Nova Mis Amerike za bolje međurasne odnose

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.394
Mis Oklahome Olivija Džordan izabrana je za Mis Amerike 2015, pošto se u intervjuu istakla zalaganjem za bolje međurasne odnose u zemlji.

U završnom delu takmičenja u nedelju uveče u Baton Ružu, kada su sve devojke imale minut da odgovore na dva pitanja, nova Mis Amerike je izjavila da SAD moraju da unaprede odnose između pripadnika različitih rasa.

"Nismo rešili to pitanje. Stvarno moramo da radimo na tome da budemo društvo prihvatanja", odgovorila je 26-godišnja Olivija Džordan na pitanje koji je sledeći problem sa kojim SAD moraju da se suoče.

Na pitanje koja žena bi trebalo da bude na novoj novčanici od 10 dolara, koja bi trebalo da se pojavi u opticaju do 2020, Džordanova je predložila Harijet Tabman, robinju koja je pomogla u oslobađanju drugih robova.

Na ovogodišnji izbor za Mis Amerike senku su bacile kontroverzne izjave biznismena Donalda Trampa, jednog od vlasnika takmičenja.

Zbog njegovih komentara o meksičkim migrantima televizijska mreža Univision je odustala od emitovanja izbora za Mis Amerike, a iz takmičenja su se povukle i mnoge slavne ličnosti koje su trebalo da budu sudije ili da nastupe tokom svečanosti.

Olivija Džordan je u intervjuu za AP tim povodom rekla da organizacija takmičenja "nije jedna osoba" i da se zalaže za različitost.
 
U vezi sa medjurasnim problemima,mi u Srbiji,moramo mnogo toga da ucinimo,da Rome integrisemo u nasu drustvenu zajednicu.kao ravmopravne clanove
drustva.Kada to kazem,ne mislim na ravnopravnost,koju ce im doneti odredjene zakonske odredbe.Po meni,punu ravnopravnost Romi ce imati u Srbiji,onda,
kada pocnu nasi mladici,da se zene devojkama romkinjama. Kada nase devojke,budu uzimale za muzeve,potpuno ravnopravno,mladice Rome.Tek tada,kada
pocnu da se radjaju deca,iz tako mesovitih brakova,tek tada,postici ce se vremenom,potpuno uklapanje Roma,u nasu drustvenu zajednicu.
 
U vezi sa medjurasnim problemima,mi u Srbiji,moramo mnogo toga da ucinimo,da Rome integrisemo u nasu drustvenu zajednicu.kao ravmopravne clanove
drustva.Kada to kazem,ne mislim na ravnopravnost,koju ce im doneti odredjene zakonske odredbe.Po meni,punu ravnopravnost Romi ce imati u Srbiji,onda,
kada pocnu nasi mladici,da se zene devojkama romkinjama. Kada nase devojke,budu uzimale za muzeve,potpuno ravnopravno,mladice Rome.Tek tada,kada
pocnu da se radjaju deca,iz tako mesovitih brakova,tek tada,postici ce se vremenom,potpuno uklapanje Roma,u nasu drustvenu zajednicu.

Ja da sam Rom nikad ne bih heo da budem isto što i Srbin
Prvo izgubio bih socijalnu pomoć
Drugo morao bih više da učim na fakultetu
Treće morao bih da se odreknem kuma čim pozajmim hiljadu evra
Četvrto morao bih da kunem svakog od koga ukradem pare
Peto morao bih u firmu da pljačkam narod preko mobilnog umesto da pevam po autousu kao kraća procedura
 

Back
Top