Ми, Хрвати

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
:)

"Ahaaa ...!
Bila si kod Vladimira?"

http://fun.noizz.rs/resources/funIm...6471-69f19226a2316654cb59b7d6add18c0b.jpg?v=0

46471-69f19226a2316654cb59b7d6add18c0b.jpg
 
Hrvati uglavnom štede na svemu i svačemu ali najviše na hrani. Moja baba je uvek govorila ne vidi se šta je u tebi nego šta je na tebi. Uglavnom gladuju kako bi kupili neke lepe krpice i automobile na kredit. Sve im je na kredit, čak i glačalo :lol:
I sad su došli u situaciju, rasprodali sve državno, prezadužili se, svoje nemaju odvavno pare se spichkale a banke dočekale svojih 5 minuta i samo ih krate za glavu malomalo.
Koliko čovek može da padne nisko u svom tisućljetnom mulju danas možete da vidite po centru grada zagreba kako stalno neko kopa po kontejnerima.


Da postoji neka disciplina, mislim da bi hrvati bili olimpijski prvaci u preturanju kontiša. Nema im ravnih!
 
Hrvati uglavnom štede na svemu i svačemu ali najviše na hrani. Moja baba je uvek govorila ne vidi se šta je u tebi nego šta je na tebi. Uglavnom gladuju kako bi kupili neke lepe krpice i automobile na kredit. Sve im je na kredit, čak i glačalo :lol:
I sad su došli u situaciju, rasprodali sve državno, prezadužili se, svoje nemaju odvavno pare se spichkale a banke dočekale svojih 5 minuta i samo ih krate za glavu malomalo.
Koliko čovek može da padne nisko u svom tisućljetnom mulju danas možete da vidite po centru grada zagreba kako stalno neko kopa po kontejnerima.


Da postoji neka disciplina, mislim da bi hrvati bili olimpijski prvaci u preturanju kontiša. Nema im ravnih!

Tako sam ja sreo jednog profesora u mirovini kako pretura po kontejnerima u Nehajskoj, blizu policije. Pitam ga zar je tako loše stanje? On kaže dobro je dok ima onih koji te kontejnere pune.
 
Vinko je bio profi.Koga mu kažu,on toga i upuca.

Pa da, pravi intelektualac...

- - - - - - - - - -

:think:

Po svoj prilici je da ni putujce imperije ne shvataju svu pogubnost ortakluka sa "vecno gubitnickom stranom" , za koju se , inace "vrli ex Yu CHief onako pohvalno odrazio 2x2" ...

:roll:

Kaj vi ljudi brijete, ja ne vjerujem, jbt, kakve ******* imperije, tip se zadužio u tolikoj mjeri da više nije mogao vraćati kredite, i to je sad zavjera svjetskih razmjera protiv svekolikog srpstva... :roll:

A najveći kreditori su mu Rusi, vaši veliki prijatelji... :hahaha:
 
Hrvati uglavnom štede na svemu i svačemu ali najviše na hrani. Moja baba je uvek govorila ne vidi se šta je u tebi nego šta je na tebi. Uglavnom gladuju kako bi kupili neke lepe krpice i automobile na kredit. Sve im je na kredit, čak i glačalo :lol:
I sad su došli u situaciju, rasprodali sve državno, prezadužili se, svoje nemaju odvavno pare se spichkale a banke dočekale svojih 5 minuta i samo ih krate za glavu malomalo.
Koliko čovek može da padne nisko u svom tisućljetnom mulju danas možete da vidite po centru grada zagreba kako stalno neko kopa po kontejnerima.


Da postoji neka disciplina, mislim da bi hrvati bili olimpijski prvaci u preturanju kontiša. Nema im ravnih!

U jeku krize oko Agrokora građani su posegnuli u vlastite novčanike dublje nego što se očekivalo. Prodaja u trgovini na malo nominalno je porasla 10 posto u odnosu na isti mjesec prošle godine, (realno 7,7 kad se uključi utjecaj inflacije), a optimistično raspoloženje vidljivo je i u odnosu na prethodni mjesec. Promet koji je izgubio vodeći trgovački lanac Konzum preselio se u druge centre tako da trgovci imaju još više razloga za zadovoljstvo. Prvih pet trgovaca u zemlji čine Konzum, Plodine, Kaufland, Lidl i Spar.

Trgovinom na malo dominiraju veliki igrači prema kojima se slijeva 65 od 100 potrošenih kuna, no nalet moćnih lanaca nije pomeo male trgovce koji su sačuvali četvrtinu tržišnog udjela.

Kroz dulje razdoblje najviše je nestalo srednje velikih trgovaca koji zasad drže samo desetak posto hrvatske trgovine. Prodaja se počela oporavljati od rujna 2014. i neprestano raste 31 mjesec zaredom, s tim što je ožujsko povećanje najviše od kolovoza 2007.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/biznis/hrvati-trose-kao-i-prije-kriznih-godina-1167426 - www.vecernji.hr
 
Изгледа да усташе опет спремају неку нову глупост:
Узбуна у Хрватској: 18.000 Хрвата добило позив за „ратни распоред“

24.октобра 2017.

Хрватске власти позвале су на смотру око 18.000 резервних официра да би одабрали укупно њих 9.031 за потпуно попуњавање шест пешачких резервних пукова Оружаних снага, саопштило је Министарство одбране Хрватске.
Од око 18.000 позваних, одазвало се њих око 12.000. Из којих разлога се њих око шест хиљада није одазвало позиву, засад нема података, пише „Јутарњи лист“.
Позивање резервиста изазвало је велику узбуну у хрватској јавности, али у Министарству одбране само се држе својих усвојених планова попуне, према којима током 2017. године планирају да формирају шест пешачких пукова Оружаних снага. Позивање резервиста започело је током септембра и трајаће до краја године, а наставиће се и током следеће године.
Након што су кренула позивања разврстаних резервиста, уследила су многа питања и са њихове стране, али и са стране послодаваца, која су њихова права, пише „Јутарњи“.
Хрватско удружење послодаваца тражило је одговор од Министарства одбране, где стоји да сваки резервиста има право на накнаду трошкова превоза, задржавање права и дужности из радног односа, а онима који остварују право на пензију или новчану накнаду због привремене незапослености остаје то право и док извршавају војну обавезу.
Сваки разврстани резервиста који је позван на оспособљавање или вежбу и који је примио позив мора да обавести послодавца да у том раздобљу неће бити на радном месту, о чему добија потврду.


ИЗВОР: ВЕСТИ


 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top