Ko prvi paznju

Zasto smo toliki pacenici?

Evo na podforumu za muskarce, vise tema o zenama nego o muskarcima? Kakve grudi, kakve zene, zasto zene ovo, zasto zene ono.... Pa eto zato, previse paznje.

E upravo to sam nekoliko puta pitao "Alfe":roll: naseg muskog podforuma, koji iako toliko nipodastavajuci govore o zenama, zapravo samo o njima i govore.;)
Nisam dobio odgovor, jedino su mi rekli da sam papucar.:rida:

A postavio sam more "nezenskih" tema.:smeker:
 
E upravo to sam nekoliko puta pitao "Alfe":roll: naseg muskog podforuma, koji iako toliko nipodastavajuci govore o zenama, zapravo samo o njima i govore.;)
Nisam dobio odgovor, jedino su mi rekli da sam papucar.:rida:

A postavio sam more "nezenskih" tema.:smeker:

Pogledaj ovo. Smorim se, dodjem na forum bilo gde samo se o zenama prica. Matica drustvo, ako nisi omadjijan sentom onda si otpadak drustva. Jok ti si, zesci sam otpadak.
 
Pogledaj ovo. Smorim se, dodjem na forum bilo gde samo se o zenama prica. Matica drustvo, ako nisi omadjijan sentom onda si otpadak drustva. Jok ti si, zesci sam otpadak.

Nekad mi se čini da mi muškarci nemamo generalnu mušku kulturu. Šta muškarce čini muškarcima i šta oni treba da rade u životu uopšte.

A nekad mi se čini i da su muškarci u srednjim godinama usamljeniji od žena i da teže sklapaju nova prijateljstva.

Ako pogledaš ženski pdf ma tu su priče o svemu i svačemu vezanom za život uopšte, a da nekoliko nas nije odlučilo da malo preporodi muški pdf ovo bi bila Kizo-Šugenzi rupa za izdrqavanje.
 
Nekad mi se čini da mi muškarci nemamo generalnu mušku kulturu. Šta muškarce čini muškarcima i šta oni treba da rade u životu uopšte.

A nekad mi se čini i da su muškarci u srednjim godinama usamljeniji od žena i da teže sklapaju nova prijateljstva.

Ako pogledaš ženski pdf ma tu su priče o svemu i svačemu vezanom za život uopšte, a da nekoliko nas nije odlučilo da malo preporodi muški pdf ovo bi bila Kizo-Šugenzi rupa za izdrqavanje.

Pa da, upravo to. Ali na zalost ono sto najvise sprecava je upravo Leon-ov citat. Koji je uzgred zena napisala i jedno od najcescih oruzja. Ako ne dajes paznju generalno zenskom polu (ili jednoj zeni), da si ljubazan, ljubopitljiv, zagrejan i td, onda si jadnik kojeg je neka povredila. Evo od sebe da krenem, ni jedna me nije povredila, niti sam ikada u zivotu imao fiksaciju na jednu jedinu zenu koju sam hteo da imam naj na svetu. Jednostavno nisam takav, ne postoji neka boginja i ne gajim neke emocije prema polu.

- - - - - - - - - -

“Ako muškarac priča loše o svim ženama, verovatno se opekao na jednu, onu koju je najviše želeo.”

Koko Šanel

I gospodine Koko Spanjel, ovde se ne prica lose o zenama, nego o vecini muskaraca.
 
Sta znam, u muskom drustvu se neretko prica o zenama, mada zavisi i od drustva. Nije bas svaka tema zene, ali sta znam 30-60% tema su o zenama.
Jos ako je neko drustvo koje nema zajednickih tema i nesto drugo ili zanimljivije, pa bar uvek zajednicka su zene.
 
Sve je to čudo prirode , tu se gubi prividna realnost a mozda to tako treba .One padaju na tipove gde nema logike , mi padamo na zene gde nema logike . Mislim da je dugotrajni flert i "muvanje" jedina draž koja drzi pažnju u savremenom svetu i koja se polako gubi.
 
Sve je to čudo prirode , tu se gubi prividna realnost a mozda to tako treba .One padaju na tipove gde nema logike , mi padamo na zene gde nema logike . Mislim da je dugotrajni flert i "muvanje" jedina draž koja drzi pažnju u savremenom svetu i koja se polako gubi.

Pa ne bih rekao da je to sve stvar pridrode i nekog nasledja kako danas zele da opravdaju. Veliki deo toga je i u drustvenoj tvorevini. Stvar je samo koliko si pametan da uvidis to i da se izopstis iz igre u kojoj na samom startu gubis. Osim ako nisi Bred Pit sa umom Don Huana, lud kao Al pacino i diplomom medicine. A i u tom slucaju zivotni vek ti je negde oko 50 god.

- - - - - - - - - -

Ono sto trenutno drzi ovo ustrojstvo je to sto je muskaac prinudjen da laze: Ja sam naj naj, ja sam zadovoljan svojim sexualnim zivotom, mene zene vole i ostale macho drustvene injekcije koje moras da sutas u sebe svako jutro. Kada budu muskarci postali iskreni , prvo prema sebi, i iskreno pitali sebe, koliko sam ja zadovoljan svojim sexualnim zivotom i interakcijom sa okolinom,pogotovu u odnosu na ono sto mogu zamisliti neprikosnoveno kao ispunjenje, van bilo kakvih kvazi moralnih sprega, tada ce poceti i promena. Nece tu nikakav lazan prirodan arhetip uspeti da to spreci.
 
pa ja iovako nisam upoznao muškarca
čija interesovanaj prevazilaze
druge muškarce ili žene, TV, upravlajnje motornim vozilima, zarada bez muke, alkohol i droga
o čemu da pričamo
francuskom simbolizmu? uneskovim spomenicima kulture u italiji? receptima za tartove?
može.
 
pa ja iovako nisam upoznao muškarca
čija interesovanaj prevazilaze
druge muškarce ili žene, TV, upravlajnje motornim vozilima, zarada bez muke, alkohol i droga
o čemu da pričamo
francuskom simbolizmu? uneskovim spomenicima kulture u italiji? receptima za tartove?
može.

Nije tako Bleki, vec su muska interesovanja vise specijalizovana i vise povezana sa strucnim stvarima, a manje zivotnim.

Muskarac je taj koji treba da bude provajder, radi i zaradi, dok je uzivancija i iznovetanje vise rezervisano za "lepsi pol" ili je bar tako bilo u vecem delu XX veka, a i istorije uopste.
 
Malo mi nije jasan naslov, ali smisao ignorisanja jeste. :)

Ako neko ima pice i dobru muziku, ja sam za musko drustvo.
Sta fali kafani, ali i tamo zene drze banku, dok u njihovu kafanu svi zaviruju. :)
 
Malo mi nije jasan naslov, ali smisao ignorisanja jeste. :)

Ako neko ima pice i dobru muziku, ja sam za musko drustvo.
Sta fali kafani, ali i tamo zene drze banku, dok u njihovu kafanu svi zaviruju. :)

Iako ne volim preterano kafane, pretezno zbog izbora muzike i nekog macho picho stava, verujem da ima mesta gde je drugacije. Mada znam da bih poslednji put tu usao kada bih video sve te likove kako odmah menjaju izraz lica i stav za sankom kada udje neka "p". A i toliko nalivanje picem, ne mogu vise... odustajem, evo prvi. Doduse nekada su bili men clubs. Ne znam sta se desilo sa time. Sabanizacija seksualizacija.
 

Back
Top