bruh/kila?

imamo_situaciju

Zainteresovan član
Poruka
133
Cao, mnogo sam se zabrinuo i posle citanja po netu rekoh da postavim pitanje na Forumu. U blizini mog polnog organa pojavila se neka izbocina, ona se ne nalazi na samoj preponi nego u dijelu iznad penisa ali ipak blize preponi,ne na njoj samoj nego neko samo dno stomaka iznad penisa pa malo desno. Ne boli me bilo sta da radim,ustajanje,dizanje noge,cucanj,nista, kad dodirujem postoji odredji bol koji je dosta blag ili ga nema. Stvar inace nije toliko vidljiva spolja na prvi pogled ali dodirom osjeca se kao neki veliki kliker i tvrdo je nekako. Kad legnem uglavnom je isto,ne povlaci se,cim stavim prst odma opipam..mogu da opipam sa sve 4 strane gdje pocinje i zavrsava se..eto,ako neko ima misljenje neka napise. Hvala puno.
 
Cao, mnogo sam se zabrinuo i posle citanja po netu rekoh da postavim pitanje na Forumu. U blizini mog polnog organa pojavila se neka izbocina, ona se ne nalazi na samoj preponi nego u dijelu iznad penisa ali ipak blize preponi,ne na njoj samoj nego neko samo dno stomaka iznad penisa pa malo desno. Ne boli me bilo sta da radim,ustajanje,dizanje noge,cucanj,nista, kad dodirujem postoji odredji bol koji je dosta blag ili ga nema. Stvar inace nije toliko vidljiva spolja na prvi pogled ali dodirom osjeca se kao neki veliki kliker i tvrdo je nekako. Kad legnem uglavnom je isto,ne povlaci se,cim stavim prst odma opipam..mogu da opipam sa sve 4 strane gdje pocinje i zavrsava se..eto,ako neko ima misljenje neka napise. Hvala puno.

Hm...Moguce da je ingvinalna kilica u pocetku.
Ako imas nizak % sala odn masnog tkiva, onda tu nema mnogo sala, i zategnuta je koza, pa ne bi smela da se vidi nikakva "izbocina", odn lako bi se primetila.

Obicno one izadju kada covek u stojecem stavu pokusa da se zakaslje jako, naduje stomak, "nategne". A kada legde, ta kila odn sadrzaj unutrasnjosti se vrati u svoj prvobitan polozaj.

E sad, zasto kod tebe nema promene ikakve i kada legnes i opustis se, nemam pojma. Kod ljudi koji imaju kilu to izadje tako kada se zakaslju jako stojeci a cim legnu to se vrati u svoje mesto, zbog gravitacije naravno. Kila zapravo i jeste pomeranje organa van svog prirodnog stanista.

Nista, kao sto ti je receno, moraces kod hirurga ili urologa, pa da ti se kaze strucno i precizno ovako je tesko nesto reci.
Idi sto pre, i nemoj se siliti i nesto fizicki tesko dizati da ne napravis jos vecu kilu, ako ti je ovo pocetak i za sada te ne boli.

Lepo bi bilo i da javis posle na forumu sta su ti rekli, eto cisto da znamo sta ej bilo u pitanju, jer je lepo igrati se medicinskih detektiva hehe.

:mafijas:
 
U predjelu stomaka i ispod imam masnog tkiva u odredjenoj kolicini zato se mozda i ne vidi tako izrazeno tj. desna i lijeva strana su skoro iste ali kao sto napisao na dodir se osjeca jasno pod prstom cim se dodirne,tvrdo..velicine nekoliko cm kvadratnih otprilike, nisam planirao nista da silim i nosim eto. Ne daj Boze ako se radi o kili, mozete li mi detaljno opisati kako ide procedura saniranja? Hvala puno.
 
U predjelu stomaka i ispod imam masnog tkiva u odredjenoj kolicini zato se mozda i ne vidi tako izrazeno tj. desna i lijeva strana su skoro iste ali kao sto napisao na dodir se osjeca jasno pod prstom cim se dodirne,tvrdo..velicine nekoliko cm kvadratnih otprilike, nisam planirao nista da silim i nosim eto. Ne daj Boze ako se radi o kili, mozete li mi detaljno opisati kako ide procedura saniranja? Hvala puno.

pregled strucnjaka traje par minuta bukvalno te prepipa..I sve ti kaze.cemu nagadjanja ako nisi pregledan?
 
Bile su uvecane neke zlezde, zlezda, kao kliker ili malo vece, to mi se desilo brzo posle uklanjanja dlaka, ne znam je l povezano sa tim bilo, prepisano mi je da pijem antibiotik, proslo je posle njih hvala Bogu!
 

Back
Top