Demografska kataklizma Balkana i njene posledice

Sa mnom radi troje Madara. Jedna devojka ali ona je Madarica iz Ceske. Dosla je ovde s momkom kojije takode Madar. Doselili se pre 2 god. Drugi je jedan covek koji ima 50 godina i doselio se pre 3.5 godine sa zenom i 2 dece.

I treci je jedan momak od 29 god. On se doselio 2010. Inace derpe Kada hoda nise se kao kakva snasa. Uzeo je i nemacko drzavljanstvo i nema nameru da se vrati nazad. U biti niko od njih ne namerava da se vrati nazad,

Poznavao sam i jednu devojku. Kinga se zvala. Ali ona je produzila dalje ka SAD.

Tako da i njemu curi narod.

Ima rezervoar u Vojvodini i Rumuniji,ovde 300 000 a u Rumuniji 2 miliona . 173 000 drzavljana Srbije ima i pasos Madjarske. Ako pretpostavimo da sve bogatije evropske zemlje zele bele stanovnike,naravno nece to niko reci ali fakat je da nasi ,nasi smo mi balkanci popunjavaju mesto ,Pitanje je ko ce ovde ziveti? Mirise da ce kod nas svi ti imigranti,
 
Ima rezervoar u Vojvodini i Rumuniji,ovde 300 000 a u Rumuniji 2 miliona . 173 000 drzavljana Srbije ima i pasos Madjarske. Ako pretpostavimo da sve bogatije evropske zemlje zele bele stanovnike,naravno nece to niko reci ali fakat je da nasi ,nasi smo mi balkanci popunjavaju mesto ,Pitanje je ko ce ovde ziveti? Mirise da ce kod nas svi ti imigranti,

Ja pisem o tome. Ovi iz istocne Evrope su dobri migranti. Beli i radise. Brzo se integrisu. Kroz generaciju dve postanu dobri Nemci ili Francuzi. Primer Podolski, Klose i slicni. I SFRJovci se vecinom brzo integrisu.

Na Balkanu ce se gomilati migranti. Bezi dok nisu potpuno zatvorili vrata i dok Nemacka trazi radnike. Sad ti je prava prilika. Sto pre odes to bolje po tebe i tvoje.

Medicinsko osoblje
https://medicinskanega.serbolab.com/

Pogledaj ovo. Da radis za Mercedes
https://www.njemackaposao.com/2018/11/20/1855/

- - - - - - - - - -

Evo ovi pomazu da pronades posao u DE

https://www.ekspertskamigracija.com/


Evo price onih koji su otisli putem njih

https://www.ekspertskamigracija.com/category/iskustva-nasih-kandidata/
 
Dzaba ovde zarada i sve braco moja.

Znam klinju, njegovi imaju zemlje, solidno masina, radi privatno, vozi traktor, kombajn itd natuce 90.000din u sezoni ali zato od jutra do mraka, njegov cale njihovu zemlju.

Trazio mi neki dan sta mu sve treba od hr papira da pravi drzavljanstvo, kako, gde itd... Sestra mu se udala u Austriju... Dzaba, hoce covek normalno radno vreme, normalnu platu, normalan zivot.
 
Dzaba ovde zarada i sve braco moja.

Znam klinju, njegovi imaju zemlje, solidno masina, radi privatno, vozi traktor, kombajn itd natuce 90.000din u sezoni ali zato od jutra do mraka, njegov cale njihovu zemlju.

Trazio mi neki dan sta mu sve treba od hr papira da pravi drzavljanstvo, kako, gde itd... Sestra mu se udala u Austriju... Dzaba, hoce covek normalno radno vreme, normalnu platu, normalan zivot.

Pisao sam već, kod nas u Elektroprivredi su plate od 1500 KM pa naviše plus topli obrok ja mislim oko 15 Km ali nisam siguran par maraka gore dole i opet mladi idu.
 
Pisao sam već, kod nas u Elektroprivredi su plate od 1500 KM pa naviše plus topli obrok ja mislim oko 15 Km ali nisam siguran par maraka gore dole i opet mladi idu.

Pricamo ozbiljnim narodima. Tvoje Bosnje ne znaju nista napraviti niti imaju bilo kakve korene. Zato se lako seljakaju kao cigani

- - - - - - - - - -

Dzaba ovde zarada i sve braco moja.

Znam klinju, njegovi imaju zemlje, solidno masina, radi privatno, vozi traktor, kombajn itd natuce 90.000din u sezoni ali zato od jutra do mraka, njegov cale njihovu zemlju.

Trazio mi neki dan sta mu sve treba od hr papira da pravi drzavljanstvo, kako, gde itd... Sestra mu se udala u Austriju... Dzaba, hoce covek normalno radno vreme, normalnu platu, normalan zivot.

Znaci da je suplja ono sto prica Tihoglu? Selo, planina-slanina, brdo uzgajanje zeceva, tovljenje krmadi itd....
 
Pricamo ozbiljnim narodima. Tvoje Bosnje ne znaju nista napraviti niti imaju bilo kakve korene. Zato se lako seljakaju kao cigani

- - - - - - - - - -



Znaci da je suplja ono sto prica Tihoglu? Selo, planina-slanina, brdo uzgajanje zeceva, tovljenje krmadi itd....

Janko, ne bulazni, ovi Bošnje koji se sad sele nisu nikad nigdje mrdali...
 
52181552_2449676175063044_8557746956032540672_n.jpg
 
Pricamo ozbiljnim narodima. Tvoje Bosnje ne znaju nista napraviti niti imaju bilo kakve korene. Zato se lako seljakaju kao cigani

- - - - - - - - - -



Znaci da je suplja ono sto prica Tihoglu? Selo, planina-slanina, brdo uzgajanje zeceva, tovljenje krmadi itd....

nekada bile i farme puževa i činčila...srpskog seljaka uvek lože nekim pričicama
 
nekada bile i farme puževa i činčila...srpskog seljaka uvek lože nekim pričicama

Znam. Ali iskreno ko zeli da je svaki dan u blatu, smrdi na balegu, zavisi od vremenskih neprilika i radi od jutra do mraka? Plus u nekoj sredini gde nema ljudi?
Lakse je zabiti se u neku kancelariju gde kuckas po tastaturi celi dan, surfas po netu, gledas zenske u minicu oko sebe i gledas da ulovis sto vece bonuse.

- - - - - - - - - -

Srbi iz Obilića bez posla, tihi odlazak mladih

Srbe na teritoriji opštine Obilić, gotovo 20 godina od sukoba na Kosovu, muče uglavnom socio-ekonomski problemi i tiha migracija mladih. Loša materijalna situacija, zbog koje se mladi sve češće odlučuju da napuste svoj dom, uzrokovana je velikom stopom nezaposlenost

U kosovskim institucijama se ne poštuje zakonska odredba za rezervisane položaje na centralnom i lokalnom nivou za nevećinske zajednice, pa tako u Termoelektrani Kosovo A i Kosovo B, nije zaposlen nijedan Srbin.

Gotovo identična situacija i kada su u pitanju institucije, koje na Kosovu funkcionišu po srpskom sistemu. Zamenik gradonačelnika za zajednice u opštini Obilić, Slaviša Jakovljević u izjavi za Radio Kosovo 2, redakcija na srpskom jeziku, tvrdi da se u obrazovnim i zdravstvenim institucijama zapošljavaju ljudi koji ne žive na teritoriji opštine Obilić.

“U prosveti i zdravstvu ne možemo da zaposlimo ljude koji žive ovde sa svojim porodicama jer nam nameću ljude iz Srbije i sa severa Kosova. Tako da su naša deca prinuđena da idu u Mitrovicu ili u Srbiju, da rade kao taksisti ili u nekoj prodavnici gde ostvaruju minimalnu zaradu. Ta deca koja jednom odu, više se ne vraćaju. To tiho iseljavanje mladih ljudi dovešće do toga da ostanu samo staračka domaćinstva. U osnovnoj školi u Plemetini u nastavi na srpskom jeziku neće biti ni jednog učenika ili maksimum troje. Nema nas više, ljudi odlaze zbog posla, posao je broj jedan za opstanak Srba”, zaključuje Jakovljević.

Jakovljević napominje da je u toku priprema izgradnje nove Termoelektrane, čime bi trebalo da se obezbede nova radna mesta za meštane opštine Obilić.

“Predsednik opštine je postavio uslov Vladi, da najmanje 70% zaposlenih bude sa teritorije opštine Obilić, a 25% od ukupnog broja zaposlenih da budu pripadnici nevećinskih zajednica. Na taj nacin može da se obezbedi budućnost i opstanak Srba u Obiliću”, smatra Jakovljević.

Iako je Vlada Srbije najavila velika ulaganja u sva mesta na Kosovu gde žive Srbi, Slaviša Jakovljević tvrdi da su ta ulaganja u prethodnom periodu bila minimalna.

“To su veoma mala sredstva, nijedna porodica od toga ne može da opstane ovde. Sa sto sadnica neke voćke oni misle da zadovolje potrebe stanovništva na Kosovu. Treba ulagati tamo gde je izvor prihoda, gde ljudi mogu da upošljavaju mlade ljude. To Srbija ne vidi, a najmanje vidi nas koji živimo između ove dve reke, Laba i Sitnice. Za razliku od severa i centralnog Kosova, mi smo ovde zapostavljeni i zaboravljeni.”

Dobri Grujić iz Crkvene Vodice, opština Obilić, ne vidi bolju budućnost. On smatra da postoji velika zloupotreba sredstava koja su namenjena za pomoć Srbima koji žive na Kosovu.

“Finansiraju se oni koji imaju imanja po Srbiji, njima se sve daje i Srbija i ova vlast ovde. Oni žive u Srbiji, dolaze ovde da rade u institucijama, dođu prime platu. I ovi koji rade u kosovskim institucijama drže dva radna mesta i niko im ništa ne može”, kaže on.

Grujić napominje i da su Srbi, koji su bili u mogućnosti, već otišli iz Crkvene Vodice.

I ostali meštani Crkvene Vodice ističu problem nezaposlnosti i lošu ekonomsku situaciju dodajući da više nema međuetničkih problema.

Inače, Srbi na teritoriji opštine Obilić uglavnom žive u okolnim selima: Crkvenoj Vodici, Miloševu, Plemetini, Babinom Mostu i Janinim Vodama, dok u samom gradu živi nekoliko srpskih porodica. Mnogi se, nakon martovskih sukoba 2004. godine, ne odlučuju na povratak, ali lokalno rukovodstvo nastoji da promeni taj trend.

https://www.radiokontaktplus.org/vesti/srbi-iz-obilica-bez-posla-tihi-odlazak-mladih/18013
 
DNEVNICA JE 150 EVRA: Traže se radnici u Nemačkoj za ovaj posao, ali ove uslove morate ispuniti!

Sezonci kojima je namera da na brzinu zarade odlaskom u inostranstvo, sada imaju idealnu priliku - u Nemačkoj je aktuelno branje špargle koje može da donese dnevnicu od 150 evra, odnosno oko 18.600 dinara. Za posao mogu konkurisati i svi zainteresovani sa našeg područja

Kako je preneo hrvatski Poslovni dnevnik, nemački zemljoposednici od ove godine izdvajaju minimalno 8,60 evra bruto po satu, što je nešto više nego prošle godine, ali oni koji poznaju tamošnje prilike tvrde da je ta brojka prenaduvana.
Kad se može očekivati osetnije povećanje plata u Srbiji koje bi umanjilo negativni trend odlaska mladih

Kad se može očekivati osetnije povećanje plata u Srbiji koje bi umanjilo negativni trend odlaska mladih

Ipak, branje špargli za nemačke uslove je slabo plaćen posao, pogotovo zbog toga što se radniku od plate odbija novac koji poslodavac izdvaja za ručak i smeštaj.

Treba znati da za vreme slobodnih sati sezonac treba da radi, živi i spava u zajedničkim prostorijama s drugim radnicima. Sa njima bi trebalo da deli sanitarne čvorove i tuševe. Smeštaj nije svuda jednak, ali jedno je svima zajedničko - nigde nije luksuzan.

Takođe, iz satnice koja se plaća treba isključiti pauzu, jer se ona u Nemačkoj ne plaća.


Radni dan uglavnom traje 12 do 13 sati. U izuzetnim slučajevima, kada špargle po toplijem vremenu brže rastu pa ih ima mnogo, radi se i do 20 sati. Može se uzeti jedna ili dve pauze od 15 minuta za jelo, koji se zatim odbiju od ukupnih radnih sati.


https://www.srbijadanas.com/biz/pos...sao-ali-ove-uslove-morate-ispuniti-2019-02-16
 
kao peščani sat...tiho odlaze ljudi

Napustio sam vojsku i otišao u Švedsku - živjeti od MMA borbi

Ivan Zidar (25) hrvatski je MMA borac, u domaćem borilačkom svijetu zapamćen kao neporažen u organizaciji FFC, koju drži Hrvat Orsat Zovko. Bio je i zaposlen u Hrvatskoj vojsci, usporedno gradio dvije karijere, a onda odustao od svega i krenuo u "bijeli svijet"... Spakirao je kofere, pozdravio se s najbližima i uputio prema Švedskoj.
https://www.24sata.hr/sport/napustio-sam-vojsku-i-otisao-u-svedsku-zivjeti-od-mma-borbi-513475


Potporučnik odlučio da napusti vojsku i preseli se u drugu zemlju

"Završio sam Vojnu akademiju u roku, počeo da radim u Požarevcu, kilometrima od kuće za ne tako bajnu platu. Ubrzo smo supruga i ja odlučili da odemo u drugu zemlju i potražimo bolju sreću, raskinuo sam ugovor. Ovako o svom iskustvu na Vojnoj akademiji za "Blic" počinje priču N.M. (30) koji na iskustvo sa vojskom gleda i lepo i manje lepo.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/p...-se-u-drugu-zemlju-ali-mu-se-zavrtelo/ben0lv4

Odlaze najbolji. Odlaze najinteligentiji. Odlaze fizicki najjaci. Odlaze najsposobniji.

Vise nece ko imati zemlju da brani. Moci ce je okupirati prva vojska kojoj to padne na pamet
 
Majka ih ostavila i otišla u Njemačku


ŽIVINICE - Azur i Omer Husejnović, dječaci koje je ostavila majka, u emisiji "Ispuni mi želju" ispričali su svoju tugu i ogolili svoju dušu.

Majka je odvela njihovu sestrui otišla u Njemačku, a oni su ostali da žive s ocem.

Stanuju u kolektivnom centru "Karaula", u Živinicama i većinom brinu jedan o drugom jer otac mora da ide na posao.

Dječaci su tužni zbog činjence da njihova majka ne želi više da se vraća, ali ih drži ljubav koju osjećaju jedan prema drugom.

"Kad otac ode da radi, onda brat nešto napravi da jedemo", priča desetogodišnji Azur za televiziju "Hayat".

"Ponekad nemamo hrane, ali ja kuvam šta bilo, samo da on jede", priča dvanaestogodišnji Omer.

Dječacima Azuru i Omeru je najveća želja da porodica ponovo bude na okupu, da se majka sa sestrom vrati, zagrli ih i poljubi, piše "Hayat".


 
Kamenos_2.jpg


Atina, 21. februar - Bivši grčki ministar odbrane i lider nezavisnih Grka Panos Kamenos izjavio je za lokalnu televiziju "TRT" da je Skoplje mali posao i da ne predstavlja pretnju Grčkoj. Prema njegovim rečima, jedinica oklopnih vozila za 20 minuta može doći do granice sa Srbijom.

Kamenos je rekao da ni Albanija ni Skoplje ne bi mogli da ugroze Grčku.

Kamenos je bio protiv potpisivanja sporazuma o rešavanju spora oko imena sa Makedonijom

"Ne osećamo se ugroženim. Albanija ne može ugroziti ni Grčku ni Skoplje. Ako oklopna jedinica odluči da prođe, može doći do Skoplja za 20 minuta i do granice sa Srbijom.
 
Ima rezervoar u Vojvodini i Rumuniji,ovde 300 000 a u Rumuniji 2 miliona . 173 000 drzavljana Srbije ima i pasos Madjarske. Ako pretpostavimo da sve bogatije evropske zemlje zele bele stanovnike,naravno nece to niko reci ali fakat je da nasi ,nasi smo mi balkanci popunjavaju mesto ,Pitanje je ko ce ovde ziveti? Mirise da ce kod nas svi ti imigranti,

Saša Radulović

Verified account

@SasaRadulovich
Following Following @SasaRadulovich
More Saša Radulović Retweeted Небојша Стефановић
Poslednji zvanični broj koji smo imali je bio 617.000. Sada je preko milion. Što je najgore od sveta, Srbija im je "zemlja prvog ulaska", što znači da kada neka zemlja u EU odluči da vrati nekog migranta od tih milion, vraća ga u Srbiju.Saša Radulović added,



Небојша Стефановић
Verified account

@NesaStefanovic
Од почетка мигрантске кризе до данас на територији Републике Србије регистровано је више од милион миграната. Наша држава је реаговала одговорно, трудећи се да очува безбедност наших грађана, а…
4:09 AM - 21 Feb 2019
19 Retweets 94 Likes Dejan K.NenaGoranMАТОМСКИигорVelikiZliVukSanja StojanovicВЕРИЦА БАРАЋДавид / David
4 replies 19 retweets 94 likes
Reply 4 Retweet 19 Liked 94 Direct message
Милан ТошићTweet text




New conversation

Saša Radulović

Verified account

@SasaRadulovich
5h5 hours ago
More
Sav spin koji se sasuo po DJB kada smo ovo rekli prošle godine, svi "EU nema alternativu" mediji, NVO, pa Kesić, ne mogu da sakriju čijenicu da je ovo nerazumno. Nerazumno je da jedna zemlja kao Srbija nosi ovoliki teret.

2 replies 9 retweets 73 likes
Reply 2 Retweet 9 Liked 73 Direct message

Saša Radulović

Verified account

@SasaRadulovich
5h5 hours ago
More
I ne, mi nismo desničari. Ovo se kosi sa zdravim razumom. Zemlje i političari koji su proizveli migrantsku krizu ne rešavaju uzrok. A onda pronalaze poslušne autokrate na Balkanu da, zarad političke podrške, prime migrante. Ovo je jedan od glavnih razloga podrške Berlina Vučiću.

https://twitter.com/SasaRadulovich/status/1098555385554919425


Једини на бранику отаџбине од гладних црномањастих миграната су ДЈБ и Господин Срђан Ного.
 
Kamenos_2.jpg


Atina, 21. februar - Bivši grčki ministar odbrane i lider nezavisnih Grka Panos Kamenos izjavio je za lokalnu televiziju "TRT" da je Skoplje mali posao i da ne predstavlja pretnju Grčkoj. Prema njegovim rečima, jedinica oklopnih vozila za 20 minuta može doći do granice sa Srbijom.

Kamenos je rekao da ni Albanija ni Skoplje ne bi mogli da ugroze Grčku.

Kamenos je bio protiv potpisivanja sporazuma o rešavanju spora oko imena sa Makedonijom

"Ne osećamo se ugroženim. Albanija ne može ugroziti ni Grčku ni Skoplje. Ako oklopna jedinica odluči da prođe, može doći do Skoplja za 20 minuta i do granice sa Srbijom.

Haha
Ova debela svinja koja ima 200 kg zive vage huska druge da idu na front. Ovaj nije sposoban da uradi jedan sklek. Ali zato bi gurao momke od 18 god da gnoje neke nedodije po Makedoniji

Grcka

Godina : rodeni / umrli


2008 : 118.302/107.979
2011 : 106.428/111.099
2014 : 93.429/114.088
2018 : 87.074/120.886


Grcka je failed state. Pukli su totale. Ovde se stalno doseljavaju Grci. Pobegose svi glavom bez obzira. U dugovima do guse, ekonomija slomljena, stara nacija, preplavljeni migrantima...Jos sada kada pocnu umirati ove mnogobrojne generacije. Ima da se prepolove

1280px-Greecepop.svg.jpg
 

Back
Top