Mali: U BG gondole kao u Rio de Ženeiru

gost 361356

Veoma poznat
Poruka
10.647
Mali: U BG gondole kao u Rio de Ženeiru

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali izjavio je da se intenzivno radi na realizaciji projekta gondole koja će povezivati Novi Beograd, Adu Ciganliju i Košutnjak.

On je dodao da su gondole među najzanimljivijim turističkim atrakcijama, ali i gradsko prevozno sredstvo budućnosti.

Mali je rekao da je sproveden postupak javne nabavke za usluge izrade prethodne studije opravdanosti sa generalnim projektom za izgradnju gondole u Beogradu.

"Završen je postupak javne nabavke, a zaključenje ugovora sa izabranim ponuđačem se očekuje krajem meseca. Želimo da na taj način unapredimo razvoj novog vida saobraćaja u gradu, kao i turističku ponudu prestonice", rekao je Mali.

Kako je istakao, definisan je rok za završetak prethodne studije opravdanosti, a on je 60 dana od dana potpisivanja ugovora, odnosno do kraja septembra.

Studija se, dodao je on, radi fazno - generalni projekat u roku od 30 dana od zaključenja ugovora, a prethodna studija i finalna vezija elaborata u roku od 60 dana od dana potpisivanja ugovora.

"Ozbiljno smo pristupili ovom poslu s obzirom da Beogradu trenutno nedostaje takav vid prevoza. U mnogim svetskim gradovima,kao u Rio de Ženeiru i Lisabona, gondole su jedne od najzanimljivih turističkih atrakcija, ali i gradsko prevozno sredstvo budućnosti", rekao je Mali.

Prema njegovim rečima, Beograd ide u korak sa vremenom, a grad njegove veličine i značaja svakako zaslužuje gondolu kao prevozno sredstvo, koje je pritom ekološko, brzo i velikog kapaciteta, dok su troškovi održavanja niski.

Grad Beograd i JP "Skijališta Srbije" su u maju ove godine potpisali Protokol o saradnji na pripremi realizacije navedenog projekta.

Vlada otpušta nesrećnike s posla a Mali pravi leteći metro.

Brate... :pop:
 
Meni iskreno nema logike zbog konfiguracije grada. Čisto visinska razlika u Beogradu mi nije dovoljna za takav projekat da bi imalo smisla. Niti su nam brda tolika niti imamo visokih zgrada.
Sada se nadam da ne misle ozbiljno jer pomisao na žice koje su razapete preko reke mi okreće stomak.
 
Te gondole, žičare, kako li se zovu, biće odlične za kontrolore. Koga nadju bez Gondola-plus, samo ga gurnu. I taj poleti kao ptica, a onda se razbije kao dulek. Nikome njegovom do trećeg kolena neće padati na um da se vozi bez Gondola-plus. I pare će da se slivaju u budžet.

Ma jok... ce da se ulazi samo sa kartom, kao u metro ili slicno.
 
Očigledno da nemamo prioritetnije investicije i to strateškog tipa, od pravljenja žičara. D

Inače, da smo bogati, ja bih lično podržao jer to jeste interesantan projekat, sad, meni lično ni Milenijuimski most ne znači.... Sređivanje Cvetnog Trga me zanima na primer, ali i to čisto laički ne mogu da zamislim kako izleda to spuštanje nivoa Njegoševe tj. tog platoa na nivo K. Milana. I tu je jedan stari hrast, 200god star, pa je odmah rečeno - ne brinite biće sačuvan.
 
Novo zanimanje u Bg-u gondolijer :)

Nego, zar nije logično (a i meni bi baš odgovaralo) ovako..jedna gondola na Terazijskom platou, do Save, a ako im je tu teško, onda od ispod Karađorđeve, pa preko Dobrinjske do Pionirskog parka...hvala :lol: Može i od Doma vojske do Galeta, zar nije logično, a i Historical tura iz visa da kad nam dođu gosti, stranci, sve lepo pokažemo i oni lepo vide i brzo prebrode uzbrdice.
 

Back
Top