Kriza u Kongu nam sad odlaze ocekivani bolji zivot

Meklaud

Iskusan
Poruka
5.273
Grčki referendum povećao javni dug Srbije za 100 miliona evra
Tanjug | 06. 07. 2015. - 15:05h | Komentara: 35

Profesor Ekonomskog fakulteta u Beogradu Milojko Arsić izjavio je da je zbog slabljenja evra od 1,5 odsto nakon objavljivanja rezultata referenduma u Grčkoj javni dug Srbije porastao za oko 100 miliona evra.

On je u izjavi Tanjugu rekao da to ne znači i trajno povećanje javnog duga za taj iznos, jer je pad vrednosti evra u odnosu na dolar od 1,5 odsto posledica trenutnih desavanja u Grčkoj.



"Ako Grčka relativno brzo postigne dogovor sa poveriocima očekuje se jačanje evra, a to bi značilo da su i gubici Srbije po osnovu slabljenja evra samo privremeni", poručio je Arsić.


Premijer Aleksandar Vučić izjavio je danas da brine zbog pada evra, kao posledice referenduma u Grčkoj, jer to Srbiji povećava javni dug, iako "ni dinara nismo uzeli".


Inače, Arsić je rekao i da je u prvih šest meseci evro oslabio prema dolaru osam odsto što je samo po tom osnovu dovelo do rasta srpskog javnog duga za 560 miliona evra.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/...-povecao-javni-dug-Srbije-za-100-miliona-evra

----------------------------------
Sto rece jedan komentar- Nama i u Nikaragvi da se desi nesto to bi povecalo javni dug i uticalo na cenu nafte i svega ostalog
 
Превасходност се на широко хвалила, како су се задуживали да би отплаћивали штетне кредите које је претходна власт узимала

Претходни "штетни" кредити су били у еврима, а ови "корисни" у доларима и то само месец дана пре почетка промене курса долар евро у корист долара и тако нас уместо камате ојадили за око 30% само на калирању курса.

И онда превасходност као највећи маг демагогије мртав ладан изјави како тих 100 милиона евра није страшно.

Каже народ да под туђим леђима ни сто батина није много.

Ја бих више волео да је изјавио захваљујући успешној конверзији пре почетка валутних осцилација успели смо да умањимо износ нашег дуга.
 
Пад продаје чачкалица у Папуи Новој Гвинеји за 1% ослабио српску привреду

A, tek kad stane prodaja balona od sapunice
radi najavljenog poskupljenja kućne hemije !?

To će se preliti i kod nas i povećati inflatorna kretanja za 4 - 5 %.
Vlada da donese lex specijalis !

I naloži hitno naduvavanje kurtona kojima je istekao rok,
kao ublažavanje štetnih posledica nedostatka sapunice...
 
Ma idi. Ako nemaš šta lepo kazati, a naročito oko nečega lepog za šta sami u sebi niste imali snage ili mogućnosti da ostvarite, pa nemoj reć ništa uopšt. Kakva neučtivost.
'Majko, Jelica Zoranova ima lepšiju suknjiju od me, pa privlači stamenije mladiće iz naselja, te nikoga za sabor naći ne mogu. Prsti mi čukljeva niz. A bora mi se lice, majko.'
Ma. Gušterski refleksi samoodržavanja u političara.
 
Превасходност се на широко хвалила, како су се задуживали да би отплаћивали штетне кредите које је претходна власт узимала

Претходни "штетни" кредити су били у еврима, а ови "корисни" у доларима и то само месец дана пре почетка промене курса долар евро у корист долара и тако нас уместо камате ојадили за око 30% само на калирању курса.

И онда превасходност као највећи маг демагогије мртав ладан изјави како тих 100 милиона евра није страшно.

Каже народ да под туђим леђима ни сто батина није много.

Ја бих више волео да је изјавио захваљујући успешној конверзији пре почетка валутних осцилација успели смо да умањимо износ нашег дуга.

Sve je relativno. Ako se dug Srbije preracuna u dolare, onda je umanjen. Ali je pitanje cime raspolaze Srbija, kojom valutom. Koliko znam, mi prvenstveno trgujemo u evrima, zato nam je to referentna valuta. Da nekim slucajem trgujemo uglavnom u dolarima, onda bi nam on bio referentna valuta.
 

Back
Top