Najzad u Srbiji , radnik ima da plati da bi radio , pa i ako ne radi

Uspeli smo , ostvarili smo nesto sto nigde nema

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/572498/APSURD-Treba-da-vrate-deo-plata-koje-nisu-ni-dobili radnici ZELVOZA koji nisu primali plate za april , maj i jun

treba da vrate visak para , pa ce tako davati pare da bi radili.



Mogao si to da ubacis medju "uspehe" Vuciceve vlade. A inace postavio sam tekst o firmi u kojoj moras da das stan u zalog, da bi firma mogla da ti ga oduzme u slucaju ako ne budu zadovoljni sa tvojim radom. :thumbdown:

http://forum.krstarica.com/showthre...-владе?p=30506114&highlight=stan#post30506114

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/56...a-im-zalozis-sopstveni-stan-da-bi-dobio-posao

Srpska kompanija traži da im založiš sopstveni stan da bi dobio posao!
24 sata | 09. 06. 2015. - 20:06h | Komentara: 80

Što je veća glad za poslom u Srbiji, to, čini se, poslodavci idu sve dalje u uslovima koje postavljaju kandidatima za posao. Najnoviji zahtev potencijalnim zaposlenima je da za dobre rezultate na poslu garantuju svojom nekretninom ili da imaju osobu koja im je garant! Takav zahtev je kompanija "Agro Mil" iz Pojata, proizvođač stočne hrane koji posluje u više od 30 gradova Srbije, poslala kandidatima u užem izboru za poziciju menadžera prodaje pilećeg mesa.

Čitalac B. M. (puno ime poznato redakciji) prosledio nam je mejl sa zvanične imejl adrese kompanije i sa kompanijskim logotipom, u kojem jasno piše sledeće (imejl prenosimo doslovce):

"Ušli ste u uži izbor. Kako bi smo započeli pregovore u vezi posla molimo Vas da nam dostavite odgovore na sledeća pitanja:



1. Da li posedujete sopsteno vozilo i jeste li spremni da ga koristite u službene svrhe a naravno uz nadoknadu troškova goriva i amortizacije?



2. Da li ste spremni da garantujete za dobro obavljen posao i poštovanje procedura kompanije naplativim garancijama (uknjižena nekretnina bez opterećenja na Vaše ime ili ime Vašeg garanta)?"



Dok je B. M. čitao imejl, prvobitnu radost je zamenio šok.



- Krajem maja sam konkurisao na oglas za posao menadžera prodaje u ovoj firmi. Obavestili su me da pre pregovora u vezi sa poslom moram da im odgovorim da li sam za dobro obavljen posao spreman da garantujem uknjiženom nekretninom na moje ime ili imenom mog garanta. To bi konkretno značilo da u slučaju da im kupac ne plati, ja bih umesto njega platio svojom nekretninom i ostao na ulici. Ili bi se to desilo osobi koja je moj garant - ispričao je B. M. za "24 sata".
 
Vlasnik te firme najverovatnije ima zelju da zastiti svoju imovinu od "potencijalno zlonamernih napada na njegov dzep usled loseg rukovodjenja nekih od zaposlenih na visko postavljenim radnim mestima sa posebnom odgovornoscu" .
Mozda "samo ne zeli da slusa o objektivnim okolnostima i subjektivnim slabostima ako stvari krenu na los nacin po njega i njegovu imovinu" ...?
 
Vlasnik te firme najverovatnije ima zelju da zastiti svoju imovinu od "potencijalno zlonamernih napada na njegov dzep usled loseg rukovodjenja nekih od zaposlenih na visko postavljenim radnim mestima sa posebnom odgovornoscu" .
Mozda "samo ne zeli da slusa o objektivnim okolnostima i subjektivnim slabostima ako stvari krenu na los nacin po njega i njegovu imovinu" ...?

Po toj logici on meni da prepise svo vlasnistvno nad firmom i sve sto je na nju registrovano - u slucaju da mi ne isplati platu, da mogu da se namirim. Onda mozemo da pricamo dalje i o mojoj nekretnini. A, da, i da mi prepise svoj privatan stan/stanove i vozila, iz istog razloga.
 

Back
Top