Riblja konzerva

Anarho_Liberal

Početnik
Poruka
12
Какве везе има рибља конзерва са политиком, питате се. Веровали или не има.
Ја обично једем туњрвину у конзерви маде ин тајван, плава конзерва 185 грама нето супер ствар, али тешко налазим комаде туњевине у уљу. Обично су то комадићи самлевени и натопљени уљем, па имам проблема да сварим ту храну.
И одем ја у продавницу и видим ту плаву конзерву, а поред ње, иста цена 60 динара, туњевина далмација хрватска конзерва.
Рекох, ајде експеримента ради да пробам хрватску конзерву, неће ме ваљда отровати хрвати. Купим ти ја ту конзерву.
Кад сам стигао кући, на моје изненађење са задње стране стоји декларација производа, накнадно залепљена, малих димензија 1пута 1 центиметар на којој пише Поврће са туњевином. Поново на моје изненађење, откривам да је састав отприлике по 30% поврћа, уља и скуше. Читавих 40 грама скуше за 60 динара од хрвата, 150 грама скуше за исте паре од тајланђана.
Кога ови хрвати праве будалом и како се уопште нашао хрватски производ на полицама српских продавница?
Пази, зарађују дебело продајући поврће и уље за рибу и то у Србији. А знате шта сам нашао од поврћа у конзерви: читава два зрна пасуља, пар парчета шаргарепе и некакву недефинисану масу, мора да је парадајз. Ви размислите колко поврћа може стати у 40 грама.
Побеснео сам.
Дивни су Тајланђани и Кинези. Е да их је мало више, можда небисмо морали и да радимо, зар не?
Бојкотујте хрватске производе људи! Они спроводе невиђену кампању у фазону купујмо хрватско. Купујте само српске конзерве, а као алтернативу тајландске.
 
Anarho_Liberal:
Какве везе има рибља конзерва са политиком, питате се. Веровали или не има.
Ја обично једем туњрвину у конзерви маде ин тајван, плава конзерва 185 грама нето супер ствар, али тешко налазим комаде туњевине у уљу. Обично су то комадићи самлевени и натопљени уљем, па имам проблема да сварим ту храну.
И одем ја у продавницу и видим ту плаву конзерву, а поред ње, иста цена 60 динара, туњевина далмација хрватска конзерва.
Рекох, ајде експеримента ради да пробам хрватску конзерву, неће ме ваљда отровати хрвати. Купим ти ја ту конзерву.
Кад сам стигао кући, на моје изненађење са задње стране стоји декларација производа, накнадно залепљена, малих димензија 1пута 1 центиметар на којој пише Поврће са туњевином. Поново на моје изненађење, откривам да је састав отприлике по 30% поврћа, уља и скуше. Читавих 40 грама скуше за 60 динара од хрвата, 150 грама скуше за исте паре од тајланђана.
Кога ови хрвати праве будалом и како се уопште нашао хрватски производ на полицама српских продавница?
Пази, зарађују дебело продајући поврће и уље за рибу и то у Србији. А знате шта сам нашао од поврћа у конзерви: читава два зрна пасуља, пар парчета шаргарепе и некакву недефинисану масу, мора да је парадајз. Ви размислите колко поврћа може стати у 40 грама.
Побеснео сам.
Дивни су Тајланђани и Кинези. Е да их је мало више, можда небисмо морали и да радимо, зар не?
Бојкотујте хрватске производе људи! Они спроводе невиђену кампању у фазону купујмо хрватско. Купујте само српске конзерве, а као алтернативу тајландске.

Е, баш ми је драго да си отворио ову тему... јер то шта раде Хрвати и Словенци, бар овде по Београду са својим производима ЈЕ ПРАВИ СКАНДАЛ... дакле потпомогнути битангама из власти (Лабус, и сл.) ОНИ ХАРАЈУ ОВИМ ТРЖИШТЕМ... а зашто - зато што њихова г?вна неће нико други да купи ПА ОНДА НЕ САМО ШТО УНИШТАВАЈУ НАШЕ ИДЕНТИЧНЕ ФАБРИКЕ - ВЕЋ ФАЛСИФИКУЈУЋИ И ИЗМИШЉАЈУЋИ РАЗНЕ НАЗИВЕ ФИРМИ ПОТУРАЈУ СВОЈУ СМРДЉИВУ РОБУ. за мене као потрошача је то чиста превара ЈЕР ЈА СМАТРАМ ДА ИМАМ ПРАВО ДА ЗНАМ КО ЈЕ ПРОИЗВОЂАЧ И ВЛАСНИК ФИРМЕ... а то су почели да забашурују и крију...
... што се тиче конзерви (туњевина) потпуно си у праву, ако нема другог избора треба куповати тајландске... жао ми је што ове ленчуге Црногорци нису способни да "туре" рибице у обичну конзерву... јер би најпре њихову робу конзумирао...

... најважније је читати на сваком производу КО ЈЕ ПРОИЗВОЂАЧ и ОДАКЛЕ ЈЕ... сада су измислили још једну подвалу - само напишу на производу "ПАКУЈЕ::: тај и тај у Београду"... С Р А М О Т А...

... лично до краја свог живота не желим да купујем било шта што је Хрватске или Словеначке производње - али како је ово мишљење распрострањено... сада се баве преваром... коме се обратити??? рецимо Хрвати су купили ФРИКОМ (смрзнуто воће и поврће и риба) и ја не желим то да купујем(и не само ја) а онда они преко шефова самопослуга избаце све друге произвођаче (ИГЛО из Хоргоша и сличне), такође Хрвати су купили и Дијаман(уље) и ја сада купујем СУНЦЕ... али треба се организовати и стално их јавно раскринкавати и проваљивати ...

СЛАЖЕМ СЕ ДА ТРЕБА БОЈКОТОВАТИ ЊИХОВУ РОБУ - НЕКА ЈЕ ПОНУДЕ БЕЧУ.... А НЕ НАМА ...
 
vidish brate... pismen si pa chitaj

niko ti nije kriv shto si vido crtez ribe a kupio ribu s povrcem.

ako nisi pismen... to je vec druga stvar...

ako na etiketi pishe neshto, a unutra nije to, a ti lepo zovi trzishnu inspekciju i zali se.
a ako mislish da je cena velika, a ti nemoj da kupish...

a kad si toliki patriota, trebo si da znash da u Nisu postoji neshto shto se zove InterFish, da je srpsko-norveshka firma, da je par dindzi jeftinija a da je najkvalitetnija na trzistu.
ja recimo mnooogo volim dimljenu u ulju, ili oslic s povrcem :D

a i sve ostalo im je fenomenalno, narochito skusha file...

a sad cu da imitiram "tradicionaliste"
!!! al ne... tebi je sve tajlandsko bolje od srpskog, pa si dosho ovde da nam prodajesh te fazone, ti ti ti... strani placeniche!!! jel te to uvoznichki lobi placa da nam uvaljujesh radiaktivne, antraksno tifusne konzerve sa tajlanda a??? priznaj!!!

8)
 
Anarho_Liberal:
Какве везе има рибља конзерва са политиком, питате се. Веровали или не има.
Ја обично једем туњрвину у конзерви маде ин тајван, плава конзерва 185 грама нето супер ствар, али тешко налазим комаде туњевине у уљу. Обично су то комадићи самлевени и натопљени уљем, па имам проблема да сварим ту храну.
И одем ја у продавницу и видим ту плаву конзерву, а поред ње, иста цена 60 динара, туњевина далмација хрватска конзерва.
Рекох, ајде експеримента ради да пробам хрватску конзерву, неће ме ваљда отровати хрвати. Купим ти ја ту конзерву.
Кад сам стигао кући, на моје изненађење са задње стране стоји декларација производа, накнадно залепљена, малих димензија 1пута 1 центиметар на којој пише Поврће са туњевином. Поново на моје изненађење, откривам да је састав отприлике по 30% поврћа, уља и скуше. Читавих 40 грама скуше за 60 динара од хрвата, 150 грама скуше за исте паре од тајланђана.
Кога ови хрвати праве будалом и како се уопште нашао хрватски производ на полицама српских продавница?
Пази, зарађују дебело продајући поврће и уље за рибу и то у Србији. А знате шта сам нашао од поврћа у конзерви: читава два зрна пасуља, пар парчета шаргарепе и некакву недефинисану масу, мора да је парадајз. Ви размислите колко поврћа може стати у 40 грама.
Побеснео сам.
Дивни су Тајланђани и Кинези. Е да их је мало више, можда небисмо морали и да радимо, зар не?
Бојкотујте хрватске производе људи! Они спроводе невиђену кампању у фазону купујмо хрватско. Купујте само српске конзерве, а као алтернативу тајландске.
a da ipak malo razmislis
pa napravis kompletnu inventuru konzerve
mozda na dnu ima dimljena vesalica
punjena belim bubrezima
 
pa kad si stipsa pa kupujes komadice u ulju a ne filete ili komade u ulju kako ih jos zovu.
das malo vise novca i kupis 'nas kakvu tajlandsku tunjevinu,sa ogromnim komadima.
a meni se ta mlevena gadi.previse ulja a malo tunjevine.
a tek sto ne volim tu sa povrcem :x
inace upujem sta je bolje.recimo hrvatska domacica je bolja od srpske.pa prvu i kupujem.
nemacki musli mi se vise svidja od domaceg.bolje je pbradjen,nekako hrskav,pa njega kupujem.
ali za musli kupujem domaci jogurt. :D
 
Neznam ZAŠTO TOLIKA OMRAZA protivu robe stranog porijekla, posebno hrvatskog i slovenačkog! Ja recimo OBOŽAVAM subotnje kupovine u Merkatoru....Tu redovito ostavim desetak hiljada dinara po kupovini.....I nije mi žao....Svud se ide na globalizaciju, zašto bi se mi sada delili po pašalucima?????
A što se tiče srbijanske robe....Pa kada bude istog kvaliteta kao Slovenačka ili Njemačka preći ću na nju....Cijena mi nije bitna, kvalitet je taj koji odlučuje...
 
Pa ako si kupio tunjevinu sa povrcem onda si morao ocekivati i povrce u konzervi sto znaci malo manje ribe. Problem je sto mi nemamo potrosacku strogost, moze nam se uvaliti sve, soljeno i nesoljeno, suplje kvrgavo... A ako je malo kvalitetnije odmah ode cena ili roba prodje kroz 5 - 6 ruku vestih trgovaca. Bolje kupuj Norveskog oslica ako volis ribu. Bolji je od raznih mesina i mesnih preradjevina a i od tunjevine u konzervi.
 
veKsla:
pa sad mleko i krave manje vise
cije su pitanje je ciji bikovi ih nagone :lol:
:D :D :D da,da ciji bikovi i koga ce sve da nagone.
analiticar:
Neznam ZAŠTO TOLIKA OMRAZA protivu robe stranog porijekla, posebno hrvatskog i slovenačkog! Ja recimo OBOŽAVAM subotnje kupovine u Merkatoru....Tu redovito ostavim desetak hiljada dinara po kupovini.....I nije mi žao....Svud se ide na globalizaciju, zašto bi se mi sada delili po pašalucima?????A što se tiče srbijanske robe....Pa kada bude istog kvaliteta kao Slovenačka ili Njemačka preći ću na nju....Cijena mi nije bitna, kvalitet je taj koji odlučuje...
Posebno protiv slovenacke i hrvatske ko ih hebe ja im pare ostavljati necu a ti slobodno. ;)
 
Grandfather:
eremita,cini mi se da se manevarski prostor suzava.nego Bansee spomenu domaci jogurt,jel Imlek bese isto otiso hrvatima? :?

Деда, не зезај, :wink:
Имлек је купио Шваба, па је прво хтео да се направи паметан и почео да продаје сурутку уместо млека - па када је добио корпе и корпе непродаток млека ОНДА ЈЕ ПОСТАО НОРМАЛАН.

Ја не купујем ништа хрватско или словеначко - прво јер има друге робе бољег квалитета - а друго зато што су те типчине растуриле онолику државу причом "да су СРБИ ХЕГЕМОНИСТИ"... ПА НЕКА СЕ ОНДА НОСЕ СА ОВИХ ПРОСТОРА...
... ееееееејјј Хрвати протерали и опљачкали 200 000 људи који живе у ужасу и очају И ХОЋЕ ДА ОВДЕ ПРОДАЈУ СВОЈЕ ЂУБРЕ...
... а Словенци, ЗАШТО ДА КУПУЈЕМ ГОРЕЊЕ КАДА ПОСТОЈИ БОЉИ БОШ ???
 
Isti andrak,nije rvat nego svaba.Pazi ovako,hrvate i mogu da skapiram ali slovence nikad.Pa majku mu mi ih cuvali za vreme WWII (moja familija je imala jednu porodicu) ziveli ko bubreg u loju u onoj sfrj i na kraju postupili prema nama kao prema kerovima.Secas li se 91 i zarobljenih vojnika JNA?Hrvati,muslimani,makedonci siptari ,svi pusteni kuci osim Srba.Sad ja to da zaboravim ne mogu i necu.
 
Grandfather:
Isti andrak,nije rvat nego svaba.Pazi ovako,hrvate i mogu da skapiram ali slovence nikad.Pa majku mu mi ih cuvali za vreme WWII (moja familija je imala jednu porodicu) ziveli ko bubreg u loju u onoj sfrj i na kraju postupili prema nama kao prema kerovima.Secas li se 91 i zarobljenih vojnika JNA?Hrvati,muslimani,makedonci siptari ,svi pusteni kuci osim Srba.Sad ja to da zaboravim ne mogu i necu.

Наравно, исто мислим што и Ти... а знаш ли докле иде Словеначка шизофренија да су неке српске војнике кастрирали (то је изјавила др Смиља Аврамов)... олош један, па данас који је скандал направио онај њихов СИДОМАН... ИЗЈАВИО ДА КОСОВО ТРЕБА ДА БУДЕ НЕЗАВИСНО И МАРОВИЋ МОРАО ХИТНО ДА МУ ОТКАЖЕ ПОСЕТУ БЕОГРАДУ ЗА 02.ОКТОБАР - и сви су им написали протестну ноту... ма Јанезе ГОВЊИВИМ МОТКАМА ОДАВДЕ ТРЕБА НАЈУРИВАТИ...јесу ли хтели да оду, јесу ли отишли на нефер и гадан начин - јесу, и шта сада хоће... ако би могли мало да тргују, ми да ринтамо за неку беду а они да носе кући профит... ма нек се гоне...
 
U Imleku postoji covek fenomen koji se zove Pera. E sad zasto je on znacajan. Kupili pre par godina oni holandsku masinu za pakovanje mleka u kartonsku ambalazu na snizenju :lol: pocinje prica. Krene sve masina fercera kako treba, kad ono iz trgovina javljaju da mnogi ljudi vracaju mleko. Ustvari nema mleka , nego masina zaheftala praznu kutiju. I ustanove ovi da su ih holandjani zajebali i prodali pokvarenu masinu koja na svakih otprilike 1000 komada ne pusti mleko nego zatvori karton.

Posto su Holandjani ***** sto svi znamo, a masina japanska inzenjeri pozovu zute da vide sta je problem. Dosla delegacija gledaju, mere i ne znaju u cemu je stos. Da skratim, kazu zuti ako nadjete resenje mi placamo.

Sad direktor popizdeo, sranje ce da bude ljudi vracaju praznu ambalazu i smisli. Posto u svakoj firmi imaju poneki pijanci i ovde ih bi. Nista ne radi sede i zajebavaju se. Glavni je Pera medju njima. I on uze Peru, stavi mu stolicu pored linije za punjenje i kaze mu "Muckaj, koja je prazna bacaj napolje". Muckao bi Pera, al ga oni njegovi ludaci zajebavaju u stilu:"Ajde muckaj, muckaj..." I on braco popizdi, ode kuci i donese veliki kineski ventilator kupljen na buvljaku 3KW. Kad ga upali kako dodje prazna kutija, ona odlete u tri ***** materine i Pera ode da pije sa drustvom.

Javljaju se zuti mesec dana, nisu resili problem, pitaju direktora Imleka sta da rade, a on im kaze "Ma nema brige mi to resili sutradan". Za dva dana dolazi ekipa Japosa svi... inzenjeri, direktori propagandisti, kad su videli Perin biser umalo nisu umrli. E sad sta je Srbin braco. Kazu oni Peri "Ajde Pero u Japan kod nas, vidimo da si bistar"...a on "Ma boli me *****, plasim se aviona :lol: ...kazu oni "Koliko kosta ovaj patent"...a Pera.."Ma plati turu pica i idi s milim Bogom". I tako japosi patentirase mali sistem za izbacivanje prazne ambalaze sa minijaturnim ventilatorom, oni zadovoljni a i Pera...ostao sa ekipom da pije. :lol: :lol: :lol:
 
Grandfather:
Isti andrak,nije rvat nego svaba.Pazi ovako,hrvate i mogu da skapiram ali slovence nikad.Pa majku mu mi ih cuvali za vreme WWII (moja familija je imala jednu porodicu) ziveli ko bubreg u loju u onoj sfrj i na kraju postupili prema nama kao prema kerovima.Secas li se 91 i zarobljenih vojnika JNA?Hrvati,muslimani,makedonci siptari ,svi pusteni kuci osim Srba.Sad ja to da zaboravim ne mogu i necu.
Pa to sam ranije vise puta i ja govorio. ne mrzim ih, ali brate ima granica neka. Jasu nas kako stignu i ne stede ni malo. kad bi zapucalo opet tamo, kladim se 100 % da bi sva Slovenija opet u Srbiju. Srbe na vrbe....
 

Back
Top