Thanks god it's christmas

ja sam prodobrim
ispoklanjam sve rokovnike, kalendare i hemijske koje dobijem
izmenjam sa kolegama uzorke
odvedem kolege na pice
kupim porodici poklone
posaljem zahvalnicu obojici sefova
posaljem cestitke svim saradnicima
cestitam praznike i pozelim sve najbolje dobavljacima
smejem se na poslu
rascistim krs iz fioka
pobacam stare hartije
slozim cestitke dobavljaca na policu
kupim slatkise za pod jelku
oprostim dugove
kupim hranu za praznike i ne racunam u dinar, jednom u godini

i ne pomisljam novogodisnje zelje vise nikad, radi uroka
samo dajem i mislim na druge
 
Kupujem pred praznik u gluvo doba noći, u marketima koji rade 24 sata. Tada da ima svega nekoliko kupaca i na kasi završiš nabavku za nekoliko minuta.
Na zatrpavam se mesom i kartonima piva, nabavim par flaša dobrog crnog vina, sireve dimljenog lososa, materijal za lazanju i nekoliko velikih sveća.
Obično kupim tortu doboš od neke firme Stamevski jer je fantastična i zavidnu količinu sokova i grickalica.
Za praznike ubaculjem u kljun samo male zalogaje.
Nikada se ne pojavim posle novogodišnjeg raspusta sa raskopčanim dugmetom na pantalonama jer mi je oteko stomak od prežderavanja.

Najviše volim da otputujem negde ali kad nemam lovu za putovanja, praznik kod kuće izgleda upravo ovako. Uz jelku koja je okićena belim kuglama i dražesno svetli :zjelka3:

Slatko sam se nasmijala na tu tvoju " male zalogaje ubacujem u kljun"


Svaki narod ima svoje tradicionalne jelovnike i iskreno rečeno da ja svojima na bozic spremim lazanju leteli bi tanjiri a i tepsija kroz kuću


Badnje veće ide posna supa posna sarma riba i posna pita uz kupus salatu sitne posne kolače



U srba je cesnica supa, sarma ,prase ,ruska salata , kupus salata , fafaronice torta i sitne kolače i pogača ovi moji bosanci zahtevaju i pitu sirnicu

E sad pošto smo na zapadu i godinama bacali skoro pa više od pola praseta sad im ispečem but što svaki put izaziva diskusiju sa mojom majkom jer ona tvrdi u srba se mora unijet nesto čitavo sa glavom zbog napredka , ako je to po Božijem zakonu onda neka bog oprosti meni je grehota bacati .


I sad da se vratimo na tu kljun priču ubaci od svega po zalogaj dva pa da vidimo hoces li odkopcati dugme na riflama
 
Slatko sam se nasmijala na tu tvoju " male zalogaje ubacujem u kljun"


Svaki narod ima svoje tradicionalne jelovnike i iskreno rečeno da ja svojima na bozic spremim lazanju leteli bi tanjiri a i tepsija kroz kuću


Badnje veće ide posna supa posna sarma riba i posna pita uz kupus salatu sitne posne kolače



U srba je cesnica supa, sarma ,prase ,ruska salata , kupus salata , fafaronice torta i sitne kolače i pogača ovi moji bosanci zahtevaju i pitu sirnicu

E sad pošto smo na zapadu i godinama bacali skoro pa više od pola praseta sad im ispečem but što svaki put izaziva diskusiju sa mojom majkom jer ona tvrdi u srba se mora unijet nesto čitavo sa glavom zbog napredka , ako je to po Božijem zakonu onda neka bog oprosti meni je grehota bacati .


I sad da se vratimo na tu kljun priču ubaci od svega po zalogaj dva pa da vidimo hoces li odkopcati dugme na riflama
Kako bih ti rekla, tako mi je setovana cela porodica.
Mi jedemo nešto da bi živeli a ne živimo da bi jeli...valjda je u tome razlika. Kad kuvamo praznične đakonije radimo to zajedno tačnije on je bolji majstor za lazanje pa ja samo napravim bešamel
a od takvog što poštuje običaje u kojima se ženi ne vide trepavice od brašna jer je vazda u kuhinji razvela sam se 2000 godine.
jednog dana sam se drznula i ko onaj ciga iz vica o grupnjaku rekla svojoj familiji ajde da upalimo svetlo pa da se organizujemo jer ovde samo ja pušim *****(figurativno, nadam se da si shvatila)

- - - - - - - - - -

ja sam prodobrim
ispoklanjam sve rokovnike, kalendare i hemijske koje dobijem
izmenjam sa kolegama uzorke
odvedem kolege na pice
kupim porodici poklone
posaljem zahvalnicu obojici sefova
posaljem cestitke svim saradnicima
cestitam praznike i pozelim sve najbolje dobavljacima
smejem se na poslu
rascistim krs iz fioka
pobacam stare hartije
slozim cestitke dobavljaca na policu
kupim slatkise za pod jelku
oprostim dugove
kupim hranu za praznike i ne racunam u dinar, jednom u godini

i ne pomisljam novogodisnje zelje vise nikad, radi uroka
samo dajem i mislim na druge

e ovaj post podseća na neku lepu božićnu pričicu iz američkih filmova
 
Kupujem pred praznik u gluvo doba noći, u marketima koji rade 24 sata. Tada da ima svega nekoliko kupaca i na kasi završiš nabavku za nekoliko minuta.
Na zatrpavam se mesom i kartonima piva, nabavim par flaša dobrog crnog vina, sireve dimljenog lososa, materijal za lazanju i nekoliko velikih sveća.
Obično kupim tortu doboš od neke firme Stamevski jer je fantastična i zavidnu količinu sokova i grickalica.
Za praznike ubaculjem u kljun samo male zalogaje.
Nikada se ne pojavim posle novogodišnjeg raspusta sa raskopčanim dugmetom na pantalonama jer mi je oteko stomak od prežderavanja.

Najviše volim da otputujem negde ali kad nemam lovu za putovanja, praznik kod kuće izgleda upravo ovako. Uz jelku koja je okićena belim kuglama i dražesno svetli :zjelka3:

sta ja znam, meni fali to, ja sam 94 zadnji put proveo bozic u srbiji, deda bio jos ziv, baba isto
taj ambijent, to kladnje, za mene jos uvek specialiteti i ukusna hrana, to mi bas fali

ovo opisano mogu svaki dan da kupujem i jedem onako kao meze :lol:
 
sta ja znam, meni fali to, ja sam 94 zadnji put proveo bozic u srbiji, deda bio jos ziv, baba isto
taj ambijent, to kladnje, za mene jos uvek specialiteti i ukusna hrana, to mi bas fali

ovo opisano mogu svaki dan da kupujem i jedem onako kao meze :lol:
e pa vidiš, svakom fali ono čime nije okružen, pa se eto bar za praznike potrudi da sebi ugodi te da stekne utisak da je svet jedno baš lepo mesto a život mu je kao švicarska skoro pa savršen, ...:lol:
 
e pa vidiš, svakom fali ono čime nije okružen, pa se eto bar za praznike potrudi da sebi ugodi te da stekne utisak da je svet jedno baš lepo mesto a život mu je kao švicarska skoro pa savršen, ...:lol:

ma da, evo ovde je boszic, od 23. do sad, sam pojeo 6 virsle

- - - - - - - - - -

Шта је кладње?

klanje sam mislio kad zakoljes svinjce
 
ozbiljno se razmisljam da napravim Deda Mraza po svojoj meri
sta to podrazumeva to ne znam
cenim da to nije lak zadatak
mozda cu prvo da ga nacrtam a onda da mu objasnim sta mi sve treba i sta mi sve fali
da ja pocnem na vreme
pre nego sto i zaista ostarim a nisam nikad nista dobila od Deda Mraza
pa da
 

Back
Top