Tako je teško biti čovjek/zena

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
Tako je teško biti čovjek


U bujici želje da se na nanesenu bol uzvrati žestoko, još jačim udarcem, novom boli, novim nerazumijevanjem, postavljam pitanje, kako izaći iz pakla nanošenja boli?
Tko ima hrabrosti, snage i milosrđa da preuzme gaženje vlastitoga ega i prekine krug zla?

Djeluje tako prirodno na bačen kamen vratiti bar jedan, ako ne i tri, a tako je teško biti čov
ek, razumeti, prihvatiti tuđu zabludu, neiskustvo, neznanje. Varaju vas kada vam kažu da ćete naći svoj smisao u samostalnosti. Tu nema mira.
Ne trebati nikoga je možda snaga, ne trebati nikome je ispraznost.

Umišljati da si bolji od drugih je varka, lažna, a opojna kao vino.

Znati da si tek majušna nada nedostojna snova, boli, izgubljenosti duša koje lutaju, tek je naziranje delića zahvalnosti na šansi da ovaj svet učinimo dostojnim svih onih poklona što nam ih život nosi iako ih ničime nismo zaslužili. Tako je lako u izmaglici sebičnosti ne vidjeti bol i strah u nekim ranjenim očima, i ponovno, tako je teško biti čovjek.

Da li ste u stanju preci preko uvrede, neogovoriti udarcem, precutati, zaboravit.
Koliko verujete da ste dobar covek /zena..........:))))
 
:shock: Jesi li ti ovaj txt ozbiljno ispisala ili se zavitlavaš?
Da li uzvratim na uvredu? Ponekad, tek da mi ne naraste čir na želucu.
Da li se svetim? Nikad, to je smaračina. Ne mogu da traćim energiju na nešto tako glupo.

Da li sam dobra osoba? Jesam.
 
to vam je ujedno i najveći bag 8)

cheese1.gif
 
Ja sam mnogo puta oprostila noz u ledja,pa cak i u srce - ali nisam zabroavila. Gorko je ko Pelin:? Ne volim da se svetim,da drugom nanosim bol,jer tada mene vise boli nego njega/nju - verovali vi ili ne.:roll: Jbga - osetljivi rak8) Zato se potrudim da jednostavno zaboravim i tu osobu i dogadjaje i sve.....Ponekad se plasim da cu dobiti totalnu amneziju - sto mozda i nije losa ideja:lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:
 
ja vise volim da znam da mogu da se osvetim a necu....:)
necu, ne jer sam dobra nego sto bi se osecala kao da se sa tim nekim valjam po blatu...fuj..
a ne mislim da je super osobina milosrdje...i oprastanje...zasto ciniti uslugu nekom ko vas je povredio? to sa okretanjem drugog obraza je glupo i stetno....hoce taj nesto da nauci iz toga? nece, samo ce jos jednom da vas ugazi i da nadje novu zrtvu...
mislim da je redja osobina hrabrost...treba sebe odbraniti i ako treba vratiti istom merom...ali ne iz zlobe nego ce taj pre tako da nauci sta ne treba da radi nego da mu se jos i oprasta...
 
Nikad nisam bila u fazonu 'ko tebe kamenom ti njega kruhom' jer smatram da osoba na taj nacin nece bas nista nauciti. Uzvratim uvek istom merom. Da li je to ego? Pre bih rekla samopostovanje. Ne dozvoljavam da me iko gazi niti ja to radim ikom. Verujem u fer odnos i to je jedino sto moze da prodje.
 
anakin:
ja vise volim da znam da mogu da se osvetim a necu....:).
Ja sam o tome i pričala.
Kad MOŽEŠ, a nećeš.

Uzgred, oprostiti ne znači da taj neko opet može da ti sere po glavi.
Nisam luda da istu lekciju učim 2x... A nisam ni glupa.:lol:
Opraštanje je u mom slučaju zapravo zaborav. Ne situacije ili osobe (toga kakva je), nego emocija vezanih za tu situaciju, ili osobu. Erase, but not rewind.

Svako prema meni može da ispadne kreten jedanput - pružam poverenje u startu.
Ali kad temeljnom procenom ustanovim da je kreten, ponašam se prema toj osobi bez ikakvih emocija.
-------------------------------------------------------------------------------------
Šta znači uzvratiti istom merom? Da li vas košta živaca kad to radite? Mene da, i ne osećam se dobro od toga... U stvari, u situaciji kada bih uzvratila, već je taj neko...hm, inferioran, pa mi glupo i da počinjem. Ja se sklonim ako ikako mogu. Samo ako ne mogu da se sklonim - "udaram".:D
 
bobba:
Da li ste u stanju preci preko uvrede, neogovoriti udarcem, precutati, zaboravit.
Koliko verujete da ste dobar covek /zena..........:))))

Ne, ja sam egocentričan, reagujem na prvu loptu.
To je i stvar temperamenta.
Zanimljivo je da sam najjači i najmirniji u situacijama u kojima svi popuštaju ,i u kojima se najbolje vide slabosti.
Diplomatiji pribegavam jedino u poslu.
Umem dobro da procenim ljude, nisam osvetoljubiv.
Ako ne mogu da zaboravim, takve ljude eliminišem iz života.
Sa godinama se sve nauči. Za 10 godina biću pravi sofista:lol:
 
Ja sam savršeno dobra. :)
Baš zato što se ne pretvaram da je ta dobrota bezgranična 8)

Selektivno pamćenje, dašta...odakle bih inače smela da tvrdim ovakve stvari :mrgreen:
Ne znam šta sam zaboravila, ali sigurno sam zaboravila koješta....zato se i ne pretvaram. A koje pitanje? :lol:

Ne razumem lamente, šta je teško - zašto je teško - kome je teško?
 
Ja sam savršeno dobra. :)
Baš zato što se ne pretvaram da je ta dobrota bezgranična 8)

Selektivno pamćenje, dašta...odakle bih inače smela da tvrdim ovakve stvari :mrgreen:
Ne znam šta sam zaboravila, ali sigurno sam zaboravila koješta....zato se i ne pretvaram. A koje pitanje? :lol:

Ne razumem lamente, šta je teško - zašto je teško - kome je teško?
 
Betty:
Ja sam savršeno dobra. :)
Baš zato što se ne pretvaram da je ta dobrota bezgranična 8)

Selektivno pamćenje, dašta...odakle bih inače smela da tvrdim ovakve stvari :mrgreen:
Ne znam šta sam zaboravila, ali sigurno sam zaboravila koješta....zato se i ne pretvaram. A koje pitanje? :lol:

Ne razumem lamente, šta je teško - zašto je teško - kome je teško?

ponekad me stvarno nerviras..mada, to je napredak..ranije si me stalno nervirala:mrgreen:

sta ne razumes?nikad se nisi zapitala kakvog jebenog smisla ima ceo ovaj cirkus?nisi bila u poziciji da odlucis oces li nekog zgaziti ko bubasvabu, jer si bila povredjena, slagana ili prevarena? nikad se nisi zapitala da li birati laksa, i povrsnija resenja, ili teza, ali sustinski bolja?
daj bre, beti...ja verujem da ti zivot pijes ko secernu vodicu, ali ne preteruj:roll: :wink:
 

Back
Top