MRTVA DELA - Razlika izmedju religioznosti i duhovnosti

Гром

Domaćin
Poruka
4.834
Лакше је од стеисте направити верника него од религиозног човека направити духовног човека. Религиозни човек испуњава форму духовности али то у својој души не чини са исправним мотивима и ставовима , па то за резултат има недостатак духовног раста таквог човека. Такав је случај и у нашем друштву где имамо 99 посто религиозних људи који нису духовни, они се декларишу као верници али мртвим делима не напредују у вери ка духовности. Зак то предивно објашњава и свако ко за себе мисли да је духован а не само религиозни људи овде може наћи део Божјег колача и за себе. Уживајте ;)
 
Ništa novo nisi otkrio.
Пријатељу ниси ти једини на овом свету, ако за тебе није ново за некога ће свакако бити. Размисли мало ко те је наговорио да ово напишеш!?

Али кад већ пишем да искористим прилику да скренем пажњу на NEW ZELANDO канал, човек је се потрудио да преведе многе проповеди Zac Poonen-a, pa uživajte u ovim predivnim propovedima.
 
Пријатељу ниси ти једини на овом свету, ако за тебе није ново за некога ће свакако бити. Размисли мало ко те је наговорио да ово напишеш!?

Али кад већ пишем да искористим прилику да скренем пажњу на NEW ZELANDO канал, човек је се потрудио да преведе многе проповеди Zac Poonen-a, pa uživajte u ovim predivnim propovedima.

Baš razmišljam i nikako da se setim. Juče sam ceo dan bio sam u sobi. Mislim da nikoga ne interesuje, ili je svima poznato.
 
Baš razmišljam i nikako da se setim. Juče sam ceo dan bio sam u sobi. Mislim da nikoga ne interesuje, ili je svima poznato.
Твој интелект те је наговорио, ђаво који је део свих нас, нас наговара да чинимо глупости, и при том нас уверава како смо испали паметни у томе. Не веруј свом интелекту превише ако не желиш да се глупираш. Мудри људи проверавају мисли које долазе од њиховог интелекта, не верују баш свакој. Размисли по некад, немој само да мислиш, у противном ће те ђаво стално варати, а ти ћеш мислити да си у праву и да си паметан. Нема човека који кад посматра себе не мисли да је паметан, Кажу да је Бог ту био праведан и да је свима дао памет, чим сви мисле да су паметни. Видиш како ђаво лако вара људе, јер то да смо паметни долази од нашег интелекта, А мудрост је ретка појава, један од милион је мудар. И тај што је мудар сигурно не мисли како је он паметан, јер то мисле ови што нису мудри, ови што су глупи. Да не кажем интелектуалци, људи који се у својој мисли ослањају на интелект а запостављају разум.
 
Poslednja izmena:
Твој интелект те је наговорио, ђаво који је део свих нас, нас наговара да чинимо глупости, и при том нас уверава како смо испали паметни у томе. Не веруј свом интелекту превише ако не желиш да се глупираш. Мудри људи проверавају мисли које долазе од њиховог интелекта, не верују баш свакој. Размисли по некад, немој само да мислиш, у противном ће те ђаво стално варати, а ти ћеш мислити да си у праву и да си паметан. Нема човека који кад посматра себе не мисли да је паметан, Кажу да је Бог ту био праведан и да је свима дао памет, чим сви мисле да су паметни. Видиш како ђаво лако вара људе, јер то да смо паметни долази од нашег интелекта, А мудрост је ретка појава, један од милион је мудар. И тај што је мудар сигурно не мисли како је он паметан, јер то мисле ови што нису мудри, ови што су глупи. Да не кажем интелектуалци, људи који се у својој мисли ослањају на интелект а запостављају разум.

OK....
 
Пријатељу ниси ти једини на овом свету, ако за тебе није ново за некога ће свакако бити. Размисли мало ко те је наговорио да ово напишеш!?

Али кад већ пишем да искористим прилику да скренем пажњу на NEW ZELANDO канал, човек је се потрудио да преведе многе проповеди Zac Poonen-a, pa uživajte u ovim predivnim propovedima.

Nemoj samo Zaboraviti, da je Vera, mrtva bez Dela.
 
Nemoj samo Zaboraviti, da je Vera, mrtva bez Dela.
Управо то ме и загрејало у његовим проповедима. Узалуд је читање светог писма и сабирање знања, Слово убија а дух је оно што оживљава. Кад човек чини добра дела из љубави онда у њему живи Дух љубави и он га покрећа на дела,. А Свети Дух је управо дух љубави и он оживљава онога ко чини с љубављу. Он је животна сила ономе ко иде Христовим путем. Многи сабирају знање читајући многе духовне књиге али не напредују у духовности јер не чине добра дела из љубави према ближњима, И стога у њима не живи Свети Дух без кога је немогуће чинити добро, А ако неко нема Св. Духа он је промашио пут у духовности , јер знањем се не постаје духован већ се духом постаје духован.
 
Ево једна предивна проповед, Zac Poonen прелепо објашњава блаженство примања, као најмањи облик блаженства, па блаженство давања као степен више, затим блаженство слављења Бога, и блаженство обожавања Бога као највећи степен блаженства.

 

Back
Top