Šta je to gadget (gadžet)?

gadget su ti uredjaji koji su mali, kompaktni i veoma funkcionalni.U tu grupu spadaju MP3 player -i (sa hard diskom ili flash memorijom), aparti koji imaju multi-funkcionalnost (npr. dig.foto aparat koji u sebi moze da ima i web kameru...) sve ono sto danas u XXI veku treba savremenom coveku a narvno da on bez toga i te kako moze...Pare koje se pritom daju za te nazovi veoma potrebne stvari su nepotrebne...inace ja sam veoma veliki fan malih i markiranih gadzeta...
 
Evo ovo sam nasao na netu, mozda i moze da se prihvati...

John Brown bio je pošten i siromašan čuvar u laboratoriju naucnika Artemusa Bradforda. Pokušavajući ga spasiti za vreme jedne pljačke, Brown umalo gine. Život mu spašava profesorova ćerka koja ga pretvara u nepobedivog robota policajca, Inspektora Gadgeta, ili u slobodnom prevodu inspektora Spravicu. Njegovi udovi opremljeni su raznoraznim korisnim uređajima za borbu protiv kriminalaca, poput štrcaljke paste za zube ili oprugama koje mu omogućuju da po potrebi produži noge i krene u poteru za lopovima u begu. Tako ukratko izgleda početak poznatog crtanog filma Inspector Gadget, ali i objašnjenje imena i inspiracije za novi trend u IT industriji, gadgeta, malih hi tech multimedijalnih, zabavnih ili poslovnih uređaja.

Uprkos izvrsnim prodajnim rezultatima i popularnosti gadgeta, još uvijek ne postoji standardna definicija što su oni zapravo. Štaviše, mnogi ih definisu negativno, gadgeti nisu jedino računari ili televizijski aparati, svi ostali tehnički uređaji ulaze u tu kategoriju, uključujući i mobilne telefone, digitalne kamere ili fotoaparate. Možda najbolja definicija je ona magazina Wired, koja ih opisuje kao igračke za odrasle, moderne tehnološke spravice koje nam ulepšavaju svakodnevni život ili posao, ali ga čine i funkcionalnijim, od mp3 playera, računarskih periferija, prenosnih diskova i tako dalje...
 

Back
Top