Kako zive Kubanci ?

Evo, baš pišem

Internet, ima, ali je žestoko cenzuriran: $4,5 po satu.
Prosječna plaća: $20.

Šta imaju?
Zdravstvena skrb je među najboljima na svijetu.

Šta nemaju?
Mobitele, internet, nove automobile.
Ili imaju, ali je nerazumno skupo.
 
Pa oni maltene nemaju leba da jedu ?

Zasto onda licemerne patriote velicaju Kastra kad nikad ne bi prihvatili da zive kao Kubanci .

Kao znas ono e da je nama jedan Fidel Kastro da se suprotstavi zapadu e to je lako reci ali ajde ti zemljace snosi posledice i zivi bez interneta , automobila i sta ja znam cega sve ne jos .
 
Лако је туђим кyрцем глогиње млатити.

- - - - - - - - - -



А где си ти прочитао да је Северна Кореја миришљава?

Е Слађо, јеси ћурка...


Боље уређена земља од Србије у сваком случају, има јачу војску и њом нико не брише дупе!
 
Pa svakako zive drugacije.

Imaju zdravstvo kako se samo pozeleti moze, imaju kvalitetno i besplatno obrazovanje dostupno svima, imaju more, vecito leto, dobru i jeftinu klopu, pice, koktele i muziku i naravno podrazumeva se slobodarski duh u nacionalni ponos.

Sad zasto nemaju nove automobile (mada nije da ih nema, ima ih i tamo i nisu vise bas retkost) , ovo ili ono , to je sad vec neka druga tema, uostalom Kubanci nemaju tu potrosacku kulturu i taj potrosacki mentalitet , pa stoga nit zele da se porede nit se mogu porediti sa zapadnim zemljama.
 
Е Слађо, јеси ћурка...


Боље уређена земља од Србије у сваком случају, има јачу војску и њом нико не брише дупе!

То што је можда С. Кореја боље уређена од Србије опет не значи да није смрдљива. Лако је да се буде уређенија земља од Србије.

Где си ти прочитао да је С. Кореја миришљава?
 
Pa svakako zive drugacije.

Imaju zdravstvo kako se samo pozeleti moze, imaju kvalitetno i besplatno obrazovanje dostupno svima, imaju more, vecito leto, dobru i jeftinu klopu, pice, koktele i muziku i naravno podrazumeva se slobodarski duh u nacionalni ponos.

Sad zasto nemaju nove automobile (mada nije da ih nema, ima ih i tamo i nisu vise bas retkost) , ovo ili ono , to je sad vec neka druga tema, uostalom Kubanci nemaju tu potrosacku kulturu i taj potrosacki mentalitet , pa stoga nit zele da se porede nit se mogu porediti sa zapadnim zemljama.

I jos jedna stvar.
Mnogi Kubanci vole da plivaju.
Cesto probaju turu od Havane do Majamija (ali ne I nazad)
 
Кажу да је пре Кастра било екстра – проституција и коцкарнице на сваком кораку.

Тада су фантастично сарађивали са Американцима и Амери су баш волели да долазе на Кубу.
 
Смрдљивој Северној Кореји, то си на Блицу прочитао?

Ne, no sam shvatio da ako postoji jedina država na svetu u kojoj ne postoji Internet, gde građanin ako umesto “naš dragi vođa” doživotnog predsednika (majmuna nad majmunima i konja nad konjima) oslovi samo sa “naš vođa” bude uhapšen i maltretiran, gde vlada sredstva za život million i po ljudi usmeri u svemirski program, ti ljudi pomru od gladi, oni naprave raketu koja leti 52 sekunde i USA je obori na izlasku iz atmosfere. Kakvom Blicu (sa velikim slovom B)?
 
Pa svakako zive drugacije.

Imaju zdravstvo kako se samo pozeleti moze, imaju kvalitetno i besplatno obrazovanje dostupno svima, imaju more, vecito leto, dobru i jeftinu klopu, pice, koktele i muziku i naravno podrazumeva se slobodarski duh u nacionalni ponos.

Sad zasto nemaju nove automobile (mada nije da ih nema, ima ih i tamo i nisu vise bas retkost) , ovo ili ono , to je sad vec neka druga tema, uostalom Kubanci nemaju tu potrosacku kulturu i taj potrosacki mentalitet , pa stoga nit zele da se porede nit se mogu porediti sa zapadnim zemljama.

Ajmo bit realni i zamisliti šta danas znači kvalitetno obtazovanje ako nemaš internet?
Kvalitetno je na razini 1980-te.
 
postavlja se pitanje šta je merilo dobroga života.......jesu li to puste pare i sistem u kome mi živimo.......ili smirenost.....opuštenost.....bezbrižan život.......gledo ja skoro kad su otkrili neko pleme dal u amazoniji ili africi ne znam ali oni nemaju ni tv....ni internet ni mobilni.......bez gaća......ali oni su svi nasmijani.....smeju se.....raduju se životu......a mi.....svi u nekoj muci......ali mi imamo internet......tv.....mobilni ......
 
Gledajuci GDP per capita isti kao i mi, Znaci prave neki novac ali sve im ide na vojsku ,policiju.skolstvo i zdravstvo. Korupcije ima jako malo. Nema robe siroke potrosnje.,Izvoze duvan, limun,secer.Ima ih 11,2 miliona, Turizam postaje sve jaci ali jos nema Amerikanaca ,embargo ali najvise im dolaze Kanadjani pa i nasi alo to je jos na nivou 2 miliona godisnje ili 2,2 milijarde dolara.Kako im grejanje ne traba za razliku od nas ostane im neka plata viska ,po nasim standardima 2~3, Ono sto sam cuo od rodbine koja je letovala siromasni su npr,masovno imaju razbijene prozore koje ne mogu da poprave vec lepe najlone. I,aki par soseva i majoneza plus pica i to su im poznati prehrambeni proizvodi. Da od pre par godima prodaju vakcine a sa Venecuelom imaju ugovor da ih lece a ovi njima daju naftu .Imaju rast od 6% cisto da Vucic ne filozofira ,rast je za vreme Raula.
 

Back
Top