Mudre izreke o zenama

Balzak
"Kad nas vole žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine. A kad ne ljube, ne opraštaju nam ništa. Čak ni naše vrline"

Belmondo
"Vjerna žena je ona koja se okomi na samo jednog muškarca."

Bife
"Svi muškarci očekuju od žene isto, žene od svakog muškarca očekuju nešto posebno. "

Burt Reynolds
"Svaka žena je bespomoćna dok joj se ne osuši lak na noktima."

Casanova
"Lijepe žene su stvorene za muškarce koji nemaju mašte, a pametne za one koji nemaju sreće!"
 
Balzak
"Kad nas vole žene nam opraštaju sve, čak i naše zločine. A kad ne ljube, ne opraštaju nam ništa. Čak ni naše vrline"

Koliko je ovo istina. Sećam se, a nisam jedini kom se ovako nešto desilo, kad sam na nekom okupljanju pre milion godina branio devojku prema kojoj je njen dečko bio nasilan, i to bez nekih zadnjih namera, nisam ih ni poznavao dobro, nego je on vredjao i udarao, i ja kao da priskočim... ja ga gurnem, on me spiči u facu, razdvoje nas neki tu, ja krenem da se derem na njega da je ostavi na miru, da je nasilan, da ne sme da udara žensko itd... vidim ta njegova riba ćuti, kao briše suze, ali me gleda nekako ispod oka. Naravno epilog priče je da se posle pomirila i žvalavila tamo sa njim, a ja ispao grbav, posle me taj majmun podjebavao i još mu se ona pridružila, kao žvalave se meni pred očima i seru nešto. Msm da bi druga priča bila da sam joj se fizički svideo ili tako nešto, tad bi stala na moju stranu, medjutim ja sam je bez interesa branio jer ni ona se meni nije svidjala. Ali to su te kalkulacije i pretvaranja, to me je naučilo da se ne pravim pametan i da nikome ko mi nije najbliža familija ili partner ne priskačem u pomoć. Zato gledam sa skepsom na one likove što seru po blicu i drugim portalima: "gde su muškarci da zaštite devojku, gde su junaci da zaštite devojčicu koju manijak spopada u autobusu". Ne treba to raditi, em možeš da nastradaš ni kriv ni dužan a nikog neće biti briga, em možeš da navučeš sebi muriju na vrat, em te ni porodica ugrožene neće je.bati dva posto.
 

Back
Top