EDI RAMA: Kada sam Vučiću pre dve godine pomenuo Kosovo, mislio sam - umreće

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
http://www.kurir.rs/vesti/politika/...menuo-kosovo-mislio-sam-umrece-clanak-2490249

EDI RAMA: Kada sam Vučiću pre dve godine pomenuo Kosovo, mislio sam - umreće

POLITIKA 22:17, 13.10.2016. 32
Premijer Albanije Edi Rama rekao je u Beogradu da su odnosi Srbije i Albanije napredovali u prethodne dve godine. On se prisetio incidenta sa dronom i reakcije srpskog premijera kada je pre dve godine govorio o Kosovu, ali i otkrio da je od Ivice Dačića tražio da mu peva za rođendaN a ovaj prihvatio.

"Neko me je podsetio da je uskoro dvogodišnjica incidenta s dronom. Prema vestima, novi balkanski rat je bio pred vratima Evrope. Stvari su se promenile. Sećam se Aleksandrovog (Vučića) izraza lica kada sam pomenuo Kosovo pre dve godine - mislio sam: umreće preda mnom", rekao Rama i doda da on i Vučić i danas imaju različite stavove, ali se bolje razumeju.

Rama je na promociji svoje knjige "Žrtvovanje" rekao da je na Balkanu veoma važan humor i izneo da Albanci i Srbi uvek razgovaraju posle skupova u Evropskoj uniji.

Foto: Aleksandar Jovanović Cile Foto: Aleksandar Jovanović Cile
Ispričao je da je na svoj rođendan na jednom skupu EU tražio da mu ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić peva, jer nema balkanske zabave bez muzike. "Svi su mislili da će reći ne, ali Ivica je pitao koju pesmu", rekao je Rama.
Albanski premijer je dodao da države na Balkanu treba da bolje sarađuju i da time pokažu da su spremne za EU.

On je ocenio da je položaj Albanaca na jugu Srbije bolji i da je danas prvi put od njih čuo da imaju jasne znake da će im data obećanja biti ispunjena.
.................

I jos jednom usred Beograda.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Са Албанцима се мора бити у добрим односима, ту Вучић негреши, јер Србијом влада Албанско Шиптарски лоби, који је захваљујући радикалима и СПС комуњарама, још од самог почетка док су Вучић и Николић били у радикалима... :)

Одрадили су посао до јаја!:neutral:

Буби их њиов Чеда прашак.
 
Са Албанцима се мора бити у добрим односима, ту Вучић негреши, јер Србијом влада Албанско Шиптарски лоби, који је захваљујући радикалима и СПС комуњарама, још од самог почетка док су Вучић и Николић били у радикалима... :)

Одрадили су посао до јаја!:neutral:

Буби их њиов Чеда прашак.

hajde ne seri
 
Са Албанцима се мора бити у добрим односима, ту Вучић негреши, јер Србијом влада Албанско Шиптарски лоби, који је захваљујући радикалима и СПС комуњарама, још од самог почетка док су Вучић и Николић били у радикалима... :)

Одрадили су посао до јаја!:neutral:

Буби их њиов Чеда прашак.


:rotf:
 
Са Албанцима се мора бити у добрим односима, ту Вучић негреши, јер Србијом влада Албанско Шиптарски лоби, који је захваљујући радикалима и СПС комуњарама, још од самог почетка док су Вучић и Николић били у радикалима... :)

Одрадили су посао до јаја!:neutral:

Буби их њиов Чеда прашак.








 
Rama je u velikoj prednosti ,svestan je toga i inteligentno se zajebava s našim političarima...Svestan je da je Srbija u defanzivi
i da može da trti! Ima NATO,Italiju i Kosovare i moćan je,ali i zna da mora korak po korak...
Ne znam da li Vučić to sve vidi,verovatno da,ali je zarobljenik radikalskih predrasuda još uvek...Tek kad budemo u EU i NATO
bićemo ravni parner Albaniji...Ovo je realnost.
Primena sile čak i u 3WW na Kosovu bi bila i tad fijasko!
Sloba je povukao istorijski pogrešne poteze-sve se bolje vidi!
Ne treba se nadati da bi Tramp nešto mogao izmeniti...Predsednik USA nema tu moć.
(Dobar primer je šta su Kenedijevi promenili!)
 
AZ00001433-2.jpg

na leb da ga mazes
 

Back
Top