup internetu u Srbiji, jer Viber je u poslednje vreme katastrofalan za telefoniranje dok Whatsapp klima jos, pa tako sad mogu biti pozvan iz Srbije direkno od svih sa Mobilnog ili Fiksnog dok se nalazim u inostranstvu di mi je internet neogranicen za sitnu pretplatu.

Za sad odlicno funkcionise sve, prenos glasa se ne gubi itd zadovoljan sam.
 

Back
Top