Čime se puvate?

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Koliko patite od toga da se pravite važni pred drugima, da pozirate pokazujući određeni kvalitet, postignuće?

Da li su to slike sa putovanja, slike dece, muža/devojke, dobar auto, odeća, nekretnine, dobro izvajano telo, bilo šta....

Imate li potrebu da se hvalite?
 
poza u javnosti je mnogo bitna, gotovo sve što ljudi rade vrti se oko toga.
pitanje koji mnogi sebi postavljaju pri donošenju raznih odluka je - šta će drugi reći, pomisliti o meni zbog toga i toga ili ako uradim ili ne uradim to i to.
 
poza u javnosti je mnogo bitna, gotovo sve što ljudi rade vrti se oko toga.
pitanje koji mnogi sebi postavljaju pri donošenju raznih odluka je - šta će drugi reći, pomisliti o meni zbog toga i toga ili ako uradim ili ne uradim to i to.

Svi manje-vise robujemo tome, jer smo drustvene zivotinje, trazimo odobrenje i prihvatenje naseg nacina zivota, razmisljanja, formiramo copore.
Opet, ne treba ni preterivati sa razmisljanjem "sta ce ko misliti ako ne uradim ovo ili uradim ono", jer to vodi u drugu krajnost.

Najgora je potreba da se svima dopadnemo i oblikujemo (laziramo) sebe samo da nas drugi prihvate.
 
Koliko patite od toga da se pravite važni pred drugima, da pozirate pokazujući određeni kvalitet, postignuće?

Da li su to slike sa putovanja, slike dece, muža/devojke, dobar auto, odeća, nekretnine, dobro izvajano telo, bilo šta....

Imate li potrebu da se hvalite?

Nemam.
Ako nesto imam sebi imam. Ne kazem da mi nije bitno da drugi vide moje kvalitete, ako vec imam nesto sto vredi, ima ljudi do cijeg misljenja mi je stalo, ali uglavnom ko treba i koga zanima primetice i sam.
Vecinom deca imaju taj obicaj da se hvale jedni drugima, meni to ni tad nije nista znacilo, kad sam bila dete. Cak me nerviraju ti hvalisavci i volim da ih zaobidjem kad god mogu.
Ja, pa ja, pa meni, pa moje, pa imam..., od takve price lepo glava da te zaboli.
 
Nemam.
Ako nesto imam sebi imam. Ne kazem da mi nije bitno da drugi vide moje kvalitete, ako vec imam nesto sto vredi, ima ljudi do cijeg misljenja mi je stalo, ali uglavnom ko treba i koga zanima primetice i sam.
Vecinom deca imaju taj obicaj da se hvale jedni drugima, meni to ni tad nije nista znacilo, kad sam bila dete. Cak me nerviraju ti hvalisavci i volim da ih zaobidjem kad god mogu.
Ja, pa ja, pa meni, pa moje, pa imam..., od takve price lepo glava da te zaboli.
Nemojte molim vas...
Ja kad se puvam s ribama koje sam upeco,kad prođem ulicom šepureći se s nekim povećim smuđkom vi kažete:
"Jao komšija kako ste veliku ribu upecali..." a ja ponosno "odšarafim": "To je smuđ,gospođo,nije riba-riba je ženskog roda,ovaj je
mužjak!" Naravno da pocrvenite...bar u sebi!:rumenko::lol:

- - - - - - - - - -

Naravno da se hvalim s upecanim ribama! To svaki iskompleksirani pecaroš radi i naravno zavidi drugima kad
oni upecaju veće! Normalno!
Drukčije bi bilo bez veze!:mrgreen::hahaha::manikir:
 
Koliko patite od toga da se pravite važni pred drugima, da pozirate pokazujući određeni kvalitet, postignuće?

Da li su to slike sa putovanja, slike dece, muža/devojke, dobar auto, odeća, nekretnine, dobro izvajano telo, bilo šta....

Imate li potrebu da se hvalite?

Pa ne, ne puvam se, al uvek imaš neke ljude kojima sve bode oči puvo se ti ne puvo se, pa p.izde tako.

Dal imam nešto od tog navedenog- imam. Dal se time puvam- ne puvam se.

Dal to nekom smeta bez obzira na to što se ne puvam-smeta. Dal bi im manje smetalo da se puvam-mislim da bi.

Tako je kako je, pa neću sada ja da se krijem zato što bi se tamo neko našao uvređenim ili manje bitnim ili promašenim, ma idi bre.

Svako ima nešto za pohvalu i svako ima nešto za pokudu, pa sad kome je dosadno nek razbira šta je kod mene šta, ne uzbuđujem se oko toga uopšte.
 
Imam potrebu da se hvalim, ali je sputam i onda se izmotam sa nečim što niko nije očekivao i ispadnem hebeni Džejmz Bond.

Npr likovi nauče da drndaju četri akorda i onda idu po parkovima da žvalave dvolitarke piva i sviraju krivo je more, ja naučim da sviram gitaru i nikom ne kažem i nikad je ni ne sviram, onda totalno random neki dan uzmem i odpržim nešto i svima je mind=blown, a ja sam u fazonu whuteva man, whuteva.

Generalno se pravim mutav kroz život da bi sačuvao taj faktor iznenađenja, jer je totalno epik.
 
Osim putovanja ništa drugo,
ne smatram da se "puvam", niti da patim od toga, možda se hvalim na neki način ali nikako ne likujem,
to mi je najjednostavnije rečeno hobi li strast ono što volim, ono "Steinadler was here!"...
A volim da lijepe stvari, radost i sreću podijelim sa drugima, sa prijateljima koji sigurno neće zamjeriti već će im biti drago.

Meni je smiješno kada neko potencira, materijalne stvari, odjeća, novi automobil, nekretnine, to djeluje zaista nisko ali ne osuđujem, čak
šta više simpatično mi je. Možda i mene neko osuđuje, ali to nije mnogo važno,
najvažnije je da čovijek bude korektan u svojoj perspektivi i u harmoniji sa svojom mišlju, a da pritome ne čini zlo nekome.
 

Back
Top