Pomade i kremice iz domaće radionice

gost 369478

Primećen član
Poruka
951
Ovamo je trenutno u svakim ženskim novinama mnogo faljeno ulje za lice ja sam kupila neki dan od loreala za 15 eura mala bočica i peče me za oči a fale ga na sva zvona kako je super podnošljivo.

Moglo bi se samo napraviti ali koje ulje i koje biljke natrpati?

Zatim pročitam na jednom blogu sa slikama bifor end after kako tabani ispadnu savršeno lepe kad se u posudu stave četiri velike šolje mlakog masnog mleka i kupaju se noge 20 minuta zatim se stavi prasak za pecivo i dobro natrlja pa se sve to spere čistom vodom .

I eto meni ideja za temu

Dali pravite same svoje kremice ili imate tajnu iz prirode koja funkcioniše ?

Podelite sa nama

Cmokitj
 
Ne pravim sama kremice, jer bi me, sve da ih i znam napraviti, jako skupo izašlo da kupim nekoliko raznih biljnih ulja + nekoliko raznih esencijalnih ulja + hidrolat + povezivače vode i ulja, da bih napravila kremu od 30 ml kojoj je rok trajanja 2 meseca. Plus, šta bih sa ostatkom ulja?

Lakše mi je da kupim gotovu, ili da kupim gotovu mešavinu ulja za određeni tip kože koji mi treba.
 
...joj nisu ulja za mene...imam cistu ali suvu kozu...mazem kremu sigurno pet puta dnevno...probala sam Kiehl ulje...ujutru sam ustala kao najposnija pita sa orasima, na kraju je zavrsilo ulje kod sestre pa ni ona nije narocito zadovoljna a ima normalnu kozu. Spajz koristim za jelo a ne za mackanje jer verujem da kroz organizam to putuje gde treba dok je spolja najvaznije hidrirati i podmastiti se...i ne iritirati.
 
...joj nisu ulja za mene...imam cistu ali suvu kozu...mazem kremu sigurno pet puta dnevno...probala sam Kiehl ulje...ujutru sam ustala kao najposnija pita sa orasima, na kraju je zavrsilo ulje kod sestre pa ni ona nije narocito zadovoljna a ima normalnu kozu. Spajz koristim za jelo a ne za mackanje jer verujem da kroz organizam to putuje gde treba dok je spolja najvaznije hidrirati i podmastiti se...i ne iritirati.
Menjaj kremu.
Ako ti koža ima potrebu za mackanjem od pet puta dnevno, onda ta krema baš i ne radi posao.
 
Čekajte

Ako kupim recimo kvalitetno ulje npr. Laneno i ubacim lavandu iz boje bašte to tako stoji neko vreme i onda mažem . Nebi trebalo naškoditi ?

Kamael javi se
Da da, pitaj Kamaela, on je sertifikovani fitoterapeut :lol:

Lilika, moj topli savet ti je da, ako te interesuje prirodna kozmetika, onda idi na neka prava mesta da pročitaš kakva uopšte postoje biljna ulja, kakva esencijalna, čemu služe i za šta se preporučuju, kakav ti je tip kože i šta joj treba, pa kad sve to dobro proučiš, onda se informiši ko to proizvodi kvalitetna ulja i gde se mogu kupiti, pa kad budeš imala širu sliku iz pravih izvora, a ne naših priučenih, onda se možeš upustiti u kupovinu odabranih sirovina i mućkanje.

Mislim, mož` ti i ovako da nalepiš krastavac na čelo, sipaš čašu mleka u lavor za stopala i kupiš laneno ulje u prvoj bio prodavnici, u koje ćeš potrpati cvetove lavande i ostaviti ga na suncu onako, po svom nahođenju.. neće ti škoditi, ali je to daleko od nekog ciljanog pripravka za kožu.
 
Poslednja izmena:
On nije glup i nemam pojma odkud tolika odbojnost prema njegovoj personi i tome što piše . Mislim jasno je da jugovitjima sve diraj samo kobasice ne .

Ali vas on nelaze sve što piše jeste dokazano
Pa jbg, ne traži se da neko nije glup, već da zna.

Ako tebe ne interesuje da saznaš i proveriš koja kombinacija čega i u kojoj razmeri je najbolja da staviš na svoju kožu, i to od stručnih ljudi koji su znanje stekli u nekim školama, onda se informiši o recepturama ovako po forumima, nemam ništa protiv.
 
Kako je praviš ?

Hvala

Vrlo jednostavno...ja uvek uberem one sitne ružice što jako mirišu a imam jednu baku koja u dvorištu ima tu puzavicu
i znam da ona to ne prska, niti tretira ikakvim hemikalijama..
Uberem tri ružice, odvojim latice i prelijem prokuvanom rosa vodom ili bilo kojom flaširanom, tri šoljice vode i dosta...zatvorim da odstoji, posle procedim kroz gazu
i kristim desetak dana i tako celo leto....neme ništa bolje...
 
Bokte ne sme covek nista ni reci da ga ne zaskoci neko ko ne mos videti dalje od sebe i svojih nekih prica i postupaka znaci strasno

Ne kupujem, ne treba mi, smetaju mi kreme, smeta mi sminka... i nisam u tom fazonu uopste.

Šta znam
Nisam upoznala nijednu ženu koja u kupatilu nema makar jednu kremu ....

Ti si eto prva

Sad se pitam ili si multialergicna ili nas lagis
 
Šta znam
Nisam upoznala nijednu ženu koja u kupatilu nema makar jednu kremu ....

Ti si eto prva

Sad se pitam ili si multialergicna ili nas lagis

:lol:

Nemam stvarno.

Cak kad dobijem one setove kupke, samponi, sapuni i kreme, kremu poklonim sestri ili mami.

Mozda sam par puta zimi kupila kremu za ruke i to je sve.

A nedavno mi je drugarica poklonila neku vodu za ciscenje lica (verovatno je dobila na poklon pa nije znala sta ce s njom :lol: jer i sama zna da mi to ne treba ) i ja kao super hvala probacu, al smeta mi i to pa cu dati sestri za skidanje sminke.

Bas sam neka bezvezna zena :lol:
 
:lol:

Nemam stvarno.

Cak kad dobijem one setove kupke, samponi, sapuni i kreme, kremu poklonim sestri ili mami.

Mozda sam par puta zimi kupila kremu za ruke i to je sve.

A nedavno mi je drugarica poklonila neku vodu za ciscenje lica (verovatno je dobila na poklon pa nije znala sta ce s njom :lol: jer i sama zna da mi to ne treba ) i ja kao super hvala probacu, al smeta mi i to pa cu dati sestri za skidanje sminke.

Bas sam neka bezvezna zena :lol:



Pa da znas da jesi malo bezveze

:lol:

Ja tebi ipak nevjerujem

Al dobro .

Kao što svi znamo mi žene volemo da gomilamo rodjendane ali ne volemo da se godine koje nosimo i vide pa se tako borimo sa svim pomagalama kozmetičke industrije :mrgreen:

Ti ili si mnogo mlada ili si neka hipi tetka koja sedom kosom i farmerkama na goozici plaši decu po autobusu :lol:
 
:lol:

Nemam stvarno.

Cak kad dobijem one setove kupke, samponi, sapuni i kreme, kremu poklonim sestri ili mami.

Mozda sam par puta zimi kupila kremu za ruke i to je sve.

A nedavno mi je drugarica poklonila neku vodu za ciscenje lica (verovatno je dobila na poklon pa nije znala sta ce s njom :lol: jer i sama zna da mi to ne treba ) i ja kao super hvala probacu, al smeta mi i to pa cu dati sestri za skidanje sminke.

Bas sam neka bezvezna zena :lol:
Pitaće te starost gdje ti je bila mladost .
Jel vidiš kako se babe glancaju ? :)
 
Pitaće te starost gdje ti je bila mladost .
Jel vidiš kako se babe glancaju ? :)

:p

Nema to veze s godinama msm il volis il ne. Moja keva ceo zivot kupuje tu neku kozmetiku i daje nemile pare za kreme a stvarno nema potrebe ne znam sta joj to znaci. Takva je bila i sa 17 i sada sa 47. :/ Voli zena i kupim joj i ja da je obradujem. Kreme i cvece to je neki njen fazon. :lol:

Pa da znas da jesi malo bezveze

:lol:

Ja tebi ipak nevjerujem

Al dobro .

Kao što svi znamo mi žene volemo da gomilamo rodjendane ali ne volemo da se godine koje nosimo i vide pa se tako borimo sa svim pomagalama kozmetičke industrije :mrgreen:

Ti ili si mnogo mlada ili si neka hipi tetka koja sedom kosom i farmerkama na goozici plaši decu po autobusu :lol:

Valjda sam sada ta mlada al planiram da budem seda hipi bakica sto fura farke i plasi decu svojim godinama i licem koje nije videlo kremice i pomadice :p
 

Back
Top