Borba protiv ISISA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekoliko zanimljivih stvari iz ovog klipa sto je postavio vertigon:
Prije bitke koriste "tabletu protiv straha". Sunitski narkomani :hahaha:
Svu pomoc dobijaju izvana prije svega od Turske i Saudije. Novac, oruzje, hranu pa i doktore.
Lik priznaje da su se visko rangirani turski obavestajci borili sa njima protiv Kurda !
 
Poslednja izmena:
И какве то везе има са Путином? Ајд пусти више воду и мање кафе, видиш да ти прави пролив.


Pa ameri su najavili bombardovanje Asadovih snaga bez ikakve pompe, a u isto vreme se i Turska ukljucuje u sukob. Za to vreme Lavrov ce eventualno da izrazi po koji umereni protest i zabrinutost... Znaci, PUtin vise nece podrzavati Asada...
 
meni samo nije jasno, ovi ljudi su ubedjeni da je to sto rade ispravno, evo i ovaj momak prica sta mu seik kaze on to radi...znaci on se ne rukovodi uopste onim sto je procitao u Kuranu
da li su procitali Kuran uopste, i da li ga razumeju
kako ne vide koliko civila je poginulo, kad su im pred ocima svaki dan
gde su u Kuranu procitali da treba da ubijaju starce, zene ili decu
Muhamed nije radio to sto rade oni, i ne pali im se sijalica da im je neko rekao laz

Bagdadi u velikoj mjeri radi iste stvari sto je radio i Muhamed prije 1400 godina.
 
Pa ameri su najavili bombardovanje Asadovih snaga bez ikakve pompe, a u isto vreme se i Turska ukljucuje u sukob. Za to vreme Lavrov ce eventualno da izrazi po koji umereni protest i zabrinutost... Znaci, PUtin vise nece podrzavati Asada...

Значи из саопштења стејт депармента си покупио све информације, без обзира што је Путин обећао турцима нови Стаљинград у Сирији?

Ruski predsjednik Vladimir Putin prekršio je diplomatske protokole te je osobno prozvao veleposlanika Turske u Moskvi, g. Ümit Yardima, upozorivši ga da će Ruska Federacija prekinuti diplomatske odnose sa turskom ukoliko Redžep Tajip Erdogan ne zaustavi svoju podršku DAIŠ teroristima u Siriji, gdje Rusija ima svoju pomorsku bazu na Sredozemnom moru.

Ruski predsjednik je navodno otišao podaleko u kritiziranju turske vanjske politike i njihove zlonamjerne uloge u Siriji, Iraku i Jemenu, koja je potaknuta saudijskom terorističkom politikom Al-Kaide, izvjestio je moskovski Times.

Prema informacija koje su procurile, a do kojih je došao moskovski Times, sastanak između Purina i turskog veleposlanika bio je prožet intenzivnom međusobnom ljutnjom, gdje je gospodin Yardim odbacio sve ruske optužbe, kojom krivnju sirijskog "gorkog i dugotrajnog građanskog rata", Rusija prebacuje Turskoj i saveznicima.

“Recite vašem diktatoru od predsjednika da može ići u pakao, zajedno sa svojim DAIŠ teroristima, a ja ću se potruditi da od Sirije napravim Veliki Staljingrad”, za Erdogana i njegove saudijske saveznike, koji nisu veći od Adolfa Hitlera”, odgovorio je Vladimir Putin u toku 2-satnog sastanka iza zatvorenih vrata s turskim izaslanikom.

“Kako je licemjeran vaš predsjednik, dok zagovara demokraciju i kritikuje vojni državni udar u Egiptu, a istodobno odobrava sve terorističke aktivnosti kojima je cilj svrgnuti sirijskog predsjednika”, dodao je Putin.

Ruski predsjednik je nastavio rekavši da njegova zemlja neće odustati od sirijske legitimne uprave, te će surađivati ​​sa svojim saveznicima, prije svega Iranom i Kinom i naći političko rješenje za Siriju koja se sistemski uništava u beskrajnom “građanskom” ratu i koji je ovu 23-milonsku arapasku naciiju dovela u stanje anarhije.
 
Poslednja izmena:
Значи из саопштења стејт депармента си покупио све информације, без обзира што је Путин обећао турцима нови Стаљинград у Сирији?



Videcemo jos sta ce biti, ali sve mi mirise da je u pitanju politicka trgovina. A Putinu bi bilo bolje da za pocetak pomogne oplocencima da odbace snage kijevske hunte dalje od Donjecka kako bi taj grad konacno posle godinu i po dana poceo da normalno zivi, bez straha od granatiranja...
 
Poslednja izmena:
Turska mora pomoci opoziciji da se izbori za slobodnu Siriju. Al Assad mora otici sa polozaja i da bude uhapsen kao ratni zlocinac. Muslimani u Siriji moraju biti jedinstveni da se Al Assad pobjedi i da mu se ne dopusti da cini nedjela.
 
FSA je armija koja ce imati pravo da uspostavi vlast u Siriji. Zato je dobro sto ona pobjedjuje i daje rezultate na terenu. Muslimani moraju biti jedinstveni da znaju kako ce dalje. Al Assad se mora srusiti i uspostaviti jedinstvena vlada koja ce vladati cijelom Sirijom. Znam da ce to biti tesko zbog ISILa ali ISIL cce isto nestati kao i Al Assad.
 
Sad citam da je Putin pustio Asada niz vodu zbog pisljivog turskog gasovoda. Znao sam da ce Turci iskoristiti taj gasovod kao sredstvo ucene za ostvarivanje svojih politickih ciljeva... :evil:


Drago mi je da vidis da ko je verovao Rusima glavom je platio.

Nova vest:

Divizija 30 koja je direktno podrzana od SAD-a pismeno se oglasila povodom sukoba sa Al Nusrom I izrazila zaljenje zbog toga, navodeci da ovoj Diviziji nije cilj borba protiv Al Nusre vec Asadovog rezima I ISISa.

CLpTsHmUcAAZRSe.jpg
 
Poslednja izmena:
http://www.pravda.rs/2015/08/04/amerika-sve-blize-ratu-s-asadom/

Amerika sve bliže ratu s Asadom

Pentagon odobrio svojim avionima da saveznike među pobunjenicima u Siriji brane od svakog napadača, što obuhvata i zvaničnu vojsku te zemlje.

asad-450x263.jpg



Američka vojska se još ne upušta u direktan sukob s Bašarom el Asadom, ali je sve bliže tome da se sudari s jedinicama pod kontrolom predsednika Sirije. Ona je prvo blagoslovila turski plan za formiranje slobodne zone na severu Sirije, koja bi doprla na puškomet od Asadovih trupa, a sada su američki ratni avioni, piše „Volstrit džornal”, dobili odobrenje da saveznike na terenu, pobunjeničke grupe koje bi bazu za dalje napredovanje našle u slobodnoj zoni, brane „od svakog napadača”, što podrazumeva i zvaničnu sirijsku armiju.

Do sada su letelice pod komandom Pentagona u samostalnim misijama bombardovale položaje Islamske države (ID) u Siriji, kao što su podržavale i manevre Kurda iz te zemlje, koji su takođe u ratu s „kalifatom”. Rušenje Asada, koliko god ga priželjkivala, Beloj kući je bilo u drugom planu i moralo je da sačeka zaustavljanje ID, kako džihadisti ne bi zauzeli Siriju u slučaju da iz višestranog rata, koji tamo bukti već više od četiri godine, bude izbačena zvanična vojska, kojom upravlja Asad.

Vazdušna podrška Kurdima, međutim, nedavno je, izgleda, obustavljena, nedugo pre nego što je Ankara dobila saglasnost Bele kuće za stvaranje slobodne zone. Ona bi prevashodno turskim bombama, uz američku podršku, trebalo da bude očišćena od ID, ali će sprečiti i širenje i povezivanje područja koje drže Kurdi, na užas Turske, zabrinute da će to i na njenoj teritoriji podstaći višedecenijski secesionistički pokret tog naroda. Predviđeno je da se zona prostire upravo od oblasti pod kontrolom Kurda do one oko koje se Asad, uz delimičnu podršku kurdskih trupa, bori s nekoliko pobunjeničkih grupa.

U tom smislu je poslednja američka odluka, o kojoj izveštava „Volstrit džornal”, bila očekivana. Nije izvesno da će Asad, oslabljen dugotrajnim ratom i sabijen na priobalni pojas Sirije na zapadu, navodno na svega šestini njene teritorije, imati snage i volje da se na severu bori s grupama pod zaštitom američke avijacije. Ali, ako se Asad odluči na to, Americi nije ni preostalo ništa drugo nego da brani svoje saveznike kada je već odlučila da pravi slobodnu zonu.

Sada samo Asadova iscrpljenost i uzdržanost mogu sprečiti Vašington da ne promeni svoju dosadašnju strategiju u Siriji. Ukoliko Asad ostane pasivan, prioritet Bele kuće može ostati obuzdavanje ID. U suprotnom, htela to ili ne, Amerika će se u Siriji naći u ratu s dva protivnika.

Ništa manje nego na Asadove, Sjedinjene Države bi morale da nepoverljivo motre na postupke svojih saveznika. Turska je u pre desetak dana pokrenutoj „kampanji protiv svih terorista” dosad više bombardovala logore Radničke partije Kurdistana (PKK) u Iraku nego sirijska uporišta ID. Kurdi iz Sirije su se požalili da je u nekoliko navrata turska artiljerija preko granice gađala i njihove položaje, premda se to protivi dogovoru s Amerikom, koja ipak ne želi da potpuno otuđi kurdske trupe, najpouzdaniju pešadiju koju ima u borbi s „kalifatom”.

Još pipavije će biti kada Barak Obama i Redžep Tajip Erdogan budu pokušali da se dogovore kojim će sirijskim pobunjenicima dozvoliti da uđu u slobodnu zonu. Otkako je u Siriji počeo rat između sad već ko zna koliko naoružanih grupa, Turska se ponašala kao da joj je prvenstveni cilj obaranje Asada. Priča se da je zbog toga pomagala i neke islamističke grupe, koje bi u Siriji, ako bi iz rata izašle kao pobednici i novi gospodari zemlje, zavele režim jedva nešto blaži od onog kakav je uspostavila ID. Navodno je čak i puštala i „kalifat” da preko tursko-sirijske granice dovodi borce, odnosno da tuda švercuje naftu.

Čak i ako te glasine nisu istinite, sigurno je da je ideja Amerike i Turske da umerenu sirijsku opoziciju zajedno obučavaju i opremaju zapela zbog toga što se Vašington i Ankara nisu mogli saglasiti koje grupe bi se smele tako nazvati. Za Belu kuću, to su bile isključivo one spremne da svrgavanje Asada odlože dok ID ne bude savladana. Erdoganov režim nije insistirao na tom preduslovu. Izgleda da je Turska i bolje osećala raspoloženje ustanika, pošto je Amerika jedva uspela da nađe nekoga ko bi ispunio njen kriterijum za trening. Umesto oko 5.400 osoba, koliko je bilo planirano, do sada je program pod nadzorom Pentagona prošlo jedva nešto više od pedeset sirijskih boraca.

Ti borci su se nedavno vratili u Siriju, u grupu poznatu pod nazivom Divizija 30, koja deluje unutar Slobodne sirijske armije. Nisu naišli na dobrodošlicu ostalih pobunjenika. Nusra front, blizak Al Kaidi, zarobio je vođu Divizije 30 i još nekoliko njenih pripadnika, mada, navodno, među njima nema i onih koje je obučavala Amerika, što bi već predstavljalo potpunu propast njenog programa. Iz Nusre su poručili Diviziji 30 da se „vrati na pravi put” i bori se s Asadovim režimom i za odbranu svojih porodica. Islamistička grupa je i napala sedište Divizije 30, čiji su se članovi, navodno pod američkom vazdušnom zaštitom, povukli na bezbedno.
 
Da je Rusima bitna Sirija oni bi se vojno uključili u borbu protiv ISIL-a na strani Asada i onda Ameri ne bi smeli da opale rakete po vojnicima Asada. Ali Rusi su rekli da se nece vojno intervenisati u Siriji. Ovako će Ameri spržiti i vojsku Asada i ISIL i dobiti Siriju...
 
Islamska država zaprijetila: U roku od 48 sati ubit ćemo Hrvata zatočenog u Egiptu

ISLAMSKA država zaprijetila je putem videa kako će u roku od 48 sati smaknuti Hrvata kojeg drži u zatočeništvu u Egiptu ukoliko egipatske vlasti ne oslobode zatvorene muslimanke, javlja AP.

Video su danas društvenim mrežama proširili simpatizeri Islamske države, a na njemu se vidi čovjek u žutom kombinezonu koji kleči pred maskiranim čovjekom. Osoba na koljenima predstavila se kao 30-godišnji Tomislav Salopek, potvrđujući kako ga je IS zarobio 22. srpnja.

"Ja sam Tomislav Salopek, imam 30 godina i iz Hrvatske sam. Oženjen sam za Natašu, a imam dvoje djece. Radim za francusku tvrtku u Kairu u Egiptu. Vojnici Islamske države ulovili su me 22. srpnja. Žele me zamijeniti za muslimanske žene koje su u egipatskim zatvorima.

To se mora dogoditi u roku od 48 sati. U suprotnom, ubit će me", poručuje zarobljenik u videu.

Otmicu ipak izvela Islamska država?

Podsjetimo, 22. srpnja u jutarnjim satima u Kairu je otet T.S. 31-godišnji hrvatski državljanin. Prema neslužbenim informacijama, riječ je o menadžeru koji radi u francuskoj kompaniji General Geoscience (CGG), a koja ima bazu u Kairu. Tog je jutra na putu do posla automobil u kojem se vozio zaustavljen, a otmičari su prvo iz auta izvukli njegovog vozača te zatim sjeli u taj isti automobil i uputili se s njim u nepoznatom smjeru.

Dosad nije bilo zahtjeva za otkupninom niti preuzimanja odgovornosti za otmicu, a objava IS-a potvrdila je slutnje o najgorem scenariju.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...it-cemo-hrvata-zatocenog-u-egiptu/834680.aspx


tomislav-salopek-isis-sitescreen.jpg
 
Da je Rusima bitna Sirija oni bi se vojno uključili u borbu protiv ISIL-a na strani Asada i onda Ameri ne bi smeli da opale rakete po vojnicima Asada. Ali Rusi su rekli da se nece vojno intervenisati u Siriji. Ovako će Ameri spržiti i vojsku Asada i ISIL i dobiti Siriju...
Rusija je već poslala velike količine oružja i savetnika u Siriju, tako da se može smatrati zaraćenom stranom.

Zbog toga će Asadova ostavka značiti i slom Putinovog kredibiliteta u svetu.
 
Опа, где је сада хрвацко цвијеће да му помогне, зашто Џег не пошаље неку кинту и откупи га? Ништа, -1 ујкан, стигла га карма.
 
Islamska država zaprijetila: U roku od 48 sati ubit ćemo Hrvata zatočenog u Egiptu

ISLAMSKA država zaprijetila je putem videa kako će u roku od 48 sati smaknuti Hrvata kojeg drži u zatočeništvu u Egiptu ukoliko egipatske vlasti ne oslobode zatvorene muslimanke, javlja AP.

Video su danas društvenim mrežama proširili simpatizeri Islamske države, a na njemu se vidi čovjek u žutom kombinezonu koji kleči pred maskiranim čovjekom. Osoba na koljenima predstavila se kao 30-godišnji Tomislav Salopek, potvrđujući kako ga je IS zarobio 22. srpnja.

"Ja sam Tomislav Salopek, imam 30 godina i iz Hrvatske sam. Oženjen sam za Natašu, a imam dvoje djece. Radim za francusku tvrtku u Kairu u Egiptu. Vojnici Islamske države ulovili su me 22. srpnja. Žele me zamijeniti za muslimanske žene koje su u egipatskim zatvorima.

To se mora dogoditi u roku od 48 sati. U suprotnom, ubit će me", poručuje zarobljenik u videu.

Otmicu ipak izvela Islamska država?

Podsjetimo, 22. srpnja u jutarnjim satima u Kairu je otet T.S. 31-godišnji hrvatski državljanin. Prema neslužbenim informacijama, riječ je o menadžeru koji radi u francuskoj kompaniji General Geoscience (CGG), a koja ima bazu u Kairu. Tog je jutra na putu do posla automobil u kojem se vozio zaustavljen, a otmičari su prvo iz auta izvukli njegovog vozača te zatim sjeli u taj isti automobil i uputili se s njim u nepoznatom smjeru.

Dosad nije bilo zahtjeva za otkupninom niti preuzimanja odgovornosti za otmicu, a objava IS-a potvrdila je slutnje o najgorem scenariju.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...it-cemo-hrvata-zatocenog-u-egiptu/834680.aspx


Pogledajte prilog 356970

RIP srigla oluja
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top